Szerző Téma: xB  (Megtekintve 327919 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: xB
« Válasz #405 Dátum: 2008.12.19 18:18:05 »
Szombaton megyek megnézni őt
Az autó kb. 2 éve áll és vmiért senkinek sem kell. Négy(!!!) milláról indult, és lassan vitték le az árát  3.7-re majd 3.5-re. Már forgalmi sincs rajta bő két hónapja. Ő volt az én szerelmem is, míg meg nem találtam az enyémet / Így lett fehér szerelemből fekete mágia. /  Csak legendák vannak az eredetéről, nem tudom, ki tudhatja a teljes  igazságot. Az első manuál váltósok között lehetett az országban és egy győri diszkótulaj vagy dj vette meg azonnal, cashban egy szombat este. Reklámautónak használhatta, de matricázásról nem tudok. Az óraállások engem is zavartak, elég alapdolog lenne összeegyeztetni. Főleg két év alatt. Sztem gyönyörű még így is. A kerekei nagyon szépek, nagyon finnyásak és nagyon pattoghatnak. Emelt szintű hangrendszer van benne, ami elég durván szólhat. Nem mintha az alap 160wattos őrület nem lenne kielégítő. Az egyik legszebb fehér xB az országban  / kivéve, persze Lapát vasát  ::) /  Nézd meg helyettem is, ha tudsz csinálj fotókat.
Kérdőjellel  minden xB rendelkezik. Melyik kevesebbel, melyik többel. Az enyém először tisztának tűnt, de tele vagyok kérdéssel. Minél több van, annál jobban szeretem. Egy biztos, akármit hallasz mindegyik az országban törve volt. Azt, hogy mennyire, senki nem fogja neked frankón megmondani. Első ránézésre még alig lehet észrevenni a jeleket.
Először a plakettet vizslasd meg a B oszlop vezető oldalán. Azon van a gyártási dátum. Majd ha tudod, nézd meg az eredeti amcsi forgalmit /meg kell lenni! az alapján tudsz kulcsot rendelni/. Ott láthatod ki, mikor és hol vette meg a dobozt először. Érdemes festékfolyásokat keresni és a kédergumik alá sem árt benézni, hátha más színe volt. Csekkold le az emelőt a vezetőülés alatt és a pollenszürőt a kesztyűtartó mögött. Ezeket szeretik "kifelejteni" a javítások alatt.  Ezek speciel könnyen pótolhatóak nem nagy vasziszdasz. A lényeg hogy szeresd a xB-d, mind1 hogy milyen, és ő is szeretni fog... hüpphüpp / Hogy tudok, ilyen szentimentális sz..rt írni?!! :wacko:/ Ez már a kari előszele...


Édesapám egész véletlen pont a környéken tölti a hétvégét, tehát Ő ma megnézte, beszélt a tulajjal, stb.... Számolgattam én is, de tényleg csak sérültet éri meg behozni, amit kint 5000$ alatt árulnak... Az ember állítása szerint sérülésmentes az autó, "0" km-es korában hozták be, és egy ideje áll... A képek alapján a rendszámot nem látom, abból következtetni nem tudok, de már 3-at alaposan átnéztem, szóval kezd rájuk állni a szemem  :)
Engem összességébe nem zavar, ha sérült volt, csak legyen annyi gerinc a kereskedőben/eladóban, hogy elővesz 10db fényképet, és végignézzük, hogy mi volt a baja, szóval miből lett az, ami ott van előttem. Na erre várhatok... Szerdán amit néztem volna, kedd este még árulták, szerdán hívtam az embert, hogy pesten vagyok, haló, mondta, hogy elkelt, de lesz majd egy másik, elmenti a számomat, stb.... (Ő is azt állította, hogy 0km-esen hozták be a kollegája feleségének, erről már írtam, még a megnézéséről is lecsúsztam)
Emelőn mit csekkoljak? Gondolom rögzítve van, tehát ha ütközött az autó, akkor is a helyén maradt, ha meg nincs meg, arra nem tudom milyen magyarázatot keressek?! :sorcerer:
Kesztyűtartót ugyanúgy kell kivenni, mint pl. a Corollából? Apám annyit mondott, -így esős szemle után-, hogy két nagyobb kőfelverődés van rajta, amik már pici rozsdafoltba mentek át, amúgy nagyon szép állapotú... Mindent összevetve; 2004es az autó, és nagyon sokallom az árát, -látatlanba nem illik lehúzni- de annyit nem áll szándékomban kifizetni érte.
A vételárat szeretném, ha úgy kezdődne: kétmillió........ , és még ezt-azt venni rá... A hifi, hogy mennyire prémium, nem tudom, de nem azon múlik... A felnikről nem tudom eldönteni képek alapján, hogy tetszik-e, a hátsó spoilernek örülök, mert szeretnék bele tolatókamerát a'la lapat  :clap:
Vasárnap jövök a személyes tapasztalataimmal, addig is szurkoljatok :flowers:
kisa
born to ride

xBlaze

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • Akinek a jele is kocka volt az óvodában
    • wizesblokk
Re: xB
« Válasz #406 Dátum: 2008.12.19 23:20:07 »
Szombaton megyek megnézni őt
Az autó kb. 2 éve áll és vmiért senkinek sem kell. Négy(!!!) milláról indult, és lassan vitték le az árát  3.7-re majd 3.5-re. Már forgalmi sincs rajta bő két hónapja. Ő volt az én szerelmem is, míg meg nem találtam az enyémet / Így lett fehér szerelemből fekete mágia. /  Csak legendák vannak az eredetéről, nem tudom, ki tudhatja a teljes  igazságot. Az első manuál váltósok között lehetett az országban és egy győri diszkótulaj vagy dj vette meg azonnal, cashban egy szombat este. Reklámautónak használhatta, de matricázásról nem tudok. Az óraállások engem is zavartak, elég alapdolog lenne összeegyeztetni. Főleg két év alatt. Sztem gyönyörű még így is. A kerekei nagyon szépek, nagyon finnyásak és nagyon pattoghatnak. Emelt szintű hangrendszer van benne, ami elég durván szólhat. Nem mintha az alap 160wattos őrület nem lenne kielégítő. Az egyik legszebb fehér xB az országban  / kivéve, persze Lapát vasát  ::) /  Nézd meg helyettem is, ha tudsz csinálj fotókat.
Kérdőjellel  minden xB rendelkezik. Melyik kevesebbel, melyik többel. Az enyém először tisztának tűnt, de tele vagyok kérdéssel. Minél több van, annál jobban szeretem. Egy biztos, akármit hallasz mindegyik az országban törve volt. Azt, hogy mennyire, senki nem fogja neked frankón megmondani. Első ránézésre még alig lehet észrevenni a jeleket.
Először a plakettet vizslasd meg a B oszlop vezető oldalán. Azon van a gyártási dátum. Majd ha tudod, nézd meg az eredeti amcsi forgalmit /meg kell lenni! az alapján tudsz kulcsot rendelni/. Ott láthatod ki, mikor és hol vette meg a dobozt először. Érdemes festékfolyásokat keresni és a kédergumik alá sem árt benézni, hátha más színe volt. Csekkold le az emelőt a vezetőülés alatt és a pollenszürőt a kesztyűtartó mögött. Ezeket szeretik "kifelejteni" a javítások alatt.  Ezek speciel könnyen pótolhatóak nem nagy vasziszdasz. A lényeg hogy szeresd a xB-d, mind1 hogy milyen, és ő is szeretni fog... hüpphüpp / Hogy tudok, ilyen szentimentális sz..rt írni?!! :wacko:/ Ez már a kari előszele...


