Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548526 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2505 Dátum: 2010.10.23 22:45:58 »
Kp-ért kicsit drága, talán azért nem kelt még el  :lol:

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2506 Dátum: 2010.10.24 21:27:03 »
Szerintem nem régóta árulják.

Ennek csak jelenthet

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6_sol-2854000

(Ha az azonosító első 4 számát nézed, az hetente kb. 15-öt "ugrik". Most 4232 körül járunk)

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2507 Dátum: 2010.10.26 12:40:17 »

Nem tudom, hogy mennyire típusspecifikus kérdés, de milyen ablaktörlő lapátot használtok, ami jól töröl, sokáig tart és nem drága?
Nekem még a gyári van fenn (4 éves), de már cserélném, csak azt hallottam, hogy a gyári nem annyira jó, azért nem mertem ma kérni a szervizben.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2508 Dátum: 2010.10.26 12:50:48 »
Pont a napokban többen is megelégedéssel nyilatkoztak a Valeo ablaktörlőkről. Elfogadtató ár, jó minőség.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2509 Dátum: 2010.10.26 12:52:10 »
Nekem még csak 12 órája van fenn a Valeo ablaktörlő, így egyelőre nem tudok érdemben nyilatkozni. :D
Meg úgyis évente kell cserélnem az ablaktörlő lapátokat, szóval nekem igazából mindegy is, egy évig bármelyik kihúzza.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Corolla Verso
« Válasz #2510 Dátum: 2010.10.26 18:29:18 »

Nem tudom, hogy mennyire típusspecifikus kérdés, de milyen ablaktörlő lapátot használtok, ami jól töröl, sokáig tart és nem drága?
Nekem még a gyári van fenn (4 éves), de már cserélném, csak azt hallottam, hogy a gyári nem annyira jó, azért nem mertem ma kérni a szervizben.



Ha már 4 éve van fent a gyári és eddig meg voltál vele elégedve, akkor miért nem maradsz annál? Nem vagy nem sokkal drágább mint a Valeo!
Xanyi

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2511 Dátum: 2010.10.26 23:48:08 »
Nekem nagyon bejött az optifit ablaktörlő.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corolla Verso
« Válasz #2512 Dátum: 2010.10.27 12:28:18 »
A Marsó Gumisoknál most akciózzák az aeroblade ablaktörlőket 1290Ft/db áron. Ezek a hagyományos csatisokra vonatkoznak, az újabb, gyárilag aeroblade törlővel kijött autóknál 3990Ft/pár!!! Nekem egy éve vannak fent, elöl-hátul, hibátlanok! :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2513 Dátum: 2010.10.27 17:44:54 »
Sziasztok,

nem tudjátok, a gyári alufelni csavarokkal fel lehet tenni lemezfelnit? A Mayer használtautó részlegén azt mondják igen ("lemezfelniével alufelnit nem, fordítva igen"), én sem kaptam a téli kerekekhez más csavart. Ránézésre "miért ne" (ez is kúpos, az is kúpos), a pótkerék is lemez... Mit mondotok?
Kösz!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2514 Dátum: 2010.10.27 18:18:35 »
Nekem anno az Aurisnal azt mondtak, hogy fel lehet tenni, de randa mint a bun: nagyon kiall a nagy pereme miatt.
Inkabb vettem egy garnitura csavart a lemezfelnihez.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Corolla Verso
« Válasz #2515 Dátum: 2010.10.27 18:42:29 »
Nekem anno az Aurisnal azt mondtak, hogy fel lehet tenni, de randa mint a bun: nagyon kiall a nagy pereme miatt.
Inkabb vettem egy garnitura csavart a lemezfelnihez.

Az alátétes alufelni csavarnak is a vége kúposra van kialakítva, pont azért, hogy a pótkereket fel lehessen tenni velük. De ugye a pótkerék is ideiglene megoldásnak van szánva, mint ahogy ez is. Tehát fel lehet, csak ronda mint a bűn!
Xanyi

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2516 Dátum: 2010.10.27 20:09:03 »
Nekem anno az Aurisnal azt mondtak, hogy fel lehet tenni, de randa mint a bun: nagyon kiall a nagy pereme miatt.
Inkabb vettem egy garnitura csavart a lemezfelnihez.

Az alátétes alufelni csavarnak is a vége kúposra van kialakítva, pont azért, hogy a pótkereket fel lehessen tenni velük. De ugye a pótkerék is ideiglene megoldásnak van szánva, mint ahogy ez is. Tehát fel lehet, csak ronda mint a bűn!

Kösz.

És vajon a dísztárcsa alá befér? Mert ugye akkor mindegy hogy hogy néz ki....

BÁr valszeg most kicserélem a kereket az alufelni csavarjaival, aztán ha lesz affinitásom, lecserélem a csavarokat. (lehet ha meglátom, megnő az ingerem a vásárlásra :) )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2517 Dátum: 2010.10.27 20:18:30 »
BÁr valszeg most kicserélem a kereket az alufelni csavarjaival, aztán ha lesz affinitásom, lecserélem a csavarokat. (lehet ha meglátom, megnő az ingerem a vásárlásra :) )
Azt javaslom, vegyél egy garnitúra csavart a lemezfelnihez. Lehet, hogy első hallásra soknak tűnik az a 8-10 ezer Ft, de az tuti a lemezfelnihez való.
Ahogy már írta is itt valaki, az alufelni csavarja a felni felől sík, míg a lemezfelnié kúpos, emiatt sem hinném, hogy "kompatibilis" lenne.
A dísztárcsát én nem használtam a téli kerekekhez, de a lemezcsavarok miatt simán felment volna. Mondjuk én valami lengyel dísztárcsa "utánzatot" próbáltam fel rá, az gond nélkül ráment, csak éppen zörgött, így aztán leszedtem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.27 20:21:06 írta Sanyesz »

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2518 Dátum: 2010.10.27 22:29:52 »

Ahogy már írta is itt valaki, az alufelni csavarja a felni felől sík, míg a lemezfelnié kúpos, emiatt sem hinném, hogy "kompatibilis" lenne.

Kúpos az, az alufelni csavarja ugyanolyan mint a lemezé, csak a "kifelé álló" oldalon hosszabb.

Tehát ez nem lehet akadály.

A dísztárcsa meg jóhogy rámegy a lemezfelni csavarra :-)

Kösz a hozzászólásokat, holnap meglássuk. Ha lesz a gumisnál csavar, beruházok. (Bontóban érdemes lehet esetleg?)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2519 Dátum: 2010.10.28 14:41:13 »

Ahogy már írta is itt valaki, az alufelni csavarja a felni felől sík, míg a lemezfelnié kúpos, emiatt sem hinném, hogy "kompatibilis" lenne.

Kúpos az, az alufelni csavarja ugyanolyan mint a lemezé, csak a "kifelé álló" oldalon hosszabb.

Tehát ez nem lehet akadály.

A dísztárcsa meg jóhogy rámegy a lemezfelni csavarra :-)

Kösz a hozzászólásokat, holnap meglássuk. Ha lesz a gumisnál csavar, beruházok. (Bontóban érdemes lehet esetleg?)

Felraktam ma a téli kerekeket a nyári csavarokkal - nem is olyan vészes. Nem áll ki a kerék síkjából, így marad. :-)