Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971512 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #810 Dátum: 2011.09.29 21:24:51 »
Nálunk Ravak a kád és a zuhanytálca is. Nincs gond vele - 6 éves. A miénk valószinüleg a legolcsóbb fajta, de ehhez is tudtam venni csúszkát az ajtóra - amit ügyesen letörtem egy zakózás alkalmával.
A Ravaknak brutális árai vannak és a kereskedők szerint nincs arányban a minőséggel.  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #811 Dátum: 2011.09.29 21:40:59 »
kolpa sun  kádaknál nézz körül, emészthető ár, jó minőség.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #812 Dátum: 2011.09.30 07:52:09 »
A Bauhausban van egy-két valamire való kabin, Roltechnik márka, nem tudom, mennyire tartós.
Praktiker felejtős. Vicces, hogy egy komplett hidromasszázs zuhanykabin jóval olcsóbb, mint egy minimális szintet megütő sima zuhanykabin tálca nélkül  :eek:

Viszont, tegnap találtam: az M3 Metro áruházzal szemben van egy bazi nagy fürdőszoba szalon, ott vannak érdekes dolgok és meglepően jó áron. Bár amikor beléptem az volt az érzésem, hogy itt egy mosdókagyló is 6-jegyű lesz, de nem. És minden termékből van kiállított darab is! Vevő viszont egy sem, csak én lézengtem meg vagy 8 eladó, aki mind segíteni akart.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #813 Dátum: 2011.10.01 15:20:13 »
A Ravaknak brutális árai vannak és a kereskedők szerint nincs arányban a minőséggel.  :ph34r:
:eek: Ez meglepett. Az építettő elég spórolósnak tünt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #814 Dátum: 2011.10.01 23:29:37 »
Építő ötleteket várnék: van az úgy, hogy a füdrőszoba ajtaja a kád felé nyílik és nyitott állapotban az ajtó "rányílik" de legalábbis közel kerül a kádhoz.... Fürdés közben akármennyire is vigyázunk, egy kevés víz mindig ki-ki loccsan és összegyűlik a padlón. Szeretném tehát a fürdő ajtajának alját valahogy leszigetelni, hogy ne kezdjen feljönni a vékony felső réteg, vagyis hosszű távon ne rohadjon szét a fa ajtó alulról..... Van erre valami megoldás? (a nefürgyéle-n kívül köszi :D )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #815 Dátum: 2011.10.02 15:02:50 »
Szerintem elég ha mosakodás után rendesen feltörlöd a padlót egy felmosóronggyal. Nálunk eleve ott van egy, mert a gyerekek mindig kiügyeskednek egy kevés vizet, csak annyi szerencsénk van, hogy a fürdőszoba elég kicsi, és egyrészt alatta mennek a fűtéscsövek, másrészt a gázbojler elég meleget csinál, így aztán gyorsan felszárad a kő.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #816 Dátum: 2011.10.02 16:09:24 »
Ugyanez itt is.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #817 Dátum: 2011.10.02 17:14:15 »
Építő ötleteket várnék: van az úgy, hogy a füdrőszoba ajtaja a kád felé nyílik és nyitott állapotban az ajtó "rányílik" de legalábbis közel kerül a kádhoz.... Fürdés közben akármennyire is vigyázunk, egy kevés víz mindig ki-ki loccsan és összegyűlik a padlón. Szeretném tehát a fürdő ajtajának alját valahogy leszigetelni, hogy ne kezdjen feljönni a vékony felső réteg, vagyis hosszű távon ne rohadjon szét a fa ajtó alulról..... Van erre valami megoldás? (a nefürgyéle-n kívül köszi :D )
Kend be szurokkal  :D Amugy mi is egy felmosot rendszeresitettunk erre a celra  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #818 Dátum: 2011.10.02 23:24:45 »
Az ajtó átfordítása kifelé nyílósra nem játszik?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #819 Dátum: 2011.10.02 23:38:57 »
Nem olyan nagy segítség. Nekünk kifelé nyílik, de egy kis locs-pocs a fürdőkádban elég ahhoz, hogy elérje az ajtót...
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #820 Dátum: 2011.10.03 00:16:34 »
Cimbi mar nem gyerek, birja ki locspocs nelkul  :1eye:
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #821 Dátum: 2011.10.03 18:10:51 »
Gyors kérdés: ha már elektromos tűzhelyet kell választani gázos helyett, akkor van-e valami ajánlás? Én még nem használtam ilyet, max design alapján tudnék választani (meg persze a marketingszöveg alapján).  :)
Indukciós vagy hagyományos kerámialapos? Sütőnél milyen extrákat érdemes figyelembe venni?
 :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #822 Dátum: 2011.10.03 19:38:26 »
Indukciós esetén csak spéci edényeket használhatsz. Többi nem melegszik fel.

De már volt elektromos tűzhelyekről szó itt a topikban nem rég, kukkants vissza néhány oldalt.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #823 Dátum: 2011.10.03 19:43:29 »
Najó akkor nem fürdök le...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #824 Dátum: 2011.10.03 19:45:19 »
Gyors kérdés: ha már elektromos tűzhelyet kell választani gázos helyett, akkor van-e valami ajánlás? Én még nem használtam ilyet, max design alapján tudnék választani (meg persze a marketingszöveg alapján).  :)
Indukciós vagy hagyományos kerámialapos? Sütőnél milyen extrákat érdemes figyelembe venni?
 :hmmmm:

Indukcióst szerintem csak akkor ha veszel hozzá edényeket, serpenyőket, egyszóval mindent... szerintem felesleges.
Egy tipp: én nem vennék olyat amin a kezelőgombok a sütőfelület mellett helyezkednek el, mert ha kifut a tej vagy leves vagy akármi, elég szar a forró lében nyomkodni az érintős részt...