Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579784 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4545 Dátum: 2008.12.10 09:50:09 »
Ki nem a MOL-tol veszi?

OMV?
Bár ha jól tudom: ott se mindegyik...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4546 Dátum: 2008.12.10 10:55:26 »
Ki nem a MOL-tol veszi? Ugye nem az "import" Shell 99+ V-Power Racingrol beszelunk, ami valojaban szinten nem import!?
Amit biztosan tudok, hogy az Auchan és a Cora nem, valszeg a tecsó sem, és a Lukoilra sem tenném rá az életemet. Amíg volt Aral, az Schwechatról hozta, az OMV már nem, kivéve - állítólag - a központi kutat, ami a Domus környékén van a Róbert Károly körúton.
A többi viszont igen, különbség a hozzáadott adalékanyagokban van. Ez sem lebecsülendő dolog, lásd még Forma-1...
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4547 Dátum: 2008.12.10 12:16:31 »
Akkor kozelitsuk meg masik iranybol a dolgot. Hany csovezeteken keresztul jon a koolaj az orszagba? Ki all a vegen idehaza? Kinek van finomitoja idehaza? Hatar mellett igen lehetseges, hogy jon a tartalykocsi, mert olcsobb. De alapvetoen nem tartalykocsikban jon az olaj az orszagba. Nagy hulyeseg is lenne. Nem is nagyon lehet mastol az olaj, mint a MOL-tol. Lukoil sem hozza be maganak, mint ahogyan az USA-ban sem hiszem, hogy a Lukoil kutak-ra oroszorszagbol hordjak az olajat, marpedig Lukoil van ott is.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4548 Dátum: 2008.12.10 12:25:38 »
Na jo, kozben kicsit nezelodtem. Elvileg 90%-os a MOL piaci lefedettsege idehaza. Ha minden igaz vasuton 1000km-ig megeri szallitani. Kis idezet a minoseggel kapcsolatosan: "Nagyon sok internetes fórum van, ahol komoly hittel tudják állítani, hogy ennek vagy annak a hálózatnak az ilyen vagy olyan üzemanyaga mennyivel jobb a másiknál. Az viszont biztos, hogy amíg az üzemanyag a töltőállomásra ér, addig tökéletesen azonos a minősége, hiszen ezeket uniós szabványok írják elő. Ennél finomabban nem tudok fogalmazni." - innen van http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=15060 Mindenesetre Tesconal sem tankoltam meg soha rosszat.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 12:36:50 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4549 Dátum: 2008.12.10 13:23:42 »
Na jo, kozben kicsit nezelodtem. Elvileg 90%-os a MOL piaci lefedettsege idehaza. Ha minden igaz vasuton 1000km-ig megeri szallitani. Kis idezet a minoseggel kapcsolatosan: "Nagyon sok internetes fórum van, ahol komoly hittel tudják állítani, hogy ennek vagy annak a hálózatnak az ilyen vagy olyan üzemanyaga mennyivel jobb a másiknál. Az viszont biztos, hogy amíg az üzemanyag a töltőállomásra ér, addig tökéletesen azonos a minősége, hiszen ezeket uniós szabványok írják elő. Ennél finomabban nem tudok fogalmazni." - innen van http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=15060 Mindenesetre Tesconal sem tankoltam meg soha rosszat.
előbb még 80% volt.. félóra múva 100% lesz ? :D
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4550 Dátum: 2008.12.10 14:32:00 »
előbb még 80% volt.. félóra múva 100% lesz ? :D

Miert is ne? Ha talalok 2008-as adatot akkor siman. Persze! A piaci reszesedes evente valtozik vagy ez Neked furcsa!?  :whistling: :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 14:34:20 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4551 Dátum: 2008.12.10 17:34:03 »

Nem mindenki a MOL-tól veszi.

Ki nem a MOL-tol veszi? Ugye nem az "import" Shell 99+ V-Power Racingrol beszelunk, ami valojaban szinten nem import!?
ÖMV szentendrei úti töltőállomás, Róbert K. krt-i központi székház kútja, M1 autópálya Hegyeshalom határállomás, grassalkovich úti töltőállomás.
Ún. TSZ kút, XVII. ker. Pesti út Kucorgó előtt jobbra a volt TSZ udvar.  Ezekben mindenütt mindefajta üza. schwechati finomítóból jön.
Többet nem tudok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4552 Dátum: 2008.12.10 19:32:34 »
ÖMV szentendrei úti töltőállomás:

ennek a kútnak az alpesi dizele eccer megmentette a régi cori dizelem  -18 fokban elkezdett fuldokolni /félig volt vmi szlovák fossal /  elvánszorogtam odáig telenyomtam és járattam vagy 20 percet mire rendbejött.  :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop:
hát igen :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4553 Dátum: 2008.12.12 22:34:37 »
Keleti végen a Jet(Lukoil) még mindig jóárasítja a 98-ast - 229,9  - tele is tőtőttem :clap:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4554 Dátum: 2008.12.12 22:47:34 »
Az a sárga cucc az általános motorhibajelző "check engine" lámpa alighanem, ami jópár féle jeladótól kaphat "hibaüzenetet". Igen, többek közt a lambda szondától is; de szvsz rossz benzin esetében inkább a kopogásérzékelő lehet az, ami kiveri a balhét.
nah, ennyire nem ismerni gép lelke...
kopogásjelző merre, mi, az is így tudatja a létezését ?

Kopogásérzékelő ;) ... Azt figyeli, hogy nem lép-e föl a motorban öngyulladás (a keverék a kelleténél korábban gyullad be, pl. túl alacsony oktánszámú üzemanyag miatt), és ennek elkerülése érdekében jeleket küld a motorvezérlésnek, amely ennek alapján korrigálja a gyújtás időpontját. Igazából a mai modern motorokban ez tölti be a régi előgyújtás-szabályzók szerepét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4555 Dátum: 2008.12.12 22:51:41 »
Szóval, korántsem minden kúthoz kerül a MOL-tól az üzemanyag, de egy biztos: nincs egységes különbség az egyes márkák között, tehát olyan nincs, hogy -teszem azt- a Tesco-kutakhoz kizárólag egy bizonyos (a MOL-tól eltérő) helyről érkezne a nafta. Alapvetően azért a legtöbb kútra a MOL-tól érkezik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4556 Dátum: 2008.12.12 22:52:50 »
Az a sárga cucc az általános motorhibajelző "check engine" lámpa alighanem, ami jópár féle jeladótól kaphat "hibaüzenetet". Igen, többek közt a lambda szondától is; de szvsz rossz benzin esetében inkább a kopogásérzékelő lehet az, ami kiveri a balhét.
nah, ennyire nem ismerni gép lelke...
kopogásjelző merre, mi, az is így tudatja a létezését ?

Kopogásérzékelő ;) ... Azt figyeli, hogy nem lép-e föl a motorban öngyulladás (a keverék a kelleténél korábban gyullad be, pl. túl alacsony oktánszámú üzemanyag miatt), és ennek elkerülése érdekében jeleket küld a motorvezérlésnek, amely ennek alapján korrigálja a gyújtás időpontját. Igazából a mai modern motorokban ez tölti be a régi előgyújtás-szabályzók szerepét.
aha, értem - megint tanultam valamit  :smartass:
ezt szeretem itt, és ok, érzékelő :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4557 Dátum: 2008.12.12 22:54:55 »
Romániában már csak kb. 195 forint egy liter 95-ös, a Lukoilnál  :eek: :eek: :eek: ... 2.93 lej egy liter (és ez 9.-ei adat, lehet hogy azóta még lejjebb ment!!!), és mivel most a lej is elég nagyot esett az eurohoz képest (3.9 lej egy euro, míg pl. pár hete még 3.7 volt), ezért ez számunkra még kedvezőbb árat eredményez  :yes: ... Wazz, nyáron még 21 ezerből hoztam ki egy túrát - most, ahogy számolgatom, ki fogok jönni 14 ezerből  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4558 Dátum: 2008.12.13 00:26:09 »
Keleti végen a Jet(Lukoil) még mindig jóárasítja a 98-ast - 229,9  - tele is tőtőttem :clap:
Én bizony ma 219,9-ért tankoltam... :tt2:
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4559 Dátum: 2008.12.13 06:33:01 »
megint dél buda?
itt nálunk megállt az idő..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002