Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548362 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #3945 Dátum: 2014.06.01 16:26:44 »
Nem, nem sürgős . :)
Nem akarok problémát és gondot okozni.
Jó nekem bármikor, ha van rá időd megirod.
Rossz volt a hangsúly. Csak a kocsi szélességét mérjem le, vagy a csomagtartó méreteit is?
music     

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3946 Dátum: 2014.06.01 18:14:29 »
Rossz volt a hangsúly. Csak a kocsi szélességét mérjem le, vagy a csomagtartó méreteit is?
Ha kérhetném ,akkor a kocsi teljes szélességét is kihajtott visszapilcsikkel, és a csomitartó szélességét és méységét is legyél szives megadni majd!

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3947 Dátum: 2014.06.01 18:26:37 »
Nem volt még diesel autóm. Nem tudom saját tapasztalatból. Csak érdeklődöm másoktól és ezt is hallottam jópárszor.
Nem tesz jót a diesel motornak ,ha nem melegszik be (és télen lassan melegszik), ha rövidtávon használják és újrainditgatják, ha nem ég ki (le) bizonyos
helyeken a lerakódás stb.
Sokan tudnan sok okos es leginkabb tuti dolgot elmondani.Akar ugyis,hogy az eletben nem volt olyan tipusu,gyartmanu,uzemanyagu autojuk.Mindegy is.
Az igez,hogy nem tesz jot a hideg uzem neki,de az a benzinesnek se.Viszont a benzines nemileg hamarabb melegszik.De kiegetni azt is illik neha napjan.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #3948 Dátum: 2014.06.01 22:11:13 »
Ha kérhetném ,akkor a kocsi teljes szélességét is kihajtott visszapilcsikkel, és a csomitartó szélességét és méységét is legyél szives megadni majd!
No, megnéztem.
A kocsi szélessége behajtott tükrökkel adja a gyári 177 cm-t, kihajtva oldalanként 10-10 centivel több, tehát összesen 197.
A csomagtartó nagyjából szabályos méretű, a kereknél van szűkülés, előtte a lökhárító felé kb. 15-20 centi hosszon szélesebb, az ülések felé pedig 4-5 centin szélesedik. A legszűkebb ponton mérve 103 centi széles. A mélysége az ülések tövében mérve 83 cm, - az ülés háta ugye hátrafelé dől, tehát feljebb ez még kisebb - teljesen hátratolt középső üléssorral. A belső magassága pedig 85 centi, ez lévén sík az alja a teljes csomagtartóra igaz.
Ha előrébb tolom a középső üléseket, ami kb. 20 centit jelent még, akkor az "új" rész alja mélyebben van, mint a tulajdonképpeni csomagtér alja, tehát akkor nem lesz teljesen sík.
Még annyit hozzátennék, hogy nekem van benne csomagtértálca és ezzel együtt mértem, tehát enélkül talán 1-1 centivel nagyobb számok is kijöhetnek.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.01 22:12:58 írta music »
music     

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3949 Dátum: 2014.06.01 22:32:21 »
No, megnéztem.
A kocsi szélessége behajtott tükrökkel adja a gyári 177 cm-t, kihajtva oldalanként 10-10 centivel több, tehát összesen 197.
A csomagtartó nagyjából szabályos méretű, a kereknél van szűkülés, előtte a lökhárító felé kb. 15-20 centi hosszon szélesebb, az ülések felé pedig 4-5 centin szélesedik. A legszűkebb ponton mérve 103 centi széles. A mélysége az ülések tövében mérve 83 cm, - az ülés háta ugye hátrafelé dől, tehát feljebb ez még kisebb - teljesen hátratolt középső üléssorral. A belső magassága pedig 85 centi, ez lévén sík az alja a teljes csomagtartóra igaz.
Ha előrébb tolom a középső üléseket, ami kb. 20 centit jelent még, akkor az "új" rész alja mélyebben van, mint a tulajdonképpeni csomagtér alja, tehát akkor nem lesz teljesen sík.
Még annyit hozzátennék, hogy nekem van benne csomagtértálca és ezzel együtt mértem, tehát enélkül talán 1-1 centivel nagyobb számok is kijöhetnek.

Hát mégegyszer nagyon köszönöm!
Nem gondoltam ,hogy ilyen gyors leszel és ennyire kemeritő választ irsz! :)
Előre tolt második üléssornál is azért van megfelelő lábtér (nem 180 cm feletti magasságú ember számára) ?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #3950 Dátum: 2014.06.01 22:47:15 »
Van.
music     

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3951 Dátum: 2014.06.02 09:06:52 »
egy par kép róla.

Amúgy a csomagtartó az összes lehajtott üléssel is sik marad, de a tetö nem sik, igy az elsö ülések mögött a legnagyobb a magaság.
Meglehet tömni cuccal rendessen.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.02 09:10:12 írta NyariG »

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3952 Dátum: 2014.06.02 12:37:22 »
Sziasztok!

Látom . Remek.
Köszönöm a segitségeket!
Azért érdeklődtem a méretek iránt, mert nyaranta a telekről és vidékről gyümölcsös ládákát kellene bepakolnom.
És ha remekül elférnek, akkor tényleg praktikus és elég a csomagtere a Versonak is.
OFF
Mitsubishi Grandist néztem és Mazda 5 -öt még.
De a garázsban a Versóval jobban elférnék ill. beférnék az ajtón.
ON

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3953 Dátum: 2014.06.02 15:54:08 »
Sziasztok!

Látom . Remek.
Köszönöm a segitségeket!
Azért érdeklődtem a méretek iránt, mert nyaranta a telekről és vidékről gyümölcsös ládákát kellene bepakolnom.
És ha remekül elférnek, akkor tényleg praktikus és elég a csomagtere a Versonak is.
OFF
Mitsubishi Grandist néztem és Mazda 5 -öt még.
De a garázsban a Versóval jobban elférnék ill. beférnék az ajtón.
ON
Vonohorgon egy kis futoval meg nem gondolkoztal?Ami nem fer be az utasterbe,az mehet a futora.

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3954 Dátum: 2014.06.02 19:52:21 »
Vonohorgon egy kis futoval meg nem gondolkoztal?Ami nem fer be az utasterbe,az mehet a futora.
Nem gondolkodtam utánfutón mert nem szeretem, és nincs is olyan sok batyu.
Nem őstermelő vagyok :) .
Most egy Xsara csomagterében is szükösen olykor ,de elférünk.
Ezt akarom lecserélni jobban pakolható és a hátsó üléseknél nagyobb lábterű autóra.
Kombit is néztünk,de inkább magasabb felépitmény lenne kényelmesebb. Már öregebb napjaimra is gondolok!. :D

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3955 Dátum: 2014.06.02 20:45:09 »
Nem gondolkodtam utánfutón mert nem szeretem, és nincs is olyan sok batyu.
Nem őstermelő vagyok :) .
Most egy Xsara csomagterében is szükösen olykor ,de elférünk.
Ezt akarom lecserélni jobban pakolható és a hátsó üléseknél nagyobb lábterű autóra.
Kombit is néztünk,de inkább magasabb felépitmény lenne kényelmesebb. Már öregebb napjaimra is gondolok!. :D
Akkor nehany sajat tapasztalat. Hatha segit.
Kombi I-es Focusbol ultem at a Versoba. Nem lehet oket osszehasonlitani. Hiaba kombi,a raktere nem nagyobb. Lehet papiron az,de ki a banat szallit 1liter terfogatu szabalyos teglatesteket? Nalunk a babakocsi 90%-ban az autoba lakik. Olyan,mint az emelo,eu doboz,alapfelszereles. Ehhez jonnek az egyeb bepakolando cuccok. A fokusban sem fert el jobban semmim,mint ebben. Amerikai focizom,igy a felszereles+taska megmutatja mire kepes egy csomagtarto. Ennyit a hatuljarol.
190 centi,+100kilo vagyok. A vallban szelesebb tipus. Nem vagyok egy hegyomlas,de az atlagnal jobb fizikumom van. A focus 1evig volt meg,a most ket es fel eves kislanyom a gyerekulesbol rugdosta a hatamat. A Versoban nem eri el az ulesemet. Sokat segit ez a tologatos rendszer.
Ha kombi es nagy csomagter,akkor Octavia. Ha kell a hatso labter is,akkor a II-es.
Mi,3 tagu csaladkent,egy kis gyerekkel kenyelmesen elferunk.
Ja,nehany hete kirandultunk egy idegenben jatszott meccs miatt. Ott alvosra szerveztuk. Egy nagy borond,egy kezi,egy hutotaska,a foci cuccom,az asszony mindentrejtofeneketlen valltaskaja es (ugye) a babakocsi. A hutotaska mogottem volt,hogy elerjem a kajat,a nejem csodataskaja a hatso ulesen(bevetesre varv),a tobbi a csomagtartoban.

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3956 Dátum: 2014.06.02 21:06:27 »
Köszönöm, értem és valóban meggyőző.
Nemhiába került  a látószögembe a korábbban emlitett 3  egyterű.
És mostanság jobban a verso felé hajlik minden.
Ezért is regisztráltam a fórumon és kértem elsőkézből segitséget, tanácsokat. :)
Már csak a pénzt kell összeszednem a cserére.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #3957 Dátum: 2014.06.02 22:36:30 »
 A csomagtér belmagassága is fontos - ami jelen esetben elég nagy. Ugyanis a COV-ba befér állítva e közepes bőröndünk, így ténylegesen sokkal kisebb helyet vesz el, mint egy kombiban, vagy liftbavkben venne, hiszen ott csak fektetve férne el. Ráadásul van a nagyobb családban az utód autó is, ami mát csak simán Verso. Annak papíron egy picit nagyobb a csomagtere, de nem álló, hanem fekvő téglatest alakú, magyarul abban sem férne el állítva ez a bőrönd, ahogyan a Prius+-ban sem. Szóval nem minden a literszám, bár nyilván vannak korlátok, egy rossz formájú 600 literes puttony azért még mindig jobb, mint egy szabályos téglatest, ami csak 350 liter.
music     

koii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #3958 Dátum: 2014.06.03 11:17:01 »
A csomagtér belmagassága is fontos - ami jelen esetben elég nagy. Ugyanis a COV-ba befér állítva e közepes bőröndünk, így ténylegesen sokkal kisebb helyet vesz el, mint egy kombiban, vagy liftbavkben venne, hiszen ott csak fektetve férne el. Ráadásul van a nagyobb családban az utód autó is, ami mát csak simán Verso. Annak papíron egy picit nagyobb a csomagtere, de nem álló, hanem fekvő téglatest alakú, magyarul abban sem férne el állítva ez a bőrönd, ahogyan a Prius+-ban sem. Szóval nem minden a literszám, bár nyilván vannak korlátok, egy rossz formájú 600 literes puttony azért még mindig jobb, mint egy szabályos téglatest, ami csak 350 liter.
Igen ez igaz, mert a Citrónál sokszor ez a gondom,hogy nem tudom magasra pakolni.
Még ha a kalaptartót kiszedem, akkor sem nyerek vele túl sokat a csapott segge miatt.
Azt hiszem tényleg tökéletes választás lesz egy 1.8 benzines Corolla Verso a részünkre.
Bár a külső visszapillantó elektromos behajthatósága és a tolatóradar (mert megszoktam) kellene .

suvegesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #3959 Dátum: 2014.06.03 11:38:43 »
Sziaszto!

06-os Corolla verso D-4Dcat 2200 ccm-es, diesel típusú szgk-m a következő hibát produkálja. Kigyullad a check engine , a fogyasztás megnőtt. Ahol kiütöttük a hibát, ott azt mondták, hogy az 5. porlasztó hibája okozza (ami a kipuff. rendszerben égeti el a kormot). Korábban ezzel volt probléma, de akkor az volt a tünet, hogy gyorsítani nem lehetett az autóval, 80-nál jobban nem lehetett menni. 

köszönöm előre a segítséget !

Üdvözlettel  Zoltán.