Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548488 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2190 Dátum: 2009.10.21 18:43:02 »
Én ugyan nem akartam belugatni...

Szóval én beleugattam.  :eek:  :whistling:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2191 Dátum: 2009.10.21 19:00:09 »
Én ugyan nem akartam belugatni...

Szóval én beleugattam.  :eek:  :whistling:
Naaaaaaaaaaaaaaa, olvasd tovább: ... de ha már Satriani LEÍRTA...  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2192 Dátum: 2009.10.21 20:21:13 »
Én korábban, télen, szinte sose kapcsoltam be a klimát, mondván minek, hűtteni ugysem kel, Csak amiota (májusba) bedőglött a nejem 2 éves fiestájába a klima - vagyis kiment belőle a gáz -  és arra a kérdésemre, hogy hogyan fordulhat ez elő egy 2 éves autoval,  a szerviz azt válaszolta: biztos nem volt a télen menetve a klima  -  szoval ezért is kérdeztem ti milyen sűrün használjátok ilyenkor, igaz mostmár én is jobban odafigyelek rá, nehogy a kis cov-vel is igy járjak...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2193 Dátum: 2009.10.21 20:26:09 »
Érdekes, ha esik az eső, és megázva szállunk be a kocsiba, akkor egy idő múlva automatikusan bekapcsolja a klímát, mivel a páratartalom megnő, így a harmatpont alacsonyabb lesz, elkerülvén a párásodást. Ebből adódik, hogy ven a miénkben levegő nedvességmérő szenzor. Ha nincsen auto üzemmódban, természetesen ez a funkció nem tud működni.
Sajnos a COV-ban az "AUTO" funkció egyáltalán nem kapcsolja be a klímát. Ez érvényes a nyári kánikulára is, magyarán külön BE kell kapcsolni, ha hűteni szeretnénk az utasteret. Ezt már korábban is "sérelmeztem". :wacko:
Ennyiben jobb pl. a céges Laguna vagy Octavia, ahol az "AUTO" tényleg auto. Ha kell hűt, ha kell fűt. :hmmmm: Úgy, hogy a következő autóm egy Scenic III. lesz. :ph34r: ... és automata, nemcsak a klíma, hanem a váltó is! :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.21 20:30:02 írta Sanyesz »

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2194 Dátum: 2009.10.21 21:29:44 »
Nem tudom, de nekem, amint megnyomom az AUTO gombot, kilma egyből bekapcs, fejre-lábra fuj minimum 3ason hogy lobogjon a hajam, pedig nekem is COV van 2008dec-i és amint hozzáérek a hőfokon kivül máshoz kikapcsol az auto fokozat.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2195 Dátum: 2009.10.21 21:42:03 »
Nem tudom, de nekem, amint megnyomom az AUTO gombot, kilma egyből bekapcs, fejre-lábra fuj minimum 3ason hogy lobogjon a hajam, pedig nekem is COV van 2008dec-i és amint hozzáérek a hőfokon kivül máshoz kikapcsol az auto fokozat.
Persze, ez nálam is így van. Amire én gondoltam, az az, hogy a klíma (A/C) automatikusan nem kapcsol be. Nálam pl. 21.5 fokra van állítva a hőmérséklet. Nyáron nyilván ennél melegebb van, tehát hűteni kellene. De ezt automatikusan nem teszi meg, csak ha ÉN megnyomom az A/C gombot. Az említett két OFF márka "AUTO" funkcióban teljesen önállóan kezeli a fűtést-hűtést. Ezt hiányolom én a COV-ból. :cry:

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2196 Dátum: 2009.10.21 21:42:13 »
Naaaaaaaaaaaaaaa, olvasd tovább: ... de ha már Satriani LEÍRTA...  ;)

Jó-jó, de én mitől vagyok más? :D Szerintem nem beleugatás, ha te, ha én írom le a véleményem. ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2197 Dátum: 2009.10.21 22:17:06 »
Sajnos a COV-ban az "AUTO" funkció egyáltalán nem kapcsolja be a klímát. Ez érvényes a nyári kánikulára is, magyarán külön BE kell kapcsolni, ha hűteni szeretnénk az utasteret. Ezt már korábban is "sérelmeztem". :wacko:
Ennyiben jobb pl. a céges Laguna vagy Octavia, ahol az "AUTO" tényleg auto. Ha kell hűt, ha kell fűt. :hmmmm: Úgy, hogy a következő autóm egy Scenic III. lesz. :ph34r: ... és automata, nemcsak a klíma, hanem a váltó is! :yes:
Két gombnyomás kell a klíma bekapcsolásához, tehát másik autót veszek...izé...  :hmmmm:
Gabe 254.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2198 Dátum: 2009.10.21 22:37:40 »
Két gombnyomás kell a klíma bekapcsolásához, tehát másik autót veszek...izé...  :hmmmm:
Nyilván nem törik le a kezem a két gombnyomástól ::), de így az "automata klíma" elnevezés nem a valóságot takarja.  :nono:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2199 Dátum: 2009.10.21 22:59:09 »
Hát tudod, ez egyén preferencia kérdése.

Én személy szerint nem örülnék neki, ha auto állásban automatice jönne a klíma is. Én annak se örülök, hogy párátlanító funkció bekapcsolásakor bekapcsol a klíma. Úgy vagyok vele, hogy "köszönöm, tudom mikor akarom használni a klímát. Ha szükségét érzem. És sztem ezzel vagyunk még így egy páran. Meg ezzel ellenkezően is. Én csak azon lepődtem meg, hogy a hsz-odból (nekem) az jött le, hogy emiatt (is-gondolom) váltasz autót.

Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2200 Dátum: 2009.10.22 10:29:48 »
Hamár van rajta Auto gomb, akkor legyen valóban teljesen automata a rendszer, ez nem nagy elvárást szvsz. ebben az árkagóriában.
Ez természetesen nem akadálya annak, hogy az user adott esetben saját maga döntse el mit is szeretne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2201 Dátum: 2009.10.22 10:32:21 »
Úgy, hogy a következő autóm egy Scenic III. lesz. :ph34r: ... és automata, nemcsak a klíma, hanem a váltó is! :yes:

Én nagyon kellemesen csalódtam minden tekintetben a ScenicII-emben. A III-as széria, pedig minden tekintetben egy jó nagy előrelépés a II-höz képest. Mondjuk nem annyira, mint az I. széria és a II között van, de közel annyi.  A 2.0 dCi motorral és automata váltóval pedig ínyencség.  :wub:
Na itt abbafejezem az OFF-ot.
Ha gondolod, akkor folytassuk az Egyéb autókban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2202 Dátum: 2009.10.26 16:53:22 »
Ez nem olyan meglepo, hisz nem olyan regiivasu sem az auto, sem a valto, sem a motor. Igy ez a harom egyutt meg...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2203 Dátum: 2009.11.02 21:29:10 »
Én se nagyon örülnék neki ha a klima folyton bekapcsolna amikor én nem akarm használni, pl. vki olyan ül a kocsiban aki nem birja a klimát, vagy tegyük fel kevés a gáz a klimában nem tesz neki jot a használat és abba a pillanatba nem tudom szervizbe vinni feltöltetni erre ez meg itt nem figyelem azt bekapcsol - szoval izlések és pofonok, ki hogy szereti, nekem szerencsére jo ez igy.
Amugy nem tudja vki, COV-ba van olyan hogy automatikusan becsukodo tükrök?? Pláne hogy utolag??? Szűk utcánk miatt minden napom ezzel kell kezdenem meg zárnom. és már egyre jobban unom :-(

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2204 Dátum: 2009.11.02 21:53:43 »
Amugy nem tudja vki, COV-ba van olyan hogy automatikusan becsukodo tükrök?? Pláne hogy utolag??? Szűk utcánk miatt minden napom ezzel kell kezdenem meg zárnom. és már egyre jobban unom :-(

A Corollánál kipróbáltam, de összetörött az üveglap; 10e be fájt :D - ( lehet, hogy ~50-el túl gyors volt a becsukás? )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!