Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 127442 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #360 Dátum: 2009.08.25 12:43:31 »
Aztan ha az ido felhosnek bizonyul, akkor 10 orara mar raulnek a pamacsok a nagyobb csucsokra. Nem jo dolog tejfeher masszaba felerni. Delutanra teljesen beallhat a dolog.

Mondjuk, ez tényleg elég gyakran így működik. De éppenséggel nem egyszer pont fordítva: éjjel/hajnalban esik, reggel is még borult - aztán délelőtt szépen kitisztul, és délutánra gyönyörű derült  :yes: ! Ez is tök gyakran előfordul. Most is, az utolsó napon: délelőtt 10-kor 4 (!) fok volt 1300 méteren, és havazott  :ph34r: ... Fél egykor pedig már sütött a nap, 14 fok  :) ! Tudtam is még délután egy rövidebbet túrázni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #361 Dátum: 2009.08.25 12:54:34 »
Ok biztos aznap meg masznak meg egy hegyet  :tt2:
Viccet felreteve. Ahogy mondod is, rovidebbet tudtal turazni azon a napon. Sokkal nagyobb esellyel ersz fel tiszta idore, ha hamar indulsz. Tavaly meg en is kesobben indultam neki es sokat szivtam is. Iden viszont eddig egyedul ez az egy csucs nem jott ossze rossz ido miatt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #362 Dátum: 2009.08.25 13:17:46 »
Értem. Csak az a gond, hogy én ahhoz nem tudok elég korán lefeküdni, hogy nemhogy egy 6-os, hanem akár egy 8-as induláshoz időben keljek föl  ::) ... Én éjszakai bagoly vagyok, alapban nagyon ritkán fekszem éjfél előtt. Ráadásul a munkám is olyan, hogy havonta 8-10 alkalommal éjjel dolgozom. Na most, ehhez képest Tirolban, a fáradtság hatására, le szoktam feküdni 11 körül, de nekem ez már extrém korai... És azt is megfigyeltem, hogy ilyenkor, a szokatlanul kimerítő sok mozgás miatt nem elég a 8 óra alvás - inkább 9 kell. Szóval ha 6-kor fel akarnék kelni, este 9-kor aludnom kéne... No way. Egyszer-kétszer talán megcsinálnám (mármint nem a 9 órai elalvást, mert az lehetetlen - hanem a 6-os kelést) - de ezt két héten át tutira nem tudnám művelni. Az nekem szenvedés lenne, és a nyaralás azért mégsem erről szól. Így is fel tudtam jutni eddig majdnem mindenhová, ahová akartam  :) ...

Ősszel, a rövidebb, egyhetes tiroli útjaink során amúgy 7-kor szoktam kelni és 9-kor indulok, a korábbi sötétedés miatt (ilyenkor 6-ra igyekszem leérni). De általában eléggé ki is merülök az egy hét végére, mert 11-nél előbb ilyenkor sem vagyok képes elaludni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #363 Dátum: 2009.08.25 13:26:39 »
Egyedül veszélyes tud lenni a túrázás... Elég csak egy rossz lépés, ahol optimális esetben tegyük fel, hogy nem esel le, csak eltörik a bokád. Térerő nincs, segítség nincs, két szendvics van, meg két liter víz. Nem jó buli szvsz.
Vágom  :whistling: ... Néha szoktam is elég viccesen érezni magam, főleg ősszel, mikor egyes útvonalakon senkivel nem találkozom órákon át. De nem tudok mit csinálni - akikkel menni szoktam (családtagjaim), azok a hosszabb túráimra nem hajlandóak velem jönni, annyit nem vállalnak be, meg lassabban is mennek, mint én, szóval ez nem működik  ::) ... Így aztán megyek egyedül, mert kihagyni ettől még nem akarok semmit  :nonono:

A legviccesebb eddig az volt, amikor egy 2652 méteres csúcsra fölfelé menet, az utolsó 200 méterről kiderült, hogy egy tök keskeny, kitett gerinc  :ph34r: ... Na, ott be voltam fosva, definitíve. Fél órán keresztül nem készítettem egyetlen fotót sem, és aki tudja, hogy én az ilyen túrákon fotózásilag mit művelek (napi 140-150 kép), annak ez mindent elmond  :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Életmód
« Válasz #364 Dátum: 2009.08.25 13:52:10 »
Ami meg a sört illeti - na bumm, én naponta megiszok átlagosan kettőt. Nincs ebben szvsz semmi, bőven alulmúlom ezzel pl. a cseh és a német, egy főre eső átlagos (!) napi sörfogyasztást  :)

Szakemberrel beszeltel mar?  :) Mondjuk ezt durvan tulszarnyalom, de ezert adott a Joisten Miller Light-ot, Bud Lightot es Busch Light-ot, hogy megvedjen a gonosztol.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #365 Dátum: 2009.08.25 15:35:11 »
 :lol: :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #366 Dátum: 2009.08.25 18:05:14 »
A legviccesebb eddig az volt, amikor egy 2652 méteres csúcsra fölfelé menet, az utolsó 200 méterről kiderült, hogy egy tök keskeny, kitett gerinc  :ph34r: ...
Ebbe bizony konnyu beleszaladni... A legrosszabb, hogy felfele altalaban nem okoz gondot. En az esetek 95%-ban fel se veszem milyen kitett uton megyek epp, majd csak lefele ebredek ra.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #367 Dátum: 2009.08.25 21:13:47 »
Ebbe bizony konnyu beleszaladni... A legrosszabb, hogy felfele altalaban nem okoz gondot. En az esetek 95%-ban fel se veszem milyen kitett uton megyek epp, majd csak lefele ebredek ra.
Hát én észrevettem, mert van némi tériszonyom, és majd össze...  :ph34r: ... Na szóval, értitek  :whistling: ! Csak azért nem fordultam vissza, mert tudtam, hogy a csúcsról a másik oldalon is visz le egy ösvény, és reménykedtem benne, hogy az kevésbé lesz durva. Be is jött a reményem, szerencsére  :yes: ... Mert ha azon a xaron kellett volna visszamennem, hát tutira seggre ülök és úgy mászok le valahogy a kitett részen  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Életmód
« Válasz #368 Dátum: 2009.08.25 21:24:35 »
Wazz, alkoholista az az ember, aki rendszeresen berúg!
Ezzel azért vitatkoznék...
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Életmód
« Válasz #369 Dátum: 2009.08.25 21:25:04 »
Hukk.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Életmód
« Válasz #370 Dátum: 2009.08.25 21:28:34 »
Apám alkesz, van egy kis rálátásom. Nem kell minden nap berúgni ahoz, hogy valaki alkesz legyen...  :no:
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Életmód
« Válasz #371 Dátum: 2009.08.25 21:29:44 »
Én is tudnék mesélni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #372 Dátum: 2009.08.26 09:29:26 »
OK. De azért ne essünk már át a ló túloldalára és ne tituláljuk alkoholistának azt, aki megiszik napi 1-2 sört vagy 1-2 pohár bort (és most az 1-2 alatt 1-2-t értek és nem 4-5-öt) - mert ez baromság. (A többes szám első személy most természetesen nem nektek szól.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Életmód
« Válasz #373 Dátum: 2009.08.26 22:56:00 »
Azt nem mondom, hogy aki megiszik egy-két sört az alkesz. De ahogy te írtad korábban: "Wazz, alkoholista az az ember, aki rendszeresen berúg!" ez sem állja meg helyét. Az alkoholizmus függőség...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Életmód
« Válasz #374 Dátum: 2009.08.26 23:15:04 »
Igen én is így definiálnám: ha fennáll a függőség, belehalok, ha nem ihatok érzés.
Nekem édesség-függőségem van, parázok is rendesen, mert egyrészt hízok, másrészt nem szeretnék cukorbeteg lenni...
music