Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 586930 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #420 Dátum: 2013.02.09 13:45:15 »
mert az telefon és nem PDA  ;)
A Galaxy Mini2 sem az.  ::)
Fery

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Telefonok
« Válasz #421 Dátum: 2013.02.09 13:59:19 »
Nos akkos első körben javaslom, hogy az összes névjegyedet másold ki az előző telefonból (ha nem androidos volt)
Köszi szépen a tanácsokat, eddig is androidos telóm volt (galaxy mini1-es), de ettől függetlenül tök jókat írtál, a képernyő lezárót első körben megpróbálom felhajtani, az nagyon állat.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #422 Dátum: 2013.02.10 08:46:17 »
Nos akkos első körben javaslom, hogy az összes névjegyedet másold ki az előző telefonból (ha nem androidos volt) .vcf formában, PC-n tedd fel a Gmail fiókod címtárába, a telefonkönyvet pedig állítsd be úgy, hogy minden új névjegyet oda mentsen. Így megakadályozható a számok elvesztése és ha új telefont veszel, egyetlen szinkronizáció után pont úgy kapod vissza a névlistádat mint ezen volt. PC-n egyszerűbb is a kezelés mint telefonon pötyögni. Ezzel csak egyszer kell szívni, utána többé nem.  :hug:

Másik az SMS Backup+ progi telepítése, gmail cím megadása, ez automatikusan a háttérben teszi fel szintén a Gmailbe (címkék segítségével) az összes SMS-edet és a hívásnaplót.

Harmadik a Google+ telepítése, ennek beállítható ugyanis, hogy az összes, kamerával készült képet a Google+ profilodba szintén a háttérben és automatikusan elmentse egy teljesen privát mappába, így megakadályozható a fotók eltűnése (microSD bedöglése esetén pl.). Ez utóbbi kettőnél megadható, hogy csak Wi-Fi-n tegye a dolgát, így nem növeli a mobil adatforgalmat. Másik hasonló program például a Dropbox, de előbbin több a hely és a Google fiókodhoz van kötve. :yes:

...és sikeresen nyitott könyvvé vállt az életed minden másodperce a Google számára. :innocent:

Saját otthoni NAS szerverre vagy ingyenes tárhelyre telepíthető Exchange-jellegű szerverecske, mindent tud, amit a nagy Exchange rendszerek (névjegyek, naptár, feladatok, e-mailek szinkronizálása mobilokra) saját adatbázisba tárol, és qrva jó kis webes felülete van, ingyenes: http://www.tine20.org/

« Utoljára szerkesztve: 2013.02.10 08:49:11 írta robi (Robi) »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #423 Dátum: 2013.02.10 11:33:13 »
Engem nem zavar a nagy testvér, az elmúlt 8-9 évben nem okozott gondot, hogy Gúglis vagyok (remélhetőleg persze így is marad). Viszont veszett már el teljes telefonkönyvem és 6 gigányi, sehol máshol nem mentett fotók (2 év anyaga) teljesen. A NAS-hoz és ilyenekhez hülye vagyok, ingyenes tárhelyem (meg fizetősöm) sincs más, Exchange semmit sem mond. Egyelőre nem vagyok paranoiás a Google szolgáltatás csomagjától, de aki persze igen, annak van más megoldás (amit írtál). :yes:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #424 Dátum: 2013.02.10 16:39:00 »
OFF

Nem fikázásként írtam, csak jó tudni (tisztán látni): a rengeteg kényelmi funkciójával a Google-nak ingyen és bérmentve szolgáltatják az emberek a profitot. Akkora mennyiségű személyes adatot tárol már a Google, hogy igen pontos adatbázis áll az Amerikai gazdaság rendelkezésre, hogy a világ melyik táján, milyen fogyasztási szokások vannak. Ami alapján tudnak generálni "etetnivalót" a fogyasztói társadalomnak.

Néhány éve jártam egy konferencián, ahol beszélgettem pár Google-alkalmazottal, akik sértődésüket fejezték ki irányomba, hogy miért képzelem én azt, hogy a Google csak egy keresőmotor? A keresőmotor csak egy eszköz, amivel megtudják, hogy az emberek mire kíváncsiak...

Na én úgy döntöttem, hogy ezt az adathalmazt nem adom oda ennek a pénzéhes mammutnak, pláne ingyen.

Ez az egész a világhatalmi harc egy része. Mindenki beparázott rendesen Kínától.

ON

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Telefonok
« Válasz #425 Dátum: 2013.02.10 19:36:54 »
Androidnál hogy lehet a billentyűzár feloldást változtatni? Mert a mini1-esen a képernyő alsó harmadában kellett vízszintesen elhúzni, itt a mini2-esnél meg a képernyő bármelyik részéhez érve 2cm újhúzás és már fel is old.. nekem meg a régi jobban tetszett...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #426 Dátum: 2013.02.10 21:51:46 »
Hát ezerféle android van, ezerféle képernyő feloldó app-al... Próbáld lecserélni valamivel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Telefonok
« Válasz #427 Dátum: 2013.02.10 21:58:54 »
Androidnál hogy lehet a billentyűzár feloldást változtatni? Mert a mini1-esen a képernyő alsó harmadában kellett vízszintesen elhúzni, itt a mini2-esnél meg a képernyő bármelyik részéhez érve 2cm újhúzás és már fel is old.. nekem meg a régi jobban tetszett...
Ez a jellemző az Android 2.3.6 verziójával jött, Robi tollából jött a válasz.
Én így használom, simán jó, nem igényel számomra más, memória rabló alkalmazást.;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Telefonok
« Válasz #428 Dátum: 2013.02.12 10:00:48 »
a múlt héten Barroso az EiT előtti előadásában bemutatta, mennyibe kerül egy Iphone...
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.12 10:02:42 írta csufár »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Telefonok
« Válasz #429 Dátum: 2013.02.13 00:22:57 »
Én tegnap csináltam a GIO-n egy komplett factory resetet, mert már szenvedés volt a telefont használni, annyira belassult.
Most frankó, előtte lemntettem minden számomra fontos dolgot, utána, meg visszamásoltam rá. Felment az iGo Primo is és végre jól működik a legfrissebb (2013 január) térképpel.
Még annyi van, hogy frissítem az Androidot, mert az otthoni 200Ft-os kínai adakábellel nem sikerült, csak adatokat másolni...  :)
én meg most factoryreseteltem,de vmi nem jó. Eltünt egy halom gyári alkalmazás. :-(:-(
Pl. épp a google play,böngésző.
Meg naptár,stb.
Ki tudja,h hogy kerítsem ezt elő?
A teló rootolva+függetlenitve van.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.13 00:49:29 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #430 Dátum: 2013.02.13 08:28:56 »
Egy recovery-t tegyél fel, és recovery-ben töröld a cache, dalvik cache és a data partíciókat.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Telefonok
« Válasz #431 Dátum: 2013.02.13 09:56:32 »
milyet?
sima android file recoveryt vagy clockwordmod recoveryt vagy 4ext recoveryt.
gugli ezeket adta ki,de mivel nem vágom a szitut annyira,igy nemtom mi kő.
anno nem én csináltam a telóval a mahinációt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Telefonok
« Válasz #432 Dátum: 2013.02.13 09:56:55 »
én meg most factoryreseteltem,de vmi nem jó. Eltünt egy halom gyári alkalmazás. :-(:-(
Pl. épp a google play,böngésző.
Meg naptár,stb.
Ki tudja,h hogy kerítsem ezt elő?
A teló rootolva+függetlenitve van.
Én is toltam neki egyet Szombaton, azért ennyire nem omlott össze.  :eek:
Az SMS-eimet kimentettem, kontaktok gmailben vannak, SD kártyát kivettem. HR után kapott egy szűz SD kártyát, eltűntek a naptár bejegyzések viszont megmaradtak a WiFi jelszavak (végre tudok a lényegre koncentrálni Hootersben) és az ébresztők.
Szal érdekes ez a droid ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Telefonok
« Válasz #433 Dátum: 2013.02.13 10:08:46 »
hát,az enyém nyakonfosta magát,az tuti.
majd ma ha ráérek kiművelem magam és vmit variálok.
még ezt a recovery dolgot megjátszom és ha nem megy,akkor tőlem jobban hozzáértő segitségét kérem majd.
a tapatalk megy rajta szerencsére. ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Telefonok
« Válasz #434 Dátum: 2013.02.13 10:12:27 »
én meg most factoryreseteltem,de vmi nem jó. Eltünt egy halom gyári alkalmazás. :-(:-(
Pl. épp a google play,böngésző.
Meg naptár,stb.
Ki tudja,h hogy kerítsem ezt elő?
A teló rootolva+függetlenitve van.
Az hogy lehet? A Play újrarrakás (Factory Reset) után először Market néven van, majd frissíti magát Play-re.
Böngésző a sima google ikonnal elérhető, ha külső (pl. Opera) böngésződ volt, akkor azt újra kell rakni.
Előzőleg a rootolást követően töröltél appokat a rendszerből? Mert ez esetben van olyan, ami nem jön vissza FC után sem.

Nekem gyárilag független a GIO, rootoltam, majd egyszerűen az összes mozdítható app-ot átraktam a Titanium Backup Pro-val (from  :warez: ) az SD kártyára. Android app-okat nem töröltem sem most, sem FC előtt.
A Titaniumban az a jó, hogy a Dalvik cache-t is lehet vele törölni, illetve különböző (nem használt) rendszer app-okat hibernálni (törlés nélkül!), hogy ne lassítsák a rendszert.
Én ebben a "telefon úrjaindítása" pontot használom (minden nap), de lehet vele backup-ot is készíteni az újra rakott rendszerről.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i