Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250385 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7320 Dátum: 2011.10.25 09:52:40 »
Mondjuk Szlovákiában én is igyekszem csak simán átutazni, de nincs gondom. Nálam egy ország van, ahova nem teszem be a lábamat, az pedig Románia... A mai napig hallani arról, hogy a határőrök és a rendőrök módszeresen szivatják a magyarokat, hát köszi nem... Egy ismerőst 1-2 éve több órára félreállították a határon, ellenőrizgették majd fél nap múlva kiderült, hogy nem csempész meg bűnöző elegendék. Köszi, ezt inkább nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7321 Dátum: 2011.10.25 09:55:01 »
Én nem messze a szlovák határhoz, Rétságon nőttem fel, és elmondom nektek miért utálnak minket a szlovákok. Egyrészt azért mert mi magyarunk mindig (ma már nem feltétlenül) jobban éltünk, éppen ezért intelligens magyar honfitársainak nemritkán eljátszották a gazdag nyugati bunkót aki felsőbbrendű. Több ilyet láttam személyesen és bár nem járok síelni a sípályákon ez elég gyakori volt.
A másik pedig, hogy a magyar politika mindig bele akar szólni a szlovák belpolitikába. Ez pedig szintén érthető módon felháborítja őket.
Hát, ha a határon túli magyarokat ok nélkül akarják szorongatni, akkor még szép, hogy a mi "vezetésünk" is beszól nekik. Ok-okozati összefüggés... Ettől eltekintve a turisták seggét mi is kinyaljuk, ha hozzánk jönnek, le tudjuk nyelni a nagypofájú, bunkó, lekezelő németek stílusát, ezt a szlovákok miért nem képesek??? Elmondom, mert szláv vér folyik bennük, és, mert a saját nemzetük igen komoly problémáiról ezzel szuperül el lehet terelni a figyelmet. Erről szól a dolog, nem másról... :whistling: :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7322 Dátum: 2011.10.25 09:59:51 »
Mondjuk Szlovákiában én is igyekszem csak simán átutazni, de nincs gondom. Nálam egy ország van, ahova nem teszem be a lábamat, az pedig Románia... A mai napig hallani arról, hogy a határőrök és a rendőrök módszeresen szivatják a magyarokat, hát köszi nem... Egy ismerőst 1-2 éve több órára félreállították a határon, ellenőrizgették majd fél nap múlva kiderült, hogy nem csempész meg bűnöző elegendék. Köszi, ezt inkább nem.
[rohog] Figyu, én itt lakok a Román határ mellett... Ha ez igaz lenne, tudnék róla, hidd el...  :hug: Ez bullshit! Ez kb 15 éve volt részükről bevett szokás, és rendszerint 200Ft(!!!) jatt után elengedtek. Manapság ilyeneket nem tesznek meg ok nélkül. Az igaz, viszont, hogy ha gyorshajtáson kapnak, vagy a Stop táblánál nem állsz meg, akkor lutri, hogy mi lesz az igazoltatás vége. A jogsit simán elveszik a helyszínen. De, ha ésszel közlekedsz, betartod a szabályokat, amiket egyébként rajtad kívül senki más, akkor nincs baj velük. Csak a kátyúikkal...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7323 Dátum: 2011.10.25 10:08:02 »
Az asszony is mondja, hogy milyen szép lehet Erdély, nézzük meg. Persze tudom, biztosan gyönyörű. Mondtam neki, hogy a határig bármikor elviszem, de én teszem be a lábamat abba az országba.

No igen, pont erről beszélek, hogy nem tudni mi lesz az igazoltatás vége. Erre nekem nincs szükségem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7324 Dátum: 2011.10.25 10:15:24 »
Az asszony is mondja, hogy milyen szép lehet Erdély, nézzük meg. Persze tudom, biztosan gyönyörű. Mondtam neki, hogy a határig bármikor elviszem, de én teszem be a lábamat abba az országba.

No igen, pont erről beszélek, hogy nem tudni mi lesz az igazoltatás vége. Erre nekem nincs szükségem.
Mondi, Budapestről feleslegesen félsz. Ha kimersz menni Szlovákiába, akkor Romániába miért nem? Miért félsz jobban a románoktól? Pont fordítva kellene tegyél...  :whistling:
Nem értetted a lényeget: Csak akkor állítanak meg, ha tényleg feltűnően viselkedsz a kocsival. Egyébként, ha meg is állítanak, kb annyi az igazoltatás, mint itthon. Megnézi a kártyáidat, és, mivel nem ért magyarul, visszaadja, majd elenged.  :flowers: Figyu, nekem 2 éven keresztül naponta Romániát járva nem volt a rendőrökkel semmi gondom, pedig az még a "cigányabb" időszakban volt (Uniós csatlakozás előtt). Egyszerűen nem érdekük, hogy piszkálják feleslegesen a turistákat. Ha, meg nagyképűsködnél igazoltatás közben, meg flegmáznál, akkor ugyanazt kapnád vissza, ennyi. alapból semmi gáz.

Erdély, valami csoda szép, érdemes megnézni mindenképpen, jók az utak, valóban vendégszeretőek az emberek és egy magamfajta, nacionalista visszafoglaló érzéseket nélkülöző ember számára is szívszorító hely, tudván, hogy ez mind valamikor a mienk volt. De örülni kell annak, hogy már útlevél sem kell a határátlépéshez, bármikor szabadon átmehet az ember és megnézheti Erdélyt. És erősen ajánlott is!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7325 Dátum: 2011.10.25 10:26:46 »
Kezdünk veszélyes vizekre evezni!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7326 Dátum: 2011.10.25 10:28:09 »
Mondjuk Szlovákiában én is igyekszem csak simán átutazni, de nincs gondom. Nálam egy ország van, ahova nem teszem be a lábamat, az pedig Románia... A mai napig hallani arról, hogy a határőrök és a rendőrök módszeresen szivatják a magyarokat, hát köszi nem... Egy ismerőst 1-2 éve több órára félreállították a határon, ellenőrizgették majd fél nap múlva kiderült, hogy nem csempész meg bűnöző elegendék. Köszi, ezt inkább nem.
Nem látsz bele, nincsenek infóid első kézből, ezért tartasz tőle... fölöslegesen. Hidd el nekem, rengetegszer megyek. Utoljára '92-ben szivattak a határon (de akkor még szivattak mindenkit).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7327 Dátum: 2011.10.25 10:30:23 »
Kezdünk veszélyes vizekre evezni!
Bocs a szavak miatt, Románia abszolút pozitívan változott a csatlakozásuk óta, erre akartam kilyukadni, csak néha kellenek szavak, amik kicsit jobban hangsúlyozottak...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7328 Dátum: 2011.10.25 10:30:46 »
...le tudjuk nyelni a nagypofájú, bunkó, lekezelő németek stílusát...
Te, én ilyennel eddig hogyhogy nem találkoztam  :szemez: ? Pedig 15. éve dolgozom az idegenforgalomban, és ezalatt volt már dolgom "pár" német vendéggel. Semmi baj velük.

Akik még korrektebbek vendégként, azok az osztrákok.

És a legarrogánsabbak vitán felül a franciák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7329 Dátum: 2011.10.25 10:31:50 »
Bocs a szavak miatt, Románia abszolút pozitívan változott a csatlakozásuk óta, erre akartam kilyukadni, csak néha kellenek szavak, amik kicsit jobban hangsúlyozottak...  :flowers:
Nem erről van szó... Amikor előkerült az ilyen meg olyan, de főleg a magyar politika, akkor szólalt meg bennem a vészcsengő. Ezt inkább hagyjuk ki a beszélgetésből  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7330 Dátum: 2011.10.25 10:37:15 »
Az asszony is mondja, hogy milyen szép lehet Erdély, nézzük meg. Persze tudom, biztosan gyönyörű. Mondtam neki, hogy a határig bármikor elviszem, de én teszem be a lábamat abba az országba.

No igen, pont erről beszélek, hogy nem tudni mi lesz az igazoltatás vége. Erre nekem nincs szükségem.
mondi, bocs, de ez tényleg hülyeség  :) ... A magyar rendőrnek is van mérlegelési jogköre, ha szabálysértésen kap. Kint sem fog ennél több történni. Nagyon sokszor igazoltattak ott, és összesen egyszer találkoztam bunkó rendőrrel... 17 éve.

Az országot pedig maximálisan érdemes megnézni... A főbb utak időközben már nagyon jók, és az alacsonyabbrendűeket is egyre intenzívebben javítják, felújítják. A szállás, étkezés olcsó, és hacsak nem vmi ránézésre is full lepukkant helyre térsz be, akkor teljesen európai színvonalú. Egyre több a magyar felirat (nem csak hivatalosan, hanem pl. szupermarketekben is), a románok egyáltalán nem ellenségesek a magyarokkal - nyüzsögnek a magyar rendszámú autók, fel sem tűnnek.

A határon már csak egy-egy oldalon van ellenőrzés (ami egyébként 20-ból 19 esetben annyiból áll, hogy belepillantanak az útleveledbe, és már mondják is, hogy mehetsz), és közösen (!) végzi a magyar és a román személyzet, ott állnak egymás mellett - mindig a belépő oldalon.

Nincs mitől tartani, tényleg.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.25 10:39:02 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7331 Dátum: 2011.10.25 10:44:58 »
Te, én ilyennel eddig hogyhogy nem találkoztam  :szemez: ? Pedig 15. éve dolgozom az idegenforgalomban, és ezalatt volt már dolgom "pár" német vendéggel. Semmi baj velük.

Akik még korrektebbek vendégként, azok az osztrákok.

És a legarrogánsabbak vitán felül a franciák.
Balaton. A magukat kőgazdagnak gondoló csóró német fellengzős pofájával van tele a Balaton parti boltok többsége... ez, ott nyaraló magyarként zavar. Nem ismerik a normál, kulturált hangszínt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7332 Dátum: 2011.10.25 11:01:01 »
Balaton. A magukat kőgazdagnak gondoló csóró német fellengzős pofájával van tele a Balaton parti boltok többsége... ez, ott nyaraló magyarként zavar. Nem ismerik a normál, kulturált hangszínt...
Hol nyaralsz te a Balatonon? Én Fonyódon meg Fenyvesen nem látok ilyeneket. Úgy kb. a 90-es évek második fele óta ott ez a fajta kb. kihalt.

Amúgy ezek, akikről te írsz, bunkók. Nem azért viselkednek így, mert németek. Hanem mert bunkók  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7333 Dátum: 2011.10.25 11:25:18 »
Hol nyaralsz te a Balatonon? Én Fonyódon meg Fenyvesen nem látok ilyeneket. Úgy kb. a 90-es évek második fele óta ott ez a fajta kb. kihalt.

Amúgy ezek, akikről te írsz, bunkók. Nem azért viselkednek így, mert németek. Hanem mert bunkók  :)
:flowers: Jólvanna, kicsit túloztam, már tényleg jobb a helyzet (Füred, Boglár)  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7334 Dátum: 2011.10.25 17:52:39 »
Amúgy én Tényleg nem értem a szlovákokat! Annyira látványosan magyarellenesek (tisztelet persze a mindenkori kivételeknek), csak azt nem tudom, miért? Bakker, mi lehetnénk rájuk dühösek, nem fordítva... de nem vagyunk, ellenben Ők igen.  Ráadásul, mind a mai napig bennem van, hogy, ha kimegyek Szlovákiába esetleg, akkor figyeljek arra, hogy magyarul ne szólaljak meg hangosan, mert megvernek, vagy megbüntetnek.

Én nem tapasztaltam, hogy kifejezetten ellenségesek lettek volna a szlovákok amikor a Magas-Tátrában voltam. Megmondom őszintén rosszabbra számítottam. Nem volt semmi probléma (kivéve amikor az etnikum Rozsnyón megdobálta az autót kaviccsal, de hát ők nem szlovákok...). Egyszer éjszaka meg is állított minket a rendőrök. Megfújatták a szondát a sofőrrel, megnézték a papírokat és kész, mehettünk tovább. Amikor a hegycsúcsokon zászlóval fotózkodtunk (amin magyar felirat volt), akkor se néztek ránk csúnyán.
Corolla 1,4 VVT-i 2005