Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 141448 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Új Toyota vásárlás
« Válasz #315 Dátum: 2008.05.06 20:38:08 »
Lenne nekem egy kérésem:
Kb. 1 hete vettem az új corollámat, s man kifolyik a szemem annyit olvastam a fórumot de nem sikerült meglelnem hogy miképpen érdemes bánni az új dízellel.
Amire eddig figyeltem (1381 km van benne):
- Nem porgettem 2500 fordulat felett
- Hidegen nem kozlekedtem, bemelegítettem rendesen, nagyobb út után hagytam idõt hûlni a turbonak
- Normalis (shell vpower diesel) naftát kap
- 5000 kmnel kihajitom az olajat és rakatok bele újat. (Kérdés: érdemes-e vinni nemet olajat, ugy vettem eszre azok sokkal jobbak mint az ugyanolyan tipusu castrolok, vhogy surubbek kicsit, nem zabalja oket a turbo, vagy tetessem bele azt amit a szerviz ad?)

Ha már összeírtátok valahol a tudnivalókat adna valaki egy linket vagy hogy hol találom?

Köszi elõre is.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #316 Dátum: 2008.05.06 20:44:47 »
Idézetet írta: "Boby"
Lenne nekem egy kérésem:
Kb. 1 hete vettem az új corollámat, s man kifolyik a szemem annyit olvastam a fórumot de nem sikerült meglelnem hogy miképpen érdemes bánni az új dízellel.
Amire eddig figyeltem (1381 km van benne):
- Nem porgettem 2500 fordulat felett
- Hidegen nem kozlekedtem, bemelegítettem rendesen, nagyobb út után hagytam idõt hûlni a turbonak
- Normalis (shell vpower diesel) naftát kap
- 5000 kmnel kihajitom az olajat és rakatok bele újat. (Kérdés: érdemes-e vinni nemet olajat, ugy vettem eszre azok sokkal jobbak mint az ugyanolyan tipusu castrolok, vhogy surubbek kicsit, nem zabalja oket a turbo, vagy tetessem bele azt amit a szerviz ad?)

Ha már összeírtátok valahol a tudnivalókat adna valaki egy linket vagy hogy hol találom?

Köszi elõre is.


Minek ide tanács??? Teljesen képben vagy, az üzemeltetéssel kapcsolatban. Valahol összeírtuk a diesellel kapcsolatos tudnivalókat, talán az Ave fórum D4D topicjába, de ez csak sacc/kb....

A Castrol olaj rendben van, itt a fórumon van az Általánosban olajostopic, ott ki van tárgyalva, hogy mit mibe.  Itt most csak egy tanács: Amennyiben sok város van az olajcsere-etapban, akkor érdemes az olajcserét rövídíteni.

Kérdezz bátran azért vagyunk!  :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Új Toyota vásárlás
« Válasz #317 Dátum: 2008.05.06 20:50:34 »
Köszi a gyors választ. Éjjel átnézem a kérdéses fórumokat.
Az utót fõleg pályán használom és vidéken, de pest is van benne.
Szoboszlóról járok géptermekbe pesten, valamint viszonteladóimhoz vidéki városokba. Így mit érdemes tenni az olajcseével?
Ez kb azt jelenti hogy 15000 kmbol, ami a szervizciklus kb. 8e palya (tempomat, 2400as fordulat, 130km/h), 3-4e pest a tobbi videki varos.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Új Toyota vásárlás
« Válasz #318 Dátum: 2008.05.06 21:54:02 »
Idézetet írta: "Boby"
- Hidegen nem kozlekedtem, bemelegítettem rendesen


Szerintem ezt nem annyira illik, mert minimalis terheles alatt gyorsabban melegedik be, azaz kevesebb ideig jar a motor hidegen. Nemeteknel pl kifejezetten tiltjak az ilyet, de annak kornyezetvedelmi okai vannak.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #319 Dátum: 2008.05.06 22:04:03 »
Így van!
Beül, beindít, elindul.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #320 Dátum: 2008.05.06 22:50:49 »
Idézetet írta: "Boby"
Lenne nekem egy kérésem:
Kb. 1 hete vettem az új corollámat, s man kifolyik a szemem annyit olvastam a fórumot de nem sikerült meglelnem hogy miképpen érdemes bánni az új dízellel.
Amire eddig figyeltem (1381 km van benne):
- Nem porgettem 2500 fordulat felett
- Hidegen nem kozlekedtem, bemelegítettem rendesen, nagyobb út után hagytam idõt hûlni a turbonak
- Normalis (shell vpower diesel) naftát kap
- 5000 kmnel kihajitom az olajat és rakatok bele újat. (Kérdés: érdemes-e vinni nemet olajat, ugy vettem eszre azok sokkal jobbak mint az ugyanolyan tipusu castrolok, vhogy surubbek kicsit, nem zabalja oket a turbo, vagy tetessem bele azt amit a szerviz ad?)

Ha már összeírtátok valahol a tudnivalókat adna valaki egy linket vagy hogy hol találom?

Köszi elõre is.


