Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314491 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2925 Dátum: 2011.06.30 16:33:34 »
Új bírságok.

Biztonsági öv* és ittas vezetés szigorítása több mint helyes!

* más országokban ilyen büntetésektől emelkedett meg elég rendesen az öv használata.

Szamomra ez az aggaszto:
"Százezer forinttal büntetik azt, aki átmegy a piroson vagy a vasúti átjáró tilos jelzésén. Ugyancsak 100 ezer forint bírság jár azért, ha a sárgán megy át az autós. Azt persze nem mindig lehet egyértelműen megállapítani, hogy az autós ilyen helyzetben meg tudott volna-e állni, de Óberling József, az ORFK közlekedésrendészeti főosztályának vezetője szerint a rendőrök ehhez megfelelő szakmai iránymutatást kapnak."

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2926 Dátum: 2011.06.30 18:37:29 »
Igen, eddig én is úgy tudtam, hogy a sárgán át szabad menni, sőt időnként kell (ha már nem tudsz megállni). Ennyire erővel lehetne kétszínű a lámpa: piros és zöld, mert a sárga épp most veszítette el az értelmét.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2927 Dátum: 2011.06.30 18:54:22 »
Pont erről beszélgettünk ma a cégnél egy kollégával, hogy ez mekkora f.szság már! Ennyi erővel helyezzenek el minden forgalomirányító jelzőlámpa tetejére egy visszaszámláló egységet és akkor majd nem megyek bele a "sárgába". De így szvsz túl szubjektív lesz a rendőrök döntése, számos panaszt és vitatott eljárást okozva a közlekedők körében.  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2928 Dátum: 2011.06.30 18:56:24 »
Nincs itt semmiféle vitatott eljárás. Ők bűntetnek, 5000ért fellebezhetsz, de úgysem lesz igazad. Pénzbehajtásról szól ez a történet, nem másról. Arra pedig tökéletes.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2929 Dátum: 2011.06.30 19:12:04 »
Na a sárgán való áthajtás végett elég sok vita lesz szerintem. A KRESZ szerint meg kell állni a sárgánál ha az biztonságos és nem veszélyeztet másokat. Mi van ha a rendőr szerint még meg lehetett volna állni, a gépkocsivezető szerint meg nem? Kinek a szava fog dönteni??? :?:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2930 Dátum: 2011.06.30 20:03:39 »
Na a sárgán való áthajtás végett elég sok vita lesz szerintem. A KRESZ szerint meg kell állni a sárgánál ha az biztonságos és nem veszélyeztet másokat. Mi van ha a rendőr szerint még meg lehetett volna állni, a gépkocsivezető szerint meg nem? Kinek a szava fog dönteni??? :?:

Na meg mivan akkor ha en meg tudnek allni de a mogottem jovo nem? Valljuk be nem egy olyan eset van amikor elegge nagy sebessegkulonbozettel jon masik b***om mogottem. Merlegeljek, hogy kifizetek 100ezret vagy nem es az autom hatuljat ujra kell epiteni? Nem egyszer mentem at ugy, hogy majdnem piros volt de tukorben lattam fekezeskor, hogy nem tudna megallni a joember... :ph34r:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2931 Dátum: 2011.06.30 21:35:35 »
Ebben leginkább az az aggályos, hogy olyasmit büntet, ami nem tilos. Így aztán végképp nehéz lesz törvénytisztelőkké és -követőkké nevelni az országot...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2932 Dátum: 2011.06.30 21:55:11 »
Pont ma gondolkoztam el ezen, hogy  a mögöttem nyomuló Rendőrfiúk mit szólnának, ha sárgánál nyomnék előttük egy satut, és a vonóhorogról kéne levadászni a romot utána!

-Lazán áthúztam az erős sárgán, ők meg mögöttem a piroson ( még pont láttam a szemem sarkából, amikor váltott.)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2933 Dátum: 2011.06.30 21:57:46 »
Azért te se örülnél ennek, a vonóhorog szépen továbbadja az ütközési energiát az alváznak...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2934 Dátum: 2011.06.30 22:00:25 »
Hálistennek ennek a létraalváznak nem árt meg egy koccanás. :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2935 Dátum: 2011.06.30 22:08:14 »
Na meg mivan akkor ha en meg tudnek allni de a mogottem jovo nem? Valljuk be nem egy olyan eset van amikor elegge nagy sebessegkulonbozettel jon masik b***om mogottem. Merlegeljek, hogy kifizetek 100ezret vagy nem es az autom hatuljat ujra kell epiteni? Nem egyszer mentem at ugy, hogy majdnem piros volt de tukorben lattam fekezeskor, hogy nem tudna megallni a joember... :ph34r:
Én szoktam figyelni, hogy van-e valaki a hátsóm közelében, ha igen, akkor nem kockáztatok, inkább az autó épsége. Ha meg emiatt bünti lenne, az illetőn le lesz verve.:)
Egyébként leszoktam arról, hogy zöldet látva kicsit gyorsítsak a biztos átérés reményében, de ilyenkor a mögöttem lévő is ugyanezt teszi, ha meg úgy vált a lámpa, necces lenne egy erősebb fékezés.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

celicáss

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2936 Dátum: 2011.06.30 22:41:34 »
Nyugi , nem fog minden lámpánál rendőr állni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2937 Dátum: 2011.07.01 07:57:20 »
Basszus, az én kocsim hátsó lökösére amúgy is ráfér egy új festés, majd jól befékezek valaki előtt, a biztosító úgyis fizet.  :devil: :devil: :devil:

Ekkora egy f.szságot!  :censored:

És figyeljétek meg, hogy lesz olyan, aki tényleg erre hajaz majd!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2939 Dátum: 2011.07.08 08:27:32 »
Ezt olvastátok már?

Védőbeszéd a bíróságon!!! JOGOSÍTVÁNYUNK VÉDVE VAN!! Egy 70 km/h Max. sebességű útszakaszon, 250 km/h sebességgel radarba futó autós védőbeszéde a bíróságon : "Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát, amiben a 70-es szám volt..., de nem volt semmilyen mértékegység mellette. Ahogy önök is tudjak, az 1837. július 4-i törvény kötelezi országunkat a metrikus mértékegység használatára. Továbbá az 1961. május 3-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter, és az idő mértékegysége a másodperc. Én el sem tudom képzelni, hogy a Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság törvényeit. Tehát logikus, hogy ha nincs odaírva a mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec- ban értendő. A 70 m/sec maximális sebesség, megfelel 252 km/h-nak. A rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát. Tehát 2km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel kérem a bíróságot, hogy adják vissza a jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vettek el a rend éber őrei." Hoppá! A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység, csak az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent! Másik baki a KRESZ-ben a biztonsági öv, amire csak annyi előírás van, hogy be kell csatolni, de az nincs ott, hogy az ember előtt, vagy mögött kell becsatolni!    ENNYI !!!!!!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i