Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2798748 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20295 Dátum: 2014.12.22 07:12:14 »
Nevöhő bifó, bát áj vill csráj it neksz tájm.
Csráj?  :turned: ... This was worse, then mikor a Hobbit szinkronjában Thorint következetesen Szórinnak ejtik  :eek: [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20296 Dátum: 2014.12.22 08:01:50 »
Ki hogy hallja:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20297 Dátum: 2014.12.22 11:33:41 »
Csráj?  :turned: ... This was worse, then mikor a Hobbit szinkronjában Thorint következetesen Szórinnak ejtik  :eek: [rohog]

A "csráj" igenis helyes  :yes:

https://translate.google.hu/?ie=UTF-8&hl=hu&client=tw-ob#en/hu/try

Hallgasd meg!  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20298 Dátum: 2014.12.22 11:47:01 »
Én "tráj"-t hallok inkább (angolosan ejtve, persze), és nem "csráj"-t  :) ... amúgy pedig vicceltem  :lol: - legalábbis részben  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20299 Dátum: 2014.12.22 11:54:37 »
Hömm  :hmmmm: ... még nem estem szét  ::) ... tudom amúgy, hogy nem egészséges. Pláne, hogy amúgy is szinte minden szénsavas, amit iszom: egyéb üdítők, energiaitalok, ásványvíz (a menteset NEM bírom meginni), szóda, sör.

Vagy csak a kólában van foszforsav  :?: ?
Az üdítők közül a Coca Cola tartalmaz már csak foszforsavat. Valahogy elintézték az FDA-nál.  :whistling:
Az összes többinél lecserélték citromsavra és egyéb "barátságosabb" hangzású savra.
Viszont tényleg durva hatása van folyamatosan fogyasztva, az ásványi sókat (leginkább Ca és Mg) kiviszi a szervezetből, ennek következtében a fogak romlása felgyorsul, csontritkulás alakul ki és kövek keletkeznek vesében, hólyagban, epében, plusz nem szokványos helyeken mészkicsapódás lehetséges.

A szénsav magában nem gond, mert nem annyira savas, szervezet lebontja, max egy kicsit emeli a vérnyomást.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20300 Dátum: 2014.12.22 12:32:19 »
whis: köszi, Off/Életmód topikban válaszolok  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20301 Dátum: 2015.01.05 11:33:23 »
Ma megint elém akart tolakodni egy kopaszfejű baromarcú béemvés. Abszolut nem voltam szennyláda, magyarán nem gyorsítottam azért hogy ne férjen be elém.

Szegénykém azt gondolhatta, hogy ha ő index nélkül elkezdi rámhúzni a kormányt, akkor nagyon meg fogok ijedni és fékezni fogok hogy ő befurakodjon jobbról. Miután a kérdéses szakaszt elhagytuk, kivágott jobbra, elém jött, és jól befékezett kétszer, ABS-em téligumival ha nem lett volna nekimentem volna tuti (fél méter...). Ment tovább előttem majd vigyorogva csóválta a fejét rám a tükrébe.
Nem igazán értem mire volt jó ez az egész, mert 400m-el ódébb bénán lemaradt megint a szélső sávban, páran elhúztunk mellette, tükörben láttam hogy megint szivatja az ott lévőket tolakodással. Végűl jóval előbbre jutottunk mint ő...

Már régóta gondolkodtam Dashcam beszerzésén, ma el is határoztam, veszek egyet.
És szintén régóta tudom, hogy béemvém, audim meg mercim biztos nem lesz soha, pont azért, mert ilyen tahók vezetik őket, szinte mindegyiket (legalábbis itt Pesten). Nem akarok közéjük tartozni.

« Utoljára szerkesztve: 2015.01.05 11:38:18 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20302 Dátum: 2015.01.05 11:56:32 »
Nekem az ilyen fszkalap barmokról mindig a szakállas vicc jut az eszembe:
"...
-Drágám, ha 10cm-rel nagyobb lenne a farkam, én lennék a király!
Feleség válasza: Jah, ha meg 10cm-rel kisebb, akkor a királynő..."


 :D :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20303 Dátum: 2015.01.05 19:07:57 »

Már régóta gondolkodtam Dashcam beszerzésén, ma el is határoztam, veszek egyet.
És szintén régóta tudom, hogy béemvém, audim meg mercim biztos nem lesz soha, pont azért, mert ilyen tahók vezetik őket, szinte mindegyiket (legalábbis itt Pesten). Nem akarok közéjük tartozni.

Tegyük fel hogy felveszed a story-t dashcammel és mondjuk van egy kis kocc is. Ilyenkor a jog nem azt mondja, hogy ba.hatod? Te mentél hátulról, nem volt elég a követési távolságod hogy egy vészfékezés beleférjen. A béjemvés mondhatja azt egy kiscica ment át előtte és emiatt taposott bele a fékbe.

Nekem is volt ilyen story-m még tavaly év vége felé, csak ott egy Audi R8-cal okoskodott a csávó a délután 5-6 órás csúcsban az M5 kivezetőn. Már a tükörben láttam hogy előzgetett jobbra balra, végül beért mellém a külsőbe és tolta be elém a kocsiját úgy hogy alig lett volna helye bemenni elém. Én nem is vettem el a gázról a lábam az ő kedvéért, 2-3cm-re jött be mellém, aztán nem volt kedvem egy agyatlannal küzdeni, elvettem a gázról a lábam és beengedtem. Utána nyomott egy büntető féket az idiótája.

___

Amúgy az én tapasztalataim szerint a BMW-sek az igazán sötét bunkó taplók és a fenti eset ellenére is azt mondom, hogy a fővárosban az Audisok és Mercisek normálisabbak, mint a BMW-sek. Főleg a Mercisek, azok közül ritkán látok taplót.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.05 19:11:29 írta richkan »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20304 Dátum: 2015.01.05 19:16:10 »
Tegyük fel hogy felveszed a story-t dashcammel és mondjuk van egy kis kocc is. Ilyenkor a jog nem azt mondja, hogy ba.hatod? Te mentél hátulról, nem volt elég a követési távolságod hogy egy vészfékezés beleférjen. A béjemvés mondhatja azt egy kiscica ment át előtte és emiatt taposott bele a fékbe.

Nekem is volt ilyen story-m még tavaly év vége felé, csak ott egy Audi R8-cal okoskodott a csávó a délután 5-6 órás csúcsban az M5 kivezetőn. Már a tükörben láttam hogy előzgetett jobbra balra, végül beért mellém a külsőbe és tolta be elém a kocsiját úgy hogy alig lett volna helye bemenni elém. Én nem is vettem el a gázról a lábam az ő kedvéért, 2-3cm-re jött be mellém, aztán nem volt kedvem egy agyatlannak küzdeni, elvettem a gázról a lábam és beengedtem. Utána nyomott egy büntető féket az idiótája.

___

Amúgy az én tapasztalataim szerint a BMW-sek az igazán sötét bunkó taplók és a fenti eset ellenére is azt mondom, hogy a fővárosban az Audisok és Mercisek normálisabbak, mint a BMW-sek. Főleg a Mercisek, azok közül ritkán látok taplót.

Én is így tapasztalom Osztrákiában.  :yes:

Annyit még hozzátennék, hogy itt teljesen megfigyelhető, hogy melyik "népcsoport" milyen márkával szeret nyomulni.  :D

A törökök állandó Jolly Jokere a BMW, abból is legszívesebben E46-os hármas, vagy az E39-es ötös.
A jugók imádják a Merciket, szinte mind E Klasséval tolja.
Az osztrák huszonévesek pedig legszívesebben A3 és A4-es Audikkal járkálnak.  ;)

Ebből akkor egyből ki is derül, hogy a legbunkóbbak az utakon a törökök, időnként egészen elképesztően vezetnek, de sajnos az osztrákok sem nagyon maradnak le mögöttük.  :no:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20305 Dátum: 2015.01.05 22:07:47 »
Nem bunkóság az. Jártál már Törökországban?
Akkor tudhatod, hogy a rend és a szabály fogalma egész mást jelent számukra...  ;)  :D  :devil:
music     

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20306 Dátum: 2015.01.05 23:22:30 »
Nem bunkóság az. Jártál már Törökországban?
Akkor tudhatod, hogy a rend és a szabály fogalma egész mást jelent számukra...  ;)  :D  :devil:

Jártam bizony, élvezhettem Antalyában a közlekedési morált.  :D
Voltam Olaszországban és Görögországban is, sokkal ott sem jobb a helyzet.