Teljesen jól csinálod, indítás után óvatosan indulj el, úgy gyorsabban melegszik. ( persze amíg nem éri el az üzemi hõfokod addig a durvább gázpedálmaszírozást, és a 2000 fölötti fordulatot kerüld.
- szerintem teljesen felesleges 5000-nél olajat cserélni, egyrészt mert nem Lada motor, hogy fémforgács jöjjön ki az elsõ olajcserekor, másrészt mert tapasztalatom szerint kb 10-15e után lesz teljesen bejáródva a motor. utána viszont valami normális 0w-30 olajat neki. A Corollánál 0w30 castrolt haználtam ( nem evett belõle 110e után sem, ) most Mobil 1 0w30 at rakok a gázolajosba ( fõként a B1-B5 minõsítés miatt ) ebbõl sincs fogyás 15e alatt.
A használat hasonló a tiedhez, Sok autópálya, sok Budapest, kevéske vidéki járkálás ( nomeg némi terep :D )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Új Toyota vásárlás
« Válasz #321 Dátum: 2008.05.07 00:33:55 »
Rendben, koszonom a tanacsokat, megfogadom oket.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #322 Dátum: 2008.05.07 21:41:44 »
Idézetet írta: "Boby"
Rendben, koszonom a tanacsokat, megfogadom oket.


Ja a Vpuderre ne költs feleslegesen, nem jobb annyival, mint amennyivel drágább.
A Shell-el jó tapasztalataim vannak, a sima diselt használom. az OMV szinténjó, de ott már tankoltam nagyongáz anyagot is.
A Jet felejtõs, magánkutat, klubbpetrolt, Tesco gazdaságos kutat messzirõl kerülöm gázolaj ügyben ( benzinessel semmi gondom nem volt az említett helyeken, de Gázolajból teljesen változó a minõségük)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Új Toyota vásárlás
« Válasz #323 Dátum: 2008.05.07 22:18:10 »
Mi ez a 0 km-es szerviz, amiert lenyulnak tobb 10ezer forintot? Ez hivatalosan minden uj autonal van?

ps. Shell sima 95 nekem is bejott.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #324 Dátum: 2008.05.07 23:06:07 »
Idézetet írta: "lukit"
Mi ez a 0 km-es szerviz, amiert lenyulnak tobb 10ezer forintot? Ez hivatalosan minden uj autonal van?

ps. Shell sima 95 nekem is bejott.


Elvileg az üzembehlyezést takarja, vizsgáztatás, rendszámért rohangálás... de ezt nem szokták ennyire nyiltan kiszámlázni, vagy én ügyesen alkudtam :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Új Toyota vásárlás
« Válasz #325 Dátum: 2008.05.07 23:46:48 »
Bizonyos kereskedések pedig adhatnak az új autóhoz egy ingyenes, 1000 km-nél történõ átvizsgálásra szóló kis kártyácskát.
Apró kis figyelmesség, mi mindenesetre nagyra értékeltük anno.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Új Toyota vásárlás
« Válasz #326 Dátum: 2008.05.13 12:08:46 »
Én sajna nem kaptam ilyen kártyát. Na sebaj, majd leverem rajtuk:D

Amúgy az autó 2300km-nél tart, és eddig maximálisan elégedett vagyok. Kímelem még, de azért pályán kipróbáltam most egy rövid 1 perces szakaszon 180ig:D

Remélem nem gond neki.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #327 Dátum: 2008.05.13 18:00:41 »
Idézetet írta: "Boby"
Én sajna nem kaptam ilyen kártyát. Na sebaj, majd leverem rajtuk:D

Amúgy az autó 2300km-nél tart, és eddig maximálisan elégedett vagyok. Kímelem még, de azért pályán kipróbáltam most egy rövid 1 perces szakaszon 180ig:D

Remélem nem gond neki.


Nemhiszem, hogy gond lenne, egyszer-egyszer el lehet maagsabb fordulatig elpörgetni, persze azért az elsõ 5000- km alatt érdemes a padlógázt és a tartós száguldást mellõzni, de 2500-3000km tõl  néha, teljesen bemelegedett motornál rövid szakaszokon érdemes kicsit megkergetni. ( csak a jogosítványra figyelj :D )

Aztán kb 5000 km -tõl tolhatod neki nyugodtan, csak arra figyelj, hogy a turbo mindíg legyen rendesen visszahûtve leállítás elõtt, és ha taposod, akkor legyen teljesen bemelegedve. ( Attól, hogy a vízhõmérõ középen van, még bõven nem üzemmeleg a motor, fõleg az olaj! -csak már óvatoskodás nélkül használható az átlagos autózáshoz; kb. 2-2,5x annyi idõ amíg rendesen átmelegszik!)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Új Toyota vásárlás
« Válasz #328 Dátum: 2008.05.17 23:46:34 »
Értem, köszi.

Mennyi idõ kell kb. a motornak amíg bemelegszik annyira hogy lehessen 5000ig porgetni? Mármint átlagos városi forgalom esetén.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #329 Dátum: 2008.05.18 00:09:18 »
Idézetet írta: "Boby"
Értem, köszi.

Mennyi idõ kell kb. a motornak amíg bemelegszik annyira hogy lehessen 5000ig porgetni? Mármint átlagos városi forgalom esetén.


Két-, két és félszer annyi kb., mint amennyi idõ alatt a hûtõfolyadék eléri az üzemi hõmérsékletet. Ahogy Tamás is írta ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )