Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548442 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Corolla Verso
« Válasz #2145 Dátum: 2009.08.18 14:53:29 »
Valaki vezetett mar egyebkent ilyen muszerfali valtoval autot? Nekem az hianyozna belole valoszinuleg, hogy nem tudom rajta pihentetni a kezemet, foleg suru valtasoknal (pl. varosban, M0-n araszolgatas  :hmmmm: )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2146 Dátum: 2009.08.18 14:55:13 »
Valahogy így kell megközelíteni, ha már mindenképp érvelni akar az ember a 3+3 elrendezés ellen. Egyébként szerintem mind a Multiplában, mind az FRV-ben el lehet férni átlagos testalkattal. (Valószínűleg szerepet játszik, hogy mindkettő szélesebb egy átlag kompakt egyterűnél.)

Ja, és ha már játszunk a szavakkal: a 3+3 nem azért nem terjedt el, mert nem praktikus. A 2+3+2 sem praktikus, a hátsó sorban csak lábatlan gyerekek férnek el, mégis elterjedt. A 3+3 kényelmesebb 6 embernek, mint amennyire a 2+3+2 kényelmes hétnek.
El lehet férni hárman elöl az említett autókban, de azt azért nem nevezném kényelmesnek, mondjuk nem szívesen utaznék így 7-8 órát, az biztos. Három átlagos testalkatú felnőtt ember úgy fér el, hogy felkarjuk, válluk összeér. Ez azért nem a legjobb, sok órán át.... Ha a számokat nézzük: egész pontos adatom nincs, de 150-valahány centinél nem lehet nagyobb a belső szélességük elöl. Ennyin osztozik a három ember. Ez körülbelül a fapados utasszállítókon szokásos standard helykínálatnak felel meg, ami ugye nem a komfort netovábbja - pedig ott nem kell egyiküknek sem vezetni, pedálokat, váltót, kormányt kezelni stb...

A dolog, mármint a 3+3 legnagyobb előnye szvsz abban van, hogy ugye a hétülésesekben, leszámítva a nagyon nagyokat (a COV-osztálynál nagyobbakat), hétüléses konfig esetén alig marad csomagtartó. Ennyit nekem nemigen érne meg egy konkrét választási helyzetben az, hogy ha akarom, akkor be tudok ültetni 6 helyett 7 embert  :hmmmm: ...

Ami a harmadik sor helykínálatát illeti, arra azért igenis vannak konkrét példák, hogy el lehet itt is férni normálisan - és nem is muszáj egyterű legyen: ott a Logan MCV, simán befér két felnőtt leghátulra is, nyomorgás nélkül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2147 Dátum: 2009.08.18 14:57:14 »
Valaki vezetett mar egyebkent ilyen muszerfali valtoval autot? Nekem az hianyozna belole valoszinuleg, hogy nem tudom rajta pihentetni a kezemet, foleg suru valtasoknal (pl. varosban, M0-n araszolgatas  :hmmmm: )
Tartósan a váltón tartani a kezedet nem jó ötlet. Hamarabb kopik tőle a szerkezet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2148 Dátum: 2009.08.18 15:05:45 »
Három átlagos testalkatú felnőtt ember úgy fér el, hogy felkarjuk, válluk összeér.

Ha azt nézzük, hogy ez a helyzet egy Avensisben is, az nem is olyan rossz. :) Egyébként az FRV-ben a középső ülések tologathatóak, így el lehet kerülni, hogy egy síkban legyen a három felsőtest. A Multiplának meg eleve eltolva vannak beszerelve az ülései, szóval vállban nem is olyan szűk a helyzet, mint amilyennek elsőre tűnik.

Az említett autókkal az a baj, hogy nem túl szépek, és a reklámkampányukba sem fektettek túl sokat. Ha lenne gyerkőc, én bevállalnám bármelyiket. (Igen, a Multiplát is. Az egyik vállalható Fiat az elmúlt évtizedekből.)

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2149 Dátum: 2009.08.18 15:07:24 »
Valaki vezetett mar egyebkent ilyen muszerfali valtoval autot? Nekem az hianyozna belole valoszinuleg, hogy nem tudom rajta pihentetni a kezemet, foleg suru valtasoknal (pl. varosban, M0-n araszolgatas  :hmmmm: )

Jó helyen van ott a váltó. Tesztutakon kívül Anyám Civicjét vezettem elég sokat, abban is a műszerfalon van a váltó. Nem sok dolgot kedvelek abban a kocsiban, ez az egyik.

Egyébként ahogy Palaczk is írja, nem a legjobb ötlet könyöklő helyett használni a váltókart. Vegyél egy boxot a kocsiba, praktikus és kényelmes is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2150 Dátum: 2009.08.18 15:15:08 »
Ha azt nézzük, hogy ez a helyzet egy Avensisben is, az nem is olyan rossz. :) Egyébként az FRV-ben a középső ülések tologathatóak, így el lehet kerülni, hogy egy síkban legyen a három felsőtest. A Multiplának meg eleve eltolva vannak beszerelve az ülései, szóval vállban nem is olyan szűk a helyzet, mint amilyennek elsőre tűnik.

Az említett autókkal az a baj, hogy nem túl szépek, és a reklámkampányukba sem fektettek túl sokat. Ha lenne gyerkőc, én bevállalnám bármelyiket. (Igen, a Multiplát is. Az egyik vállalható Fiat az elmúlt évtizedekből.)
Jó, hát nyilván nem voltak hülyék a tervezők sem a Fiatnál, sem a Hondánál, megtették amit az adott keretek között meg lehetett tenni  :) ... Szükségmegoldásnak, arra hogy adott esetben be lehessen suttyantani egy hatodik embert is a kocsiba (csomagtér-vesztés nélkül), tényleg jó a dolog. Gyakori hatfős használatra viszont szvsz kicsik, erre a célra valami nagyobb, minimum Grand Scenic-méretű járgány kellene.

