Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 168151 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #315 Dátum: 2011.03.03 21:00:38 »
Ha bizton láttad, hogy kutyák voltak akkor nincs kérdésem!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #316 Dátum: 2011.03.03 21:02:32 »
Nemhogy láttam, végignéztem az egészet az elejétől a végéig.  :cry:
         

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #317 Dátum: 2011.03.03 21:09:08 »
1 rúd gyulai a negyedikről nem segített volna ?

(tudom utólag könnyű okosnak lenni)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #318 Dátum: 2011.03.03 21:14:25 »
Hali.
Nem kell több infó. Holnapra megvan az ár,ma volt itt a srác,hozta a festéket olahjojo celicajara.
Rendben, várom!  :hug:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #319 Dátum: 2011.03.03 21:23:36 »
1 rúd gyulai a negyedikről nem segített volna ?
(tudom utólag könnyű okosnak lenni)
Ha a kopogás és ablakon való anyázás és "takarodszaqrvaanyádba" nem segített, akkor nem hiszem.
         

Szotyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #320 Dátum: 2011.03.10 16:27:11 »
Sziasztok!  :helpsmilie:

Van valakinek autófényező és/vagy lakatos ismerőse Bp -n, akihez elvihetném az autómat? Megjelent egy - két helyen a korrodáció első jelei és nem szeretném ha elfajulna a dolog.
Köszi
Avensis 1.6

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #321 Dátum: 2011.03.14 00:20:53 »
üdv!
érdeklődnék az alábbi termékekről van-e valamiféle tapasztalat illetve, hogy alap védelemre illetve apró karcok eltávolítására alkalmas-é:

http://www.sonax.hu/index.php?module=termekek&tid=40
http://www.sonax.hu/index.php?module=termekek&tid=22

jelenleg turtle wax van, de lassan elfogy, így valami újat kellene újítani, ezekre gondoltam. a kezelést gép híján kézzel végezném.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #322 Dátum: 2011.03.16 19:17:17 »
A hétvégén lemostam az autót és az vettem észre hogy a kedves  :censored: lakatos valoszinűleg a kocsi mellett flexelt mert kis barna rücsik vannak a festéken és a díszlécen.
A javitás sajnos még a télen volt csak a sok kosztól nem vettem észre ezt. Ki lehet az ilyet szedni valahogy?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #323 Dátum: 2011.03.21 18:42:22 »
Hali!

Pár hete feltünt a képen látható probléma az autómon.
szkaresz azt tanácsolta, hogy minél elöbb javítassam, én így is tettem.
Ő is és én is azt gondoltuk, hogy ott bizony a festék alatt dolgozik a rozsda, de ma kiderült, hogy nem!
Le lett pucolva fémig az a rész, és bizony nem volt alatta rozsda, helyette pár csepp víz...
Kérdés: hogy a fenébe kerül a lemez és a rücsi közi víz, amikor a hólyagoktól eltekintve ép volt a fényezés.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #324 Dátum: 2011.04.02 17:02:32 »
Üdv!

Most novemberben vettem a Carinát, egész jó állapotban. Viszont most feltettem a nyárigumit, átnéztem, és a hátsó kerékdoboknál több gondot látok. Kisebb rozsdapöttyök vannak, a sárvédő széle az élnél szintén kezd ilyen lenni, és az illesztés a dob közepén a kerék fölött valami tömítőanyaggal van kitöltve, ami viszont szépen hosszában repedt. Az eleje rendben van. Arra gondoltam, hogy így az elején könnyebb megfogni, és hozzátok fordulok, tudtok-e valami korrekt megoldást, olyan anyagot, ami ide való?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #325 Dátum: 2011.04.02 20:15:14 »
Kérdés: hogy a fenébe kerül a lemez és a rücsi közi víz, amikor a hólyagoktól eltekintve ép volt a fényezés.
Hát ilyet még nem láttam  :sorcerer: ... Alkalmasint mégis lehettek vmi egészen picike kis sérülések az anyagon, amin keresztül bejutott a nedvesség, és bent "összeállt"  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #326 Dátum: 2011.04.02 20:18:21 »
Üdv!

Most novemberben vettem a Carinát, egész jó állapotban. Viszont most feltettem a nyárigumit, átnéztem, és a hátsó kerékdoboknál több gondot látok. Kisebb rozsdapöttyök vannak, a sárvédő széle az élnél szintén kezd ilyen lenni, és az illesztés a dob közepén a kerék fölött valami tömítőanyaggal van kitöltve, ami viszont szépen hosszában repedt. Az eleje rendben van. Arra gondoltam, hogy így az elején könnyebb megfogni, és hozzátok fordulok, tudtok-e valami korrekt megoldást, olyan anyagot, ami ide való?
Szerintem a repedést először tisztítsd ki nagynyomásúval, majd hagyd megszáradni (pár napig), és utána fújd ki alvázvédő sprayvel, több rétegben. A kis rozsdásodásokat érdemes lenne lecsiszolni fémig, utána a felületet zsírtalanítani, cinksprayvel kezelni, aztán alapozni és festeni (akár ecsettel is). Fényezők ellátására (is) specializálódott szakboltokban (van egy ilyen pl. a pécsváradi úton a Shell-kút mögött) kikevernek neked a kocsidhoz festéket akár egészen kis, fél vagy egy decis mennyiségben is; és ott meg tudod venni a többi cuccot (cinkspray, alapozó, alvázvédő, ecset, csiszolópapír) is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #327 Dátum: 2011.04.02 20:20:13 »
A hétvégén lemostam az autót és az vettem észre hogy a kedves  :censored: lakatos valoszinűleg a kocsi mellett flexelt mert kis barna rücsik vannak a festéken és a díszlécen.
A javitás sajnos még a télen volt csak a sok kosztól nem vettem észre ezt. Ki lehet az ilyet szedni valahogy?
Hááát, ha beleégett a felületbe, akkor nehéz lesz  ::) ... Próbáld óvatosan lekapirgálni; ha nem megy, akkor sajnos komolyabb beavatkozást (csiszolás, festés) igényelhet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #328 Dátum: 2011.04.02 21:38:25 »
... Fényezők ellátására (is) specializálódott szakboltokban (van egy ilyen pl. a pécsváradi úton a Shell-kút mögött) kikevernek neked a kocsidhoz festéket akár egészen kis, fél vagy egy decis mennyiségben is; és ott meg tudod venni a többi cuccot (cinkspray, alapozó, alvázvédő, ecset, csiszolópapír) is.

Köszi az infót! Hirtelen nem tudom, milyen Shell-kútra gondolsz, a Budai vámtól még Hird felé van ez?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #329 Dátum: 2011.04.02 21:54:01 »
Köszi az infót! Hirtelen nem tudom, milyen Shell-kútra gondolsz, a Budai vámtól még Hird felé van ez?
Igen, ahogy mész kifelé a Budai vámtól a 6-oson Pest felé, jobboldalt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )