Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 344579 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Honda
« Válasz #255 Dátum: 2006.02.14 12:46:49 »
Most láttam élőben a Honda City-t. Hát csökött egy formája van, az tuti, de eléggé Honda jellegű maradt (ez most dicséret) a böszme nagy puttony ellenére.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #256 Dátum: 2006.02.14 12:48:43 »
Idézetet írta: "Ear"
Most láttam élőben a Honda City-t. Hát csökött egy formája van, az tuti, de eléggé Honda jellegű maradt (ez most dicséret) a böszme nagy puttony ellenére.


Igen , hátsó félprofilból kissé Albeás , tényleg nem túl szerencsés , ahogy a puttonyt rábiggyesztették . Az ára viszont , na , az nem Albeás  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #257 Dátum: 2006.02.14 13:31:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...No mindegy ... a Honda 6.6-os értékéről tudni lehetett , hogy irreális , és ettől függetlenül a 8.4 igen jó érték egy ekkora , 1.8 benzines kocsitól  :nagymosoly:

A Seat tényleg viszonylag sokat kajál , de az is a leggyorsabb és a legnehezebb . Konkrétan :

Köszi az adatokat, lassan semmi értelme nem lesz megvennem az újságot :)

A menetteljesítmények alapján a Hondának sem lehet túl hosszú a váltója, illetve csak félig igaz, hogy egy kétezres menetteljesítményeit nyújtja egy 1,6-os fogyasztásával.

A Seat tényleg jól megy, viszont nagyon sokat fogyaszt, de rohadt sokat eszik. Én megrögzött "benzinpárti" vagyok, de lassan ott tartok, hogy rendes menetteljesítményeket és visszafogott fogyasztást csak dízelautóból lehet kihozni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #258 Dátum: 2006.02.14 14:31:13 »
Idézetet írta: "Satriani"
Én megrögzött "benzinpárti" vagyok, de lassan ott tartok, hogy rendes menetteljesítményeket és visszafogott fogyasztást csak dízelautóból lehet kihozni...


Ez bizony tényleg így van . Ha én most vehetnék új vagy fiatal használt autót , az csakis dízel lenne . Benzinessel , ha 7 liter alatt akarsz maradni , lassan kell menned (szerintem egy modern autóval a 130-140 lassú) . Ez van , ha fejreállsz is . És városban be fogja neked nyakalni a 8-9 litert , és ehhez nem is kell taposnod .

Ellenpéldának meg ott van jóbarátném 1.4 Corolla dízelje , amely most tart 2000 km-nél és 5.4 az átlagja úgy , hogy többet megy vele rövid utakon , mint hosszúakon . Ott van jóbarátomék Mazda 2 dízelje , amely megpakolva 5 litert kajál az Autobahnon úgy , hogy 150 körül hajtják . Vagy , extrém példa : ott van ismerősömék 3.3 V8 TDI A8-asa , na ez aztán tud menni - és 10 litert kajál olyankor , amikor öt óra alatt itthon vannak vele Passauból (kábé 650 km , ebből 300 jó magyar országút) . Na , ez a nem mindegy  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Honda
« Válasz #259 Dátum: 2006.02.14 16:27:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Ear"
Most láttam élőben a Honda City-t. Hát csökött egy formája van, az tuti, de eléggé Honda jellegű maradt (ez most dicséret) a böszme nagy puttony ellenére.


Igen , hátsó félprofilból kissé Albeás , tényleg nem túl szerencsés , ahogy a puttonyt rábiggyesztették . Az ára viszont , na , az nem Albeás  :szemforgat:


Láttad már élőben?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #260 Dátum: 2006.02.14 17:22:54 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Ear"
Most láttam élőben a Honda City-t. Hát csökött egy formája van, az tuti, de eléggé Honda jellegű maradt (ez most dicséret) a böszme nagy puttony ellenére.


Igen , hátsó félprofilból kissé Albeás , tényleg nem túl szerencsés , ahogy a puttonyt rábiggyesztették . Az ára viszont , na , az nem Albeás  :szemforgat:


Láttad már élőben?


Láttam hát , azért írtam , mert eszembe jutott arról , hogy most te is láttad élőben . Minap a helyi Honda díler telepe mellett sétáltam el , volt ott négy City is , jól körüljárkáltam őket ; de láttam már októberben az Autószalonon is - akkor viszont nem tűnt fel ez az Albea párhuzam , most viszont igen . Ha hátsó félprofilból néztem , a hátsó ablak-C oszlop-hátsó sárvédő-csomagtértető együttes össz-hatása nekem nagyon az Albeára hajazott .




Így talán jobban érthető , hogy mire gondolok ...

Ja , beírtam a Google képkeresőbe , hogy Honda City , és többek közt ezt dobta ki - tájképnek sem rossz ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Honda
« Válasz #261 Dátum: 2006.02.14 18:33:31 »
Egy fokkal szebb lett, mint amiket Kínában láttam, (talán a hátsó lámpája más lett egy kicsit) na meg ez a kép a lehető legelőnyösebb szögből mutatja - nyilván nem véletlenül.
Mert oldalról elég rusnya, különösen, ha először elölről láttad és arra számítasz, hogy a Jazz csinos hátsója fog eléd tárulni, és nem ez...
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Honda
« Válasz #262 Dátum: 2006.02.15 08:34:36 »
Ami nálunk van, annak a hátsó lámpája valahogy más, mint ami a tavalyi kiállításon volt. Apró difi, de jelentős a hatása. Viszont az Albeára engem távolól sem emlékeztet, sokkal inkább Thalia-san kusza az összhatás. Az Albea meg egy felfújódott Duna inkább.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #263 Dátum: 2006.02.15 10:33:16 »
Idézetet írta: "Ear"
Ami nálunk van, annak a hátsó lámpája valahogy más, mint ami a tavalyi kiállításon volt. Apró difi, de jelentős a hatása. Viszont az Albeára engem távolól sem emlékeztet, sokkal inkább Thalia-san kusza az összhatás. Az Albea meg egy felfújódott Duna inkább.


Nem tom , nem emlékszem , milyen volt a szalonon kiállított darabok hátsó lámpája  :szemforgat:

A Thalia nekem nem ugrott be róla , annak valahogy magasabb és vaskosabb a hátulja . Valamivel szebbnek is nevezném a Cityt , de csak a Thaliához képest  :wink: ... a részletmegoldásai szebbek , maga az összforma ugyanolyan diszharmonikus , utólag-ráragasztott-csomagtartó jellegű .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Honda
« Válasz #264 Dátum: 2006.04.14 08:43:56 »
SOS. Tegnap vezettem egy UFO Civicet, és nem férek lebenne. Más ilyen 186 centis magassággal már próbálta? Én egyszerűen nem tudom benne eléggé hátra tolni az ülést, hogy kényelmesen tudjak benne kuplungolni. Amúgy a dízel motor baromi hangos benne, a váltó jó, a fék durva, a futómű remek, a fogyasztás meg ahhoz képest elég nagy.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Honda
« Válasz #265 Dátum: 2006.04.14 10:23:53 »
Idézetet írta: "Ear"
SOS. Tegnap vezettem egy UFO Civicet, és nem férek lebenne. Más ilyen 186 centis magassággal már próbálta? Én egyszerűen nem tudom benne eléggé hátra tolni az ülést, hogy kényelmesen tudjak benne kuplungolni. Amúgy a dízel motor baromi hangos benne, a váltó jó, a fék durva, a futómű remek, a fogyasztás meg ahhoz képest elég nagy.

Nem tudom pontosan mit értesz UFO Civicen, de ha a 3, illetve 5 ajtós (Japán) 1995-2001-ig gyártott, nagy lámpásra gondolsz, akkor nekem (184 cm) sikerült megfelelően beállítani az ülést. A diesel-ekről én sem hallottam sok jót, mivel ezeknél a tipusoknál még az angoloktól (Rower) származik az erőforrás. A benzines 1,5 ils VTECH II-t viszont CSAK dícsérni tudom. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #266 Dátum: 2006.04.14 14:09:22 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Nem tudom pontosan mit értesz UFO Civicen...

Szerintem a legújabb Civicet.

Én röhögve elfértem benne - igaz, csak 1,76 vagyok. Ha beállítottam magamra az első ülést, hátul még majd' egy arasznyi maradt a térdem és a támla között. Szerintem elég tágas az autó, még akkor is, ha a szűk hátsó ablak miatt hátul kissé cellaszerűnek tűnik a hely. A csomagtartó meg dög nagy.

Nekem nagyon bejött a Civic, mikor ültem benne. Igaz, a népítéleteket olvasgatva nem vagyok benne biztos hogy jó választás lenne...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Honda
« Válasz #267 Dátum: 2006.04.14 14:12:54 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "norbi1974"
Nem tudom pontosan mit értesz UFO Civicen...

Szerintem a legújabb Civicet.

Én röhögve elfértem benne - igaz, csak 1,76 vagyok. Ha beállítottam magamra az első ülést, hátul még majd' egy arasznyi maradt a térdem és a támla között. Szerintem elég tágas az autó, még akkor is, ha a szűk hátsó ablak miatt hátul kissé cellaszerűnek tűnik a hely. A csomagtartó meg dög nagy.

Nekem nagyon bejött a Civic, mikor ültem benne. Igaz, a népítéleteket olvasgatva nem vagyok benne biztos hogy jó választás lenne...


Pontosan, a legújabb változatot, és nem is az volt a bajom, hogy mögöttem ne fértek volna el, hanem az, hogy én magam nem! A pedálok túl magasan voltak számomra. Ja és marha zavaró a tükörben nézni a hátul vastag rúddal kettéosztott ablakot.

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #268 Dátum: 2006.04.14 14:26:03 »
Idézetet írta: "Ear"
...nem is az volt a bajom, hogy mögöttem ne fértek volna el, hanem az, hogy én magam nem! A pedálok túl magasan voltak számomra.

Értettem, mit írsz; csak azrt utaltam a hátsó helykínálatra, mert úgy gondoltam, ebből érthető, hogy az én méretemhez beállított első ülésben még lehet vagy 15 centi tartalék. A pedálokra viszont nem emlékszem, sajnos nem vezettem a kocsit.

Írtad, hogy nem tetszik a fogyasztása. Mennyit evett? Korábban írtam egy dízel Accordról, amit beszerzett egy családtagom céges kocsinak; annak a fogyasztása beállt 6,2-6,5 közé...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Honda
« Válasz #269 Dátum: 2006.04.14 14:50:58 »
Elég szomorú dolgok vannak a népitéletben, 1 lityi olajat eszik újonnan, meg hasonlók, zörög. Hát ezek után, lehet, mégse lesz ilyen autóm.
Laco 73 :D