Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 549764 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1320 Dátum: 2010.07.07 23:46:18 »
...az ajtókat dynamattal szigeteltem és nem műanyag, hanem magam által gyártott mdf kiemelőgyűrűket használtam, véleményem szerint ezek stabilabban tartják a gyárinál nagyságrenddel nagyobb mágnesű hangsugárzókat.

Ez jól hangzik, biztos tényleg hatásos.

Valóban találtam a csomagtérpadlóba tehető "mélyládát" is de annak a 90ezer Ft -os ára nekem sok.

Ha saját magadnak gyártasz mdf-ből kiemelőgyűrűt, és házilag rezgéscsillapítasz, akkor a pótkerék helyére simán készíthetsz egy mélysugárzónak egy kis dobozt is. ;)

A gyári fejet meg felejtsd el, ahhoz nem fogsz tudni normális módon mélysugárzót illeszteni. Az legyen az első csere, csak utána foglalkozz a szubbal. (Hasonló utat járok be, mint te, gyári fejjel csak kínlódás lett volna a mély.)

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Audio kérdések
« Válasz #1321 Dátum: 2010.07.08 10:52:13 »
Gyári fejegységet hogyan tudnám kioperálni? Nem szeretnék semmilyen kis ***t letörni ami esetleg fogja.... mindig az ilyen kis pöckök a halálom :wacko: :)

Maxim75: Én is ilyen ülés alatti mélynyomón gondolkodok egy ideje, mert be voltam indulva, hogy lesz hátra láda csak nekem is hasonló a problémám, hogy bármikor kellhet (az a néha nem éppen nagy csomagtartó :D és egy esetleges láda még azt is elvenné) így arról letettem. Amiket találtál azok milyen árban mozognak és milyen teljesítményűek? Mert én 46e-ért egy Pioneert láttam ami 150w-os és szerintem ezzel a teljesítménnyel ez elég drága Hangszóró csere mennyibe került? Esetleg megírnád, hogy milyen méretűt nézzek ami passzol mert azoknak a cseréje is tervbe van.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.08 11:05:04 írta ToMii »

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1322 Dátum: 2010.07.08 13:51:03 »
Gyári fejegység kiszerelése, sokadszor:
- kiszeded a középkonzolt (lásd youtube, "corolla egykezes")
- fogsz egy 10-es csőkulcsot, kicsavarozod a négy csavart, ami a fejegységet tartja
- óvatosan mozgatva kihúzod a fejegységet, figyelve arra, hogy jön vele a kerete és a szellőzőrostélyok is
- az antennakábel a legrövidebb, az lejön magától, a többit neked kell lecsatlakoztatni

A főoldal egy FAQ-ért kiált.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1323 Dátum: 2010.07.08 15:25:57 »
...az ajtókat dynamattal szigeteltem és nem műanyag, hanem magam által gyártott mdf kiemelőgyűrűket használtam, véleményem szerint ezek stabilabban tartják a gyárinál nagyságrenddel nagyobb mágnesű hangsugárzókat.

Ez jól hangzik, biztos tényleg hatásos.

Valóban találtam a csomagtérpadlóba tehető "mélyládát" is de annak a 90ezer Ft -os ára nekem sok.

Ha saját magadnak gyártasz mdf-ből kiemelőgyűrűt, és házilag rezgéscsillapítasz, akkor a pótkerék helyére simán készíthetsz egy mélysugárzónak egy kis dobozt is. ;)

A gyári fejet meg felejtsd el, ahhoz nem fogsz tudni normális módon mélysugárzót illeszteni. Az legyen az első csere, csak utána foglalkozz a szubbal. (Hasonló utat járok be, mint te, gyári fejjel csak kínlódás lett volna a mély.)

Nem értem mi a baj azzal, hogy nem a 2mm falvastagságú, szerintem gagyi műanyag kiemelőgyűrűt használtam. A házilagos rezgécsillapítással mi a gond? Nem álítom, hogy egy több éves tapasztalattal rendelkző és naponta Dynamatot ragasztgató szakember minőségét produkáltam, de nem is lett kritikán aluli, követve a gyári technológiai leírást.
A másik észrevétel, a pótkerék helyére azért nem szertnék tenni ládát, mert szükségem, lehet a pótkerékre. Nem a  készíteni tudás hiánya miatt nem teszek oda mélynyomót, hanem előbbi prózai ok miatt.  :)
Igen a fejcsere erősen foglalkoztat, valószínűleg hallgatni is fogok a tapasztaltabbak tanácsára és cserélek. Éppen a tudakozódás, tájékozódás szakaszában vagyok ár és márkaügyileg az általad is említett kormánytávirányító illeszthetőségét szem előtt tartva.  :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1324 Dátum: 2010.07.08 15:36:28 »
Sztem pont hogy nem baj volt a megjegyzés, hanem elismerés, hogy ha ennyi mindent otthon meg tudtál ilyen jól oldani, akkor már menne még egy kis barkácsolás is.  :flowers:
         

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1325 Dátum: 2010.07.08 15:37:22 »
Gyári fejegységet hogyan tudnám kioperálni? Nem szeretnék semmilyen kis ***t letörni ami esetleg fogja.... mindig az ilyen kis pöckök a halálom :wacko: :)

Maxim75: Én is ilyen ülés alatti mélynyomón gondolkodok egy ideje, mert be voltam indulva, hogy lesz hátra láda csak nekem is hasonló a problémám, hogy bármikor kellhet (az a néha nem éppen nagy csomagtartó :D és egy esetleges láda még azt is elvenné) így arról letettem. Amiket találtál azok milyen árban mozognak és milyen teljesítményűek? Mert én 46e-ért egy Pioneert láttam ami 150w-os és szerintem ezzel a teljesítménnyel ez elég drága Hangszóró csere mennyibe került? Esetleg megírnád, hogy milyen méretűt nézzek ami passzol mert azoknak a cseréje is tervbe van.

A Youtube viodeó hasznos és keress rá (azt hiszem úgy van fönn, hogy) igény.hu amiben az itt is publikáló kuf kolléga írta le tapasztalatait és további hasznos linkeket is találsz.

A mélynyomó szerintem az egyik az a Pio amit te is írtál. A Clarion 55 ezer, míg a Blaupunkt 42 ezer és van a Fusionnak is 48 ezerért, meg az Alpinenak is egy ilyen ülés alá rakható darabja, ha jól emlékszem az 58-60 környékén van. Ezek szinte mind majdnem egyforma teljesítményt adnak le, a Piohoz és az Alpinehoz van vezetékes távirányító is a Baluhoz nincs.

A hangszórócsere ára elég tág határok között mozog, attól függ milyet szeretnél. Határ a csillagos ég, de nagyon olcsót ne vegyél, én olyan középárfekvésű témát választottam. Ahogy itt is írták a hozzáértők előre mindeképpen komponens szettet vegyél, ami egy 165mm -es mélyközépsugárzóbál, egy magassugárzóból és hangváltóból áll.
A hátsó ajtóban 130 mm -esnek van hely, bemenne a 165 -ös is, csak abba a kárpit beletakar, mert 130 mm -esnek van rajta a lyukacsos része, persze ezen ha akarsz és ha érdemes lehet segíteni. De arról is megoszlanak a vélemények egyáltalán a hátsó ajtóbe kell-e hangszóró.
De ha cserélni akarod ezeket akkor kiemelőgyőrűkre mindeképpen szükséged lesz. De van itt már rengeteg tőlem tapasztaltabb mágus leírása keresgélj köztük.  :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1326 Dátum: 2010.07.08 15:40:27 »
Sztem pont hogy nem baj volt a megjegyzés, hanem elismerés, hogy ha ennyi mindent otthon meg tudtál ilyen jól oldani, akkor már menne még egy kis barkácsolás is.  :flowers:

Rendicsek.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1327 Dátum: 2010.07.08 21:25:06 »
Nem értem mi a baj azzal, hogy nem a 2mm falvastagságú, szerintem gagyi műanyag kiemelőgyűrűt használtam. A házilagos rezgécsillapítással mi a gond?

Teljesen félreértettél, abszolút pozitív és elismerő hangvételű volt a hozzászólásom.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1328 Dátum: 2010.07.08 21:27:35 »
...arról is megoszlanak a vélemények egyáltalán a hátsó ajtóbe kell-e hangszóró.

A számomra mérvadó vélemények egyáltalán nem oszlanak meg: a tapasztalt autóhifisek szerint első komponens szettből és mélysugárzóból kell építkezni, a hátsó hangszórókat el kell felejteni. Mellesleg 1-2 hónapig nálam hátul is szóltak hangszórók az első szett mellett, teljesen fölöslegesen, csak összezavarják a hangképet, szóval a saját tapasztalatom egybecseng a guruk javaslatával.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Audio kérdések
« Válasz #1329 Dátum: 2010.07.09 10:10:26 »
...arról is megoszlanak a vélemények egyáltalán a hátsó ajtóbe kell-e hangszóró.

A számomra mérvadó vélemények egyáltalán nem oszlanak meg: a tapasztalt autóhifisek szerint első komponens szettből és mélysugárzóból kell építkezni, a hátsó hangszórókat el kell felejteni. Mellesleg 1-2 hónapig nálam hátul is szóltak hangszórók az első szett mellett, teljesen fölöslegesen, csak összezavarják a hangképet, szóval a saját tapasztalatom egybecseng a guruk javaslatával.

Arról azért ne feledkezz meg, hogy első kompo. szettel a mélyláda csak az elöl utazókan jó. Próbálj meg így hátul utazni, 5 perc után megfájdul a fejed... ezért javallott hátulra is egy pár hangszóró. Én is vájtfülűnek tartom magam, de csak egy bizonyos szintig. A napi használat mellett így jobb használni. Érdekes a Lexusban sem csak első szett+mélyládából építkezik a Mark Levinson...  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1330 Dátum: 2010.07.09 11:35:39 »
Napi használat mellett az autók jelentős részét 1-2 személlyel használják, nem mérvadó, mit hallana valaki, ha épp hátul ülne. A sokhangszórós rendszereknek az a rákfenéje, hogy felborítják a színpadot, időben és térben sincsenek jó hatással arra, amit elől ülve hall az ember.

A Lexus gyári rendszerét nem venném ide, otthon a büdös életben nem fogsz tudni olyan rendszert építeni, ellenben némi szívás után tisztességes komponens + szub felállást ki lehet alakítani. Mutass _egy_ jól szóló, házilag épített sokhangszórós rendszert, hozok mellé 100 hagyományos sztereót, ami hallgathatóbb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Audio kérdések
« Válasz #1331 Dátum: 2010.07.09 11:49:04 »
Napi használat mellett az autók jelentős részét 1-2 személlyel használják, nem mérvadó, mit hallana valaki, ha épp hátul ülne. A sokhangszórós rendszereknek az a rákfenéje, hogy felborítják a színpadot, időben és térben sincsenek jó hatással arra, amit elől ülve hall az ember.

A Lexus gyári rendszerét nem venném ide, otthon a büdös életben nem fogsz tudni olyan rendszert építeni, ellenben némi szívás után tisztességes komponens + szub felállást ki lehet alakítani. Mutass _egy_ jól szóló, házilag épített sokhangszórós rendszert, hozok mellé 100 hagyományos sztereót, ami hallgathatóbb.

A téma megvitatása elején ki kellett volna kötünk, hogy komolyzenéről van szó. Én az életben nem fogok komoly zenét autóban hallgatni... de ez az én "bajom"  :flowers:
Elekrtonikus zenénél nincs jelentőssége a színpadnak... Otthon stereon hallgatom magam is a finomabbnál finomabb zenéket (SADE, Norah Jones...)  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1332 Dátum: 2010.07.09 12:03:15 »
Ki beszélt itt komolyzenéről?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Audio kérdések
« Válasz #1333 Dátum: 2010.07.09 12:06:12 »
Ki beszélt itt komolyzenéről?
én legutóbb... Te milyen zenére gondolsz, amiben lényeges a színpad?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Audio kérdések
« Válasz #1334 Dátum: 2010.07.09 15:06:52 »
Kérdés, hogy majd az új fejegységre rá tudom biggyeszteni a jelenlegi CD-tárat ? Mert örülnék ha megmaradna már csak azért is (így vettem) mert az a kis ajtó ami ott van az nincs meg, tudom bontó is megoldás de akkor inkább marad bent mert 1-2e-t biztos elkérnek érte +szállítás és akkor az annyira már nem buli nekem :whistling: :)