Édesapám egész véletlen pont a környéken tölti a hétvégét, tehát Ő ma megnézte, beszélt a tulajjal, stb.... Számolgattam én is, de tényleg csak sérültet éri meg behozni, amit kint 5000$ alatt árulnak... Az ember állítása szerint sérülésmentes az autó, "0" km-es korában hozták be, és egy ideje áll... A képek alapján a rendszámot nem látom, abból következtetni nem tudok, de már 3-at alaposan átnéztem, szóval kezd rájuk állni a szemem  :)
Engem összességébe nem zavar, ha sérült volt, csak legyen annyi gerinc a kereskedőben/eladóban, hogy elővesz 10db fényképet, és végignézzük, hogy mi volt a baja, szóval miből lett az, ami ott van előttem. Na erre várhatok... Szerdán amit néztem volna, kedd este még árulták, szerdán hívtam az embert, hogy pesten vagyok, haló, mondta, hogy elkelt, de lesz majd egy másik, elmenti a számomat, stb.... (Ő is azt állította, hogy 0km-esen hozták be a kollegája feleségének, erről már írtam, még a megnézéséről is lecsúsztam)
Emelőn mit csekkoljak? Gondolom rögzítve van, tehát ha ütközött az autó, akkor is a helyén maradt, ha meg nincs meg, arra nem tudom milyen magyarázatot keressek?! :sorcerer:
Kesztyűtartót ugyanúgy kell kivenni, mint pl. a Corollából? Apám annyit mondott, -így esős szemle után-, hogy két nagyobb kőfelverődés van rajta, amik már pici rozsdafoltba mentek át, amúgy nagyon szép állapotú... Mindent összevetve; 2004es az autó, és nagyon sokallom az árát, -látatlanba nem illik lehúzni- de annyit nem áll szándékomban kifizetni érte.
A vételárat szeretném, ha úgy kezdődne: kétmillió........ , és még ezt-azt venni rá... A hifi, hogy mennyire prémium, nem tudom, de nem azon múlik... A felnikről nem tudom eldönteni képek alapján, hogy tetszik-e, a hátsó spoilernek örülök, mert szeretnék bele tolatókamerát a'la lapat  :clap:
Vasárnap jövök a személyes tapasztalataimmal, addig is szurkoljatok :flowers:

A választ pü-ben küldtem.

xBlaze

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • Akinek a jele is kocka volt az óvodában
    • wizesblokk
Re: xB
« Válasz #407 Dátum: 2008.12.20 02:58:33 »
Egy lapon a mi autónkal. Hogy is volt a reklám? Horgászoknak ideális!?  :online2long:

            

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: xB
« Válasz #408 Dátum: 2008.12.20 23:23:52 »
Itt a Suzuki amiről beszéltem a múltkor (Axa már linkelte korábban)

660 ccm... kiváncsi lennék az 1500 ccm tudatában, hogy ez mire elég :D
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: xB
« Válasz #409 Dátum: 2008.12.21 01:38:26 »
Na hazaértem!  :yawn: Nem Ő lesz az.... Ha van kérdés a kocsiról, privátban válaszolok :shifty:
kisa
born to ride

xBlaze

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • Akinek a jele is kocka volt az óvodában
    • wizesblokk
Re: xB
« Válasz #410 Dátum: 2008.12.21 02:43:21 »
Itt a Suzuki amiről beszéltem a múltkor (Axa már linkelte korábban)

660 ccm... kiváncsi lennék az 1500 ccm tudatában, hogy ez mire elég :D

Nagyon tetszik az orra. Az egész frontrész nagyon jól van megtervezve. Minden a helyén.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re: xB
« Válasz #411 Dátum: 2008.12.23 23:39:58 »
Ezt 2 éve fotóztam a Pekingi Autószalonon, valami kínai termék, de mintha hasonlítana egy másik autóra...:

music     

xBlaze

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • Akinek a jele is kocka volt az óvodában
    • wizesblokk
Re: xB
« Válasz #412 Dátum: 2008.12.24 01:23:27 »
Ezt 2 éve fotóztam a Pekingi Autószalonon, valami kínai termék, de mintha hasonlítana egy másik autóra...:


 Coolbear a Great Wall autógyártól. Simán benyalnám, hogy vm egyedi tuning. .
A Great Wall már 120! országba szállít az egész világon. Nagyon felgyúrták magukat. Afrika, Dél-Amerika, Ázsia. Teljes invázió.
Több infó : http://www.gwm.com.cn/eng/

Nagyon jók a tükrök formája és a kilincsekkel is "kesztyűs" kézzel bántak. Az Audi kamu felnik se kutyák.

Jópofa, hogy középre rakták a kipufogót, ettől olyan Minis lett, de a megnyújtott króm csominyitó nagyon aránytalan.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.24 02:10:52 írta xBlaze »

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: xB
« Válasz #413 Dátum: 2008.12.24 14:41:45 »
Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: xB
« Válasz #414 Dátum: 2008.12.27 10:28:03 »
Sziasztok!

Végre sikerült megvennem 5 hónap után a Scion xB-t. Nyáron az olcsó dollárnál elképesztően felverték az árakat az aukciós oldalakon.
Most viszont nagyon visszaesett a kereslet USA-ban, így jó áron sikerült megvennem.
kb 2 hólap alatt fog ideérni.

Néhány kérdésem lenne:
A hátsó lámpákban elég csak az izzót csrélni sárgára, hogy sárgán villogjon az index, vagy a komplett lámpát kell cserélni?
A futóműve - ha jól tudom - a Yaris Versoéval egyezik meg. A felni középfurata ennek is 54mm?

Én is szeretnék hátra "motorrendszámot". Lehet ilyet kérni a forgalombahelyezéskor, vagy utólag kell kérni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: xB
« Válasz #415 Dátum: 2008.12.27 22:52:33 »
Szia!

Gratulálok a remek választáshoz  :clap:
A hátsó lámpáról nem tudom megmondani, hogy hogyan működik, mert az itthoniak (amiket én láttam) mind sárgák. Viszont kis szerencsével a Tied is sárga lesz...
A futómű nem teljesen egyezik meg a Versoéval mert a hátsót módosították. Stabilabb lett tőle.

Felni:
Bolt Pattern
4x100

Center Bore
54.1mm

Nut Size
M12x1.5

Stock Wheels/Tires
15"x6" +38 offset / 185/60R15

Rendszámot szerintem kérhetsz forgalomba helyezéskor is, de nem esküszöm meg rá.

Mennyiért sikerült megvenni? Úgy értem mennyi lesz mire beleülhetsz?
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: xB
« Válasz #416 Dátum: 2008.12.27 23:02:21 »
Köszi a felni-infót.
Van egy garnitúra 16"-os 4x100-as felnim, új 205/45R16-os gumikkal, így csak központosító gyűrűt kell vennem hozzá.

Számításaim szerint 2,5 körül áll meg.

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: xB
« Válasz #417 Dátum: 2008.12.27 23:11:02 »
Számításaim szerint 2,5 körül áll meg.

Az nem rossz, tekintve az itthoni árakat :)

Haverom "szar" helyen szilveszterezik és ilyen képeket küldözget: (xB-k Puerto Ricoban)


      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: xB
« Válasz #418 Dátum: 2008.12.28 09:09:28 »


Az nem rossz, tekintve az itthoni árakat :)



Kicsit sérült, de üzemképes, csak esztétikai sérülései vannak. Javíással együtt is meg kell, hogy álljon ennyiben.
Elsősorban azért vettem USA-ban, mert van választék (sötét lilát szerettem volna), illetve látom, hogy milyen sérülése van.
Nem gányolták össze, hanem én csináltatom meg igényesen, gyári alkatrészekből.
Azért érdemes sérültet venni, mert így a kinti vételár után fizetendő vám és ÁFA összege is alacsony.



lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: xB
« Válasz #419 Dátum: 2008.12.28 12:29:58 »
Most ránéztem egy-két lilára amik használautó oldalakon vannak, és azoknak mind sárga az indexük. Igazából csak nem rég tudtam meg, hogy létezik piros búrával is  ::)
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB