Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 170148 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #375 Dátum: 2011.06.02 19:34:07 »
Pesten melyik márkaszerviz fényezőrészlege ajánlott?
Még nem volt dolgom ilyesmivel, ezért érdekelne mások tapasztalata (gyorsaság, ügyintézés, minőség). Kötelezőre menne...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #376 Dátum: 2011.06.03 02:53:53 »
Majd két éve készülök,hogy beírom ide a sztorimat,de féltem,hogy hülyének néztek :whistling:
Csak nem hagy nyugodni a dolog,hátha ti értitek,mi van?
Két éve vettem az autót.Néhány hónappal előtte teljesen átfestették,márkaszervízben,gyári festékkel.
A vásárlás után 1-2 hónappal letojta egy madár,pont a motorháztető közepén.Csúnyán felmaródott a lakk,kb 10Ft-os nagyságban.Nagyon mérges lettem,hogy az állítólagos gyári festék ennyit bírna?!Éppen vinnem kellett vissza a Toyotásokhoz valami kisebb problémával,de erről elfelejtettem szólni.Nagy volt a meglepődésem,mikor másnap az autót hazavíve vettem észre,eltűnt a felmaródás!
Ez a két év alatt 6-8-szor megismétlődött.Madár lesz@rja,én lemosom,de addigra jól láthatóan felmaródik/bemattul a lakkozás.
Másnap ugyanúgy látszik,harmadnapra eltűnik!!!
Ez csak az ilyen jellegű sérülésekre igaz,a kisebb-nagyobb karcokra nem.
Várom a tippeket,mi lehet ez?Önregeneráló lakkozás?Polírozó nanorobotok a samponomban? :1eye:

Szerintem a madárszar miatt van az egész.
Kérdezd meg szkaresz-t hogy ő mit szól rá :)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #377 Dátum: 2011.07.14 20:32:09 »
hy
Festésben / fényezésben jártas emberke tanácsát szeretném kérni!
Sikerült homokszórással megtisztittatni a lemezfelnijeimet, az egész felni kivül belül le lett takaritva fémtisztára.
Ötletet várok, mivel érdemes lefesteni, hogy 1 év múlva ne üsse ki a rozsda megint!

Alapozó + festéket használjak (ebből is milyet érdemes?) vagy Hammerite-tal?
Különös igényeim nincsenek, feketére akarom lesfesteni, csak tartós legyen!

Illetve rendesen lefestve mennyi festék kell 4 db 14collos felni komplett festéséhez?


A másik kérdésem pedig az, hogy a fényezésen esett apró kőfelverődést ami már bebarnult felületi rozsdás lett, RO55-el le lehet kezelni, és utána a gyári színű festékkel lefesteni?

Köszönöm a válaszokat!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #378 Dátum: 2011.08.01 12:18:17 »
Van pár kavicsfelverődésből, ajtórányitásból adódó festéshiányom, pár helyen már barnul is a folt. Ami kissé aggaszt, hogy az egyik a küszöbön van, nem szeretném ha elkezdene rohadni. Van rá valami olcsó megoldás (kis rozsdamaró és festék rá), amit meg lehet otthon is csinálni?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #379 Dátum: 2011.08.01 12:38:08 »
Van pár kavicsfelverődésből, ajtórányitásból adódó festéshiányom, pár helyen már barnul is a folt. Ami kissé aggaszt, hogy az egyik a küszöbön van, nem szeretném ha elkezdene rohadni. Van rá valami olcsó megoldás (kis rozsdamaró és festék rá), amit meg lehet otthon is csinálni?
Én márkaszervizben rendeltem színkód után javítófestéket (festék+lakk), aztán azzal pepecselek néha.   :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #380 Dátum: 2011.08.01 12:39:28 »
Bármelyik Toyota szalonban vehetsz festés javítós stiftet, kb 3000Ft-ba kerül. Ez két kis flakonból áll, az egyik a szín, a másik a lakk. Ez a legjobb megoldás, minden más csak buhera. Nekem is ezek vannak, csak az autóm színéhez passzoló színkódú. Teljesen jó eredményt ad, de rendszeresen ellenőrizni kell a javított pontokat, ha szükséges után javítani...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #381 Dátum: 2011.08.01 13:10:09 »
Bármelyik Toyota szalonban vehetsz festés javítós stiftet, kb 3000Ft-ba kerül. Ez két kis flakonból áll, az egyik a szín, a másik a lakk. Ez a legjobb megoldás, minden más csak buhera. Nekem is ezek vannak, csak az autóm színéhez passzoló színkódú. Teljesen jó eredményt ad, de rendszeresen ellenőrizni kell a javított pontokat, ha szükséges után javítani...  ;)
Ok köszi, utánanézek ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Constantine666

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • E12 1.4 d-4d HB Corolla 2005-ös
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #382 Dátum: 2011.08.11 01:05:57 »
Én nyár elején políroztattam az autót a "Gőzmosó"-nál az Europarkban, ami korábban EZ Wash volt. Most volt először polírozva, gyönyörű lett 20e volt, külső-belső takarítással együtt. Most patent a fényezés:)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #383 Dátum: 2011.08.11 18:37:03 »
Üdv!

Nekiálltam egy kis javítgatásnak az kocsi alján jobbára. Ma nagyjából sikerült előkészíteni, holnap rücsizném - ecsettel, mert pisztolyt nem vettem ezért.
Az a kérdésem, hogy Carina E-nél a küszöbnél kell-e figyelni valamire (gondolok szellőzőrésekre, nem tudom mikre), amiket nem kellene betömni? Mikor üregvédőztem a küszöböt a dugóknál (meg a doboknál levő lyukaknál és az alján levőknél is fújtam be), az alján pár helyen kifolyt az összeillesztésnél, pl. ezeket nyitva kell-e hagynom, vagy bezárhatom stb...Most csinálom először ugye...jól jönne egy tapasztalt szaki távsegítsége :helpsmilie:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #384 Dátum: 2011.11.08 22:37:39 »
Kéne egy hely, lehetőleg pesten vagy kőbánya környékén ahol kikevernék a kocsi színét és spraybe töltenék... tudtok ajánlani valami jó helyet?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #385 Dátum: 2011.11.09 13:15:17 »
Valakinek ha kell, van eredeti bontatlan csomagolású Toyota javító stiftem, fehér, 1db. Egy ezresért odaadom.

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #386 Dátum: 2011.11.09 13:30:39 »
Kéne egy hely, lehetőleg pesten vagy kőbánya környékén ahol kikevernék a kocsi színét és spraybe töltenék... tudtok ajánlani valami jó helyet?

XIX.ker Ady Endre út és Viola utca sarka  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #387 Dátum: 2011.11.09 13:36:18 »
XIX.ker Ady Endre út és Viola utca sarka  ;)
Hmmm és mennyibe tud kerülni egy adag ilyen spray?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #388 Dátum: 2011.11.09 13:47:53 »
Én netem 3000 körül láttam..
Van valami weboldala?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #389 Dátum: 2011.11.10 17:24:40 »
Nekem újpesti címem van a spray-s megoldásra, ha érdekel Cimbi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.