Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 127359 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Életmód
« Válasz #495 Dátum: 2014.07.23 16:21:07 »
Vagy szülni kell :D
Szülni ilyen bruttóval? Meg vagy őrülve? :(
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10262
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Életmód
« Válasz #496 Dátum: 2014.07.23 16:40:05 »
Szülni ilyen bruttóval? Meg vagy őrülve? :(
Megoldható, van rá teljesen legális módszer.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Életmód
« Válasz #497 Dátum: 2014.07.23 16:43:54 »
Attól még hogy a nagy cégnek ki tudja milyen HR-rendszere és alapelvei vannak, nem ismerheted őket, ezért nem értem miért vacillál valaki egy önéletrajz (+motivációs levél) beadáson.

Rosszul nem járhat. Folyamatosan kell olvasni az álláshirdetéseket, és ami tetszene azonnal jelentkezni, az online álláskeresőkbe is beregisztrálni és feltölteni a CV-t, ki tudja ki halász ki. Mindez idő alatt sztem hülyeség felmondani az aktuális melót, mert akkor miből él? Az, hogy valaki felmondta az állást hogy inkább segélyt kapjon mindenképp negatív fényt vet az illetőre... ha érted, mire gondolok. Akár 10-20 helyre is egyszerre be lehet adni életrajzot. Motivációs levelet egyedileg kell írogatni, de talán ugyanazt a sablont elég egyedire csiszolgatni. Az álláskeresés is egyfajta meló, csak nem fizeti ki senki...

Egy leendő munkaadó pedig tökéletesen megérti hogy valaki munkahelyet akar váltani (főleg ilyenből, amilyet írtál) ezért meg lehet majd vele egyezni a váltás konkrét módját (pl. előző munkahely felmondási ideje, stb.). Más szemmel néznek olyan emberre akinek van állása és váltani akar, mint olyanra, akinek nincs semmi, és csak segélyből él.
A munkanélküliséget nagyon kerülni kell, a legjobb minnél több helyen kell pályázni, ahogy mondod. A munkanélküliség nagy hátránya,még hogy lehúzza a nyugdíjalapodat is, mert ugye nagyon hosszúra is nyúlhat a keresés.
Én egyébként 2x-is az Express újságban találtam állást (OK már az ujság se létezik)méghozzá nem is akármilyent (az elsőnél 4 év után kiküldtek Görögországba ügyvezetőnek, a második most is tart, német tulajdonú középvállalat, Mo-i leányvállalatának ügyvezetője vagyok idestova 14 éve).

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Életmód
« Válasz #498 Dátum: 2014.07.23 16:45:17 »
Szülni ilyen bruttóval? Meg vagy őrülve? :(
Csak egy jól kereső férj kell hozzá :winkiss:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Életmód
« Válasz #499 Dátum: 2014.07.23 18:35:29 »
Szal én felvetettem neki, hogy lehet fel kellene mondania.. Egyébként is elege van amúgy. Csak ugye ez kockázattal jár.
Hogy világosan értsd: a kockázat nem az, hogy nem talál egyből állást, mert az egyértelmű, hogy nem fog menni. Ez nem kockázat, ez egyenesen a vesztébe rohanás.
Az igazi veszteség, amit írtam: munkanélküli állapot olyan mint a lepra, bélyeg a homlokon, sajnos. Az ember ne akarjon soha az lenni, papíron sem. Többi mellesleg még több hátrányt okoz, mint OldPiet is írta...
Azt hogy mennyi támogatást kap miért melyik munkaadó az téged hol érdekel? Úgyse látsz belőle semmit, esélyed úgyse nő semmivel, mert 10 helyre 100-an fognak jelentkezni szóval a legaljával kell verekedni a túlélésért. Semmi garancia hogy pont téged fognak választani. Ugyanannyi esély pont, mint amikor meglévő állásal pályázik valaki.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Re:Életmód
« Válasz #500 Dátum: 2014.07.23 19:30:40 »
Csak egy jól kereső férj kell hozzá :winkiss:

így van. menjen "jól" férjhez oszt helló!  mit problémázunk ezen.  :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Életmód
« Válasz #501 Dátum: 2014.07.23 20:03:39 »
Egyik ismerősömet most azzal a feltétellel vették fel, ha "hivatásos" munkanélküli. Mivel a vállalkozás így kap adókedvezményt.

Igaz ebből Ő nem lát semmit, de van állása. Ha nem intézi el a munkanélküli papírját, akkor nem veszik fel.
De csak úgy felmondani tényleg baromság. Be kell adni az önéletrajzot, és ha úgy néz ki fel fogják venni, elég akkor felmondani, és úgy elintézni a munkanélküli papírt. Az ismerősöm is csak 1 napig volt munkanélküli.  ::)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Életmód
« Válasz #502 Dátum: 2014.07.23 20:10:17 »
így van. menjen "jól" férjhez oszt helló!  mit problémázunk ezen.  :sorcerer:
Na akkor válaszolok: azt hiszed annyi normális, jólkereső ,facér hapsi van? :no:és még gyereket is akar? [rohog] ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Életmód
« Válasz #503 Dátum: 2014.07.23 20:20:34 »

Azt hogy mennyi támogatást kap miért melyik munkaadó az téged hol érdekel? Úgyse látsz belőle semmit, esélyed úgyse nő semmivel, mert 10 helyre 100-an fognak jelentkezni szóval a legaljával kell verekedni a túlélésért. Semmi garancia hogy pont téged fognak választani. Ugyanannyi esély pont, mint amikor meglévő állásal pályázik valaki.
Nem kell verekedni, ha van valami + ami melletted szól. Pl nyelvtudás, valami műszaki tudás, jogsi, ismeret (pl vevőkör, gépek ) egyéb tapasztalat...
Mondjuk ha a támogatásért vesz fel, akkor annak lejárata után ki is rúghat, hacsak addig nem bizonyítasz.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Életmód
« Válasz #504 Dátum: 2014.07.23 20:48:24 »
Nem kell verekedni, ha van valami + ami melletted szól. Pl nyelvtudás, valami műszaki tudás, jogsi, ismeret (pl vevőkör, gépek ) egyéb tapasztalat...
Mondjuk ha a támogatásért vesz fel, akkor annak lejárata után ki is rúghat, hacsak addig nem bizonyítasz.

ha van valami plusz, ami melletted szól, akkor soha nem leszel munkanélküli. pont az szokott a gond lenni, hogy nincs. aki jó, az bárhol, bármikor talál munkát. én legalábbis magam körül ezt látom. azt meg már én tenném hozzá, hogy szerintem mindenki talál munkát, aki keres, és aki tényleg dolgozni akar.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Életmód
« Válasz #505 Dátum: 2014.07.23 21:03:49 »
ha van valami plusz, ami melletted szól, akkor soha nem leszel munkanélküli. pont az szokott a gond lenni, hogy nincs. aki jó, az bárhol, bármikor talál munkát. én legalábbis magam körül ezt látom. azt meg már én tenném hozzá, hogy szerintem mindenki talál munkát, aki keres, és aki tényleg dolgozni akar.

Ja Pesten  :whistling:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Re:Életmód
« Válasz #506 Dátum: 2014.07.23 21:18:04 »
Na akkor válaszolok: azt hiszed annyi normális, jólkereső ,facér hapsi van? :no:és még gyereket is akar? [rohog] ;)

elég ha "jólkereső " teljesül, mindent azért ne akarjon a hölgy.  :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Életmód
« Válasz #507 Dátum: 2014.07.23 21:22:11 »
ha van valami plusz, ami melletted szól, akkor soha nem leszel munkanélküli. pont az szokott a gond lenni, hogy nincs. aki jó, az bárhol, bármikor talál munkát. én legalábbis magam körül ezt látom. azt meg már én tenném hozzá, hogy szerintem mindenki talál munkát, aki keres, és aki tényleg dolgozni akar.

egyetértek! van itt meló ,csak töri az ember kezit a lapát meg az ásó. életerős százkilós benga állatok ott koldulnak meg zenélnek meg égetik magukat a lejmolással..ott a meló, keresnek kubikost meg segédmunkást, tessék felvenni a lapátot meg etetni a majterkeverőt meg talicskázni a betont.. csak az büdös!   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Életmód
« Válasz #508 Dátum: 2014.07.23 21:55:57 »
egyetértek! van itt meló ,csak töri az ember kezit a lapát meg az ásó. életerős százkilós benga állatok ott koldulnak meg zenélnek meg égetik magukat a lejmolással..ott a meló, keresnek kubikost meg segédmunkást, tessék felvenni a lapátot meg etetni a majterkeverőt meg talicskázni a betont.. csak az büdös!
Mondjuk az épitőipar nincs valami lendületben, az is max állami beruházás (EU pénzből).
Minek kubikus mikor egy markoló fél óra alatt többet odébtesz mint 20 kubikus egy nap alatt, egy mixerről nem is beszélve vs betontalicskázóval :D
Nem a fizikai munka a fontos hanem az, amiért hajlandóak fizetni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Életmód
« Válasz #509 Dátum: 2014.07.24 01:39:40 »
A munkanélküliség nagy hátránya,még hogy lehúzza a nyugdíjalapodat is, mert ugye nagyon hosszúra is nyúlhat a keresés.
A nyugdíjalapot már minden lehúzza. Bevezették az egész élet során szerzett jövedelem utáni nyugdíj megállapítást (korábban az utolsó 10 év számított). Az ösztöndíjak, sorkatonaság, nyári iskolaszünetek, pályakezdő fizetések úgy minuszolnak, hogy az ember csak kapkodja a fejét.