Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 127455 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #345 Dátum: 2009.08.25 10:01:20 »
Igen, csak az a baj ha hazajössz, és a sör megmarad a mozgás meg elmúlik ;)
Ááá, itthon jóval kisebb a napi mennyiség  :) ... 5-6 sör naponta, rendszeresen - az azért durva lenne  :ph34r: ... De a nyaralás, az más  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Életmód
« Válasz #346 Dátum: 2009.08.25 10:07:17 »
Változó, kinek mennyi a normális napi mennyiség.   :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Életmód
« Válasz #347 Dátum: 2009.08.25 10:56:59 »
Kocogásnál én 2 lépés idejéig beszívom a levegőt (két rövid beszívás, nem egy hosszú!), majd a kifújás szintén ugyanígy 2 lépés során. A bemelegítés fontos, ha teheted gimnasztikázz előtte 2-3 percet, meg a kocogás végén nyújtsál, meglátod jól fog esni!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Életmód
« Válasz #348 Dátum: 2009.08.25 11:37:16 »
5-6 sör naponta, rendszeresen - az azért durva lenne  :ph34r: ...

Én életembe összesen nem ittam meg annyi sört :)
Heti 2-3x 4km-t futok kényelmes tempóban és heti egyszer 6km-t. Hegymászó cimbi meg 6napot nyom, és 10kg-s hátizsákkal 6-7km-eket. De az egy állat :) Tavaly fel is ment a Mount Blanc-ra :)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #349 Dátum: 2009.08.25 11:44:32 »
A Mont Blanc-al én is szemeztem már, az lenne talán úgy kábé a maximum, amennyire fel tudnék menni, vagyis amire fel tudnék készülni reálisan, az életmódom radikális átformálása nélkül. A magasságához képest technikailag viszonylag könnyű hegy - persze itt a "viszonylag"-on van a hangsúly, de az ehhez szükséges tudást azért talán el tudnám sajátítani. Persze most igen messze vagyok ettől is.

Más kérdés, hogy a Mont Blanc-n, pont a leírtak miatt, időnként (jó időjárás esetén) szabályos tömegek fordulnak meg, hosszú sorokban battyognak fölfelé a népek  ::) ... Hát a fene tudja, akkor már inkább egy kisebb hegy, de anélkül, hogy ugyanaznap rajtam kívül még 125-en járjanak rajta  :hmmmm: ... Nekem a hegyi túra jelentős részben arról is szól, hogy ott távol lehetek az emberektől (kivéve nyilván az útitársaimat, bár elég gyakran megyek egyedül is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #350 Dátum: 2009.08.25 11:45:49 »
Ami meg a sört illeti - na bumm, én naponta megiszok átlagosan kettőt. Nincs ebben szvsz semmi, bőven alulmúlom ezzel pl. a cseh és a német, egy főre eső átlagos (!) napi sörfogyasztást  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #351 Dátum: 2009.08.25 11:55:40 »
Hegymászó cimbi meg 6napot nyom, és 10kg-s hátizsákkal 6-7km-eket. De az egy állat :) Tavaly fel is ment a Mount Blanc-ra :)
Jo arc a baratod  :D Juli kozepen en egy ~20 kilos zsakkal mentem 18km-t hajnal fel hattol delutan 6-ig. Ez meg onmagaban nem hangzik soknak. De 2200rol indultam es 3700-ra mentem ugy, hogy elozo nap 2300meter folott havazott  :clap: Persze elotte 2 hettel bemelegitettem es 2300rol 3645-re mentem, de ott csak circa 13-15 kilo volt a tatyo :D Persze ez nem azt jelenti, hogy a kozte levo egy hetveget kihagytam volna  :innocent:
Asszony vmiert csinalt egy ilyen matricat a kocsi fekenere, nemtom miert  :whistling:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #352 Dátum: 2009.08.25 11:58:07 »
Ami meg a sört illeti - na bumm, én naponta megiszok átlagosan kettőt. Nincs ebben szvsz semmi, bőven alulmúlom ezzel pl. a cseh és a német, egy főre eső átlagos (!) napi sörfogyasztást  :)
Nana hogy nincs ebben semmi. Ezelott 40-50 eve meg teljesen termeszetesnek szamitott, hogy munka vegen mindenki a kocsmaba megy benyomni egy ket ampullaval. Akkor ettol volt "ember" az ember, ma erre mar rossz szemmel neznenek.
Mondom ezt ugy, hogy evente olyan 4 uveg sor fogyasztok el, abbol 3-at radlerkent  :innocent:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Életmód
« Válasz #353 Dátum: 2009.08.25 11:58:41 »
Egyedül veszélyes tud lenni a túrázás... Elég csak egy rossz lépés, ahol optimális esetben tegyük fel, hogy nem esel le, csak eltörik a bokád. Térerő nincs, segítség nincs, két szendvics van, meg két liter víz. Nem jó buli szvsz.
Ami meg az italozást illeti: nem vetem meg a sörösöket, én is szoktam alkoholt inni, csak én visszaélek vele, hogy mixer vagyok :)

Sörhöz más: apámmal mentünk 2-3éve az akkor még közös üzemorvosunkhoz, és kérdezte a doktornő, hogy szokott-e alkoholt inni. Mire édesapám mondta, hogy a vacsorát le szokta öblíteni egy sörrel. Doktornő szemrebbenés nélkül beírta, hogy alkoholista, mert rendszeresen iszik :D
kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #354 Dátum: 2009.08.25 12:00:54 »
Egyedül veszélyes tud lenni a túrázás...
Ezert kell olyan helyre menni, ahol be lehet kotni magad  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #355 Dátum: 2009.08.25 12:05:40 »
Jo arc a baratod  :D Juli kozepen en egy ~20 kilos zsakkal mentem 18km-t hajnal fel hattol delutan 6-ig. Ez meg onmagaban nem hangzik soknak. De 2200rol indultam es 3700-ra mentem ugy, hogy elozo nap 2300meter folott havazott  :clap: Persze elotte 2 hettel bemelegitettem es 2300rol 3645-re mentem, de ott csak circa 13-15 kilo volt a tatyo :D Persze ez nem azt jelenti, hogy a kozte levo egy hetveget kihagytam volna  :innocent:
Asszony vmiert csinalt egy ilyen matricat a kocsi fekenere, nemtom miert  :whistling:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.
Nagyon jó ez a matrica  :clap: ... És azért ezek már komoly túrák, nincs mese  :yes: ! Én még sosem voltam 3000 fölött - 2900-valamennyi a max, ameddig fölmentem. De ez most szeptemberben talán megdől, meg akarjuk hódítani Osttirolban a 3112 m-es Böses Weibl-t  :D ... 1900-ról indul(na) a túra (ha az időjárás partner lesz).
De egyvalamit mondj meg nekem, mert sosem értettem  :?: ... Miért kell fél 6-kor elindulni? Vagy, máshogy kérdem: miért kell 6-ra leérni? Ezt nem vágom... Én csak 10 körül szoktam indulni, és megfigyeltem, hogy fölfelé menet ezzel már mindig a legutolsók között vagyok; a nép egy része fél 2-2 magasságában már szembe jön, lefelé  :ph34r: ... 7-fél 8 közt meg, amikor én leérek, már rég eltűnt mindenki, töküres a parkoló. Nade miért? Hisz mindez júliusban történik, mikor még fél 10-kor is világos van... Akkor meg miért kell hajnalban kelni, indulni és tök korán lejönni? Ez nem fér a fejembe... Biztonsági aspektusai vannak, vagy mi?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #356 Dátum: 2009.08.25 12:20:43 »
Egyik a biztonsag, ahogy mondod. A masik a viharok. Az ideny legjobb reszeben ejszakara oriasi viharok jonnek. A dolog ugy nez ki, hogy:
Hajnalban mar 3-4 korul lehet indulni fejlampaval. Ez azert nagyon jo, mert napfelkelte utan tudsz a csucsra erni, amikor gyonyoruek a szinek es a felhok csak a volgyben (szezon vege) vagy egyaltalan nincs. Aztan ha az ido felhosnek bizonyul, akkor 10 orara mar raulnek a pamacsok a nagyobb csucsokra. Nem jo dolog tejfeher masszaba felerni. Delutanra teljesen beallhat a dolog.
Nehany pelda:
Gran Zebru reggel 8kor. Az elso parti ekkor mar a csucs alatt volt

