Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548535 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4815 Dátum: 2016.04.08 08:49:56 »
A fényerőt a km szamlaló nyomkodásával lehet. Addig kell nyomkodni, amig nem akm-t fogja mutatni, hanem vízszintes vonalakat. Ekkor hosszan kell nyomvatartani.
...még annyival egészíteném ki, hogy külön megjegyzi a felkapcsolt tompítottal, és az anélkül beállított fényerőt.
Ami engem azért idegesít, mert tompítottat használunk nappal és éjszaka is - nappalra kell a max fényereje(főleg napsütésben) ami viszont éjszaka már zavaró. Így minden alkalommal be kell állítani, ha éjszaka megyek. Szóval ha már állítható, jobb lett volna manuálisan átkapcsolhatóvá tenni, mint a tompítotthoz kötni... szerintem.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4816 Dátum: 2016.04.08 08:52:56 »
Engem kicsit zavar, h nincs benne mp3.
Nekem felpuklisodott a kárpit, elvált a az alaptól a szövet.
A fényerőt a km szamlaló nyomkodásával lehet. Addig kell nyomkodni, amig nem akm-t fogja mutatni, hanem vízszintes vonalakat. Ekkor hosszan kell nyomvatartani.

Kicsit hullamos nekem is igen

Koszi ezt kiprobalom! ;) ha van egyeb trukk szivesen fogadom :)

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4817 Dátum: 2016.04.08 08:54:52 »
A tiédbe vannak órák??

Km es fordulatszammero :)
Mondjuk a szent kvarcorat hianyolom, jo lenne ugy ranezni az orara h nem nyomkodok :)

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4818 Dátum: 2016.04.08 09:50:33 »
A műszerfal fényerőre jobb lenne egy potméter, mint más tipusokban, nem vitás. Megszokható a nyomkodás, de jobb lenne lenyúlni és egy mozdulat...
A másik az eggyel korábbi verso változatban a vezető oldali könyöktámasz. Na az értelmetlen, kéynelmetlen és felesleges, vag lenne jobb. Az utasoldali még használható az utasnak... és néha nagyobb emberek vezetés közbenis a szomszédét használják :-)
Különben a vezetőülés nagyon kényelmes hosszú távon is, még az állítható deréktámasz hiányában is.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #4819 Dátum: 2016.04.08 10:00:48 »
Nezd meg a kulonbozo funkcioit a kijelzonek, Km-oranak, mert van ott ora amit nezegethetsz, nem kell, hogy kulon quarz ora is legyen.
A konyoklo nekem is egy picit behorpadt/hullamos de mar nem zavar.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4820 Dátum: 2016.04.08 12:57:51 »
Km es fordulatszammero :)
Mondjuk a szent kvarcorat hianyolom, jo lenne ugy ranezni az orara h nem nyomkodok :)

Akkó nem óra!!! ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4821 Dátum: 2016.04.08 19:00:59 »
Nezd meg a kulonbozo funkcioit a kijelzonek, Km-oranak, mert van ott ora amit nezegethetsz, nem kell, hogy kulon quarz ora is legyen.
A konyoklo nekem is egy picit behorpadt/hullamos de mar nem zavar.

Azt tudom, de én a fogyit nézem, ha óra kell kapcsolgatnom kell :)

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4822 Dátum: 2016.04.08 19:01:40 »
Akkó nem óra!!! ;)

Nekem az óra mert kerek és mutatós :D

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4823 Dátum: 2016.04.08 19:05:45 »
A műszerfal fényerőre jobb lenne egy potméter, mint más tipusokban, nem vitás. Megszokható a nyomkodás, de jobb lenne lenyúlni és egy mozdulat...
A másik az eggyel korábbi verso változatban a vezető oldali könyöktámasz. Na az értelmetlen, kéynelmetlen és felesleges, vag lenne jobb. Az utasoldali még használható az utasnak... és néha nagyobb emberek vezetés közbenis a szomszédét használják :-)
Különben a vezetőülés nagyon kényelmes hosszú távon is, még az állítható deréktámasz hiányában is.

Nekem ezt az ülés oldalából lehajtható könyöklőt szoknom kell még. Pont nem oda tenném a könyököm, hanem a lyukba a kettő közé :) Hosszú úton pl a másikra könyökölök mellette, kényelmesebb. De amúgy ha elforgatom a karom pont kényelmes az enyém is, csak mégis jobb lett volna középre egy rendes nagy könyöklő, mint az új versokban.

Az ülés nekem kényelmes. Yaris TS-ben is ilyen volt, csak deréktámasz nélkül, na ott leszakadt a derekam hosszú távon, itt kényelmes, nem hiányolom az állítását, pont így jó. Az ülőlap rövid sok embernek, nekem pont ideális a 178-180 centimnek. Széltében is van akinek kevés, nekem az is tökéletes, tart rendesen. Eleve nagyon jó a futómű, nem billeg.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Corolla Verso
« Válasz #4824 Dátum: 2016.04.08 20:17:59 »
 Szolgálati közlemény!

Akkor ezennel elindul a(Corolla/Auris) fórum tetején az adatgyűjtő topik. Olyasmik fognak belekerülni, mint adott típushoz való folyadékok jellemzői, gyertyák, egyéb folyadékok, esetleg izzók, guminyomásértékek. Akinek van kézikönyve, ne fogja vissza magát, írjon nekem privit, és közzéteszem az adatokat!
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4825 Dátum: 2016.04.08 20:18:21 »
Nekem az óra mert kerek és mutatós :D
Ja! Mint a víz, a gáz és a villamos fogyasztásmérők. :lol:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4826 Dátum: 2016.04.08 20:31:54 »
Ja! Mint a víz, a gáz és a villamos fogyasztásmérők. :lol:

Így van! :D


andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4827 Dátum: 2016.04.08 20:32:42 »
Holnap megyek felméretem az elsárgult lámpáimat mennyiért csinálnák meg, ha drága, lehet megpróbálkozom a boltban kapható tisztítóval én megcsinálni, de asszem akkor nem lesz UV réteg rajta. Bár úgy tudom 2-3 évet kibír azzal is. Ti csináltátok már magatok?

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4828 Dátum: 2016.04.08 20:36:41 »
A ráncfelvarrot corolla verso (2007-2009) hifije jó a 2004-be is? Méretben biztos, görbületben is talán, csatlakozók?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4829 Dátum: 2016.04.08 20:37:30 »
...még annyival egészíteném ki, hogy külön megjegyzi a felkapcsolt tompítottal, és az anélkül beállított fényerőt.
Ami engem azért idegesít, mert tompítottat használunk nappal és éjszaka is - nappalra kell a max fényereje(főleg napsütésben) ami viszont éjszaka már zavaró. Így minden alkalommal be kell állítani, ha éjszaka megyek. Szóval ha már állítható, jobb lett volna manuálisan átkapcsolhatóvá tenni, mint a tompítotthoz kötni... szerintem.
Az asszony yarisában ki lehet kapcsolni, hogy tompítottnál ne vegye leaműszerfal fényerejét.
Prius 2 - a mosolygós autó.