Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2669571 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10605 Dátum: 2017.05.13 00:03:29 »
Egy füst alatt ne felejtsd lecserélni a kuplung folyadékot is! Ugyanúgy DOT 4 való bele.
Rájuk szólok! Nem felejtem el!
Köszi a tippet.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10606 Dátum: 2017.05.16 14:59:50 »
Sziasztok!
Kuplung javítás előtt állok, meg szeretném venni a hozzávalókat, mielőtt szétszedem.
Angol gyártású, 1997-es 4AFE motorkódú /1,6; 16V; benzines;116 LE/.
Meg tudnátok mondani, milyen a kuplung tárcsa eredeti átmérője, illetve nagyobb is belefér-, mert a neten több méretűt is felhoz a tipus szerinti keresőben?
A főtengely- és nyelestengely szimeringből melyik gyártásút vagy színűt részesítsem előnyben, ezek méretei Toyodiy-on megtekinthetőek?
Szerkezetből Valeo szettel szemezek... erről valakinek tapasztalata van-e?

Köszi, üdv' Nektek!  :helpsmilie:  :hug:

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10607 Dátum: 2017.05.17 08:50:54 »
Meg tudnátok mondani, milyen a kuplung tárcsa eredeti átmérője, illetve nagyobb is belefér-, mert a neten több méretűt is felhoz a tipus szerinti keresőben?
A főtengely- és nyelestengely szimeringből melyik gyártásút vagy színűt részesítsem előnyben, ezek méretei Toyodiy-on megtekinthetőek?
Szerkezetből Valeo szettel szemezek... erről valakinek tapasztalata van-e?
Köszi, üdv' Nektek!  :helpsmilie:  :hug:
Szia! Méret ügyben sajna nem tudok segíteni, én a múlt héten cseréltettem kuplung szettet, AISIN  került bele (ők a gyári beszállítók), tökéletes lett. Főtengely és nyelestengely szimmering cserére nem volt szükség a szerelőm szerint.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10608 Dátum: 2017.05.17 10:51:40 »
Rájuk szólok! Nem felejtem el!
Köszi a tippet.
Fékfolyadékcsere megvolt, szerelő szerint mint a kocsonya olyan volt és szerintük el sem jutott rendesen a fékig sem... megtalálták a bibit hol ment el a folyadék... hátsó fékmunkahenyger engedte úgyhogy mindkét oldalt cseréltettem most fog a fék mint állat :)
viszont a kézifék egy ideje nem tartja meg az autót meredeken... és hiába állították a hátsó állítón és szerintük minde jónak tűnik, de mégsem értik miért nem fogja meg teljesen a kocsit... mondták hogy most használjam és kopjon össze és meglátuk...
valakinek erre ötlet hogy mi lehet mert nem szeretnének első körbe pénzt lehúzni rólam hogy szétszdik az egészet és esetleg feleslegesen bovdent cserélnek rajta.

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10609 Dátum: 2017.05.17 11:38:08 »
Milyen állapotban van a fékdob/fékpofa? Ha az nagyon kopott, akkor már hiába állítanak rá (vagyis hiába állít rá az automata).
Az enyémen is elég gyengusz a kézifék, de nálam már aktuális a csere a fékpofára (és lehet a dobra is...).

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10610 Dátum: 2017.05.17 11:53:15 »
Milyen állapotban van a fékdob/fékpofa? Ha az nagyon kopott, akkor már hiába állítanak rá (vagyis hiába állít rá az automata).
Az enyémen is elég gyengusz a kézifék, de nálam már aktuális a csere a fékpofára (és lehet a dobra is...).
na ez az hogy azok rendbe vannak... fél éve volt cserélve dob+pofa...
a szerelő mondta hogy totál passzentra állította, látják hogy behúzza amikor behúzzák de nem elég erősen fogja meg, szétbarmolni meg nam akartál a kéziféket totál emiatt első körbe.

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10611 Dátum: 2017.05.18 12:28:34 »
Remek reggelem volt.
Befele jövet félúton, elkezdett rángatni a motor mint a franckarika...
ahogy visszaengedem a gázt már nem rángat, össze vissza kihagynak a hengerek. Marha jó... úgyhogy reggel a szerelőknél kezdtem... tudni kell hogy tegnap motormosást csináltak hogy kiderítség hogy mitől olyan olajos az egész blokk és hogy hol szivárok el az olaj
Hazafelé semmit sem rángatott a kocsi pedig mentem vele vagy 60 kilómétert és befele sem csak hirtelen félúton de mint a veszedelem.
Megőrülök...  :wacko: :wacko:
A szerelő drága rámnézett és mondta hogy szerinte elég fura hangja kezd lenni a motornak szóval ő inkább azt mondja hogy adjam el... de jó hogy az elmúlt 2 hónapba vagy egy 100E ráköltöttem a fékekere, futóműre stb....
Most nyitott motorháztetővel napozik... hátha valahova tényleg befolyt a víz és az okozza...
De lehet hogy ha így halad akkor lesz itt egy eladó carina  :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10612 Dátum: 2017.05.18 12:35:58 »
Remek reggelem volt.
Befele jövet félúton, elkezdett rángatni a motor mint a franckarika...
ahogy visszaengedem a gázt már nem rángat, össze vissza kihagynak a hengerek. Marha jó... úgyhogy reggel a szerelőknél kezdtem... tudni kell hogy tegnap motormosást csináltak hogy kiderítség hogy mitől olyan olajos az egész blokk és hogy hol szivárok el az olaj
Hazafelé semmit sem rángatott a kocsi pedig mentem vele vagy 60 kilómétert és befele sem csak hirtelen félúton de mint a veszedelem.
Megőrülök...  :wacko: :wacko:
A szerelő drága rámnézett és mondta hogy szerinte elég fura hangja kezd lenni a motornak szóval ő inkább azt mondja hogy adjam el... de jó hogy az elmúlt 2 hónapba vagy egy 100E ráköltöttem a fékekere, futóműre stb....
Most nyitott motorháztetővel napozik... hátha valahova tényleg befolyt a víz és az okozza...
De lehet hogy ha így halad akkor lesz itt egy eladó carina  :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Gyújtókábeleket húzd ki, hogy a gyertyáknál kiszáradjon rendesen!
mesti

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10613 Dátum: 2017.05.18 21:34:34 »
Gyújtókábeleket húzd ki, hogy a gyertyáknál kiszáradjon rendesen!
Jó estét urak!
Mivel nem vagyok abban az idegi állapotban nem tudnék kulturáltan szitkozódni :) :devil: :devil: :devil: és elmondani a véleményem ezért csak leírom az eseményeket. :innocent:
Ugye ott volt a rángatás... mesti tanácsa hogy húzzam ki a gyetyapipákat is... nos ott száradt  egész délután és a szerelő urak is ezt javasolták: -Biztos beázott valahol....
de menjek vele csak óvatosan.. hát gondolhatjátok mekkora élmény volt hazamenni 30km-t a budai hegyeken át úgy hogy alig nyomom a gázt és berángat mint a 7-es busz.
hát megőrültem, 2x leizzadtam, és megtanultam tojáshéjon lépdelni mire hazaértem.
Nem hagyott nyugodni a dolog, ennél jobban már nem tudom elszúrni a dolgokat ezért kiszedtem újból a gyertya pipákat és hát mit láttam amikor benéztem a bal gyertya üregbe?... konkrétan ott volt rajta a gyertyán a pipából a fém csatlakozó ami rácuppan... elkezdem óvatosan húzni a pipa műanyag szárát és szépen lecsusszan a kábelbélről...
hát a "SZERELŐ URAK" konkrétan kitépték a kábelt... látszódott a kábelbélen a szakadás ahogy a kis fogak kitépték magukat...
én megértem hogy öreg a kábel, meg hogy porladozik a gumi... de hát nem evidens hogy akkor valamit óvatosabban húzunk ki? én aki nem ért semennyire az autóhoz képes voltam óvatosan kivenni amikor a gyertyákat kicseréltem???? akkor egy "szakember" miért nem???
nyögve nyelve de szépen a fém csatlakozó karmait kicsit kinyitogatva majd a kábelbél végét szépen hegyesre megcsavargatva óvatosan visszaszuszakoltam bele a zsinórt és mentem egy próba kört...
hát láss csodát nem rángat az autó csak 1x rántott 4000es fordulatnál egy mikronnyit de hát nem csoda a szakadt kábel gondolom nem úgy testelt ahogy kellett....
öcsém de most komolyan???? reggelemet kezdhetem a bárdinál egy új gyújtókábel szett miatt....
úgyhogy hétfőn szépen odacsapom az asztalukra a kábelcsomót hogy nesztek!
de komolyan??? inkább eljátsszák hogy nem tudják hogy mi okozza ahelyett hogy bevallanák hogy ba#&ki véletlen kitéptük a kábelt és ki kéne cserélni... vagy valami, vagy fapapucs...
na most erre mit mondjak..
tényleg azon gondolkozom hogy itt a fórumon keresek egy fórumtársat akihez inkább lehordom a kocsit és persze fizetek is érte mert nekem mind1 hova megy a pénz csak amit megcsinál az meg legyen csinálva....

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10614 Dátum: 2017.05.18 21:58:48 »
hol csinálták ezt a szakszerű tépést??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10615 Dátum: 2017.05.20 07:21:53 »
hol csinálták ezt a szakszerű tépést??
Nem szeretném öket bántani szerencsétleneket :), de nyugi olyan helyen vannak hogy nem fogsz beléjük futni nyugi
De igen az volt a bibis. Kicseréltem de ahogy nyomtam be a gumi harangot a csatinál megreccsent az ujjam :)

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10616 Dátum: 2017.06.09 16:29:21 »
Üdvözlet mindenkinek. Régen jártam erre. Lenne egy kérdésem :valaki cserélt már hátha kerékcsapágyat(ABS-es) és le tudta venni a régi tengelyről az ABS tárcsát? Egyáltalán szétszedhető? Vagy vennem kell csapágyat tengelyel tőcsavarokkal meg mindennel? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem írjon. Köszönöm.

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10617 Dátum: 2017.06.09 17:27:17 »
Üdvözlet mindenkinek. Régen jártam erre. Lenne egy kérdésem :valaki cserélt már hátsó kerékcsapágyat(ABS-es) és le tudta venni a régi tengelyről az ABS tárcsát? Egyáltalán szétszedhető? Vagy vennem kell csapágyat tengelyel tőcsavarokkal meg mindennel? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem írjon. Köszönöm.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10618 Dátum: 2017.06.10 08:03:37 »
üdv chefbacsi!

A jeladó kerék szerintem nem leszedhető!
Van nem ABS-es csapágyam is, arról levehető a középső zárócsavar is, de annyira egybe van önve, hogy lehetetlen kinyomni az agyból a csapágyat...
Viszont lehetőség van a csapágy kitisztítására és újrazsírzásra, véleményem szerint ha odavaló kimondottan csapágyzsírral van újrakenve, elhallgathat a búgó csapágy, meg lehet picivel hosszabbítani az életét, vagy csak kitolni a cserét.
Én tettem az egyik felébe jobb hiányában féltengelyzsírt, friss csomagolásból, de hamarosan újra elkezdett búgni, valószínűleg a nem megfelelősége miatt, más igénybevétele van a kerékcsapágyzsírnak, mint egy féltengelynél.

Teszek még egy próbát, szerzek kimondott csapágyzsírt, ennyit megér nekem, mivel 20-30E pénz a jobbfajta komplett csapágy!

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10619 Dátum: 2017.07.05 17:19:42 »
Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. 1995-ös Carina 1.6 xli-m van. 1500 és 3000 fordulatnál ha leveszem a lábam a gázról  olyan kerregő hangot ad(krrrrr),de ha picit éppen hogyan oda teszem a lábam a gázra elhallgat. Álló helyzetből nézve nem tudom megmondani honnan jön a hang.Olyan mintha a képen bekarikázott részről jönne,de nem vagyok benne biztos. Autószerelő semmi rendelleneset nem hall.Szerinte semmi motorikus hibája az autónak.Köszönöm
Attila