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Gran Zebru mogottem ~1 ora korul, de mar aki 10re ert fel is ezzel talalkozott:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Gran Zebru az asszony mogott ~2kor:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
A mi csucsunkra mi sem jutottunk fel pont emiatt a szurke trutymak miatt, meg a dorgesek miatt, amik egyre kozeledtek. Ha egy oraval hamarabb indultunk volna, akkor meg lett volna.
Meg az is egy szempont, hogy a nap elejen mindenki felfele menetel. Ekkor mivel ejszaka fagyott a ho jobban tart. Lefele mar megolvad es mindenki csuszkal lefele es tonkrevagja a nyomot, ami ezutan meg hagovassal sem tul jo  :no: Ezert senki nem akar utolso lenni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #357 Dátum: 2009.08.25 12:26:32 »
Én még sosem voltam 3000 fölött - 2900-valamennyi a max, ameddig fölmentem. De ez most szeptemberben talán megdől, meg akarjuk hódítani Osttirolban a 3112 m-es Böses Weibl-t  :D ... 1900-ról indul(na) a túra (ha az időjárás partner lesz).
Hat, 3000 folott mar nehezebb lehet az elet. Foleg ha elotte nem aludtad ki magad, vagy ha nem oltozol rendesen.
Kilato idot  :cool2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #358 Dátum: 2009.08.25 12:29:32 »
Ami meg az italozást illeti: nem vetem meg a sörösöket, én is szoktam alkoholt inni, csak én visszaélek vele, hogy mixer vagyok :)

Sörhöz más: apámmal mentünk 2-3éve az akkor még közös üzemorvosunkhoz, és kérdezte a doktornő, hogy szokott-e alkoholt inni. Mire édesapám mondta, hogy a vacsorát le szokta öblíteni egy sörrel. Doktornő szemrebbenés nélkül beírta, hogy alkoholista, mert rendszeresen iszik :D
Na, ettől a felfogástól tudok még kiakadni  :censored: ... Az alkohol, bizonyos mennyiségben, a gasztronómia része! Ezzel az erővel egy csomó országban a felnőtt népesség nagy többsége alkoholista  :nonono: ... Wazz, alkoholista az az ember, aki rendszeresen berúg!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #359 Dátum: 2009.08.25 12:37:35 »
Egyik a biztonsag, ahogy mondod. A masik a viharok. Az ideny legjobb reszeben ejszakara oriasi viharok jonnek. (...) Aztan ha az ido felhosnek bizonyul, akkor 10 orara mar raulnek a pamacsok a nagyobb csucsokra. Nem jo dolog tejfeher masszaba felerni. Delutanra teljesen beallhat a dolog.(...)Meg az is egy szempont, hogy a nap elejen mindenki felfele menetel. Ekkor mivel ejszaka fagyott a ho jobban tart. Lefele mar megolvad es mindenki csuszkal lefele es tonkrevagja a nyomot, ami ezutan meg hagovassal sem tul jo  :no: Ezert senki nem akar utolso lenni.
OK - ezek lényeges szempontok egy valódi hegymászásnál.

De a túrázásnál? Ahol mondjuk 1400-ról mész 2500-ra meg ilyesmi? Száraz talajon, hó nélkül? Ezekről miért kell 5-6 órára már leérni a völgybe? És tényleg a 95 % ezt csinálja, szerintem leginkább azért, mert látja, hogy a többiek is ezt csinálják  ::) ... Amikor én kelek (fél 8-8, és wazz, egy nyaralás során nekem ez is bőven elég korai), ők már fölfelé mennek; amikor én fölérek (du. 3-4), ők már rég lefelé mennek, sőt egy részük már le is ért; amikor én leérek (este 7-8), ők már túl vannak a vacsorán. Á... én ezt a szokást nem akarom átvenni. Még a házigazdánk is (aki pedig ott él fönn a hegyen) mondta, hogy nem kell olyan korán lejönni, nyár van, hosszúak a napok, ki kell használni  :flowers: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )