Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1132917 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #300 Dátum: 2005.01.28 20:11:55 »
Köszi
Nem folyik, v legalábbis nem vettem észre, csak kevés van benne, viszont immár 1 hónapja uolyan kevés. 1-1 pillanatban mintha gyengülne a rásegítés, néha meg húz balra a kocsi, aztán semmi. Elengedett kormánnyal gyorsítva, fékezve egyenes marad, de néha a forgalomban egyszer csak balra húz, majd megint nem ????
Cseles 1 szerkezet.
A szerelőddel meg kéne beszélni 1 randid, mert megeszi a gatyámat is, meg kiderült h az előző gazdi nem foglalkozott a vezérműszíjjal, így az min 50e ment, mennyi km után érdemes cserélni?
Vmi ropogás is van a futóműben, ha teljesen eltekert kormánnyal lassan kanyarodok (egyébként 170nél is bitangstabil, az 1 éves Swift 150nél már csak néha érintette a földet)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #301 Dátum: 2005.01.28 20:49:01 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Köszi
Nem folyik, v legalábbis nem vettem észre, csak kevés van benne, viszont immár 1 hónapja uolyan kevés. 1-1 pillanatban mintha gyengülne a rásegítés, néha meg húz balra a kocsi, aztán semmi. Elengedett kormánnyal gyorsítva, fékezve egyenes marad, de néha a forgalomban egyszer csak balra húz, majd megint nem ????
Cseles 1 szerkezet.
A szerelőddel meg kéne beszélni 1 randid, mert megeszi a gatyámat is, meg kiderült h az előző gazdi nem foglalkozott a vezérműszíjjal, így az min 50e ment, mennyi km után érdemes cserélni?
Vmi ropogás is van a futóműben, ha teljesen eltekert kormánnyal lassan kanyarodok (egyébként 170nél is bitangstabil, az 1 éves Swift 150nél már csak néha érintette a földet)


Ha nem folyik , csak alacsony a szint , akkor simán után kell tölteni :) ... Az említett folyadékkal .

Olyan nincs , hogy a kocsi néha valamerre húz , néha pedig nem . Útegyenetlenségek okozhatják ezt , ez az autó erre viszonylag érzékeny, én úgy vettem észre . Ha lejt az út valamerre , nagyon szívesen "utánamegy" . Az elképzelhető , hogy kopottak a kormányösszekötő-gömbfejeid - ezek kényesek ennél az autónál , és ha kopottak (amit egyébként arról is ki lehet szúrni , hogy rossz úton kopog az autó eleje) , akkor fokozódik a leírt jelenség . Legtutibb diagnózis : kocsi elejét megemelni , és az egyenesen álló kereket , 9 és 3 óra állásnál megfogva , megrángatni - ha lötyög , biztosan kopottak az említett gömbfejek . Kábé tizenezer ft egy ilyen cucc , utángyártottból .

A kitekert kormánnyal kanyarodásnál/indulásnál hallható kattogó hang sajnos a féltengely-csuklók kopottságára utal . A kopás mértékétől függ , hogy mennyire sürgős a csere - haverom ugyanilyen Camryje pl. már 30 ezer km-rel ezelőtt is kattogott , és most sem kattog jobban . De előbb-utóbb mindenképp cserélni kell .

Vezérműszíj : ezt csak 96 ezer km-enként kell cserélni .

Ha elhozod az autódat a szerelőhöz , meg tudja nézni természetesen a vezérműszíjat , ékszíjat , futóművet , féltengelyeket stb is , hogy mi milyen állapotban van , mit kell cserélni és mennyire sürgősen .

Időpontot bármikor lehet tőle kérni - persze kábé tíz nappal-két héttel előre célszerű szólni . Találd ki , mikor tudnád lehozni az autót , és majd ennek alapján tudunk időpontot kérni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #302 Dátum: 2005.02.08 09:32:41 »
közeledik a nagy tavaszi!

ezt csak azért írtam, hogy tudassam veletek: még élek...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #303 Dátum: 2005.02.08 21:07:04 »
Idézetet írta: "blazs"
közeledik a nagy tavaszi!

ezt csak azért írtam, hogy tudassam veletek: még élek...


Örülök neki!  :lol:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #304 Dátum: 2005.02.08 22:27:55 »
molnarl! mennék egyet a kocsiddal...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #305 Dátum: 2005.02.08 23:45:34 »
Idézetet írta: "blazs"
molnarl! mennék egyet a kocsiddal...


Én meg a tieddel!  :wink: Mikor hozzuk össze?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #306 Dátum: 2005.02.09 06:20:52 »
ha időm engedi. még nem tudom. keresni foglak.

azt hiszem lemondok a nagy autókról. veszek egy fiatal kisebbet. az a baromi nagy kombi se kell, mert cégen belül megoldódik. pakolni azért lehessen.... Pl: corolla kombi is untig elég aztán elkezdek fogyózni :)
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #307 Dátum: 2005.02.09 14:47:28 »
Idézetet írta: "blazs"
azt hiszem lemondok a nagy autókról. veszek egy fiatal kisebbet. az a baromi nagy kombi se kell, mert cégen belül megoldódik. pakolni azért lehessen.... Pl: corolla kombi is untig elég aztán elkezdek fogyózni :)


Ezt szomorúan hallom  :roll: ... Én akkor sem mondanék le a nagyautó-feelingről , ha tutira tudnám , hogy mindig egyedül fogok ülni a kocsiban  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #308 Dátum: 2005.02.09 19:27:30 »
hát még nem tudom. sokat megyek. diesel kellene. a camry v.színű a Ritáé lesz.
de nekem nem kifizetődő a camry.

majd a talin megdumáljuk...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #309 Dátum: 2005.02.09 21:22:26 »
Idézetet írta: "blazs"
ha időm engedi. még nem tudom. keresni foglak.

azt hiszem lemondok a nagy autókról. veszek egy fiatal kisebbet. az a baromi nagy kombi se kell, mert cégen belül megoldódik. pakolni azért lehessen.... Pl: corolla kombi is untig elég aztán elkezdek fogyózni :)


Rendben. Várom a jelentkezésed! Most én is időhiányban szenvedek, egy ToyotaKlubos klubtársra mindig van időm.  :wink:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk
« Válasz #310 Dátum: 2005.02.09 23:16:47 »
Idézetet írta: "blazs"
de nekem nem kifizetődő a camry.

Ej-ej, nemrég még azt magyaráztad, hogy milyen olcsó a fenntartása. Ezek szerint mégsem annyira?!?
music     

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #311 Dátum: 2005.02.09 23:41:36 »
Nem a fentartásával van a gond.
Most az, hogy a biztosítás 80ezer és nem 50ezer, nekem tök mindegy...
A fogyasztásával (2200cm3 - 8-9liter) is meg vagyok elégedve.
(Pl.: kategóriájában: Nissan Maxima 2000cm3 - 11litert becsap)

Ha évente mennék 15000km-t egy percig sem gondolkoznék a cserén.

Nekem most az a mérvadó, hogy egy évben sem mentem annyit mint a tavalyiban. spórolni kell. (tavaly mentem 50000km-t) Ez havi 90-100ezer üzemanyag.
Ha veszek -akár- egy ford fusion 1,4tdci-t, (ami fogyaszt 4.5l-t), spórolok évente 500.000Ft-ot! 5évig használom, és "ingyen van".

Aztán lesz két gyerekem, veszek egy honda legendet (3.5-V6), és az óvónénik már 5percel előbb hallják, hogy megyek a gyerekekért... :) )
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Beszélgessünk
« Válasz #312 Dátum: 2005.02.10 00:21:07 »
Idézetet írta: "blazs"
Nem a fentartásával van a gond. Nekem most az a mérvadó, hogy egy évben sem mentem annyit mint a tavalyiban. spórolni kell. (tavaly mentem 50000km-t) Ez havi 90-100ezer üzemanyag. Ha veszek -akár- egy ford fusion 1,4tdci-t, (ami fogyaszt 4.5l-t), spórolok évente 500.000Ft-ot! 5évig használom, és "ingyen van".

Ha ez nem a fenntartás, akkor mi?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #313 Dátum: 2005.02.10 00:24:40 »
Idézetet írta: "blazs"
Nem a fentartásával van a gond.
Most az, hogy a biztosítás 80ezer és nem 50ezer, nekem tök mindegy...
A fogyasztásával (2200cm3 - 8-9liter) is meg vagyok elégedve.
(Pl.: kategóriájában: Nissan Maxima 2000cm3 - 11litert becsap)

Ha évente mennék 15000km-t egy percig sem gondolkoznék a cserén.

Nekem most az a mérvadó, hogy egy évben sem mentem annyit mint a tavalyiban. spórolni kell. (tavaly mentem 50000km-t) Ez havi 90-100ezer üzemanyag.
Ha veszek -akár- egy ford fusion 1,4tdci-t, (ami fogyaszt 4.5l-t), spórolok évente 500.000Ft-ot! 5évig használom, és "ingyen van".

Aztán lesz két gyerekem, veszek egy honda legendet (3.5-V6), és az óvónénik már 5percel előbb hallják, hogy megyek a gyerekekért... :) )


Node miért muszáj mindjárt lemenni kisautóba  :shock: ? Miért nem veszel egy három év körüli Avensis D-4D-t ? Az is simán elmegy 6 literrel , és nem fogod úgy érezni , hogy hatalmasat léptél vissza  :idea: ... Vagy ha már muszáj új és hiper-gazdaságos legyen , akkor nincs jobb a Corolla 1.4 D-4D-nél ! Azzal el lehet mászkálni 5 literrel , nem is megy rosszul , annyira kicsinek sem lehet nevezni , és mégiscsak Toyota  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #314 Dátum: 2005.02.10 00:28:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "blazs"
Nem a fentartásával van a gond. Nekem most az a mérvadó, hogy egy évben sem mentem annyit mint a tavalyiban. spórolni kell. (tavaly mentem 50000km-t) Ez havi 90-100ezer üzemanyag. Ha veszek -akár- egy ford fusion 1,4tdci-t, (ami fogyaszt 4.5l-t), spórolok évente 500.000Ft-ot! 5évig használom, és "ingyen van".

Ha ez nem a fenntartás, akkor mi?


Fenntartás : szűk értelemben véve az autó puszta létével törvényszerűen együttjáró fix költségek : adó , biztosítás . Tágabb értelemben véve ide tartoznak a karbantartás (olajcsere stb.) költségei is . De a benzinköltség nem , mert ki ennyit megy az autójával , ki annyit .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )