Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250317 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5115 Dátum: 2010.05.03 22:30:20 »
Csak nem a CS tanszekre es a szamelmeletre gondolsz?  :flowers:
Ja, meg a valszámok... Gépész kar. A szigorlat fél diploma   :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5116 Dátum: 2010.05.03 22:48:46 »
Nálunk a numerikus matematika volt az izom tantárgy, meg a fizika. Pedig matekból emeltszintűt 100%-ra írtam, fizikából kitűnő és faktos voltam anno...

Ami szerintem most nehéz, az a magyar, ugyanis eléggé hülye feladatok vannak: érvelés és hasonló szubjektív baromságok...


Valszám nálunk választható volt, nem is csináltam meg... Ahol kellett, ott vért izzadtam vele. Nekem az a legnehezebb matekok közé tartozott. Mikor a hülye eloszlásokat számoltuk statisztikából, azt sem értettem sosem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5117 Dátum: 2010.05.03 23:31:39 »
Az érettségiről annyit, hogy a matek szerintem a legkönnyebb rész minden esetben. Szerintem hülye, aki nem tudja megcsinálni 4-es, 5-ösre, ugyanis 60%-tól 4-es már...
Köszi.

Amúgy amikor én érettségiztem, még nem 60 % volt a 4-es határa, az biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5118 Dátum: 2010.05.03 23:34:55 »
Még csak annyit, hogy volt már egy pár érettségi találkozó, a legutolsón odajött és megkérdezte, hogy utálom-e még. Erre az udvarias válasz természetesen az volt, hogy Ó, dehogy, de a kisördög továbbmondatta velem, de látom a tanárnő még engem igen.  :lol: :lol:  Persze elvörösödöttt és elfordult.
Mi 18 éve érettségiztünk  ::) ... De ezalatt összvissz 1 talit sikerült összehozni (7 év után). Egyszerű az oka: nem létezett osztályközösség, részben ugyancsak az alkalmatlan ofő miatt. Csak klikkek és barátságok voltak, de egységes "mi vagyunk az osztály" gondolkodás nem alakult ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5119 Dátum: 2010.05.03 23:39:07 »
Amúgy amikor én érettségiztem, még nem 60 % volt a 4-es határa, az biztos.
Hát igen, a mi időnkben az volt a szisztéma, hogy 50%-ig bukta, 65%-ig kettes, 75%-ig hármas, 90(!)%-ig négyes, és csak efölött ötös...
music     

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5120 Dátum: 2010.05.04 06:39:06 »
Az érettségiről annyit, hogy a matek szerintem a legkönnyebb rész minden esetben. Szerintem hülye, aki nem tudja megcsinálni 4-es, 5-ösre, ugyanis 60%-tól 4-es már...
Akkor te most lehülyéztél engem??Azért ez egy kicsit erős volt.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5121 Dátum: 2010.05.04 08:15:05 »
Mi 18 éve érettségiztünk  ::) ...
Alig merem leírni, de hónap végén megyek a negyedszázados érettségi találkozóra  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5122 Dátum: 2010.05.04 09:09:59 »
Az érettségiről annyit, hogy a matek szerintem a legkönnyebb rész minden esetben. Szerintem hülye, aki nem tudja megcsinálni 4-es, 5-ösre, ugyanis 60%-tól 4-es már...
Akkor te most lehülyéztél engem??Azért ez egy kicsit erős volt.
Nyugi, én is hülye vagyok  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5123 Dátum: 2010.05.04 09:16:10 »
Amúgy amikor én érettségiztem, még nem 60 % volt a 4-es határa, az biztos.

Nálunk is 60% volt a kettes, biztos vagyok benne, mert éppppen átcsúsztam :clap:

A matematika tételek amúgy kifejezetten nehezek voltak, olyannyira hogy a m.tanárnak egy párperces miniórát kellett tartania az egyik tételnél :?: és a legjobb matekos is csak 4esre tudta megcsinálni, amúgy az évfolyamon ő lett az egyetlen 4es :excl: ez az azért sokat elárult a nehézségről...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5124 Dátum: 2010.05.04 09:23:37 »
Akkor te most lehülyéztél engem??Azért ez egy kicsit erős volt.

A számokat nézd, azt írta 60% már 4es, így simán megcsinálható...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5125 Dátum: 2010.05.04 10:17:10 »
Az érettségiről annyit, hogy a matek szerintem a legkönnyebb rész minden esetben. Szerintem hülye, aki nem tudja megcsinálni 4-es, 5-ösre, ugyanis 60%-tól 4-es már...
Akkor te most lehülyéztél engem??Azért ez egy kicsit erős volt.
Nyugi, én is hülye vagyok  :D

Annyit fuznek hozza a dologhoz, hogy a matematika egy bizonyos szintjenek az elsajatitasahoz nem kell szuletni, es ez a szint messze tulmutat a kozepiskolai tananyagon.  ::) Magyarul megtanulhato. Kitarto akarattal, szorgalommal persze. Szerintem ha valaki becsulettel tanulta a matematikat kozepiskolaban, akkor az erettsegi egy vicc volt, a mostani uj erettsegi meg kulonosen.
A nyelvek tanulasa az egy kicsit mas, ott peldaul mar szuksegeltetik erzek, de itt is csak alapszint utan.
A matematika egy fincsi kis targy, erdemes tanulni, mert alighanem ez fejleszti legjobban a logikat.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

TZoli

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5126 Dátum: 2010.05.04 10:32:09 »
Én kétlem hogy megtanulható a matek,  jó tanuló voltam, magyar, történelem, földrajz, ilyesmi tantárgyak 4-es, viszont matek épphogy 2-es.  Szakközépiskolát második évközben otthagytam a matek miatt, szín 1-es végig, 2-esre itt már esélyem nem volt, semmi közöm nincs hozzá, hiába jártam plusz tanárhoz, ezt érteni kell, megtanulni nem lehet. Átmentem szakmunkásba ugyanabba az iskolába, ha majd szükségem lesz érettségire veszek egyet

 

pzs

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5127 Dátum: 2010.05.04 10:39:52 »
Én kétlem hogy megtanulható a matek,  jó tanuló voltam, magyar, történelem, földrajz, ilyesmi tantárgyak 4-es, viszont matek épphogy 2-es.  Szakközépiskolát második évközben otthagytam a matek miatt, szín 1-es végig, 2-esre itt már esélyem nem volt, semmi közöm nincs hozzá, hiába jártam plusz tanárhoz, ezt érteni kell, megtanulni nem lehet. Átmentem szakmunkásba ugyanabba az iskolába, ha majd szükségem lesz érettségire veszek egyet
Olyat vegyel ahol felarert meg tablora is felkerulsz...  :clap:.
Ezt egyebkent komolyan gondoltad?  :ph34r:

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5128 Dátum: 2010.05.04 10:41:35 »
Komolyan, diplomát is lehet venni. Tavaly nagyon sok vámos bukott le, mikor kiderült 1x év után, hogy hamis az érettségijük. Ettől még ma is sokan csinálják szerintem.

TZoli

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5129 Dátum: 2010.05.04 10:53:25 »
Halál komolyan, amíg az emberek pénzből élnek mindent meg lehet venni.
De sikerült jó úton elindulnom az életben, nemigen lesz érettségire szükségem.