Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 127404 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Életmód
« Válasz #330 Dátum: 2009.03.12 23:08:00 »
Turabakancsot kell nekik mutatni es irany a hegy  :clap: :clap: :clap: :D
Azt azért nem szeretném, ha 190 km-t kellene sétálnia. Annyi a legközelebbi hegy... :winkiss:
Gabe 254.

rezol

  • Vendég
Re: Életmód
« Válasz #331 Dátum: 2009.03.15 19:11:48 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #332 Dátum: 2009.08.23 21:31:07 »
Elkezdtem kocogni egy bő hónapja; de marha nehezen megy, annak ellenére, hogy a kondim annyira xar nem lehet, ha Ausztriában naponta tudtam csinálni 8-9 órás hegyi túrákat, 1000...1300 méteres szintkülönbségekkel  ::) ... Most futás közben viszont majd' kiköpöm a belem, 12 perctől alaposan kikészülök. Főleg az első (!) 4-5 perc ordenáré módon rossz  :wacko: ... Mi lehet a gond?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Életmód
« Válasz #333 Dátum: 2009.08.23 21:36:48 »
Próbáld ki az intenzív sétát helyette. A pulzus számot az is emeli - az lenne a lényeg - és tovább bírod, így hatásosabb is (lehet hogy jobb volt a levegő a sógoroknál  :clap:)
Emelkedőn még jobb (ha jól látom, nem az alföldön laksz...)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Életmód
« Válasz #334 Dátum: 2009.08.23 21:37:27 »
Szoktál egy kicsit bemelegíteni, tornázni előtte? Az is segít ráállni a helyes légzésre, ami szerintem nálad a gond lehet. A másik a túl erős kezdés.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #335 Dátum: 2009.08.23 21:42:18 »
Próbáld ki az intenzív sétát helyette. A pulzus számot az is emeli - az lenne a lényeg - és tovább bírod, így hatásosabb is (lehet hogy jobb volt a levegő a sógoroknál  :clap:)
Emelkedőn még jobb (ha jól látom, nem az alföldön laksz...)
A gyors gyaloglás, az nagyon megy és szeretem is  :yes: ... Elég nagy tempót tudok tartani, viszonylag sokáig. Az időmbe több nem nagyon fér bele, de hetente legalább egy alkalommal szoktam csinálni egy egyórás "erőltetett menetet" a Mecseken (annak, aki érti: szőlő-Remeterét és vissza), elég nagy tempóval - bele is szoktam izzadni rendesen, de ez egyáltalán nem rossz, sőt; és nem akarok közben megfulladni, nem fáj mindenem, mint a kocogás közben.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #336 Dátum: 2009.08.23 21:45:05 »
Szoktál egy kicsit bemelegíteni, tornázni előtte? Az is segít ráállni a helyes légzésre, ami szerintem nálad a gond lehet. A másik a túl erős kezdés.
Hát, bemelegíteni nemigen szoktam  ::) ... Odamegyek kocsival/motorral az útvonalam kezdő pontjához, és go. Viszont nem megyek az elején sem gyorsabban, mint később. A tempóm egyenletes. Egyenletesen lassú  :whistling: ... Szűk 2 km-t (kb. 1900 métert) futok le 12 perc alatt. Ez nem valami sok...

Én is gondoltam amúgy arra, hogy a légzéssel lehet a gond, mert az első néhány percben iszonyat rossz, alig kapok levegőt. Csak nemtom, mit csinálhatok máshogy, mint gyaloglás/hegyi túra/biciklizés közben, mert ezek során nincs semmi ilyen légzési problémám  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Életmód
« Válasz #337 Dátum: 2009.08.23 21:47:47 »
Kocogás közben más ritmusban veszi az ember a levegőt. Neked 4-5 perc kell hozzá, mire menet közben ráállsz. Próbálj meg futás előtt úgy egy 5 perces bemelegítést (kis laza torna), közben figyelj az egyenletes légésre, és csak utána indulj el. Amúgy sem jó ötlet bemelegítés nélkül elkezdeni, elég sérülésveszélyes.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Életmód
« Válasz #338 Dátum: 2009.08.23 22:17:14 »
En is szoktam eleg tisztesseggel hegyet maszni de a futas teljesen mas. Amikor kezdtem a futast, akkor eloszor a legzest kellett rendbetennem. Problad meg a lepesek szamahoz igazitani a beszivast es kifujast is. Nekem olyan 3 lepes alatt megy be a levego es ketto alatt ki.
Ami nagyon fontos, meg az elejn a tempo. Ezek szerint 10km/h-val futsz. Az kezdesnek sok. Ha sokat akarsz futni vegyel vissza. Vegyel vissza annnyira, hogy az elso 2-3 percben szinte ne is erezz a legzeseden semmi nehezkeset. Bovan eleg 7 koruli tempo. Ezzel valszeg mar rogton olyan 25 percre feltolhatod. Ha meg igy sem, akkor pedig nyugodtan setalj bele es utana ismet fuss. Ez a fontos. Sokat kell, nem gyorsan.
Sajnos nekem a futas nem palya hosszutavon, mert kb 1 ora futas utan elkezd fajni a terdem.
Amugy a MEcsekben szokott lenni teljesitmenytura, azon sokat lehet am szivosodni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Életmód
« Válasz #339 Dátum: 2009.08.23 23:31:00 »
Elkezdtem kocogni egy bő hónapja; de marha nehezen megy, annak ellenére, hogy a kondim annyira xar nem lehet, ha Ausztriában naponta tudtam csinálni 8-9 órás hegyi túrákat, 1000...1300 méteres szintkülönbségekkel  ::) ... Most futás közben viszont majd' kiköpöm a belem, 12 perctől alaposan kikészülök. Főleg az első (!) 4-5 perc ordenáré módon rossz  :wacko: ... Mi lehet a gond?

