Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 272553 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Két hete 1400 km ment az autóba, azóta nem használtuk, rá egy hétre bekapcsolt motornál frissítettem a térképet, most lecseréltem a kerekeket és a végére csak valami nyöszörgést hallottam a csendes garázsban. Mire kiderült, hogy lemerült az akksi. Valami kóbor áram még van benne, de csak arra volt jó, hogy ki-be kapcsolgassanak a műszerfal lámpái.
Rátettem az akksira a töltőt Ctek5 töltőmre és most megy a recondition programmal. De valamiért nem örülök. Igaz, hogy elmúlt hat éves, de a COV az eredeti török akksival 12 évesen lett eladva…

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
No és csak most látom, hogy befényképezté a telefonnal a sötét sarokba ahol az akksi van, a sárga fig6elmeztetést, hogy sohe se töltsük 3,5 Ampernél erősebben.  :hmmmm: a Ctek meg (max) 5 A -val tölt.  :helpsmilie: Lehet, hoz ez nem jó az akksinak, mert az elmúlt 6 évben már volt vagy 2-3 alkalommal töltve vele.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Bocs a “spammolásért” de ma élesben kellett egy parkolóban kipróbálni az Artek K12 jump startert, amit szerencsére két hete feltöltöttem. Mivel az starter vezetéke rövid, ezért nem a motorházban csatlakoztattam, hanem az akkura, de így is pöccre indult a rendszer.
De ebből új akksi lesz, meg bevizsgálás, hogy rendesen tölt-e..😳

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Sziasztok,

Mivel visszaolvasva és visszakeresve sem egyértelmű, így kérlek benneteket, hogy ajánljatok nekem olyan nem drága akkumulátortöltőt, ami fel is tudja ébreszteni  a teljesen lemerült akksit.
Előre is hálásan köszönöm!  :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Ha egy akksi teljesen le van merülve (0 közeli Voltot mérsz rajta) akkor azt már semmi sem ébreszti fel, mert olyan káros kémiai folyamatok zajlottak már le benne, amelyek nem fordíthatók vissza. Lehet próbálkozni "felébresztéssel" meg mindenféle trükkel, de:
- végeredmény nem lesz tartós, azaz rendesen használható aksi már nem lesz sosem
- veszélyessé válhat, mert jelentős hőleadás következtében deformálódhat, szétdurranhat, sőt, lángra is kaphat

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
7 V alatt általábna a töltők már hibát írnak, a csepptöltős regenerálás sem indul el  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2022.08.31 20:39:14 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Akkuhiba miatt: https://hvg.hu/cegauto/20220831_kigyulladt_elektromos_roller
OK, millióból egy, de akkor is.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy az akkumulátor 2 napnál nem bír többet, úgyhogy töltővásárlás helyett akksicsere.
Urak, kérem szíves segítségeteket, milyen akkumulátort vegyek? (Corolla E12, 1.4 VVTi, alapfelszereltség, riasztó nélkül)
(Napokig nem leszek az autó közelében, így megnézni jelenleg nem tudom, csak megrendelni, ezért fordultam hozzátok)  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Nálam a Banner nagyon jól vizsgázott a Yaris-ban!
Sajnos pontos típust csak a Yarishoz tudnék mondani, érdemes a helyszínen lecsekkolni mekkora fér bele, mert simán lehet hogy 1-2centivel nagyobb is beleférne, ami hozna némi előnyt azzal, hogy a szokványos 45Ah helyett tehetnél 55Ah-sat is.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Köszönöm!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Azért a CTEK-ek egész menthetetlen helyzetekből képes regenerálni akkukat. 3-4V-ról már több riasztóakkut felélesztett már nekem (motorokba ilyeneket használok), amiket utána még évekig tudtam használni.
Van amin elpöcsöl 2-3 napot, mire töltési ciklusba lép, de valahogy megoldja...  ;)

Amúgy praktikus csatik is kaphatóak hozzá, jó minőségű, stb. Megérik az árukat sztem.  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Nekem van jópár tucat 12V-os riasztó akku (7.2 és 4.8Ah-s), bontottak, szünetmentesekből kiszedve. Kukába nem rakhatom őket.
Ha kell vkinek, jelentkezzen, amúgy majd a lomisonkak odaadom.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Nekem van jópár tucat 12V-os riasztó akku (7.2 és 4.8Ah-s), bontottak, szünetmentesekből kiszedve. Kukába nem rakhatom őket.
Ha kell vkinek, jelentkezzen, amúgy majd a lomisonkak odaadom.
Nem kellett bajlódnom ilyesmivel sokat, mert itt a városban minimum két hely is van, ahol akkumulátorokat vesznek át "kilóra", és egész jó árat fizetnek értük. Pár éve azt hiszem 4-5000-et adtak a Carina akkujáért, ami volt kb. 15 kg. Nálatok nincs ilyen?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Nem ismerek ilyen helyet Pesten. Adnának pénzt érte?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Nem ismerek ilyen helyet Pesten. Adnának pénzt érte?
Szerintem kell legyen, a lomisok is oda fogják vinni, ha nekik adod.
Az egyik cég ez:
http://www.alcufer.hu/hu/telephelyeink/
Egy telefont megérhet a dolog. Legrosszabb esetben Vecsés.

Szerk.:
Csepeli telephelye is van egy cégnek:
https://intermetal.hu/arlistak/szinesfem-arak/olom-akkumulator
« Utoljára szerkesztve: 2022.09.11 18:19:33 írta vd1234 »