Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 587367 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #480 Dátum: 2013.02.15 08:15:36 »
Na tehát mit is írtam 1-2 oldallal ezelőtt a folyamatos, automatikus háttérben mentésről? :whistling: :D
Nem hipertitkos céges adatok voltak a telón. Max pár kompromittáló képtől szabadultam meg :D
Fontos adatok tárolása/mentése meg külön szakma :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #481 Dátum: 2013.02.15 08:23:30 »
Én amúgy az ilyen rémtörténetek előtt mindig értetlenül állok. Több mint két éve van androidos telefonom, de sose voltak hasonló élményeim. Alapvetően az igaz, hogy a gyári ROM-ok jellemzően xarok, illetve én sose vennék meg alap- vagy középkategóriás telefont. Egyszerűen a gyenge hardver nem nagyon bírja a rendszert és túl kevés a belső mem, stb. Ráadásul ezzel pont azokat szivatják meg, akik tényleg hülyék az egészhez, ez nem is lenne még baj, hanem nem is érdekli őket. Na így már tényleg meg lehet velük nagyon hamar utáltatni a rendszert. Úgy vélem, hogy alapvetően kéne minden új tulajnak egy 1 órás tanfolyamot tartani a rendszerről, mert nulla infoval csak az anyázás lesz.
Itt nem a rendszer lassúságáról van szó, nyilván az ember tudja, hogy kevesebb pénzért némi kompromisszumot kell kötnie.
De mivel a rendszer a jobb és a rosszabb hardveren is ugyanaz, elvárná az ember hogy egy fájl tárolásáért ne kelljen 30 ezre felárat lecsengetnie.
És 2013-ban a dolgok úgy működnek, hogy ember megvesz egy eszközt, használja aztán vesz egy másikat, nem kell ilyen olyan tanfolyamokat elvégeznie hogy meghallgasson pár zenét, kiposztoljon facebookra, meg trécseljen az ismerősökkel :D
Vagy akkor legyen tanfolyam, de toljuk a telót konzolos Linuxból, ahhoz aztán tényleg kell még némi gógyi is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #482 Dátum: 2013.02.15 08:27:55 »
Félreértés ne essék, a fájlok tárolására vagy manuálisan menteni kell vagy valami felhőbe felszinkronizálni (ha már a gépeden is több mentés van, akkor ne legyen már gond, hogy a telefonnal is meg kell csinálni). Ja, hogy ezt alapvetően se anyám, se apám nem tudja? Na itt a baj! (Meg ott, hogy a soktíz-féle hardver miatt a megfelelő optimalizációt nem lehet normálisan megcsinálni, ez bizony tényleg gond.)
Apple-éknél nem gond, csinálnak 1 telefont, 1 hardvert, 1 szoftvert - ami szintén tud nagyon xar lenni, lásd Apple Maps, kifagyások, ja hogy az akksit nem lehet kivenni??? muhaha, Wi-Fi gond, térerő gond, stb. - és arra verik magukat, hogy az jó. Ez nem kihívás! :devil:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #483 Dátum: 2013.02.15 09:02:15 »
Félreértés ne essék, a fájlok tárolására vagy manuálisan menteni kell vagy valami felhőbe felszinkronizálni (ha már a gépeden is több mentés van, akkor ne legyen már gond, hogy a telefonnal is meg kell csinálni). Ja, hogy ezt alapvetően se anyám, se apám nem tudja? Na itt a baj! (Meg ott, hogy a soktíz-féle hardver miatt a megfelelő optimalizációt nem lehet normálisan megcsinálni, ez bizony tényleg gond.)
Apple-éknél nem gond, csinálnak 1 telefont, 1 hardvert, 1 szoftvert - ami szintén tud nagyon xar lenni, lásd Apple Maps, kifagyások, ja hogy az akksit nem lehet kivenni??? muhaha, Wi-Fi gond, térerő gond, stb. - és arra verik magukat, hogy az jó. Ez nem kihívás! :devil:
Emberek 90%-a nem keresi a kihívást, vagyis keresi, de a saját szakmáján belül. A telefon, számítógép, autó, stb csak egy eszköz számukra.
Persze ezt is meg fogom oldani, azért vagyok kocka, csak hát hozzánk is bejönnek a vadi új céges S2-es Galaxyval hogy állítsuk be ezt meg azt és ott kezdődnek a gondok, hogy a KIEs nem látja a telefont egyik gépen sem. Céges telefont meg nem fogsz rootolni, főzni, sütni stb.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #484 Dátum: 2013.02.15 09:05:56 »
Erről beszélek én is... Zéró hozzáértés, kreativitás vagy érdeklődés.  ::) És ezek után jönnek az anyázások.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #485 Dátum: 2013.02.15 09:11:02 »
Erről beszélek én is... Zéró hozzáértés, kreativitás vagy érdeklődés.  ::) És ezek után jönnek az anyázások.
Persze, mert az ember elvárja hogy az eszköz amit vásárolt működjön :D
Van a mondás: Nekem nem olyan kell, amit meg lehet csinálni, hanem olyan amit nem kell megcsinálni
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #486 Dátum: 2013.02.15 09:18:03 »
Én nagyjából 4-5 havonta újra rakom a telefont, mindennel együtt nem több, mint fél óra. Ez nekem belefér, de nyilván jobb lenne, ha nem kéne.
De, hát, alap-közép szintű telefonom van, kis memóriával és csak 800mHz-es procival...  :whistling:

Adatom még nem tűnt el, mindig sikerült mindent mentenem...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #487 Dátum: 2013.02.15 09:19:31 »
Drága jó 5800 a maga 380Mhz-ével sose panaszkodott, csak amikor filmet kellett lejátszania :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #488 Dátum: 2013.02.15 09:22:59 »
Prego: Na nekem meg az a dög lassult be mint állat, az idő elteltével egyre jobban utáltam szegényt.

bepi: nekem május óta ugyanaz a ROM van rajta (CM9 ICS), azóta volt 1-2 frissítés, de az augusztusi build-del nyomom azóta is...  :whistling:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #489 Dátum: 2013.02.15 09:27:09 »
Prego: Na nekem meg az a dög lassult be mint állat, az idő elteltével egyre jobban utáltam szegényt.

bepi: nekem május óta ugyanaz a ROM van rajta (CM9 ICS), azóta volt 1-2 frissítés, de az augusztusi build-del nyomom azóta is...  :whistling:
Okés, csaka tied eleve nem 2.3.6 volt, hanem 4.0(?). Amúgy, priviben tudsz küldeni linket, ahonnan "megvásárolhatok" egy az enyémhez nagyon ajánlott ROM-ot?  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #490 Dátum: 2013.02.15 09:32:46 »
Gyárilag 2.3.6 volt rajta (1 csodálatos napig).  :1eye:

CM ROM nincs a Giora.  :no: (Kvázi alig van rá főzött ROM. Ez a belépő szint miatt lehet leginkább és hogy nem egy elterjedt modellről van szó)
Viszont: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1404

Itt pedig követheted, mikor jön ki újabb gyári ROM: http://www.sammobile.com/firmware/ (jobb oldali keresőbe írd be az S5660-at)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #491 Dátum: 2013.02.15 10:14:21 »
Mondjuk nekem pont nem lenne szabad meglepődnöm semmin: azért cseréltem droidra, hogy kicsit belekóstoljak a lelki világába mert ismerősök egyre több kérdést tettek fel vele kapcsolatban.
Úgy látszik mostani telefonom megfelelő társ lesz ebben :D
Reggel kapott az SD kari egy mélyformázást, most átfésüli egy GetDataBack :D
Viszont tény hogy a szombati HR úgy tűnik megoldotta a korábbi gondokat, miszerint elfelejtette a beállított csengőhangokat és egyebeket újraindítás valamint USB tár csatolásnál.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Telefonok
« Válasz #492 Dátum: 2013.02.15 11:44:09 »
bocsi miért jó ez a főzőtt rom? (gondolom androidról beszélünk)
mit csinál? kifüggetleniti a telót vagy mi?  (mindenféle) appokat amúgy lehet rá felrakni  :surrender: :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #493 Dátum: 2013.02.15 11:48:32 »
Más mint a gyári, még kevésbé kötött, ki vannak gyomlálva általában a helyet foglaló felesleges programok vagy azok másik, a készítő szerint jobbal helyettesítettek, eleve rootolt mind, jobban személyre szabhatók, témák felrakhatók, stb. Semmi köze a ROM-olásnak a függetlenítéshez.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #494 Dátum: 2013.02.15 11:49:46 »
bocsi miért jó ez a főzőtt rom? (gondolom androidról beszélünk)
mit csinál? kifüggetleniti a telót vagy mi?  (mindenféle) appokat amúgy lehet rá felrakni  :surrender: :hmmmm:
Elméletileg nincs rajta egy rakat felesleges, háttérben futó ficsör, vagy ezek beállítása optimalizált, esetleg egy adott készülék számára lett újrafordítva a kernel.
Ezáltal elvileg jobb teljesítmény, gyorsabb válaszidő, kisebb fogyasztás érhető el vele. Gyakorlatban vagy igen, vagy nem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer