Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1313789 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2835 Dátum: 2011.05.05 13:55:47 »
Valami frappans indokot kellene megfogalmazni, ami megmosolyogtatja oket... bizva abban, hogy mar csak ezert is eltekintenek tole...
Pl. nem tesz jot a fogyinak, es osszegeben egy Erdelyi tura eseteben akar literekrol is beszelhetunk...  :flowers: :clap: Ezt meg meg lehetne spekelni azzal, hogy letiltottak a kartyad es decire pontosan ki volt szamolva a benzin mennyisege...  :sorcerer:

Komolyra forditva a szot 1es es 2es pontokhoz nem tudok hozzaszolni. Ha meg azt mondja valaki 2es pont eljatszato es megis behajtjak kulfoldi allampolgaron, akkor annak talan nem orulne... bar ha elore megbeszelitek es kifizeted a neveben akkor Te nem jarhatsz rosszabbul. Vagy tevedek?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2836 Dátum: 2011.05.05 14:17:31 »
De kérlek titeket, koncentráljunk inkább a feltett konkrét kérdésekre. Vagyis ad 1: nem lehet-e abba belekötni, hogy a közigbírság-határ feletti túllépésről csak 1 fotó van; ad 2: a meghatalmazásos történet.
Kedves sorstárs! A hsz-emet nem véletlenül írtam, engem is bemértek, éppen az Erdélyi kiruccanásunk reggelén Sarkadról kifelé a határfelé menve, de még lakott területen. 50->70km/h. 30.000. Pont.
Ami érdekes, hogy felhívtam a Vas Megyei Rendőrkapitányságot és megérdeklődtem, azt, hogy a GKM rendeletben olvasható sor alapján ("legyen képes dokumentálni a szabályszegést elkövető gépjárműveket oly módon, hogy a szabályszegés észlelését és a felvétel elindítását megelőző beállítható időtartamú, de legalább 15 másodperc eseményei is rögzítésre kerüljenek") hol tudom megnézni a készített videófelvételt, mert csak 1db képet kaptam az esetemről, azt a választ kaptam, hogy:

- A GKM rendeletben csak az szerepel, hogy "alkalmasnak kell lenni a készüléknek egy minimum 15mp hosszúságú videófelvétel készítésére", ami nem jelent a rendőrökre nézve kötelességet, hogy rögzíteni is kell a szabálysértést, amit egyébként nem is tesznek meg, így nem tudom megtekinteni a nem létező felvételt. Egyébként, pedig eljárás már 1db fénykép alapján is indulhat az "ügyfél" ellen.

Ezek alapján, és, amit olvastam az előző vmelyik hsz-ben, hogy csak az 1. fénykép alapján lehet elindítani az eljárást (ez amúgy biztos??), úgy gondolom, hogy, mivel nem látható a rendszámod az első képen, még talán jogszerűtlen is az ellened induló eljárás. Bár, nem vagyok jogász, így nem tudom, hogy többi elkészült kép mennyire bizonyíték erejű, de valami azt súgja nekem, hogy sajnos az!
És b.szott nagy pech, hogy 69-cel mértek be... Sajnálom!  :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2837 Dátum: 2011.05.05 14:41:31 »
Csak senkinek nem számít az átlagsebesség, csak a pillanatnyi  ;)
Aham... De hogy lehetett egy olyan szakaszon, amelyen 69-ről 55-re lassultam, 54 az átlagsebességem  :hmmmm: ?
Úgy, hogy mindegyik mért értéknek megvan a hibaértéke (út, idő), ami számításkor együttesen jelentkezik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2838 Dátum: 2011.05.05 14:44:55 »
Más. Ismerősöm mesélte tegnap, hogy kapott egy fotót, 53-mal mérték be 50-es táblánál, és csekk is jött hozzá. Csak azoknak mondom, akik a különböző toleranciákra építenek.  :excl: :excl: :excl:
És nyilván felszólították: nyilatkozzon, ki vezette az autót. Ha pedig azt mondja, hogy családtagja vezette és nem tesz rá nézve terhelő nyilatkozatot, akkor ezzel el is lehet a csekket felejteni. Mert 50 helyett 53 esetén az eset nem tartozik az objektív felelősség körébe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2839 Dátum: 2011.05.05 14:47:10 »
Ami érdekes, hogy felhívtam a Vas Megyei Rendőrkapitányságot és megérdeklődtem, azt, hogy a GKM rendeletben olvasható sor alapján ("legyen képes dokumentálni a szabályszegést elkövető gépjárműveket oly módon, hogy a szabályszegés észlelését és a felvétel elindítását megelőző beállítható időtartamú, de legalább 15 másodperc eseményei is rögzítésre kerüljenek") hol tudom megnézni a készített videófelvételt, mert csak 1db képet kaptam az esetemről, azt a választ kaptam, hogy:

- A GKM rendeletben csak az szerepel, hogy "alkalmasnak kell lenni a készüléknek egy minimum 15mp hosszúságú videófelvétel készítésére", ami nem jelent a rendőrökre nézve kötelességet, hogy rögzíteni is kell a szabálysértést, amit egyébként nem is tesznek meg, így nem tudom megtekinteni a nem létező felvételt. Egyébként, pedig eljárás már 1db fénykép alapján is indulhat az "ügyfél" ellen.
Ahham... Sejtettem, hogy ez az ábra  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2840 Dátum: 2011.05.05 14:50:38 »
Komolyra forditva a szot 1es es 2es pontokhoz nem tudok hozzaszolni. Ha meg azt mondja valaki 2es pont eljatszato es megis behajtjak kulfoldi allampolgaron, akkor annak talan nem orulne... bar ha elore megbeszelitek es kifizeted a neveben akkor Te nem jarhatsz rosszabbul. Vagy tevedek?
Ez a része megoldható lenne, ha arra lenne szükség. A kérdés csak az, hogy ha valóban teszek egy ilyen nyilatkozatot, akkor azt mennyire ellenőrzik le. Mert ugye vannak fotók is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2841 Dátum: 2011.05.05 22:43:37 »
Más. Ismerősöm mesélte tegnap, hogy kapott egy fotót, 53-mal mérték be 50-es táblánál, és csekk is jött hozzá. Csak azoknak mondom, akik a különböző toleranciákra építenek.  :excl: :excl: :excl:
És nyilván felszólították: nyilatkozzon, ki vezette az autót.
Nem szólították fel...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2842 Dátum: 2011.05.05 23:47:34 »
Nem szólították fel...
Csak úgy küldtek egy csekket? Ki van zárva. Jogszabály határozza meg, hogy mi tartozik az objektív felelősség körébe, és mi nem. Ami nem oda tartozik (márpedig 50 helyett 53 biztosan nem oda tartozik), ott továbbra is előbb meg kell állapítsák, hogy ki követte el a szabálysértést, mert a bírságot is neki kell megfizetnie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2843 Dátum: 2011.05.06 10:41:53 »
Csak úgy küldtek egy csekket? Ki van zárva. Jogszabály határozza meg, hogy mi tartozik az objektív felelősség körébe, és mi nem. Ami nem oda tartozik (márpedig 50 helyett 53 biztosan nem oda tartozik), ott továbbra is előbb meg kell állapítsák, hogy ki követte el a szabálysértést, mert a bírságot is neki kell megfizetnie.
Tudom, én is mondtam neki, de azt mondta, hogy csak fotó van, meg csekk, semmi felszólítás. Ráadásul 53-ról, ami a lehetséges minimum, mert 2km/h a műszer hibahatára.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2844 Dátum: 2011.05.06 11:05:12 »
Akkor valamit elnéztek. Vagy ő, vagy az ügyintéző. Más magyarázat nincs. Ennek így nem ez kéne legyen a menete. Eleve döbbenetesnek tartom, hogy 50 helyett 53-ról ilyesmit küldenek - mégis mennyi van azon a csekken, háromezer  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2846 Dátum: 2011.05.06 20:04:08 »
Akkor valamit elnéztek. Vagy ő, vagy az ügyintéző. Más magyarázat nincs. Ennek így nem ez kéne legyen a menete. Eleve döbbenetesnek tartom, hogy 50 helyett 53-ról ilyesmit küldenek - mégis mennyi van azon a csekken, háromezer  :?: ?
Szerintem sem kerek valami. Nem lehet, hogy volt egy 40-es tábla? Vagy 30-as lakóövezet?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2847 Dátum: 2011.05.06 20:14:28 »
Akkor valamit elnéztek. Vagy ő, vagy az ügyintéző. Más magyarázat nincs. Ennek így nem ez kéne legyen a menete. Eleve döbbenetesnek tartom, hogy 50 helyett 53-ról ilyesmit küldenek - mégis mennyi van azon a csekken, háromezer  :?: ?
Szerintem sem kerek valami. Nem lehet, hogy volt egy 40-es tábla? Vagy 30-as lakóövezet?
A levélből teljesen egyértelműen ki kell derülnie, hogy közigbírságos esetről van-e szó vagy sem. Már abból is kiderül, hogy ki küldi; a közigbírságos ügyek a Vas megyei RFK-nál vannak. Bár az ilyen levelekben egyáltalán nem szokott fotó lenni. Azt a neten tudja megnézni az ember, a kozigbirsag.hu-n, bejelentkezés után.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2848 Dátum: 2011.05.09 17:27:17 »
Délután szemtanuja voltam egy kisebb balesetnek.
55ös főút + Ruzsai elágazás. A fő utra szerettet volna kifordulni  egy motoros csoka, de nagy volt a sebesség és nem birt megálni a stop táblánál és kihajtott  nagy fékezés közepette a föútra, ahol balrol Én jöttem, és már messziröl láttam a fehér gumifüsttel érkezö motorost, jobbrol meg egy másik személykocsi jött, aki szintén észrevette és fékezett.
A motoros kb fél méterrel suhant átt a másik kocsi elött, majd motorostul beborult az árokba, ami még "poén" volt...........kb 50 méterre épp egy rendörkocsi ált, és igazoltatott ........ de a fékezésre Ö is felkapta a fejét, és oda sétált a motoroshoz. Valoszinüleg nem dicsérte meg.
Senkinek semmi baja nem esett, a motoros is mikor az árok szélén felborult épp pár km/h ra vissza birt már lassítani.

Ezek után 30kmrel arrébb, egy fekete 5ös golf volt az árokban, aki valoszinüleg benézte a derékszögben ivelö kanyart, de ott már épp a kocsi mentése fojt.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2849 Dátum: 2011.05.09 19:31:45 »
Amiért ebben az esetben megbüntethette a rendőr a motorost, az a stopnál meg nem állás ténye (de szépen mondtam)  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )