Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970921 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4365 Dátum: 2016.04.12 15:31:20 »
Ilyen vonatkozó infóm nincs (mert reggel visszük a gyereket, délután hozzuk), de azt látom, hogy igen tartós a cucc, mert 3 éve rakták le egyik helyen, 2 éve másik helyen (szabad ég alatt van), minden nap járkálva van rajta télen/nyáron és semmi baja, ráadásul ahhoz képest viszonylag tiszta is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4366 Dátum: 2016.04.12 16:08:54 »
Beton erkélyt mivel érdemes időjárásállóan leburkolni? Csúnya és hideg. A fakockás megoldás tetszik, de kb 8000ft/0.9nm áron nem nagyon éri meg, olcsóbb megoldásban gondolkozok. Albérlet, nem tudjuk meddig lakunk itt, tulaj nem száll bele.

műfű ugrott be nekem is, de látom, másnak is.
nekünk most is az van az erkélyen, baromi kényelmes, olyan, mint egy zöld padlőszőnyeg. vizet nem nagyon kap, de ha esik, akkor papucsban kell azért kimenni. semmi gond nincs a nedvességgel-száradással. nem csúszik, dekoratív, fagyálló. én csak ajánlani tudom.

ja és olcsó is.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4367 Dátum: 2016.04.14 11:08:45 »
Beton erkélyt mivel érdemes időjárásállóan leburkolni? Csúnya és hideg. A fakockás megoldás tetszik, de kb 8000ft/0.9nm áron nem nagyon éri meg, olcsóbb megoldásban gondolkozok. Albérlet, nem tudjuk meddig lakunk itt, tulaj nem száll bele.
Ha nem az örökkévalóságnak kell, akkor gyalult fenyődeszkát méretre vágod, időjárásálló lakkal lekezeled 2-3 rétegben egyenként. Utána 2-3 évig nem igényel törődést, ha télre felszeded akkor még tovább bírja. A vágásokat a végén csiszold le rendesen, akár körfűrésszel, akár kézifűrésszel vágsz, hogy ne egye meg a nedvesség. Ha kézi fémfűrészt használsz, sokkal pontosabban vágható és csiszolni is kevésbé kell.
Fenyőből a 12,5cm x 4 méteres gyalult szál 1800ft volt ha jól rémlik, de többféle méretben árulják, lehet van pont akkora amekkora neked kell. Lakkozással mondjuk 3800ft/m2 körül alakul. Lehet venni nyers fenyőt is, de mire azt lecsiszolod, addigra több időt ölsz bele mintha megveszed a gyalultat. A gyalult jobban megéri szerintem.
A fenyő ára 70.000 ft/m3 körül van, ezt fizettetik ki, bármit is veszel, plusz az adott cucc megmunkálási költségét. A járás rajta kellemes, olyasmi mint a WDC teraszburkolatok. Viszont 3 évenként csiszolni kell.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4368 Dátum: 2016.04.14 11:12:15 »
Ha nem az örökkévalóságnak kell, akkor gyalult fenyődeszkát méretre vágod, időjárásálló lakkal lekezeled 2-3 rétegben egyenként. Utána 2-3 évig nem igényel törődést, ha télre felszeded akkor még tovább bírja. A vágásokat a végén csiszold le rendesen, akár körfűrésszel, akár kézifűrésszel vágsz, hogy ne egye meg a nedvesség. Ha kézi fémfűrészt használsz, sokkal pontosabban vágható és csiszolni is kevésbé kell.
Fenyőből a 12,5cm x 4 méteres gyalult szál 1800ft volt ha jól rémlik, de többféle méretben árulják, lehet van pont akkora amekkora neked kell. Lakkozással mondjuk 3800ft/m2 körül alakul. Lehet venni nyers fenyőt is, de mire azt lecsiszolod, addigra több időt ölsz bele mintha megveszed a gyalultat. A gyalult jobban megéri szerintem.
A fenyő ára 70.000 ft/m3 körül van, ezt fizettetik ki, bármit is veszel, plusz az adott cucc megmunkálási költségét. A járás rajta kellemes, olyasmi mint a WDC teraszburkolatok. Viszont 3 évenként csiszolni kell.
Kezelt fa, akár 20 évig is bírja, nem fog elrohadni, pláne egy teraszon, ahol hamar felszárd.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4369 Dátum: 2016.04.14 11:14:47 »
Eső mennyi idő alatt szárad ki belőle? Mennyibe kerül négyzetmétere?
A száradást nem tudom(egy lapos felület nyilván gyorsabban szárad, mint pl fa vagy műanyag), de a gagyitól a fullextráig terjednek az árak. Jellemzően 2 és 4 méteres rolnikban van, 1000ft/m2-től indul, de ha nem akarsz gyakran cserélni, akkor olcsóbb lehet kifizetni a 4kHUF/m2 árat.

Kezelt fa, akár 20 évig is bírja, nem fog elrohadni, pláne egy teraszon, ahol hamar felszárd.
Épp néztem a kertben, hogy a 3 éve kezeletlenül kitett deszka is tök jól bírja, pedig kapott a téli hótól a nyári zivatarig már mindent. Öregszik persze, de meglepően ellenáll az entrópiának.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.14 11:16:35 írta Silent »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4370 Dátum: 2016.04.14 11:18:23 »
Nem lesz oda puha a fenyő? Mondjuk, egy ikeás fémlábas széket/asztalt ha kiteszel, ráülsz a székre, ott marad a szék lábának nyoma és sose tűnik el többé...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4371 Dátum: 2016.04.16 16:16:23 »
No tegnap megvettem a csavarozógépet. Végül a vezetékes mellett döntöttem, egyel nagyobb modell, Skil 6221AA lett.
Ma pedig gaz szegényebbek lettünk egy légtisztító géppel is, meglássuk milyen hatással van az allergiámra.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4372 Dátum: 2016.04.16 18:00:32 »
Nem lesz oda puha a fenyő? Mondjuk, egy ikeás fémlábas széket/asztalt ha kiteszel, ráülsz a székre, ott marad a szék lábának nyoma és sose tűnik el többé...
Székek lábára szoktak műanyagkupakot húzni, vagy műanyag szék és még az se gond.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4373 Dátum: 2016.04.16 20:53:44 »
No tegnap megvettem a csavarozógépet. Végül a vezetékes mellett döntöttem, egyel nagyobb modell, Skil 6221AA lett.
Ma pedig gaz szegényebbek lettünk egy légtisztító géppel is, meglássuk milyen hatással van az allergiámra.

Ugyanilyenem van! Hol és mennyiért lőtted?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4374 Dátum: 2016.04.16 21:08:05 »
Ugyanilyenem van! Hol és mennyiért lőtted?
Edigital akció 16e.

Tapatalkkal küldve az én PadFone 2 eszközömről

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4375 Dátum: 2016.04.17 13:27:45 »
No tegnap megvettem a csavarozógépet. Végül a vezetékes mellett döntöttem, egyel nagyobb modell, Skil 6221AA lett.
Ma pedig gaz szegényebbek lettünk egy légtisztító géppel is, meglássuk milyen hatással van az allergiámra.

ez a légtisztító a pollent is kiszedi a levegőből?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4376 Dátum: 2016.04.17 13:30:13 »
ez a légtisztító a pollent is kiszedi a levegőből?
Szerintem a zoxigént is kivonnya a  vízbű. Elég hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás volt, ami úgy kezdődött, hogy jöttek karban tartani (szűrőcsere) a Lux porszívónkat ...  ::)
Többet inkább nem mondok :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4377 Dátum: 2016.04.17 15:05:19 »
aham :D anyáméknak is van egy lux porszívója. valami ügynök adta el nekik 3 kilóért vagy tíz éve. marha jó egyébként :D

én erősen allergiás vagyok és a drágább (+70e) légtisztítóknál írják is, hogy pollent is szűr, az ócsóknál ez nem derül ki

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4378 Dátum: 2016.04.17 15:48:52 »
aham :D anyáméknak is van egy lux porszívója. valami ügynök adta el nekik 3 kilóért vagy tíz éve. marha jó egyébként :D

én erősen allergiás vagyok és a drágább (+70e) légtisztítóknál írják is, hogy pollent is szűr, az ócsóknál ez nem derül ki
Jófogáson láttam Lux légszűrőt is 60-70e Ft-ért, porszívót 120e-ért. Ami bibi ezzel a márkával, hogy nem fogsz boltban hozzá kapni szűrőt, porzsákot (talán ebay).
Szétszedte amúgy előttem a légtisztítót: van benne egy nagyobb szűrő, ami hasonlít a komolyabb PC házakon lévőkön, ez a porcicusokat fogja fel. Van mögötte egy aktív szenes (megrázta és valami csörgött benne), majd egy hepa üvegszálas szűrő. A szűrők mögött van egy UV cső (csírátlanítás) és egy ionizátor.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4379 Dátum: 2016.04.17 20:33:28 »
Drágább? Zepternél 200+ezerért mérik...
music