Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548378 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5220 Dátum: 2016.10.10 13:31:34 »
Csak mint "piaci" info, tenyleg 5000 euroert beszamitottak a 2005-os COV-ot kevesebb mint 173 ezer km-el. Ennek ellenere, faj a szivunk erte, de mar keso.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5221 Dátum: 2016.10.10 22:43:09 »
A használható -csereszabatos- váltó gumiméreteket a főbb és jobb gumis szakoldalakon megnézheted, vagyis mely tipusokra mi tehető fel egyáltalán és mely méretek NEM!
pl. http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Köszi, nézem

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5222 Dátum: 2016.10.10 22:43:35 »
Csak mint "piaci" info, tenyleg 5000 euroert beszamitottak a 2005-os COV-ot kevesebb mint 173 ezer km-el. Ennek ellenere, faj a szivunk erte, de mar keso.

Éééés meg van az új? :) (az aláírásodat nézem)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5223 Dátum: 2016.10.12 13:27:37 »
Hali, Igen, csak még frissiteni kell a képet is. Még csak alig 300 km van az Aurisban, úgyhogy még visszasirjuk a COV-ot.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #5224 Dátum: 2016.10.12 17:35:43 »
Hát az nem jó jel.
Én egyszer sírtam vissza autót, amikor választanom kellett, hogy a malacorrú Corollát, vagy az F Astrát adom el, és ésszerűségi okokból az Opelt tartottam meg.  A döntés helyes volt, de a Corolla jobb autó volt.
De amúgy az autó adásvétel nálunk sose volt hirtelen ötlettől vezérelt döntés  így volt az érzelmek áthangolására is, ezért sem sírtam őket vissza.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Corolla Verso
« Válasz #5225 Dátum: 2016.10.13 11:04:00 »
Ilyenkor nem kell lacafacázni, azzal kell vigasztalódni, hogy egy új autó mennyivel megbízhatóbb, kevésbé esélyesen romolhat el vagy mehet tönkre benne bármi, biztonságosabb közlekedésre ad esélyt egy váratlan baleset okán stb.

A régi E10-es Corollával ütköztem egyszer, belefutottam egy baromba aki nem adta meg az elsőbbséget. Ha lett volna benne ABS, és a gumik se lettek volna 8 évesek, akkor tuti meg tudtam volna állni érintkezés nélkül, vagy legalábbis sokkal kisebb lett volna a kár. Tisztán emlékszem ma is, hogy időben észleltem hogy baj lesz, és nyomtam én a féket meg csináltam bármit is, tehetetlennek éreztem azt a pár másodpercet mert az autó nem azt csinálta amit kértem tőle. Azóta méginkább figyelek arra, hogy a gumik állapotával nem érdemes hazardírozni, és a mai autókban lévő különféle vezetésbiztonsági funkciókra nem szabad legyinteni. Egy 10 évvel ezelőtti ABS sem olyan már mint a mai (egy nem létezőről nem is beszélve), egy kopott fék vagy gumi sem olyan mint egy új, és egy autó nagyon összetett cucc. Ezer ponton gyengülhet a teljesítménye 10 év alatt, amit az ember átlag használat alatt alig vesz észre, max csak az esztétikumokat... aztán ha egyszer ne adj Isten jön egy éles szitu, akkor...
Ez volt az első és a legfontosabb motiváció amikor eldöntöttük, új autó kell (különösen újdonsült családapaként).

Ésszel kell gondolkozni ilyenkor érzelmeket háttérbe, mert az új szerelem úgyis jön 2-3000 km. múlva  :hug:

« Utoljára szerkesztve: 2016.10.13 11:16:51 írta robi (Robi) »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5226 Dátum: 2016.10.13 21:50:07 »
Egyetértek! Igen, ilyen tényezők is befolyásoltak amikor feltérképeztük, hogy ha csere lenne, akkor mi lenne. A Toyota szülinapi 4000 euros engedmeny, plusz a COV jó beszámítása kellő lökést adott.
Abban is biztosak vagyunk, hogy mind a COV új tulaja, mind mi jól jártunk.
Csak az elmúlt közel 12 évben összenőttünk....

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5227 Dátum: 2016.10.14 21:34:21 »
Hali, Igen, csak még frissiteni kell a képet is. Még csak alig 300 km van az Aurisban, úgyhogy még visszasirjuk a COV-ot.

Gratulálok! :) Jó választás volt! Nekem is tetszenek az Aurisok. Az új Versoban nem is gondolkodtál? Mindenképpen hybridet szerettél volna?

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5228 Dátum: 2016.10.14 21:38:10 »
Ti vettetek már belülre ledet? Nekem se a kesztyűtartó, se a második sorban nem jó már az izzó, elgondolkodtam a ledesítésen, csak a csomagnak elég húzós ára van. Lehetne külföldről olcsóbban szerezni, csak nem tudom melyiket érdemes.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5229 Dátum: 2016.10.14 22:06:56 »
Gratulálok! :) Jó választás volt! Nekem is tetszenek az Aurisok. Az új Versoban nem is gondolkodtál? Mindenképpen hybridet szerettél volna?
Az egyik motiváló tényező volt, hogy könnyebben lehessen kikecmeregni a szűk fordulójú mélygarázsból, ahol a COV vagy bal hátsó, vagy a jobb első kereke ütközött a padkának. Az Auris 17 cm-el rövidebb tengelytávú. A dízel már nem játszik, sem a km futás, sem a légszennyezés miatt. Több kollégának van hibride, nekik bevált.
Reméljük nekünk is.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5230 Dátum: 2016.10.14 22:54:30 »
Az egyik motiváló tényező volt, hogy könnyebben lehessen kikecmeregni a szűk fordulójú mélygarázsból, ahol a COV vagy bal hátsó, vagy a jobb első kereke ütközött a padkának. Az Auris 17 cm-el rövidebb tengelytávú. A dízel már nem játszik, sem a km futás, sem a légszennyezés miatt. Több kollégának van hibride, nekik bevált.
Reméljük nekünk is.

Szerintem jó lesz! ;) Legközelebb lehet én is valami hybridet nézek, nagyon tetszenek. Nekem a verso annyira nem vált be, többre számítottam, pl nem túl okos a beltere, kevés a rakodó rekesz, rosszul van megoldva a könyöklő és környéke... A belső mérete sem annyira nagy, mint mondják. De hát most ez van, majd egyszer váltok én is.

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Corolla Verso
« Válasz #5231 Dátum: 2016.10.27 13:34:52 »
Tudja valaki, hogy az alapjárati fordulatot, hogy lehet magasabbra állítani?

2005 1.8 benzin automata Versom van.

Alapjáraton 700-800 a fordulat és elinduláskor olyan mintha leakarna fulladni egy pillanatra ahogy elindul.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #5232 Dátum: 2016.10.27 13:40:11 »
Az pedig annyi, de gondolom, elinduláskor adsz gázt, nem?
music     

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Corolla Verso
« Válasz #5233 Dátum: 2016.10.27 13:42:14 »
Elinduláskor adok , de mivel már 700-800 a fordulat ezért amikor rámegy a terhelés olyan mint amikor leakar fulladni.
Ha 1000-es fordulaton indulok el tartom a pedált és úgy engedem fel a féket akkor nincs semmi gond.

fordulatot lehet valamivel szabályozni ezeken?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Corolla Verso
« Válasz #5234 Dátum: 2016.10.27 13:45:25 »
Meg kell szokni szerintem valahogy a gázadás ütemét, én már tettem 1100km-t az új Verso-ba de így is még van hogy lefulladok vele a piros lámpánál, meg rángatózok vele előre-hátra mert annyira másképp kell adagolni neki a gázpedált mint az összes többi eddigi kocsimon... (ez kézi 1.8-as)