Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602275 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2820 Dátum: 2017.06.24 21:32:21 »
Korábban említve volt, hogy nem a fogyasztás csökkentés barátja a tempomat ha nem sík terepről van szó. Nos, most kipróbáltam a Bécset elkerülő szakaszon ahol 80-as korlátozás van. Felfelé menet, örültem, hogy nem kell az órát gúvadnom, viszont amikor lejtmenetes szakaszhoz értem, úgy éreztem, mintha fékezne. Később egy 100-as korlátozásos lejtmenetes szakaszon direkt erre figyeltem és az energia kijelző mutató, ugyanúgy az erős töltésbe csapott át mintha a B-be kapcsoltam volna. Azaz, jó lesz erre is figyelni. Amúgy ma Kecskeméttól Veszprémen keresztül Győrig (Bakonyon keresztül) 4,8-at irt ki a kijelző 😄

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2821 Dátum: 2017.06.24 22:01:47 »
Mindig hozzátok,hogy klímával ennyi meg annyi a fogyi. Én azt figyeltem meg hogy alapjáraton a forulatszám cca 100-al emelkedik meg, ha bekapcsolom, ami szinte semmi. Útközben talán annyi mintha 1-2 km/h-val többel mennék?
Egyébként most hogy megy a klíma sorra, jobbak a fogyasztási átlagaim, mint tavasszal amikor egyáltalán nem használtam klímát. (Ok nem ugyan azok az utak...)
A másik, hogy manuális a klímám, nem keverek hozzá meleget, max. kicsire állítom, vagy kapcsolgatom.
(Tavaly egyszer dugó volt az M7-esen a kánikulában, vagy 1 órát cammogtunk, na akkor megemelte a klíma a fogysztást, de az nyílvánvaló volt.)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2822 Dátum: 2017.06.24 22:08:09 »
Korábban említve volt, hogy nem a fogyasztás csökkentés barátja a tempomat ha nem sík terepről van szó. Nos, most kipróbáltam a Bécset elkerülő szakaszon ahol 80-as korlátozás van. Felfelé menet, örültem, hogy nem kell az órát gúvadnom, viszont amikor lejtmenetes szakaszhoz értem, úgy éreztem, mintha fékezne. Később egy 100-as korlátozásos lejtmenetes szakaszon direkt erre figyeltem és az energia kijelző mutató, ugyanúgy az erős töltésbe csapott át mintha a B-be kapcsoltam volna. Azaz, jó lesz erre is figyelni. Amúgy ma Kecskeméttól Veszprémen keresztül Győrig (Bakonyon keresztül) 4,8-at irt ki a kijelző 😄
Ja az Bécsnél olyan mind nálunk az éri emelkeő-lejtő (csak még hosszabb)
Nehéz betartani a 80-at mert sajnálja az ember , hogy elvész az a sok energia lefelé, ahol üresben gurulna vagy 130-al.Persze ti meg azt legalább tudjátok hasznosítani :winkiss:
Ugyan ez a Bakonyban amit felfelé felhsználsz , legalább részben visszanyered lefelé, ráadásul ott ideális a tempó is 60-90 között.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.24 22:11:28 írta OldPiet »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2823 Dátum: 2017.06.24 23:52:03 »
Korábban említve volt, hogy nem a fogyasztás csökkentés barátja a tempomat ha nem sík terepről van szó. Nos, most kipróbáltam a Bécset elkerülő szakaszon ahol 80-as korlátozás van. Felfelé menet, örültem, hogy nem kell az órát gúvadnom, viszont amikor lejtmenetes szakaszhoz értem, úgy éreztem, mintha fékezne. Később egy 100-as korlátozásos lejtmenetes szakaszon direkt erre figyeltem és az energia kijelző mutató, ugyanúgy az erős töltésbe csapott át mintha a B-be kapcsoltam volna. Azaz, jó lesz erre is figyelni. Amúgy ma Kecskeméttól Veszprémen keresztül Győrig (Bakonyon keresztül) 4,8-at irt ki a kijelző 😄
Ha kovetos a tempomat a kocsiban akkor fekezett szepen.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2824 Dátum: 2017.06.25 09:09:33 »
Mindig hozzátok,hogy klímával ennyi meg annyi a fogyi. Én azt figyeltem meg hogy alapjáraton a forulatszám cca 100-al emelkedik meg, ha bekapcsolom, ami szinte semmi. Útközben talán annyi mintha 1-2 km/h-val többel mennék?
Egyébként most hogy megy a klíma sorra, jobbak a fogyasztási átlagaim, mint tavasszal amikor egyáltalán nem használtam klímát. (Ok nem ugyan azok az utak...)
A másik, hogy manuális a klímám, nem keverek hozzá meleget, max. kicsire állítom, vagy kapcsolgatom.
(Tavaly egyszer dugó volt az M7-esen a kánikulában, vagy 1 órát cammogtunk, na akkor megemelte a klíma a fogysztást, de az nyílvánvaló volt.)
Különösebb fogyasztás növekedést én sem figyeltem meg a klímás autóimnál, mindig a hibahatáron belül volt. Sőt, most másodszor is megjártam az Őrséget, de most M7 - Zeg. felé, (az előző után 5,29-es átlag jött ki, aminek 1/4-e Bp. volt bőven 6 fölötti részátlaggal), és visszafelá az M7-en is az érdi emelkedőig tartani tudtam az 5,1-et, ott felment egy tizedet, az odaút után még 5,3 volt az átlag félútig klímával, nyilván visszafelé hátszelem volt, mert akkor végig ment a hűtés. Szóval az időjárás többet nyom a latba, mint a klíma.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2825 Dátum: 2017.06.25 10:49:43 »
Különösebb fogyasztás növekedést én sem figyeltem meg a klímás autóimnál, mindig a hibahatáron belül volt. Sőt, most másodszor is megjártam az Őrséget, de most M7 - Zeg. felé, (az előző után 5,29-es átlag jött ki, aminek 1/4-e Bp. volt bőven 6 fölötti részátlaggal), és visszafelá az M7-en is az érdi emelkedőig tartani tudtam az 5,1-et, ott felment egy tizedet, az odaút után még 5,3 volt az átlag félútig klímával, nyilván visszafelé hátszelem volt, mert akkor végig ment a hűtés. Szóval az időjárás többet nyom a latba, mint a klíma.
Igen, én is így gondolom.
És érdekes még hogy jobb fogyikat hoz a kocsi mint pár évvel ez előtt, még ha valaki azt mondja , hogy jobban kiismertem, hogy megy takarékosabban . (1 paramétert tudok, az előző nyárigumim nem volt takarékos, még a télinél is többet fogyasztottam vele)
Szóval a klima többletfogyasztás nem igazán tétel (Lehet hogy az autómata klímánál más a helyzet??)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2826 Dátum: 2017.06.25 14:02:36 »
Nem éreztem különbséget az automata és a tekerős klíma közt fogyasztásban. (Elvileg az automata még takarékosabb is kell legyen.)
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2827 Dátum: 2017.06.25 17:53:56 »
Nekünk most majdnem mindig ment az automata klíma, és a fogyasztások is főleg 2 személyre szólnak. 10 nap alatt lenyomtunk 3446 km-t, 193,48 liter benzinnel. Ez azért jóval kevesebb mint a COV-al 😉
Ha autópályákat nézem, és normál 110-130 körüli tartós sebességeket, akkor azt látom, hogy a 6 literes fogyasztás az irányadó. Pl az utolsó etap szinte csak autópálya volt de rengeteg útépítéssel az A3- autópályán Nürnberg- Bxl  617 km 6,-3-as fogyi. Igaz a vége felé már óvatos voltam, nehogy kifogyjon a tank 😏, de volt azért benne egy kis 150-160 is amikor szükség volt rá. 🤗