Avensis: utálok is benne harmadmagammal ülni hátul, az tuti  :hmmmm:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corolla Verso
« Válasz #2151 Dátum: 2009.08.18 20:08:53 »
Az FR-V  nem a Honda legjobban sikerült modellje, a honda minőséget kifelejtették belőle. Pl Fiat Multipla jobb tervezésben, minőségben és megbízhatóságban (bár tudom, az nem japán, csak egy sz@r olasz és úgy néz ki, ahogy kinéz)
Azt mire alapozod, hogy a Multipla megbízhatóbb? Nehezen tudom elképzelni. Amúgy van Honda topik ;) ...

Mar a sz@r olasz kifejezes sem helytallo, de az meg, hogy a Multipla az egyik legmegbizhatobb Fiat, egyszeruen teny. Tessek csak nezegetni a nepiteleteket vagy megkerdezni hozzaerto szereloket. Egyebkent az FR-V siman lenyomja tervezesben, megbizhatosagban, gyakorlatilag mindenben.  ;)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

01010011

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2152 Dátum: 2009.08.18 21:05:44 »
Mar a sz@r olasz kifejezes sem helytallo, de az meg, hogy a Multipla az egyik legmegbizhatobb Fiat, egyszeruen teny. Tessek csak nezegetni a nepiteleteket vagy megkerdezni hozzaerto szereloket.

...és a Multipla még szép is.
  :death: :death: :death:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corolla Verso
« Válasz #2153 Dátum: 2009.08.18 21:28:02 »
Európai méretű személyautóban nem tud elférni egymás mellett három ember kényelmesen. Ehhez dögnagy batár amcsi kocsik kellenek (ott ugye sokkal-sokkal gyakoribb is az elöl háromüléses autó).

Ez igy nem allja meg a helyet! Tessek elmenni egy kereskedesbe es kiprobalni hosszutavon egy Multiplat. En probaltam, nem is keveset. Tokeletes kenyelemben ul benne 6 :excl: ember, elol is es hatul is. Plusz hatul allithato a tamla, tehat meg az atlagos autoknal is joval kenyelmesebb. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corolla Verso
« Válasz #2154 Dátum: 2009.08.18 21:36:21 »
Az FR-V  nem a Honda legjobban sikerült modellje, a honda minőséget kifelejtették belőle. Pl Fiat Multipla jobb tervezésben, minőségben és megbízhatóságban (bár tudom, az nem japán, csak egy sz@r olasz és úgy néz ki, ahogy kinéz)
Azt mire alapozod, hogy a Multipla megbízhatóbb? Nehezen tudom elképzelni. Amúgy van Honda topik ;) ...

Mar a sz@r olasz kifejezes sem helytallo, de az meg, hogy a Multipla az egyik legmegbizhatobb Fiat, egyszeruen teny. Tessek csak nezegetni a nepiteleteket vagy megkerdezni hozzaerto szereloket. Egyebkent az FR-V siman lenyomja tervezesben, megbizhatosagban, gyakorlatilag mindenben.  ;)

Huha, ezt csunyan elirtam. A Multipla nyomja le csunyan az FRV-t.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corolla Verso
« Válasz #2155 Dátum: 2009.08.18 21:42:37 »
Mar a sz@r olasz kifejezes sem helytallo, de az meg, hogy a Multipla az egyik legmegbizhatobb Fiat, egyszeruen teny. Tessek csak nezegetni a nepiteleteket vagy megkerdezni hozzaerto szereloket.

...és a Multipla még szép is.
  :death: :death: :death:

A szepseg relativ. Nekem tetszik. Nem halok meg az unalomtol benne. Kedves, vidam, szindus. Elheto auto. Kivulrol is kulonleges, es kenyelmes, en sok-sok km-t utaztam es vezettem ilyen autoval. Megnezik. Nem jon szembe tul gyakran. Nem csak legyintenek az emberek, hogy mar megint elhuzott itt egy platinaszurke valami. Birkaszellemmel nyilvan nem parosithato.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2156 Dátum: 2009.08.18 22:03:58 »
Valaki vezetett mar egyebkent ilyen muszerfali valtoval autot? Nekem az hianyozna belole valoszinuleg, hogy nem tudom rajta pihentetni a kezemet, foleg suru valtasoknal (pl. varosban, M0-n araszolgatas  :hmmmm: )

Wartburg ? :D :D :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corolla Verso
« Válasz #2157 Dátum: 2009.08.18 22:19:19 »
Valaki vezetett mar egyebkent ilyen muszerfali valtoval autot? Nekem az hianyozna belole valoszinuleg, hogy nem tudom rajta pihentetni a kezemet, foleg suru valtasoknal (pl. varosban, M0-n araszolgatas  :hmmmm: )

Gondolom azt tudod, hogy az egyik legrosszabb dolog, amit a manualis valto kaphat az elettol az az, ha pihenteti rajta az ember a kezet menetkozben.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2158 Dátum: 2009.08.18 23:21:11 »
Hahó, kéretik a Multiplát, FR-V-t meg a többi offos cuccot a továbbiakban nem itt tárgyalni!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2159 Dátum: 2009.08.18 23:30:43 »
Mondtam, hogy én szívesen olvasom az ilyesmit....