De számomra nem ez a bunkóság, ezekben az országokban egyszerűen más a morál, máshogy vezetnek, kevésbé tartják magukat a szabályokhoz.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20307 Dátum: 2015.02.01 14:35:24 »
Hallo! Mi a helyes kormány-magasság beállítás a személygépkocsinál? Mert én pl 187 cm magas vagyok és nekem a legalacsonyabb szintre van állítva a kormány, így szeretem. Gyakorlatilag szinte lábbal tudom tartani a kormányt, ha arról van szó, de hosszú távon kényelmes, mert a kezem az ölembe pihen úgy, hogy közbe fogom a kormányt.
Vagy ez a beállítás nem helyes, pont azért mert magas vagyok és a fejemet nem fogja tökéletesen védeni a légzsák egy esetleges ütközésnél?
                                                                                                                                                   

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20308 Dátum: 2015.02.01 15:08:13 »
Hallo! Mi a helyes kormány-magasság beállítás a személygépkocsinál? Mert én pl 187 cm magas vagyok és nekem a legalacsonyabb szintre van állítva a kormány, így szeretem. Gyakorlatilag szinte lábbal tudom tartani a kormányt, ha arról van szó, de hosszú távon kényelmes, mert a kezem az ölembe pihen úgy, hogy közbe fogom a kormányt.
Vagy ez a beállítás nem helyes, pont azért mert magas vagyok és a fejemet nem fogja tökéletesen védeni a légzsák egy esetleges ütközésnél?
Hát ha el tudod fordítani úgy a kormány normál fogásnál, hogy nem ütközik bele a kezed a lábadba (mint nekem, igaz én 197 vagyok), akkor nagy meglepetés nem érhet kanyarban.
Igaz most hogy ezt elmondtam, legközelebb beülsz a kocsiba és keresztbetett lábakkal konstatálni fogod hogy nem :D
Aztán amikor a lábad rajta lesz a gázpedálon, sarkad párhuzamosan a pedállal, akkor lehet hogy mégis :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20309 Dátum: 2015.02.01 15:40:36 »
Ma megint elém akart tolakodni egy kopaszfejű baromarcú béemvés. Abszolut nem voltam szennyláda, magyarán nem gyorsítottam azért hogy ne férjen be elém.

Szegénykém azt gondolhatta, hogy ha ő index nélkül elkezdi rámhúzni a kormányt, akkor nagyon meg fogok ijedni és fékezni fogok hogy ő befurakodjon jobbról. Miután a kérdéses szakaszt elhagytuk, kivágott jobbra, elém jött, és jól befékezett kétszer, ABS-em téligumival ha nem lett volna nekimentem volna tuti (fél méter...). Ment tovább előttem majd vigyorogva csóválta a fejét rám a tükrébe.
Nem igazán értem mire volt jó ez az egész, mert 400m-el ódébb bénán lemaradt megint a szélső sávban, páran elhúztunk mellette, tükörben láttam hogy megint szivatja az ott lévőket tolakodással. Végűl jóval előbbre jutottunk mint ő...

Már régóta gondolkodtam Dashcam beszerzésén, ma el is határoztam, veszek egyet.
És szintén régóta tudom, hogy béemvém, audim meg mercim biztos nem lesz soha, pont azért, mert ilyen tahók vezetik őket, szinte mindegyiket (legalábbis itt Pesten). Nem akarok közéjük tartozni.

Nekem van, Smarty, nem volt olcsó, de rohadt jó.