Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 170137 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #255 Dátum: 2011.01.23 18:07:41 »
Hát ha nem hozzák vissza, az is lehet, hogy többet más gépet se visznek (mivel nem szépen fújtad, tehát a munkád nem tetszik nekik) és cserébe nem is ajánlanak. Vigyázni kell ezzel.  :)
         

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #256 Dátum: 2011.01.23 19:05:12 »
Igen ebbe teljesen igazad van egyetértek veled ::) Csak annyiba vagyok kicsit nyugodtabb hogy maszeknál dolgozom, és a főnököm úgy se beszéli rá az ügyfelet ha rossz tehát nem minden áron kell el vinni a tulajnak ha látja hogy nem tetszik neki  vagy vissza hozzák akkor nem problémázik rajta. Nagyon fontos a minőség! Egyébként ismerős a tulaj a főnöknek tehát az biztos nem lesz, hogy azért nem hozzák vissza mert nem bízik bennünk, akkor eleve nem is hozta volna ide Hála istennek nem sok ilyen gond van de néha becsúszik sajnos. És én is törekszem azért a legjobbat produkálni még ha nem is sikerül mindig úgy ahogy szeretném:)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #257 Dátum: 2011.01.23 19:41:54 »
Mindenki hibázik...sőőőt általában nincs olyan fényezés amibe ne kéne legalább egyszer belejavítani,vagy valami hibát a végén eldolgozni polírral!! Az anyagok se egyformák sajna,még azonos típusnál se!! Citroen Xsara picasso etetett meg így...azaz a lakkozása!! Egyik elemre feltettem egy adagot, tök szépen kisimult.....második elem...tiszta narancs lett.....kb 2 perc különbséggel fújtam,ugyanazzal a pisztolyban levő lakkal,nem is töltöttem még utána sem!! Nyomás is maradt,és általában ugyanarról a távolságról fújok!! Nem győztem polírozni!! Szóval passssz!!

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #258 Dátum: 2011.01.23 20:56:53 »
Igen Karesz teljes mértékben igazad van, nálunk is sok polír fogy mert mi sem engedünk ki  szemetes autót hála istennek a lakkunk az jó tehát nagyon szépen meglehet vele fújni de ettől függetlenül azért elő fordul narancsosabb elem ami valóban úgy javítható ahogy le írtad! Szemét egy szakma a mienk hallod mert ezt látja mindenki, és ebbe tud okos lenni még a leghülyébb lakatos is mert hát ugye a szín eltérést ő is látja, igaz az elemet azt nem tudja normálisan ki egyengetni:) Ráadásul az egyik pisztolyunk se valami ***a mert a szórás képe nem teljesen egyforma így elég nehéz ezüstöt felhő mentesen megoldani de végül is nekem sikerül,a kollégámnak nem mindig sajnos. Ezért is fújom csak én a rizikósabb színeket! Ilyenkor persze a nyűg is az én nyakamba van:)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #259 Dátum: 2011.01.23 21:31:15 »
Vazze akkor ne is keress más hibát.....pistole!! Ha nem szór egyenletesen akkor nem is lehet vele normálisan ködölni,mert bizonyos helyekre többet raksz vele akaratlanul!! Nekem hvlp pisztolyaim vannak,kevés anyagot,és levegőt zabálnak,plusz egyenletesen lehet vele fújni!! Amit nagyon szeretek,igaz régi típus a SATA JET és a SATA GEO,bár nagy punpás wagnerrel nagyon szépen lehet még fújni,igaz azzal 30l-es bódingból fényeztünk busz elemeket 35-40mikron lehetett az alapozó,75-80 mikron max az egész,ha alatta volt a réteg akkor újrafújás,ha felette akkor kromofág és újrafújás!! 1,2es fejjel lehetett pontosan szórni!! Most a színre 1,4-est használok,lakkra 1,5öst!!

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #260 Dátum: 2011.01.23 21:42:31 »
Hát igen én is tudom hogy a HVLP lenne az igazi de sajnos nálunk nincs ilyen, pedig a bázist azzal lehetne szépen fújni! A régi meló helyen azzal fújtunk ott is Saták voltak! Bár én úgy tudom az 1.4 -es bázishoz már talán kicsit nagy, lakkozáshoz meg talán az 1.2 , 1.3 jobb lenne de persze mint a mi helyzetünk mutatja minden megoldható csak tudás kérdése :D Mekkora arcom van mi?:)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #261 Dátum: 2011.01.23 21:54:13 »
bázisra az 1.2 a legjobb....de semmi gáz nincs az 1.4-el!! Valamelyik lakknál,pl akemi karcállónál kérik az 1.5-öt!! Én itthonra 2 HVLP-t vettem,ezzel tényleg lehet egyenletesen fújni...jah és takarékosan!! Ez azt jelenti hogy kevesebb mint 1dl bázissal simán meg lehet vele fújni egy átlagos méretű sárvédőt!!

