Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242062 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3570 Dátum: 2008.11.27 07:48:32 »
Ültél már mellettem elég sokszor. Szerinted nem normál használat az, ahogy én vezetek városban? Csak azért kérdem, mert nekem a Camry 9-10-et eszik, a Carina 7.5-8.5-öt evett, az Avensis 8-9-et eszik városban, tehát ez annyit jelent -az általad írt számok alapján-, hogy nem használom normálisan. Miért nem?

Te is tudod, en is tudom, alapvetoen economy stilusban vezetsz. En is egyre inkabb. Ez nekunk idokozben normalis. Mert megszoktuk. Ettol meg nem normalis. Elvaltani 2000-nel, es lenduletbol autozni nem normalis. Ugyertem, hogy bar ezt oktatjak, meg ez lenne a normalis, megis az atlag ember nem igy vezet. Messze nem igy. Aki nem figyel magara tudatosan, csak kozlekedik, es nem elmozgat(!), annal a leirt ertekek lesznek normalisak. Hiszen a gyarak sem adnak meg mast! Mar az is szep dolog, hogy mi az o adataikat lejjebb visszuk. Leirom, hogy mire gondolok. Toyota Avensis 2.0D-4 varos gyari fogyi 10.6liter - ez ugye a takarekosabb motorok kozul valo, Nissan Primera 2.0 varos gyari fogyi 11.9 liter, Mazda6 2.0 varos gyari fogyi 11.2 liter, Lancia Lybra 2.0 varos gyari fogyi 13.8 liter, Peugeot 407 2.0 varos gyari fogyi 11.4 liter, Renault Laguna 2.0 varos gyari fogyi 11 liter, Skoda Octavia 2.0(FSI 150 PS) varos gyari fogyi 10.1 liter, Chevrolet Evanda 2.0 varos gyari fogyi 12.3 liter, Alfa 156 2.0 JTS varos gyari fogyi 12.2 liter, Honda Accord 2.0 varos gyari fogyi 10.3 liter, Ford Mondeo 2.0 varos gyari fogyi 11.3 liter, Audi A4 2.0 varos gyari fogyi 11.5 liter  -  ezek mind 2005-os katalogus adatok. Nagyon jol latszik beloluk a tol-ig adat, amit korabban leirtam. Azt is jol tudjuk, hogy a gyartok nem magasabb ertekeket adnak meg, hanem jellemzoen alacsonyabbakat!  :excl: Minden elmozgathato kevesebb energiaval, de normal korulmenyek kozott, es atlagos vezetovel ezek az autok ennyit esznek vagy tobbet. Nem irtam ki kulon az 1.4, 1.6-osokat de mindenki megnezheti, a 2-literesek listaja sem teljes. Megjegyzem az 1.4-es IV Golf 5 eves varosi atlaga is kerek 9 liter volt. Ez 3 decivel tobb a 8.7-nel, igy en azt mondom es tapasztalatbol, hogy egy 1.4-es autonak teljesen jo a 8.7 liter varosban. Illetve nem, nem jo. Fogyaszthatna 4 litert is, az jo lenne. Csak sajnos a 8.5-9 liter lesz a realis.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3571 Dátum: 2008.11.27 11:48:50 »
Ez akkor megintcsak nem volt normális használat? Mit jelent ez, hogy "normális használat", tulajdonképpen?

Normálisnak végülis normális, de _szerintem_ nem ez a tipikus városi használat. Eleve ott borul az egész, hogy az M5 kivezetőn és Budaörsre menet az M1/M7-en is autóztál, feltehetőleg legmagasabb fokozatban, kelemes fordulatszámon. A normál városi közlekedés nálam az, ha 0-60 között lassítgatsz-gyorsítgatsz és általában a 4-es a legfelső fokozat. És megint itt jönnek a különböző értelmezések. Emiatt van az, hogy nálam egy 1,3-as automata Yaris is megeszi a 9-10-et városban, mert nekem ez a város. A gyorsforgalmi utak és autópálya kivezetők már kvázi országúti körülményeket teremtenek, így nemcsoda, hogy az alapvetően rendkívül papás ECE fogyasztási normát is alul lehet múlni. Persze amit Te leirsz, az is nevezhető városi fogyasztásnak, hiszen lakott területen belül közlekedtél, de épp ezért mondom, hogy nem érdemes fogyasztásról vitatkozni, mert mindenkinek más a normális. Hallottam olyat is, akinél egy 1,6-os benzines Focus 7,5-öt eszik városban, aztán amikor kicsit kértem, hogy részletezze a körülményeket, kiderült, hogy a város az egy párezer fős település, ahol a garázsból kiállás után a munkahelyéig gyakorlatilag nem is kell fékezni. Dehát végülis maga szemszögéből igaza van, merthát városban mérte  ::) Csakhát ebből születnek az olyan általánosítások, hogy az autók gyári fogyasztása hülyeség, mert annál sokkal kevesebbel is beérik. Pedig szerintem nagyjából annyit esznek, ha _valóban_ városiasak a körülmények. És ezek jellemzően valóban az Ok fine által leírt intervallumok, vagyis 1,4-es 8-9, 1,6-os 9-10, 2 literes 10-12 liter.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3572 Dátum: 2008.11.27 11:58:06 »
Ha esetleg valaki nem ismerné, íme az ECE fogyasztási norma, ami szerint mérik az autók hivatalos gyári fogyasztását:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3573 Dátum: 2008.11.27 12:47:00 »
Szívesen Viziborz!  :clap:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3574 Dátum: 2008.11.27 17:10:08 »
Ültél már mellettem elég sokszor. Szerinted nem normál használat az, ahogy én vezetek városban? Csak azért kérdem, mert nekem a Camry 9-10-et eszik, a Carina 7.5-8.5-öt evett, az Avensis 8-9-et eszik városban, tehát ez annyit jelent -az általad írt számok alapján-, hogy nem használom normálisan. Miért nem?

Te is tudod, en is tudom, alapvetoen economy stilusban vezetsz. En is egyre inkabb. Ez nekunk idokozben normalis. Mert megszoktuk. Ettol meg nem normalis. Elvaltani 2000-nel, es lenduletbol autozni nem normalis. Ugyertem, hogy bar ezt oktatjak, meg ez lenne a normalis, megis az atlag ember nem igy vezet. Messze nem igy. Aki nem figyel magara tudatosan, csak kozlekedik, es nem elmozgat(!), annal a leirt ertekek lesznek normalisak. Hiszen a gyarak sem adnak meg mast! Mar az is szep dolog, hogy mi az o adataikat lejjebb visszuk. Leirom, hogy mire gondolok. Toyota Avensis 2.0D-4 varos gyari fogyi 10.6liter - ez ugye a takarekosabb motorok kozul valo, Nissan Primera 2.0 varos gyari fogyi 11.9 liter, Mazda6 2.0 varos gyari fogyi 11.2 liter, Lancia Lybra 2.0 varos gyari fogyi 13.8 liter, Peugeot 407 2.0 varos gyari fogyi 11.4 liter, Renault Laguna 2.0 varos gyari fogyi 11 liter, Skoda Octavia 2.0(FSI 150 PS) varos gyari fogyi 10.1 liter, Chevrolet Evanda 2.0 varos gyari fogyi 12.3 liter, Alfa 156 2.0 JTS varos gyari fogyi 12.2 liter, Honda Accord 2.0 varos gyari fogyi 10.3 liter, Ford Mondeo 2.0 varos gyari fogyi 11.3 liter, Audi A4 2.0 varos gyari fogyi 11.5 liter  -  ezek mind 2005-os katalogus adatok. Nagyon jol latszik beloluk a tol-ig adat, amit korabban leirtam. Azt is jol tudjuk, hogy a gyartok nem magasabb ertekeket adnak meg, hanem jellemzoen alacsonyabbakat!  :excl: Minden elmozgathato kevesebb energiaval, de normal korulmenyek kozott, es atlagos vezetovel ezek az autok ennyit esznek vagy tobbet. Nem irtam ki kulon az 1.4, 1.6-osokat de mindenki megnezheti, a 2-literesek listaja sem teljes. Megjegyzem az 1.4-es IV Golf 5 eves varosi atlaga is kerek 9 liter volt. Ez 3 decivel tobb a 8.7-nel, igy en azt mondom es tapasztalatbol, hogy egy 1.4-es autonak teljesen jo a 8.7 liter varosban. Illetve nem, nem jo. Fogyaszthatna 4 litert is, az jo lenne. Csak sajnos a 8.5-9 liter lesz a realis.  :flowers:

Na, ezt időközben szóban megbeszéltük  :yes: ... Úgyhogy -a többiek kedvéért- most csak ennyi: nem írtam, hogy nem reális a 8-9 közötti érték egy 1.4-es benzinestől. Azt írtam, hogy relatíve sok - a nagyobb motorok fogyasztásához képest. Tisztában vagyok az okokkal (nehéz kasztni + kis motor, rövid váltó stb) - szóval értem, hogy miért esznek ennyit - értem, de sokallom. Ennyiről van szó. Tény, hogy ez is az abszurd növési & nehezedési tendencia számlájára írható - lásd pl. egy 90-es évek végi, szintén 1.4-es Corolla városi értékét, amely gond nélkül, minden odafigyelés nélkül 7 liter környékén volt tartható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3575 Dátum: 2008.11.27 17:19:50 »
Ez akkor megintcsak nem volt normális használat? Mit jelent ez, hogy "normális használat", tulajdonképpen?

Normálisnak végülis normális, de _szerintem_ nem ez a tipikus városi használat. Eleve ott borul az egész, hogy az M5 kivezetőn és Budaörsre menet az M1/M7-en is autóztál, feltehetőleg legmagasabb fokozatban, kelemes fordulatszámon. A normál városi közlekedés nálam az, ha 0-60 között lassítgatsz-gyorsítgatsz és általában a 4-es a legfelső fokozat. És megint itt jönnek a különböző értelmezések. Emiatt van az, hogy nálam egy 1,3-as automata Yaris is megeszi a 9-10-et városban, mert nekem ez a város. A gyorsforgalmi utak és autópálya kivezetők már kvázi országúti körülményeket teremtenek, így nemcsoda, hogy az alapvetően rendkívül papás ECE fogyasztási normát is alul lehet múlni. Persze amit Te leirsz, az is nevezhető városi fogyasztásnak, hiszen lakott területen belül közlekedtél, de épp ezért mondom, hogy nem érdemes fogyasztásról vitatkozni, mert mindenkinek más a normális. Hallottam olyat is, akinél egy 1,6-os benzines Focus 7,5-öt eszik városban, aztán amikor kicsit kértem, hogy részletezze a körülményeket, kiderült, hogy a város az egy párezer fős település, ahol a garázsból kiállás után a munkahelyéig gyakorlatilag nem is kell fékezni. Dehát végülis maga szemszögéből igaza van, merthát városban mérte  ::) Csakhát ebből születnek az olyan általánosítások, hogy az autók gyári fogyasztása hülyeség, mert annál sokkal kevesebbel is beérik. Pedig szerintem nagyjából annyit esznek, ha _valóban_ városiasak a körülmények. És ezek jellemzően valóban az Ok fine által leírt intervallumok, vagyis 1,4-es 8-9, 1,6-os 9-10, 2 literes 10-12 liter.

OK, akkor maradjunk annyiban, hogy máshogy értelmezzük a "városi fogyasztás" fogalmát. Mert nekem BP keresztül-kasul bejárása, hétköznap, városi forgalomnak minősül  ::) ... de itt Pécsett is jellemzően 8.5-9.5 közötti értékekkel járunk a 2.0 Avensissel, és ebben sok rövid, folyton lassítós-gyorsítós, emelkedő-mászós, kanyargós stb. út is benne van, hideg motorral indulva. Folyamatosan írjuk az autó fogyasztását, és a mért értékek nagy többsége kizárólag városi forgalomban adódott, de a 10.6-os gyári értéket soha nem értük el. Mindössze két alkalommal mértünk 10 fölötti (de 10.6 alatti!) értéket - mindkét esetben hó volt.

Abban persze igaza van OK fine-nak, hogy alapvetően gazdaságos stílusban vezet mind jóapám, mind én; jellemzően 2000-2500 között felkapcsolunk, ennél följebb csak meredek emelkedő és/vagy nagy sietség esetén pörgetjük. De hogy ez miért ne minősülne normális használatnak, azt nem látom be. A forgalom ritmusában haladunk, nem vagyunk útban senkinek, és az óra szerinti 50-et gyakorlatilag soha nem tartjuk be  :whistling: ...

Nyilvánvalóan terminológiai probléma ez az egész - szerintem normális használatnak tekinthető minden, ami az extrém spórolós és a szükségtelenül taposós-pörgetős stílus között helyezkedik el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3576 Dátum: 2008.11.27 17:28:20 »
Gratula!
Hol vettétek?

Emil Frey 4.16 ert. Kisebbet akartunk de mint irtam nem tetszett az 1.4-es. Talan hulyenek neztek de most hogy a parom jart az enyemmel es kolcsonkaptam apam 1.0-as Yarisat , hat meglepett milyen kis furge joszag, bar az autopalyat nem szerette es nem is kergettem 100 fole, de varosban nekem bejott. Igaz 99-es es szervo nelkuli. Az 1.4 es Auris vhogy nem adta ezt az erzest mint a Yaris. Tudom bennem van a hiba de az ember a benyomasai alapjan dont.

Viziborz.

Én ugye hónapokig elég komolyan gondolkodtam azon, hogy veszek egy 1.0 Yaris I-est. Ki is próbáltam néhányat. Úgyhogy meg tudom erősíteni, amit írsz - városi sebességtartományban egyáltalán nem lomha, gázadásra szépen megindul, sőt mi több rugalmas, meglehetősen korán fel lehet kapcsolni. Ötödikben 50 no problem  :yes: !

Persze - mert könnyű a kasztni, és főleg: iszonyat rövid a váltó. Ötösben 65-nél már 2000-et pörög. De ez nem is gond, lévén nem autópályás utazó-kocsinak tervezték, és így is nagyon keveset fogyaszt  :) ... Mármint városban és országúton, mert a pályán KRESZ-tempóban autózáskor adódó 6.5 körüli érték már relatíve elég sok (ha azt nézzük, hogy egy 1.0 kiskocsiról van szó). De hát tényleg nem erre tervezték.

Egy 1.4-es Auris nyilván egészen más eset - még akkor is, ha a 0-100 sprintet kábé ugyanúgy abszolválja. Kevésbé rugalmas, gázra lomhábban reagál. Ettől függetlenül a különbség a két autó között messze nem akkora, mint amekkorának érződhet - lévén az Auris sokkal jobban kiszűri a haladás érzését!

Egyébként gratula az új kocsitokhoz  :clap: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3577 Dátum: 2008.11.27 17:52:52 »
Ma Pesten autóztam az Avensissel. Az M5-ösön mentem be, onnan a Petőfi hídon keresztül átmentem Budára a Farkasréti Temetőhöz, onnan a Margit hídon át a Duna Plazához, onnan a Hungárián és a Nagy Lajos Királyon át az Örsre, onnan a Kerepesin és a Lágymányosin át ki a Nagykőrösi útra, majd onnan vissza a Könyves Kálmánra, onnan Lágymányosin át Budaörsre az IKEA-hoz. Tehát eléggé bejártam a várost.Minderre 11 és 16 óra között került sor, dugó alig volt, de elég sűrű volt mindenhol a forgalom. És nem is értem rá különösebben, ahol lehetett, 70-80 körül haladtam. Mindeközben 8.6-os fogyasztás jött ki. Ez akkor megintcsak nem volt normális használat? Mit jelent ez, hogy "normális használat", tulajdonképpen?

Egyébként nem tudok egyetérteni a számaiddal, jellemzően messze nincs ekkora különbség egy 1.4-es és egy 2.0 autó városi fogyasztása között. Általában relatíve (!!!) az 1.4-es eszik a legtöbbet; egyébként emlékeztetnék rá, hogy csak annyit mondtam a Corollával kapcsolatosan is, hogy relatíve sokat eszik városban.

Reggel olvastam az írásod, gondoltam (mivel volt dolgom egy távolabbi ponton) mérek egyet:
Corolla HBE12 1400cm3 benzines VVT-i motorral, téligumival, 95ös LUKoil-os benzinnel.
Útvonal:
Bp. XI. ker Savoya park - Szerémi út - Lágymányosi híd - Soroksári út - Helsinki út /visszairány/- soroksári út - Lágymányosi híd - Szerémi út - Hengermalom út (XIker) - Etele út - Egér út - M1/M7bevezető - Budaörs IKEA/AUchan végállomás.
Időpont: ma, 13:30h és 15:30 h között.
Átlagfogyasztás BC szerint: 5,8liter!!!

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3578 Dátum: 2008.11.27 20:00:55 »
Reggel olvastam az írásod, gondoltam (mivel volt dolgom egy távolabbi ponton) mérek egyet:
Corolla HBE12 1400cm3 benzines VVT-i motorral, téligumival, 95ös LUKoil-os benzinnel.
Útvonal:
Bp. XI. ker Savoya park - Szerémi út - Lágymányosi híd - Soroksári út - Helsinki út /visszairány/- soroksári út - Lágymányosi híd - Szerémi út - Hengermalom út (XIker) - Etele út - Egér út - M1/M7bevezető - Budaörs IKEA/AUchan végállomás.
Időpont: ma, 13:30h és 15:30 h között.
Átlagfogyasztás BC szerint: 5,8liter!!!

Hasonló jellegű, csak budai rakparttal megvadított útvonalon én is mértem egyszer, és 5,7 liter jött ki aznapra, pedig visszafele már forgalom is volt. Szóval ezzel dicsekedhetnék is akár, de nem teszem, mert pontosan tudom, hogy ennek a használatnak semmi köze a valódi városi körülményekhez, hisz az út nagyrészében 1200-as fordulaton gurulgattam 70-nel :) Valódi Bp-i forgalomban inkább a 8-8,5 liter reális az én stílusomban és útvonalaimon. Ami szerintem még mindig nem túl rossz egy 1,5 tonnás, 180+ lovas autótól  :whistling:
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3579 Dátum: 2008.11.27 20:25:56 »
Reggel olvastam az írásod, gondoltam (mivel volt dolgom egy távolabbi ponton) mérek egyet:
Corolla HBE12 1400cm3 benzines VVT-i motorral, téligumival, 95ös LUKoil-os benzinnel.
Útvonal:
Bp. XI. ker Savoya park - Szerémi út - Lágymányosi híd - Soroksári út - Helsinki út /visszairány/- soroksári út - Lágymányosi híd - Szerémi út - Hengermalom út (XIker) - Etele út - Egér út - M1/M7bevezető - Budaörs IKEA/AUchan végállomás.
Időpont: ma, 13:30h és 15:30 h között.
Átlagfogyasztás BC szerint: 5,8liter!!!


OK, majd mikor megint Pesten járok az Avéval, rendezhetünk egy próbát, ha van kedved hozzá. Nullázzuk a számlálót, és aztán megyünk egymás mögött, ugyanott-ugyanakkor. Utána megnézzük az eredményt. Megeszem a kalapom, ha egy liternél nagyobb lesz az eltérés. Most itt írásba adom, hogy lefogadom egy láda sörbe, üveg whiskybe vagy bármi hasonlóba, hogy egy literen belül lesz a két autó fogyasztása közötti eltérés.

Mert én is mértem már, itt Pécsett, városon belül, az Avénak 6.5-ös fogyit; de ez kb. annyira lehetett reális "városi fogyasztás", mint ez a te 5.8-ad (gyakorlatilag gurulászás volt negyedikben-ötödikben). Ahogy az imént írtam, nekünk itt Pécsett is jellemzően 8.5-9 körül értékek jönnek ki városban az Avensisre; ebbe teljesen beleillik a tegnapi 8.6 literem. Viszont azzal te is tökéletesen tisztában vagy, hogy egy 1.4-es Corolla nem 5.8-at fogyaszt normálisan, városban.

De, mondom, kipróbálhatjuk. Állok elébe  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3580 Dátum: 2008.11.27 20:37:40 »
Reggel olvastam az írásod, gondoltam (mivel volt dolgom egy távolabbi ponton) mérek egyet:
Corolla HBE12 1400cm3 benzines VVT-i motorral, téligumival, 95ös LUKoil-os benzinnel.
Útvonal:
Bp. XI. ker Savoya park - Szerémi út - Lágymányosi híd - Soroksári út - Helsinki út /visszairány/- soroksári út - Lágymányosi híd - Szerémi út - Hengermalom út (XIker) - Etele út - Egér út - M1/M7bevezető - Budaörs IKEA/AUchan végállomás.
Időpont: ma, 13:30h és 15:30 h között.
Átlagfogyasztás BC szerint: 5,8liter!!!


OK, majd mikor megint Pesten járok az Avéval, rendezhetünk egy próbát, ha van kedved hozzá. Nullázzuk a számlálót, és aztán megyünk egymás mögött, ugyanott-ugyanakkor. Utána megnézzük az eredményt. Megeszem a kalapom, ha egy liternél nagyobb lesz az eltérés. Most itt írásba adom, hogy lefogadom egy láda sörbe, üveg whiskybe vagy bármi hasonlóba, hogy egy literen belül lesz a két autó fogyasztása közötti eltérés.

Mert én is mértem már, itt Pécsett, városon belül, az Avénak 6.5-ös fogyit; de ez kb. annyira lehetett reális "városi fogyasztás", mint ez a te 5.8-ad (gyakorlatilag gurulászás volt negyedikben-ötödikben). Ahogy az imént írtam, nekünk itt Pécsett is jellemzően 8.5-9 körül értékek jönnek ki városban az Avensisre; ebbe teljesen beleillik a tegnapi 8.6 literem. Viszont azzal te is tökéletesen tisztában vagy, hogy egy 1.4-es Corolla nem 5.8-at fogyaszt normálisan, városban.

De, mondom, kipróbálhatjuk. Állok elébe  :yes:

OK, egyszer kerítünk majd rá időt! :2guns:
Egyébként meg kb 40km távolságot jelent az táv Budapest főútjain (sok sok lámpával), amit leírtam, és Budapest hétköznap kora délután. Így már nem olyan rossz az 5,8. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem ez a reális városi fogyim. Egyébként biztos ismered a spritmonitor.de weboldalt (utóbbi időben az autósfórumokon ismertté vált ). Ott is lehet csemegézni, nekem az a mérvadó, autóvásárlás elött az alapján döntök, ellenben a különféle felhasználók egyéni adataival, nameg a gyári értékekkel.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3581 Dátum: 2008.11.27 20:42:42 »
Na, ezt időközben szóban megbeszéltük  :yes: ... Úgyhogy -a többiek kedvéért- most csak ennyi: nem írtam, hogy nem reális a 8-9 közötti érték egy 1.4-es benzinestől. Azt írtam, hogy relatíve sok - a nagyobb motorok fogyasztásához képest. Tisztában vagyok az okokkal (nehéz kasztni + kis motor, rövid váltó stb) - szóval értem, hogy miért esznek ennyit - értem, de sokallom. Ennyiről van szó. Tény, hogy ez is az abszurd növési & nehezedési tendencia számlájára írható - lásd pl. egy 90-es évek végi, szintén 1.4-es Corolla városi értékét, amely gond nélkül, minden odafigyelés nélkül 7 liter környékén volt tartható.

 :yes: :yes: :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3582 Dátum: 2008.11.27 20:47:14 »
OK, egyszer kerítünk majd rá időt! :2guns:

Mire? Pisztolypárbajra?  :flowers:

------------------

Nézd... Ismerem a spritmonitort, persze. Most néztem meg, ott jellemzően olyan 1.5 literes eltérések vannak az 1.4 benzin Corollák és a 2.0 benzin Avensisek között (pl. az első oldalon 5.80-7.33 közti értékek a Corollánál, 7.08-8.64 közöttiek az Avénél). De városi fogyiról beszéltünk. Te azt írtad, hogy jellemzően 7-8.5 közötti értékeket etetsz az autóddal városban. Mi meg 8.5-9 közöttieket az Avensissel. Ha figyelmen kívül hagyjuk a feltételezésedet, hogy ez utóbbi adat valótlan -magyarul ha elhiszed, hogy az én adatom valós, cserébe azért, hogy én is elhiszem a tiédet, ami szerintem alapfeltétel kéne hogy legyen- akkor kijelenthető, hogy a két autó városi fogyasztása között messze nincs akkora eltérés, amit az ember feltételezne az 1.4 vs. 2.0, a 97 vs. 147 LE alapján. ERRE (és nem többre) utaltam azzal a kijelentésemmel, hogy az 1.4 benzin Corolla RELATÍVE!!! sokat fogyaszt városban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3583 Dátum: 2008.11.27 21:09:33 »
Fiúk!! Ezt a beszélgetést a megfelelő topikban folytassátok tovább és ne itt. kösziiii
Szilvi 62

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3584 Dátum: 2008.11.27 21:12:10 »
csak az en velemenyem is elmondanam ha nem zavarok :)

szoval azert nem vettem 1.4est mert mondtak ( itt ideznek ) relativ gyenge ess porgetni kell hogy menjen es ezert sokat fogyaszt , persze relative :P
az en Avem most olyan 10et eszik a "nagy" varosban teny hogy nem lehet konkretan kijelenteni mi is a varosi fogyasztas. Itt is vannak jobb es rosszabb utak.
Tehat osszegzes keppen most amire kivancsi lennek az az 1.4 es az 1.6 os kozti fogyasztas kulonbseg + a menet "erzes" . Utana dontenek es mondanek velemenyt melyik is eri meg az "arat".

Udv, Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel