Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 969963 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #900 Dátum: 2011.10.29 12:13:06 »
Erre már rájöttem.  :)  A haver selejtes cipővel fűszerezi a tüzifáját, ugyanis használt ruha és cipőkereskedéssel foglalkozik. Kérdem h. mit szolnak a szomszédok? - Kicsit köhögnek néha de még birják    [rohog]  szivós népség ám.  :lol:
Hááát azéé ez nem olyan vicces. Egyfelől, ha mindenki dobná rá a szemetét, kb 24órás szmogriadó lenne, így meg 5ember fűt drága gázzal, a 6. meg ingyen szeméttel szívatja a másik ötöt.
Remélem egyszer eljutunk oda, hogy lesz rá megoldás, hogy a környezetis hivatal egy műszerrel 1 perc alatt analizálja a füstöt, és jön a 100ezer ft-os csekk, meg a felszólítás. Bár ez még odébb van itt a balkánon..  :hug:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #901 Dátum: 2011.10.29 15:50:38 »
Hááát azéé ez nem olyan vicces. Egyfelől, ha mindenki dobná rá a szemetét, kb 24órás szmogriadó lenne, így meg 5ember fűt drága gázzal, a 6. meg ingyen szeméttel szívatja a másik ötöt.
Remélem egyszer eljutunk oda, hogy lesz rá megoldás, hogy a környezetis hivatal egy műszerrel 1 perc alatt analizálja a füstöt, és jön a 100ezer ft-os csekk, meg a felszólítás. Bár ez még odébb van itt a balkánon..  :hug:
Kicsit sem rákkeltő .... :eek:
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #902 Dátum: 2011.10.29 18:49:24 »
Sajna van ismerősöm, aki lomtalanításkor járja a kerületeket utánfutóval, begyűjti a kidobott égethető szemetet (jellemzően bútorokat). Azzal fűt, pedig nem egy rászoruló, de így is spórol  :wacko: :cry:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #903 Dátum: 2011.10.29 19:23:46 »
Sajna van ismerősöm, aki lomtalanításkor járja a kerületeket utánfutóval, begyűjti a kidobott égethető szemetet (jellemzően bútorokat). Azzal fűt, pedig nem egy rászoruló, de így is spórol  :wacko: :cry:
Kétféle spórolás / spóroló ember létezik.
1. aki magán spórol: olcsó xar kaját eszik, nem megy el sehova nyaralni, nem vesz magának kívánatos ruhát, meg szinte minden materiálisat megtagad magától.
2. aki máson spórol: pl mással szagoltatja a rákkeltő xarját, csak hogy olcsóbb legyen a fűtés, nem ad vagy nevetségesen kevés borravalót ad a pincérnek, stb stb..
 

« Utoljára szerkesztve: 2011.10.29 19:26:36 írta Trotter66 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #904 Dátum: 2011.10.29 19:27:00 »
Kétféle spórolás / spóroló ember létezik.
1. aki magán spórol: olcsó xar kaját eszik, nem megy el sehova nyaralni, nem vesz magának kívánatos ruhát, meg szinte minden materiálisat megtagad magától.
2. aki máson spórol: pl mással szagoltatja a rákkeltő xarját, csak hogy olcsóbb legyen a fűtés, nem ad vagy nevetségesen kevés borravalót ad a pincérnek, stb stb..


Na, nahogymár a hálapénz kötelező legyen!!! :ph34r:  szerintem ez a példa ebbe a sorba, nagyon nem illett!  :helpsmilie:

Egyébként teljesen egyetértek azzal, amit leírtál!  :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #905 Dátum: 2011.10.29 19:44:04 »

Na, nahogymár a hálapénz kötelező legyen!!! :ph34r:  szerintem ez a példa ebbe a sorba, nagyon nem illett!  :helpsmilie:

Egyébként teljesen egyetértek azzal, amit leírtál!  :clap:
Sosem lehet tudni, hogy ki mikor fog az asztal másik oldalán ülni vagy állni....ezt is néha bele kell kalkulálni. Valakinek lehet van egy jó vastag fix fizuja, a pincérnek
meg ad nevetséges 3ft borravalót, de sosem lehet tudni, lehet x év múlva ő is a borravalóra lesz szorulva. És igen, a pincér jövedelme a borravalóra van kalkulálva. Mivel van ember, aki ad normális borravalót, így van pincér is, aki szolgáltat annak is, aki nem ad borravalót. Ergo a nem fizető ember a másik borravalót adót használja ki. Mondok egy másik példát. Egy ismerősöm egy kifőzdébe a 290Ft-os főzelékhez nem akart 350Ft-os pörkölt/sülthús feltétet venni. Azt csinálta, hogy csak szaftot
kért a főzelékre, ami tulajdonképpen ingyen volt. De ha nem lenne sok ember aki megfizetné a feltétet, akkor neki sem lenne szaftja ingyen. Na ez az a spúr, aki nem magán, hanem máson spórol.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #906 Dátum: 2011.10.29 19:52:29 »
belgiumban soha senki nem ad borravalót. könnyen megszoktam :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #907 Dátum: 2011.10.29 20:12:39 »
hú de igazatok van a lomis fűtéssel. kinn voltam ma anyáméknál kinn vagyok a kertben a gyerekekkel erre vmi állat begyújt vmi sza..al és iszonyat bűz mellett száll le a pernye mint a schindler listájában.. :cry:
a jó BQA-át az ilyennek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #908 Dátum: 2011.10.29 20:16:19 »
hú de igazatok van a lomis fűtéssel. kinn voltam ma anyáméknál kinn vagyok a kertben a gyerekekkel erre vmi állat begyújt vmi sza..al és iszonyat bűz mellett száll le a pernye mint a schindler listájában.. :cry:
a jó BQA-át az ilyennek.
Az a baj, hogy ma Magyarországon mindenkinek qva nagy jogai vannak, mindenkit véd a jog, éljen a demokrácia, de az ingatlanodat nem tudod megvédeni. Kvázi
teljesen ki vagy szolgáltatva a szomszédnak. Kopácsolhat éjjel nappal, üvöltetheti a magnót, tarthat csaholós kutyákat, fűthet műanyaggal, tök mindegy, nincs kihez fordulni, esélyed nincs semmire, semmi jogi védelmet nem kapsz.
 :hug:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #909 Dátum: 2011.10.29 20:36:24 »
így van. kimenekülök a városból erre muteréknál mondanom se kell minden hétvégén a kertvárosban egész nap sikit a flex. az ifa a lopott fával a 30as táblánal 80al tép. du begyújtottak a krematóriumba :devil:
haza is jöttem..  :sorcerer:

az mondjuk igaz amit írsz. mindenki kiba..ttul meg van győződve arról h neki van igaza. nem való ez nekünk :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #910 Dátum: 2011.10.29 20:44:50 »
így van. kimenekülök a városból erre muteréknál mondanom se kell minden hétvégén a kertvárosban egész nap sikit a flex. az ifa a lopott fával a 30as táblánal 80al tép. du begyújtottak a krematóriumba :devil:
haza is jöttem..  :sorcerer:
az mondjuk igaz amit írsz. mindenki kiba..ttul meg van győződve arról h neki van igaza. nem való ez nekünk :no:
Nem az a bajom, hogy mindenki meg van győződve arról, hogy igaza van. Hanem az a bajom, hogy tulajdonképpen az állam nem biztosítja a nyugodt életet.
Van törvény, de nem tudod érvényesíteni.
A Te példádat alapul véve. Mit tudsz tenni, hogy az IFA ne 100-al döngessen? Semmit. Bízol benne, hogy egyszer megfogják...de addig te 3X fizetsz 30 000 Ft-ot a zajvédő fallal levédett 3x3 sávos nyílegyenes autópálya bevezetőn mert 20km/h-val gyorsabban mentél.
Sikít a flex? Semmit nem tudsz tenni, hogy elhalkuljon.
Begyújt műanyaggal a szomszéd? Semmit nem tudsz tenni.
Semmi sem véd, sehova nem fordulhatsz. Ha meg emellett még főállásban dolgozol, és gyerekeid is vannak, na akkor meg = 0% -od van.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #911 Dátum: 2011.10.29 20:47:10 »
Az idén felújitott lakásunkba új központi fűtésrendszer került, amit egy Celsius P 35 vegyestüzelésü kazán lát el melegvizzel. A kéziköny szerint ugyanúgy köthető zárt vagy nyitott rendszerre. Én nyitott rendszert akartam biztonsági okokból, de végül a szerelő zárt rendszerre kötötte mert szerinte csak igy müködik. Megkérdeztem tőle mi az eljárás ha áramszünet miatt megáll a vizforgását segitő keringető pompa, és felforr a viz a kazánban. Szerinte ki kell oltani a tüzet vizzel, amit viszont a kazán kézikönyve tilt.Már azon is gondolkodtam hogy hivok egy másik szerelőt és átszereltetem nyitottra de talán annak is megvannak a hátrányai. Valaki fűt-e vegyestüzelésü kazánnal és milyen redszerrel?

 Erre több megoldás van. alapvető, hogy áramszünt esetén azonnal zár minden levegőnyílás, hogy fojtsa a tüzet, praktikus egy gravitációsan működő radiátor a szivattyú előtt egy visszacsapószeleppel - de ez nem mindenhol megoldható- és egy túlnyomásszelep. érdemes a szivattyút egy szünetmentes tápra kötni, így kb. 15-30 perc van az áramszünet után, amíg leáll a keringetés.

- mindenképp érdemes lenne egy épületgépésszel beszélni, aki tervezett már családi házas vegyes rendszert!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #912 Dátum: 2011.10.29 21:58:50 »
Semmi sem véd, sehova nem fordulhatsz.

na ja. de vannak akik nem adják fel.. :lol:
utcánkban az iskola előtt az autók felállnak a járdára nem lehet elférni.
autókat nem érdekli. egyik reggel spray-vel kiírva "Ne állj ide"
továbbra is odaálltak. 
másnap reggel az ott megállt 5 autó mind a 4 kereke csontra leengedve. kemény.  :sorcerer:
másképp nem megy.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #913 Dátum: 2011.10.31 17:18:28 »
Hááát azéé ez nem olyan vicces. Egyfelől, ha mindenki dobná rá a szemetét, kb 24órás szmogriadó lenne, így meg 5ember fűt drága gázzal, a 6. meg ingyen szeméttel szívatja a másik ötöt.
Remélem egyszer eljutunk oda, hogy lesz rá megoldás, hogy a környezetis hivatal egy műszerrel 1 perc alatt analizálja a füstöt, és jön a 100ezer ft-os csekk, meg a felszólítás. Bár ez még odébb van itt a balkánon..  :hug:
  Azért van szive a srácnak is, hétvégén és ünnepnapokon mellőzi a gumit és a textilt.   :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #914 Dátum: 2011.10.31 17:37:23 »
Bocsi h. iylesmivel poénkodtam, de mást úgy sem tehetek .  :flowers:  Amúgy sokmindennel én sem értek egyet pl húsz kilóméterre lakom bizonyitottan légszennyező vegyipari konbináttol és két kilóméterre egy aszfalt gyártól. De ha ezen kezdek rágódni, hamarabb kapok agyvérzést mint tüdőrákot.  :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”