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2828 Dátum: 2017.06.25 19:42:43 »
Nekünk most majdnem mindig ment az automata klíma, és a fogyasztások is főleg 2 személyre szólnak. 10 nap alatt lenyomtunk 3446 km-t, 193,48 liter benzinnel. Ez azért jóval kevesebb mint a COV-al 😉
Ha autópályákat nézem, és normál 110-130 körüli tartós sebességeket, akkor azt látom, hogy a 6 literes fogyasztás az irányadó. Pl az utolsó etap szinte csak autópálya volt de rengeteg útépítéssel az A3- autópályán Nürnberg- Bxl  617 km 6,-3-as fogyi. Igaz a vége felé már óvatos voltam, nehogy kifogyjon a tank 😏, de volt azért benne egy kis 150-160 is amikor szükség volt rá. 🤗
Ha az útépítás alatt,nem dugót (ahol félórákat 10-20-al tudsz menni, vagy állsz) hanem 40-100 közötti sebességeket, akkor az csak csökkenti az autópályafogyasztást nálam, nálad pláne úgy kéne hogy legyen (netán 4 l-es fogyi? :hmmmm:)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2829 Dátum: 2017.06.25 19:56:06 »
Nekünk most majdnem mindig ment az automata klíma, és a fogyasztások is főleg 2 személyre szólnak. 10 nap alatt lenyomtunk 3446 km-t, 193,48 liter benzinnel. Ez azért jóval kevesebb mint a COV-al 😉
Ha autópályákat nézem, és normál 110-130 körüli tartós sebességeket, akkor azt látom, hogy a 6 literes fogyasztás az irányadó. Pl az utolsó etap szinte csak autópálya volt de rengeteg útépítéssel az A3- autópályán Nürnberg- Bxl  617 km 6,-3-as fogyi. Igaz a vége felé már óvatos voltam, nehogy kifogyjon a tank 😏, de volt azért benne egy kis 150-160 is amikor szükség volt rá. 🤗
de miért arra jársz? a köln-frankfurt vonal a legzűrösebb, pláne nappal. miért nem luxemburgon vagy trieren keresztül utaztok? simán megér plusz 50-100 km-t.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2830 Dátum: 2017.06.25 20:40:47 »
1) Jaja, az utepites es a dugok azok csokkentik a fogyit, pont ezert is irtam, hogy csomo utepites :)