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #262 Dátum: 2011.01.23 22:01:29 »
Akkor te a lakkot is a HVLP-el fújod? mert arra meg nem nagyon ajánlják azt csak bázisra. Nálunk DEvilbiss pisztolyok vannak és nem HVLP egyik sem, ezek is 1.4-ek. Bár mondom az egyik kicsit ki van.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #263 Dátum: 2011.01.23 23:39:08 »
Nem tudom mi bajuk lakkra a hvlp-vel?? Nagyon szépen fel lehet vele rakni,és gazdaságos!! Mondjuk ha gyors edzővel van vmi fújva akkor nem a legjobb,de mint írtam...a polír mindenen segít...csak a színen nem ha az van elszabva!! :1eye: Egyébként ha tehetném Sata-k lennének itthon,de nincs rá 200ezrem pisztolyra egyenlőre,főként így hogy leginkább hobbi szinten,plusz a haveri körben fényezem az autókat...bár így is van meló rendesen!!

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #264 Dátum: 2011.01.24 21:46:29 »
Nem tudom én még lakkot nem fújtam soha HVLP-el, de bázisra tényleg ***a jó! A Sata tényleg csúcs pisztoly de otthoni használatra horror ára van pláne most az új Jet 4000-nek. Egyébként az Iwata pisztolyt is csúcs kategóriának mondják! Amugy meg lehet kapni már aránylag elég jó árba Sata utánzatokat amivel tényleg lehet szépen dolgozni, és nem kerül egy vagyonba!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #265 Dátum: 2011.01.24 21:55:01 »
Nekem mind a 2 Sata utánzat,füllerhez meg 2,4-es sima hagyományos "dobd el" einhell pisztolyt használok,de kellemesen csalódtam bent!! Idáig rohadt jól bírja,pedig elég durva szemcsézete van a füllernek,mégse koptatta még szét,és szépen,egyenletesen terít!!
Próbáld ki egyszer a hvlp-t lakkozásra,nekem bevált,spot javításnál meg nagyon frankó,főként azért is mert kicsi a levegőigénye,kis nyomással sem köpköd,így pedig nem poroz össze mindent!! Nem tudom sikerült-e úgy leírnom ahogy szerettem volna!! :1eye: :innocent:

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #266 Dátum: 2011.01.24 22:12:55 »
Hát a HVLP nem a kis levegő igényéről híres:) de egyszer ki fogom próbálni, bár én kis javításhoz kis pisztolyt használok annak kicsi mindene könnyebb ködölni is vele! Egyébként ne aggódj érhetően írod a dolgokat:)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #267 Dátum: 2011.01.24 23:02:43 »
Hát pedig ez a 2 tényleg nem zabál....a régi satak-hoz és wagnerekhez képest amivel dolgoztam ezek nem kajolnak szinte semmit!! Kis pisztolyt nekem is kéne vennem,de ami normális az cefet drága,a 3ezer Ft-osok meg csak papírnehezéknek jók!! :D

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #268 Dátum: 2011.01.25 19:05:51 »
Szia Karesz!   12-13 ezer forint körül már tűrhetőt lehet venni. Egyébként most találtam egy oldalon DeVilbiss pisztolyt igaz alap kivitel de az ára sem rossz 27 ezer ft! 1.3 fúvókával lakkozni jó lehet. Én nem az anyag mennyiségre gondoltam a HVLP-él hanem nagyon nagy a levegő igénye vagyis kis kompresszorral nem lehet vele dolgozni legalábbis szépen nem. Egyébiránt tényleg nagyon takarékos az anyaggal, és szépen is porlaszt!

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #269 Dátum: 2011.01.30 09:51:56 »
Éppen nem fényezéssel kapcsolatos, amit írni akarok, mert fényezetlen lökhárítóról van szó, de talán ide passzol leginkább.

Tegnap sikerült kicsit meghúzni az első lökhárító bal oldalát.
Nem mély, 10-12 vízszintes, párhuzamos karcolás keletkezett.

Javításra van valami tippetek?
Ahol műanyagok javításával foglalkoznak, mennyire tudják ezeket eltüntetni? Folt marad utána?
 :helpsmilie:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019