Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 127349 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Életmód
« Válasz #555 Dátum: 2014.07.24 20:10:58 »
Bebafna, ha a válásra készülnénk...  :lol: (Neeem)
Nem is azértzért írtam, ne kerüljön rá sor!

Mi csak a nagyobb összegeket egyeztetjük, egyéb költekezésben megbízunk annyira a másikban, hogy nem fog feleslegesen nagyobb összeget "elszórni". De azért ha az asszony meglát egy ruhát/cipőt/táskát stb ebédidőben, akkor nem fog előtte felhívni.
Én kifejezetten útálok ruhát venni, így amikor rászánom magam és hangulatom is van hozzá (ez mondjuk évente max 2x fordul elő), akkor nagyobb tételt szoktam venni. Előtte nem kérek hozzájárulást. Épp pár hete soppingoltam egy jelentősebb összegért  :innocent:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Életmód
« Válasz #556 Dátum: 2014.09.04 16:40:14 »
Magyar pénztárcának volt drága, az épület-komplexus hipermodern és minden gép, eszköz a legdrágább, legújabb és a legjobb. Jártam ott, hiszen tudnunk kellett, "mit adunk el" a vendégnek. Nekik persze alamizsna volt az otthoni áraikhoz képest, ezért is jöttek hozzánk. Hiszen csak maga a szállás 1-2 hétre sem 10 Ft volt.  ;)
A baj, hogy a magyar pénztárcának minden korszerű fogpótlás "méreg drága" kategória (jó, azért közel sem minden magyarnak  ;) )
És az sem igaz, hogy a külföldinek ez annyira alamizsna ár-kategória, de tény, hogy utazással, itt tartózkodással együtt is megéri. Kb. 15-20 évvel ezelőtt tényleg azért jöttek hozzánk, mert nagyon olcsó volt a fogászati kezelés, de ma már legalább annyit nyom a latba, hogy nagyon magas szintű ellátást kapnak - valamivel olcsóbban. Semmivel sem rosszabb a minőség, sőt sokszor jobb, mint pl Ny-Eu-ban. Ezért már több helyen nem az ár az elsődleges ok, amiért jönnek.
És persze, hogy nem olcsó. Ugyanazokat a gépeket, anyagokat, technológiát használjuk, mint más országokban. Annyival vagyunk olcsóbbak, amennyivel a munkaerő olcsóbb itthon.

A világ fogászati turizmusában minden 5. páciens Mo-n köt ki (kb 20%). Ahol én lakom és dolgozom, ott 30e lakosra jut több mint 200 fogorvos, közel 100 rendelővel. ;)

Barátom párja most kapott egy 168e Ft-os ajánlatot Budapesten egy korábban már kezelt (de rosszul) fog rendbetételére. Nem tudom a nevüket, a Móricztól nem messze van a hely, állítólag még hipnotizálnak is  :eek: és igen modern technikával dolgoznak.
Ha ez pl egy implantátumos pótlást takar, nem is mondanám kiemelkedően drágának. Az implantátum és az arra készült pótlásokat már digitális CAD-CAM technológiával tervezzük, 5 mü gyártási pontosságú CNC gépeken gyártjuk. Egy ilyen modern digitális fogtechnikai labor több 100e EUR költségű beruházást igényel.
Az emberekben még mindig az előző rendszer olcsó (majdnem ingyenes) fogászati ellátása él. Aztán megdöbbennek, hogy simán több 100e Ft-os költség a szájuk rendbetétele. Már lassan felnő az a generáció, akik talán már többet foglalkoznak a fogaikkal, így kevesebbet költenek a fogorvosnál.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Életmód
« Válasz #557 Dátum: 2014.09.04 17:03:53 »

Ha ez pl egy implantátumos pótlást takar, nem is mondanám kiemelkedően drágának. Az implantátum és az arra készült pótlásokat már digitális CAD-CAM technológiával tervezzük, 5 mü gyártási pontosságú CNC gépeken gyártjuk. Egy ilyen modern digitális fogtechnikai labor több 100e EUR költségű beruházást igényel.
Az emberekben még mindig az előző rendszer olcsó (majdnem ingyenes) fogászati ellátása él. Aztán megdöbbennek, hogy simán több 100e Ft-os költség a szájuk rendbetétele. Már lassan felnő az a generáció, akik talán már többet foglalkoznak a fogaikkal, így kevesebbet költenek a fogorvosnál.

Nem implantátumos pótlás, arra én is azt mondanám hogy nem lenne a 168e kirívóan drága érte.

Én is azt gondolom és azt az elvet vallom, hogy foglalkozni kell a fogainkkal, azon túl hogy rendszeressen mossuk őket évente egyszer illik felkeresni a fogorvost és megnézetni a fogakat, nem pedig akkor amikor már veszettül fáj.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Életmód
« Válasz #558 Dátum: 2014.09.04 17:10:30 »
Nem implantátumos pótlás, arra én is azt mondanám hogy nem lenne a 168e kirívóan drága érte.
Ha drága, keresni kell mást. De figyelembe kell venni, hogy mit is takar az, amit adnak érte. Ez olyasmi, mint az autó. Egy Aygo is elmegy A-ból B-be, mégis vesznek RX-et is. Ezzel csak arra utalok, hogy nagyon nagy árkülönbség lehet egyes megoldások között. Más anyag, más technológia, más minőség és ott van az esztétika is.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Életmód
« Válasz #559 Dátum: 2014.09.04 19:44:46 »
Ha drága, keresni kell mást. De figyelembe kell venni, hogy mit is takar az, amit adnak érte. Ez olyasmi, mint az autó. Egy Aygo is elmegy A-ból B-be, mégis vesznek RX-et is. Ezzel csak arra utalok, hogy nagyon nagy árkülönbség lehet egyes megoldások között. Más anyag, más technológia, más minőség és ott van az esztétika is.

Ez így van, és nem is mondtam hogy hülye az, aki odamegy. Nem vizsgáltam meg a helyet, könnyen lehet hogy tényleg minőséget adnak a pénzért.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Életmód
« Válasz #560 Dátum: 2014.09.04 19:58:31 »
addig jó, amíg nem kell odamenni...nekem mindösszesen kettő darab végleges fogamat kellett kezelni eddig. ha ez így megy tovább, a fogaim többsége nyolcvan éves koromra még mindig eredeti lesz :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Életmód
« Válasz #561 Dátum: 2014.09.04 21:42:50 »
addig jó, amíg nem kell odamenni...
Szóval azt akarod, hogy éhen haljak?  :lol:

D ez így van. Sokkal olcsóbb rendben tartani, mint rendbe rakni  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Életmód
« Válasz #562 Dátum: 2014.09.04 22:45:39 »
gyakorlatilag minden hónapban volt valami alkalom, amire költeni kellett - ajándék családba, utazás, tönkrement háztatrtási gép, gyorshajtás
Megnyugtatlak, ez így is marad később is...na talán a gyorshajtás nem.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Életmód
« Válasz #563 Dátum: 2014.09.05 07:44:13 »
Szóval azt akarod, hogy éhen haljak?  :lol:
D ez így van. Sokkal olcsóbb rendben tartani, mint rendbe rakni  :yes:

nem akarom. de a "tűzoltó" természetű munka már csak ilyen. ha nem lennének tüzek, nem lenne mit eloltani...

ahogy szegény megboldogult fogorvosom mondta, ha holnaptól mindeg gyerek olyan fogazattal születne, ami soha nem romlik el, neki akkor is élete végéig munkát adnának a meglevők. szóval ne aggódj :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Életmód
« Válasz #564 Dátum: 2014.12.22 12:32:47 »
Az üdítők közül a Coca Cola tartalmaz már csak foszforsavat. Valahogy elintézték az FDA-nál.  :whistling:
Az összes többinél lecserélték citromsavra és egyéb "barátságosabb" hangzású savra.
Viszont tényleg durva hatása van folyamatosan fogyasztva, az ásványi sókat (leginkább Ca és Mg) kiviszi a szervezetből, ennek következtében a fogak romlása felgyorsul, csontritkulás alakul ki és kövek keletkeznek vesében, hólyagban, epében, plusz nem szokványos helyeken mészkicsapódás lehetséges.

A szénsav magában nem gond, mert nem annyira savas, szervezet lebontja, max egy kicsit emeli a vérnyomást.
Tehát a Pepsiben nincs? Mert akkor sima ügy, átállok arra  :yes:

Kövek egyelőre nincsenek - talán annak is köszönhetően, hogy nagyon sok folyadékot fogyasztok (télen napi 3, nyáron 4 litert simán)  :hmmmm:

Ami a többit illeti ... vannak sejtéseim róla, hogy miről beszélsz  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Életmód
« Válasz #565 Dátum: 2014.12.22 13:22:10 »
Ismerőseink között is van olyan pár, akik együtt élnek, de a nyaralásaikat úgy tervezik, hogy a "saját kasszából finanszírozzák a "közös" nyaralást... Ez nekem nem érthető, miért jó... Ha együtt laknak, akkor mi jelentősége van annak, hogy enyém, vagy tied? Max a fehérneműkben...  :lol:
Ha nincs megtervezve a pénz útja havi szinten, akkor kifolyik az ember kezéből. Nálunk fel van osztva, ki mit fizet. Így motiválja saját magát az ember. Mert ha az a szemlélet, minek spóroljak én, a feleségem úgyis elkölti, akkor nem marad egy fillér sem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Életmód
« Válasz #566 Dátum: 2014.12.22 13:34:01 »

Ha nincs megtervezve a pénz útja havi szinten, akkor kifolyik az ember kezéből. Nálunk fel van osztva, ki mit fizet. Így motiválja saját magát az ember. Mert ha az a szemlélet, minek spóroljak én, a feleségem úgyis elkölti, akkor nem marad egy fillér sem.
Nalunk konkrétan megvan beszélve, ha 5000Ft feletti összegről van szó, hogy megvegyuk-e az adott dolgot, vagy sem. Nincs mellébeszélés. Jah, ehhez két olyan emberre van szükség, akik bíznak egymásban. Nálunk nem folyik el a pénz. [emoji6]
A felosztasnal nehéz pont 50-50 arányt találni, ellenkező esetben jön a vita, hogy te miért csak ennyit fizetsz, miért nem annyit, mint én.
Szerintem lehet mindkettőt jól csinálni, de inkább a közös kassza híve vagyok. Ezzel lehet leginkabb számon kérni a másikat és megakadályozni azt, hogy a pénz kifolyjon a budgetbol.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Életmód
« Válasz #567 Dátum: 2014.12.22 14:03:09 »
nálunk is megvan beszélve..tegnap megállunk a fenyőfásnál az asszony rámutat egy fára 9ezret mondott a mókus.. :censored:
aszittem rosszul leszek.. 8ra lealkudtam , nem szóltam a szót se, hazavittem a tökig érő szélben, bekúrtam a sufniba és ittam egy
"jaffát "mérgembe.. :cry:   :wacko: 

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Életmód
« Válasz #568 Dátum: 2014.12.22 14:15:34 »
 [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Életmód
« Válasz #569 Dátum: 2014.12.22 14:20:44 »
Nalunk konkrétan megvan beszélve, ha 5000Ft feletti összegről van szó, hogy megvegyuk-e az adott dolgot, vagy sem. Nincs mellébeszélés. Jah, ehhez két olyan emberre van szükség, akik bíznak egymásban. Nálunk nem folyik el a pénz. [emoji6]
A felosztasnal nehéz pont 50-50 arányt találni, ellenkező esetben jön a vita, hogy te miért csak ennyit fizetsz, miért nem annyit, mint én.
Szerintem lehet mindkettőt jól csinálni, de inkább a közös kassza híve vagyok. Ezzel lehet leginkabb számon kérni a másikat és megakadályozni azt, hogy a pénz kifolyjon a budgetbol.
Ezek szerint teli vagytok 4999.-Ft-os blokkokkal..  :tt2:
De hogy működik a közös kassza? egy bankszámlára jön a pénz, és van két kártya hozzá? hogy lehet ezt kivitelezni?