2) Csufarnak, miert arra? Jo kerdes, megszoktuk, illetve ossze akartam hasonlitani a fogyasztasokat amiket a COV-al csinaltunk 12 ev alatt. :hug:

(Kicsit off, de ha vannak olyanok akiknek megalvos szallas kell nem dragan az A3 vonalan, akkor ezeket is meg lehet fontolni, nekunk ugyanis mar lenyomni egyben az 1400 km-t nem poen...
Viszont, alighanem mindket utvonalnak jo az az Ibis budget amit most probaltunk eloszor Nurnberg Messe neven, ami ugyan kicsit odebb van az A3-tol, de nem veszes es a masik utvonalba is beillesztheto. Olcso es nekunk most nagyon bejott. Amugy meg a Wurzburg Ost-i Ibist, vagy a Rathsmansdorfi Aulinger Gasthaust igyekezzuk elerni a (a csapolt soruk fantasztikus) sorhoz es jo kajahoz valo csatlakozashoz. )

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2831 Dátum: 2017.06.26 16:18:54 »
Na ezek után hogy mindenkinek szárnyal a fogyasztás a pályán , kíváncsi leszek nekem mennyi lesz két hét múlva az átlag  :?:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2832 Dátum: 2017.06.26 20:01:16 »
Na ezek után hogy mindenkinek szárnyal a fogyasztás a pályán , kíváncsi leszek nekem mennyi lesz két hét múlva az átlag  :?:

neked felesleges felmenni oda, csak akadályoznád a nyerges vontatókat :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2833 Dátum: 2017.06.26 20:06:13 »
Különösebb fogyasztás növekedést én sem figyeltem meg a klímás autóimnál, mindig a hibahatáron belül volt. Sőt, most másodszor is megjártam az Őrséget, de most M7 - Zeg. felé, (az előző után 5,29-es átlag jött ki, aminek 1/4-e Bp. volt bőven 6 fölötti részátlaggal), és visszafelá az M7-en is az érdi emelkedőig tartani tudtam az 5,1-et, ott felment egy tizedet, az odaút után még 5,3 volt az átlag félútig klímával, nyilván visszafelé hátszelem volt, mert akkor végig ment a hűtés. Szóval az időjárás többet nyom a latba, mint a klíma.
Azóta megjártam Győrt is, de visszafelé már spórolósan, mert úgy számoltam, hogyha nem spórolok, csak két liter benzinem fog maradni az olcsó kútig. Jól spóroltam: 38,5 ment bele, azaz 3,5 maradt. 5,05 lett az átlag, és rekordhosszat mentem egy tankkal, 761 km-t. Sajnos, a kicsi tankja miatt sose fogom eggyel elérni az 1000 km-t.  :cry: A 800 meglesz, tk. ebbe is belefért volna egy kis reszkírral, de ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.26 20:08:16 írta music »
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2834 Dátum: 2017.06.26 20:18:52 »
neked felesleges felmenni oda, csak akadályoznád a nyerges vontatókat :D
:lol:
Tegnap valahol az A3-on megálltunk egy parkolóban pihenni és felfigyeltem egy fehér Auris 2HSDre. Két nem fiatal hölgy utazott benne és úgy parkoltak be az üres parkoló részbe, hogy pont két árnyék közé álltak. Ő dolguk...
Viszont, elindulásunk után vagy negyed órával elzúgtak mellettünk, szerintem a fogyasztás nem volt a prioritásaik között, legalább 150-el nyomták  :eek: gondolom, igy hűtötték magukat....