Offolni kene azt a rengeteg sort.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Életmód
« Válasz #340 Dátum: 2009.08.23 23:34:27 »
Próbáld ki az intenzív sétát helyette. A pulzus számot az is emeli - az lenne a lényeg - és tovább bírod, így hatásosabb is (lehet hogy jobb volt a levegő a sógoroknál  :clap:)
Emelkedőn még jobb (ha jól látom, nem az alföldön laksz...)
A gyors gyaloglás, az nagyon megy és szeretem is  :yes: ... Elég nagy tempót tudok tartani, viszonylag sokáig. Az időmbe több nem nagyon fér bele, de hetente legalább egy alkalommal szoktam csinálni egy egyórás "erőltetett menetet" a Mecseken (annak, aki érti: szőlő-Remeterét és vissza), elég nagy tempóval - bele is szoktam izzadni rendesen, de ez egyáltalán nem rossz, sőt; és nem akarok közben megfulladni, nem fáj mindenem, mint a kocogás közben.



mondjuk az jo tav, nem is tudtam, hogy heti egyszer arra csavarogsz  ;)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #341 Dátum: 2009.08.25 09:51:44 »
...hetente legalább egy alkalommal szoktam csinálni egy egyórás "erőltetett menetet" a Mecseken (annak, aki érti: szőlő-Remeterét és vissza)...

mondjuk az jo tav, nem is tudtam, hogy heti egyszer arra csavarogsz  ;)
Ezt csak azóta csinálom ilyen gyakorisággal, mióta legutóbb hazajöttem Tirolból  :yes: ... Most eldöntöttem, hogy nem hagyom veszni az ott két hét alatt alakulni kezdett kondíciómat  :)

Előtte is mászkáltam persze arra, de sokkal ritkábban.

Tegnap este is voltam. A mozgást leszámítva is jót tesz az ember lelkének az erdő, a jó levegő, a nyugalom  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #342 Dátum: 2009.08.25 09:53:26 »
Offolni kene azt a rengeteg sort.  :D
Á, ha mozogsz, nem para a sör  :D ... Ausztriában annak ellenére fogytam a szűk két hét alatt öt kilót (!), hogy napi 5-6 sört benyomtam  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Életmód
« Válasz #343 Dátum: 2009.08.25 09:58:44 »
Igen, csak az a baj ha hazajössz, és a sör megmarad a mozgás meg elmúlik ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Életmód
« Válasz #344 Dátum: 2009.08.25 10:00:03 »
Ami nagyon fontos, meg az elejn a tempo. Ezek szerint 10km/h-val futsz. Az kezdesnek sok. Ha sokat akarsz futni vegyel vissza. Vegyel vissza annnyira, hogy az elso 2-3 percben szinte ne is erezz a legzeseden semmi nehezkeset. Bovan eleg 7 koruli tempo. Ezzel valszeg mar rogton olyan 25 percre feltolhatod. Ha meg igy sem, akkor pedig nyugodtan setalj bele es utana ismet fuss. Ez a fontos. Sokat kell, nem gyorsan.
Sajnos nekem a futas nem palya hosszutavon, mert kb 1 ora futas utan elkezd fajni a terdem.
Nekem 1 óra nem is célom, ez túl sok idő lenne naponta, emiatt tutira jópárszor elmaradna  ::) ... Az a célom, hogy eljussak odáig, hogy 30 percet le tudok futni rendszeresen, anélkül hogy kikészülnék.

Ki fogom akkor próbálni ezt, hogy az elején kicsit lassabban megyek  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )