Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 965306 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6555 Dátum: 2023.08.29 11:25:37 »
... ha nem voltam felettük,  a már telefonnyomkodás ment. du kettőkor már pakolnak el...
:yes:

Sajnos ez tényleg így van. Nincs tisztesség.
Mi most csomó mindent azért kell újracsináljunk, mert 5 évvel ezelőtt mielőtt beköltöztünk akit negbíztunk "generálos" kivitelezőt a felújitással, a munka nagy részét elkókányolta. Bár közben rajta kaptam akkor, mikor szóvá tettem a minőséget, még neki állt feljebb, végül elküldtem. Befejeztük ahogy tudtuk de most rendesen meg akajuk újra csinálni, és tényleg az van, hogy nekem (aki nem szakmabeli!!!!) kell ott lennem folyamatosan, hogy ne rontsák el. És ezeket is alig találtam.

Így tessék ezt nézni. Innen mérve a 6-8000es órabér drága. Nem sajnáltam soha a pénzt a minőségre, meg az emberre, de bocs, hogy azt elvárom, hogy ne legyek átcseszve.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6556 Dátum: 2023.08.29 11:48:02 »
Innen nézve soha nem értettem, miért árnövelő tényező egy lakás/ház esetében, hogy új építésű, hiszen azt először rendbe kell hozni...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10695
Lakás, háztartás
« Válasz #6557 Dátum: 2023.08.29 12:13:30 »
Arról meg nem tehetünk, hogy a nagy piacgazdaságban fillérekért adnak el termékeket, lásd az akciós bútort, ami olyan papírvékony, hogy senki se vállalja az összeszerelést. Ikea-s bútort kell venni, ahhoz lehet kérni összeszerelést. Sztem az se olcsó, de legalább jó az eredmény.

Éppen ez az, hogy nem volt egy filléres bútor, de pl a hátulja, amit majd oda kell szögelni speciel eszméletlenül vékony furnérlemez.
Majdnem 100e volt ez a gagyi gardrób, tényleg semmi speckó nincs rajta 1 tükrön kívül.
Lehet az Ikeás bútor tartósabb, és könnyebb összeszerelni - bár a tesóm kanapéjával majd 2 órát szenvedtünk ketten, mire sikerült összerakni...  :censored: :wacko: :innocent: - de ha szerencsétlennek nincsen 3-400e Ft-ja egy gardróbszekrényre... főleg a mai világban... meg lehet menő a dizájn, hívogató a szín, de a bútornak ugyanúgy manapság már "nincsen lelke".
És gyakorlatilag ugyanazt forgalmazza vagy gyártja mindenki, nincs már egyediség, illetve a gyártók nem mernek kockáztatni, és kirukkolni valami forradalmi újdonsággal, valami mással, mert esetleg az egész rajtuk marad.
Valahogy régen ez is máshogy volt... Hiába volt hiánygazdaság, valahogy megoldotta az ember.
Pl manapság egy sima kanapé... mutass egy olyan darabot, amiben kényelmesen hátradőlhetsz, és ha a fejedet is hátra hajtod, az még a bútorral fog érintkezni, és nem a fallal. Felcserélődtek a "szerepek", azaz manapság nem a kényelem a fontos, hanem hogy jól mutasson a nappaliban a bútor, meg passzoljon a "fing shui" stílusba... de én nem egy katalógusban szeretnék lakni, hanem ha szeretnék pihenni egy kicsit, akkor azt kényelemben tehessem meg.  :innocent:

És lehetne vesézgetni melyik cég miben korrekt, ugye ezek kihozták ingyen a gardróbszekrényt (igaz csak az első ajtóig, azaz a kapuig, onnan én segítettem behurcolkodni), Ikea esetében gondolom meg továbbra is ugyanúgy feláras a szállítás. Vagy bérelsz egy furgont, ami a mai világban és árak mellett már nem is biztos, hogy olcsóbban megúszod, mint mondjuk 5-6 évvel ezelőtt.

Aki "lusta", és nem szeretne az értékes szabad idejében bútorokat összerakosgatni, csak hozzák ki neki készen, és majd ő beállítja a szobában, arról gyakorlatig megfeledkeztek a gyártók. Régen ugye micsoda raktárak és kiállító termek voltak, végig próbálhattál 30-40 féle ágyat is, ma már ez nem divat. Hiszen lapra szerelve olcsóbb tárolni és szállítani is... amiket meg összeraknak 1-1 ilyen boltban, azon meg látszik, hogy össze-vissza mozog, azaz gyorsan összehányták, hogy a vevők lássák hogyan néz ki a való életben, de lehet ráülsz, és összerogy alattad.

Vagy ugye marad valakinek a használt bútora, amit előtte már összerakott valaki - amihez ugyanúgy kell furgon, vagy szállító brigád.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6558 Dátum: 2023.08.29 12:23:45 »
Jajjjj...

Egyszerre adtuk el társasházi lakásainkat a szomszéd barátainkkal, és kb. egyidőben vettünk családi házakat (hitel stb) ugyanabban a kerületben, kb. hasonló összegekben. A künönbség annyi volt, hogy míg ők új építésűt és kisebbet vettek a kerület egy kevésbé jobb részén lévő osztatlan közös telken egy másik házzal, mi egy 1960-as években épült házat vettünk egy jobb utcában, amit az előttünk lévő tulaj látszólag rendbe tett (pl új nyílászárókat kapott) valójában csomó mindent rendbe kellett még hozni ( pl. fűtés, elektromosság).

Mi megkaptuk a kulcsokat, a generálos bevonult, csinált amit csinált végül 3 hónapra rá beköltöztünk.

A barátaink sajnos két szék közé estek, mert az épitkezés nem haladt, de a lakásból ki kellett költözni. Két kisgyerekkel bevonultak egy szuterénbe ismerősökhöz, cuccaik nagy részét egy bérelt raktárba tették. 1 év múlva tudtak költözni.
És hiába csitti-fitti az új dizájnos ház, beáznak. Elektromos hálózat tiszta gányolás. Gyengeáram semmit nem építettek ki. Egy internetet úgy kellett bevezetni a vadiúj házba mint a panelekbe, kábelcsatornán az előszbában. És a kerítésen végigkötegelve, mert egy védőcsövet nem voltak hajlandók betenni maguktól az erősáram mellé. A kert pedig okádék sár és homok, semmi tereprendezés...

Semmivel se jártak jobban azzal hogy új építésű házba költöztek. Ugyanúgy át lettek cseszve a munka minőséggel. És ott van bennük a rossz szájíz hogy a sok ígéret ellenére az új házba is folyamatos kompromisszumos megoldásokat kell alkalmazni.

Mi most megint szépítünk (így most pár év után jobban is látjuk mire van igazán szükség), ők is... Csak ők sz újat szépítik, javítják...

Szerintem az új építésű felára nem éri meg. Ugyanúgy csomó mindent neked kell megcsinálni utána.
« Utoljára szerkesztve: 2023.08.29 12:51:12 írta robi (Robi) »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6559 Dátum: 2023.08.29 12:28:49 »
elromlott egy fényerőszabályozós kapcsolónk itthon
Érdemes megnézni, hogy nincs-e a kapcsolóban biztosíték és nem csak az égett-e ki. Nekünk pár évente kimegy a benne lévő hagyományos üveg biztosíték egy fényerőszabályzós kapcsolóban. (könnyen lepattintható az előlap és kihúzható a biztosíték egy kis műanyag kerettel)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6560 Dátum: 2023.08.29 13:07:18 »
Érdemes megnézni, hogy nincs-e a kapcsolóban biztosíték és nem csak az égett-e ki. Nekünk pár évente kimegy a benne lévő hagyományos üveg biztosíték egy fényerőszabályzós kapcsolóban. (könnyen lepattintható az előlap és kihúzható a biztosíték egy kis műanyag kerettel) 
:wacko: :wacko: :wacko: Izzó égett ki. Eszembe sem jutott az opció, mert 2 hónapja cseréltem...  Viszont már tudunk kapcsolót átszerelni.  :lol: :lol: :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6561 Dátum: 2023.08.29 13:14:53 »
Semmivel se jártak jobban azzal hogy új építésű házba költöztek. Ugyanúgy át lettek cseszve a munka minőséggel. És ott van bennük a rossz szájíz hogy a sok ígéret ellenére az új házba is folyamatos kompromisszumos megoldásokat kell alkalmazni.
Mi most megint szépítünk (így most pár év után jobban is látjuk mire van igazán szükség), ők is... Csak ők sz újat szépítik, javítják...
Szerintem az új építésű felára nem éri meg. Ugyanúgy csomó mindent neked kell megcsinálni utána.
Na erről beszélek.
Az újjal ráadásul az a baj, hogy a belső terek a kivitelező igényei - pontosabban azok hiánya - szerint épülnek meg, azaz minél kevesebb fal, minél több terasz.  Egy papíron jól csengően nagy: 120 nm-es új lakás általában 2 szintes, 3 szobás. Rögtön lejön 20 nm a 40 nm-es terasz miatt, további 20 elveszik a lépcső miatt. Tehát a 120 nm praktikusan csak 80. Ebből kitesz 40-et az egylégterű nappali+étkező+konyha, a fennmaradó 40-en osztozik az előszoba, a fürdő, a wc, a kamra (ha van), és a másik 2 szoba.  Ez rendkívül ostoba elrendezés, de csak ilyet találsz, normálisat nem építenek.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6562 Dátum: 2023.08.29 13:19:47 »
A kondenzációs kazános ember 1 óra=30e ft. Szétszedi, takarítás. kész.  :wacko:
Olyan sokáig volt? Nekünk ismerős csinálta, Bosch és 28000ft volt 30 perc, összesen nem volt 45 percet nálunk.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6563 Dátum: 2023.08.29 13:25:31 »
Ma vittem a PCV-t Pilisvörösvárra. Ott 25e a rezsióradíj...
Tudom, ez rezsi, tehát a szerelő ennek töredékét kapja, de én is, akinek viszont ki kell fizetnie.
Akkor neked van valami kedvezményed ;) Én nyár elején voltam klímát szereltetni ott. 27521Ft-al számoltak. A klíma gázt pedig kétszeres áron számlázzák a többi mezei klímás műhelyhez képest.
Amúgy én messzire elkerülném azt a szervizt. Nagyot csalódtam bennük. A szerviz 4+ árak jobbak kicsit.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6564 Dátum: 2023.08.29 13:44:48 »
A barátaink sajnos két szék közé estek, mert az épitkezés nem haladt, de a lakásból ki kellett költözni. Két kisgyerekkel bevonultak egy szuterénbe ismerősökhöz, cuccaik nagy részét egy bérelt raktárba tették. 1 év múlva tudtak költözni.
És hiába csitti-fitti az új dizájnos ház, beáznak. Elektromos hálózat tiszta gányolás. Gyengeáram semmit nem építettek ki. Egy internetet úgy kellett bevezetni a vadiúj házba mint a panelekbe, kábelcsatornán az előszbában. És a kerítésen végigkötegelve, mert egy védőcsövet nem voltak hajlandók betenni maguktól az erősáram mellé. A kert pedig okádék sár és homok, semmi tereprendezés...

Semmivel se jártak jobban azzal hogy új építésű házba költöztek. Ugyanúgy át lettek cseszve a munka minőséggel. És ott van bennük a rossz szájíz hogy a sok ígéret ellenére az új házba is folyamatos kompromisszumos megoldásokat kell alkalmazni.

Mi most megint szépítünk (így most pár év után jobban is látjuk mire van igazán szükség), ők is... Csak ők sz újat szépítik, javítják...

Szerintem az új építésű felára nem éri meg. Ugyanúgy csomó mindent neked kell megcsinálni utána.
Nálunk a 17. kerületben kb ugyanannyiba kerül egy új, mint egy használt közepesnél jobb állapotú ház. Inkább a régit venném, ha lenne rá...
Velünk szemben építettek 2 ikret 1 év különbséggel, azt mindenkinek ajánlanám aki szereti a dizájt, de a dizájn mögött nem baj, ha nincs semmit. 5 hónap alatt épülnek fel, betonban vas nem sok van, villanyszerelés a legalapabb. Klíma csak csövezve. Udvar parlagon. Az elrendezése még csak csak, viszont északi az egyik fele. Se napelem lehetőség, se napfény. Viszont szép fehér szürke a dizájn, bent a csempe is minőséginek hat. Kerítés is követi a trendet. Szóval értenek hozzá, hogy kell a szart eladhatóvá tenni.
Ja és új építésűbe csak úgy költözzön bárki is, ha van már használatbavételi. Talán többen emlékeznek rá, hogy Pilisborosjenő határában épült egy lakópark, nekünk ott lakna 1 ügyfél, már 2 vagy 3 éve kész kellene legyen a háza és sehol se tart. A fővállalkozó csak nyeli a pénzt, de nem sokminden történik. Amelyik lakónak volt még pénze, azt közvetlen az alvállalkozóknak tejel. Ők már beköltözhettek, de használatbavételi még sehol. Most már van rendes villany, víz, de internet még sehol. Út is van. Ígéret az van, de előrelépés nem sok. Évente 1 dolog készül el. 1ik évben csatorna lett, utána villany, utána út. Nekünk meg 1 lezáratlan project. És akkor mond meg az ügyfélnek, hogy 3 éve mikor elvállaltuk, akkor mennyi volt az óradíj és most mennyi... A kiszállási költségről nem is beszélve.

De van 1 jó hírem, aki mesterembert keres, lassan nem fog találni, mert minden project leállt, amit nem kezdtek el tavaly január 1 előtt, azt nem is fogják megcsinálni, mert nincs rá vevő, senki se akar 15%-os lakáshitelt felvenni, nincs csok se már. Szóval akinek van esze az menekül külföldre. Marad az alja, meg aki nem tud menni, mert ide köti a család vagy más egyéb.
Szóval szerintem az idei munkadíjak maradnak jövőre is, még ha az infláció magas is lesz, mert sok szabad munkás lesz kevés munkára.
Annyi előnye lesz talán, hogy az 1 szobás munkákra könnyebb lesz mestert találni.

Visszatérve a megbízhatóságra. A mester felel a segédmunkásokért. A mestert meg úgy választjuk ki, hogy megnézzük a munkáját, referenciát, leinformáljuk. Magyarra fordítva ajánlás alapján kell választani és nem a jószakiról ;)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6565 Dátum: 2023.08.29 13:54:04 »
Olyan sokáig volt? Nekünk ismerős csinálta, Bosch és 28000ft volt 30 perc, összesen nem volt 45 percet nálunk.
Ha rendesen kitakarítja, az lehet ennyi.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6566 Dátum: 2023.08.29 13:58:36 »
Akkor neked van valami kedvezményed ;) Én nyár elején voltam klímát szereltetni ott. 27521Ft-al számoltak. A klíma gázt pedig kétszeres áron számlázzák a többi mezei klímás műhelyhez képest.
Amúgy én messzire elkerülném azt a szervizt. Nagyot csalódtam bennük. A szerviz 4+ árak jobbak kicsit.
Csak a kiírást néztem, de a számlán már valóban nettó 21670 szerepel. Az bruttó 27635.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6567 Dátum: 2023.08.29 14:09:40 »
:yes:

Sajnos ez tényleg így van. Nincs tisztesség.


Robi, a melós 2 dolgot tud:
-ezt így lehet megcsinálni
-ez külön van. (külön pénz)

kétszer örülsz nekik: amikor megjelennek majd amikor szétb..tak mindent , kifosztottak és eltakarodnak a piba. és kezdhetsz takarítani..

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6568 Dátum: 2023.08.29 15:44:04 »
A mestert meg úgy választjuk ki, hogy megnézzük a munkáját, referenciát, leinformáljuk. Magyarra fordítva ajánlás alapján kell választani és nem a jószakiról ;)
Jah... Persze...
A múltkori generálos is ajánlás alapján jött. Láttam referenciát belvárosi felújitásról, laikusként azt mondtam akkor a kész lakásra hogy szép lett, ezért is vállaltam be őket.

Hogy aztán mi lehetett a referencia lakásban a kartonozás, vakolat alatt, az nyilván nem látszott. Amikor jöttem időnként rájuk nézni zokon vették (a saját házamban!). Először nem szóltam semmit, de amikor már egy-két dologban rá mertem kérdezni hogy biztos így gondolták-e akkor már elment a kölcsönös bizalom.

Pl. zuhanyzóba egy OSB lapot tettek aljzatnak. Azt lekenték folyékony gumival majd rárakták a járólapot.
Szerintetek mennyit bírt? Másfél év után a nedvességtől egyre dagadó OSB lap felnyomta a járólapot, fugát.
És szerintük ez így jó.
Sajnáltak két zsák esztrich-et kiönteni. Jóazúgyis....

Aki most dolgozik, az már előtte megkérdezi milyen anyaggal dolgozhatnak. Megbeszéljük, és én veszem, hozom, ő csak a mennyiséget mondja.
« Utoljára szerkesztve: 2023.08.29 15:47:03 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6569 Dátum: 2023.08.29 18:22:12 »
A WC-ben a csempék a saroknál bántóan nem derékszögbe lettek feltéve. Ez így volt normál. Kérdeztem a főnököt, nem látja? Nem, ő nem látta, hiába mutattam neki. Szerintem nem egyenes, szerinte azt nem lehet egyenesen feltenni.

A vakolt falnál a sarkok úgyzint nem derékszögűek, lent. A plafonnál jó lett, a földön nem. A parkettás "kolléga" meg fogta és nem hogy a főnöknek jelezte volna a hibát, fogta és srégre bevágta a parkettát. Majd srégen rátette a szegélyt is.

Ilyenek. Naná hogy végül nem hagytam őket befejezni akkor, kirúgtam őket egy adott pillanatban azonnali hatállyal.

Ott kell lenni minden munkafázisnál, hihetetlnen. Ez az én időmböl megy el, engem ki fizet ezért? Hogy rájuk kell figyeljek?

És hát számla stb. az csak plusszáfa, ami nem alapértelmezett. Míg volt a pályázati pénzeső, amire kellett számla, akkor immel ámmal adtak.
« Utoljára szerkesztve: 2023.08.29 18:24:21 írta robi (Robi) »