Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557389 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Corolla Verso
« Válasz #3870 Dátum: 2014.04.17 15:21:58 »
már 10éve létezik ilyen gombnyomásos inditäsú cov?
gagyi az a fejegység. amugy mit gondoltok róla?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-7803102
Szia Robi!
A miénk is idén lesz 10 éves, és gombnyomásos az indítása. 2004-től ilyen mindegyik COV.
Hát, nem egy nagy szám a gyári fejegység sem, sokat gondolkoztam, hogy kicserélem, de az meg csúnya lenne úgy, szóval marad a gyári.  :D
A linken hirdetett autó viszont túl van kicsit árazva, szerintem.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.17 15:26:33 írta kekesiz »

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3871 Dátum: 2014.04.17 15:35:03 »
Udvozlok mindenkit!Regi-uj tulajkent vagyok ujra Toyotas. Volt 2Carina E-m,mindketto 2.0 benzin,1992-es. Aztan volt a faternak egy Starletje,ami nalam volt majd 1evig,amig o a ceges Corollaval kozlekedett.Aztan jott egy fel eves felrelepes a franciakhoz.Ooo,szoval problema mentes volt,de semmi nem fogott meg.Igy kerultem egy B5-os Passatba.Amit imadtunk,csaladi szinten.Kozben kikoltoztun Angliaba es a Passat el kelt a haztol. Itt,mar volt mindenfele rohangalos romhalmaz alattam a Peugeottol a Citroenig,egeszen az Opelen at...Vegul kozel 6ev utan kerultem vissza egy Corolla Versoba. 1.8 benzin,2006 novemberi.Sotet kek es tele van mindenfele foldi joval a navigaciotol a beepitett dvd-ig mindennel.De van egy kis problemam is,amire remelem ti fogtok tudni valami megoldassal szolgalani,vagy elinditani valamerre,ami segit a megfejtesben.
Annyi biztos,hogy van 2 hibakod:C1201 engine control unit es P0420 catalyst system efficiency below thershold (bank 1).
Ehhez jon,hogy tegnap mentem egy 320 km-es osszefuggo utat.Csont ures gaztartalyba toltottem 47.9litert.Ebbol,mire megerkeztem kb maradt valami keves a tank aljaban.Ugy matekoztam,hogy olyan 13-14liter/100km volt a fogyasztasom.Normal autopalyatempo mellett,atlag 92-4km/h-val.Annyira nem sporolos a gazuzem. En valami fele gaz tuladagolasra gondolok,de tok hulye vagyok ehhez.
Egyebirant.A vezethetosege jo,az ulesei kenyelmesek,a futomuve nem tul sportos es megse billeg.Igen,nem egy gokart es nem is egy diesel mozdony.De en sem vagyok egy boyracer.A motorja csendes es ezt imadom!A gyereknek nagyon kenyelmes a hatsoules,foleg,mivel dontheto az ulestamla.Igy sokkal kenyelmesebben tud aludni pl egy hosszabb ut alkalmaval.A ket hatso ajto olyan,mint valami vitorla,amikor az ember kinyitja a fel auto kinyilik.
Szoval,nekem bejon.Ok,a felmerult problemakat megkell oldani.De uj autot vegyel a Merkurnal.
Elore is koszonom az otleteket.
Hú, ez a P0420 -as hiba nekem 1 éve jött elő, azóta sem tudom, hogy mi az oka. Városban nem jelentkezik, csak hosszabb, országutas utazás közben, akkor sem mindig.
Ki lett cserélve a hűtővíz jeladó, mindkét lambda-szonda, így már csak a katalizátor maradt, mint lehetséges hibaforrás, de ez nem két forint, még bontottan sem. A fogyasztással, menetteljesítménnyel semmi gond sincs, így próbálok nem foglalkozni a dologgal. Most megint eltelt 1 hónap, mióta kapott egy katalizátor tisztító löttyöt (Protec) és azóta nem jött a hiba elő, de lehet, hogy anélkül sem jött volna. Szóval sok sikert!  :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Corolla Verso
« Válasz #3872 Dátum: 2014.04.17 16:01:22 »
Szia Robi!
A miénk is idén lesz 10 éves, és gombnyomásos az indítása. 2004-től ilyen mindegyik COV.
Hát, nem egy nagy szám a gyári fejegység sem, sokat gondolkoztam, hogy kicserélem, de az meg csúnya lenne úgy, szóval marad a gyári.  :D
A linken hirdetett autó viszont túl van kicsit árazva, szerintem.  :yes:
1hónapja vadászok rád,h megnézzem a vasadat!!!
ja,ez a bánrévei doki autó xerintem is túlárazott,azért nem is megy el.
1,5M adnék érte kb.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Re: Corolla Verso
« Válasz #3873 Dátum: 2014.04.17 16:29:10 »

Rá szoktam nézni néha, hogy milyen Versok vannak az eladók között 2004-2008 közötti évjárattal, mert fél-1 éven belül én is el akarom adni, hát alig akad benzines...
Ennyire csak a dízelt keresik a vevők, hogy azt hozzák be a nepperek vagy ennyire megbízhatatlan lesz 6-8-10 évesen, hogy mindenki meg akar tőle válni? Vagy ennyire nem veszi senki, hogy csak azok maradnak?
A 60-70 eladó autóból jó ha 8-9 benzines van általában.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Re: Corolla Verso
« Válasz #3874 Dátum: 2014.04.17 16:32:54 »
Rá szoktam nézni néha, hogy milyen Versok vannak az eladók között 2004-2008 közötti évjárattal, mert fél-1 éven belül én is el akarom adni, hát alig akad benzines...
Ennyire csak a dízelt keresik a vevők, hogy azt hozzák be a nepperek vagy ennyire megbízhatatlan lesz 6-8-10 évesen, hogy mindenki meg akar tőle válni? Vagy ennyire nem veszi senki, hogy csak azok maradnak?
A 60-70 eladó autóból jó ha 8-9 benzines van általában.
Nem hiszem, hogy megbízhatatlan lenne a benzines. Hogy sok futásnál jön a hibakódos játszadozás, az nem meglepő, szerintem, ismerve a magyar benzinek minőségét. Én pont használt dízelt nem mernék venni, pedig lehet, hogy alaptalan lenne a félelmem.  ::)

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Re: Corolla Verso
« Válasz #3875 Dátum: 2014.04.17 16:38:25 »
Nem hiszem, hogy megbízhatatlan lenne a benzines. Hogy sok futásnál jön a hibakódos játszadozás, az nem meglepő, szerintem, ismerve a magyar benzinek minőségét. Én pont használt dízelt nem mernék venni, pedig lehet, hogy alaptalan lenne a félelmem.  ::)

Félreértettél, pont erre gondoltam, hogy sok a dízel és erre gondoltam, hogy vagy ennyien adják el vagy ennyire nem veszik, hogy a benzinesek fogynak jobban (és ennyire kevés ezért az elérhető benzinesek száma).

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Re: Corolla Verso
« Válasz #3876 Dátum: 2014.04.17 16:44:21 »
Félreértettél, pont erre gondoltam, hogy sok a dízel és erre gondoltam, hogy vagy ennyien adják el vagy ennyire nem veszik, hogy a benzinesek fogynak jobban (és ennyire kevés ezért az elérhető benzinesek száma).
Bocs, tényleg kicsit félreolvastam.  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3877 Dátum: 2014.04.19 14:34:28 »
Azert ennyire keves a benzinesek szama, mert jok, es hulyek lesznek eladni. Kulfoldon meg egyertelmuen a dizelt veszik, tehat ott meg keves a benzines.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #3878 Dátum: 2014.04.21 08:53:55 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3879 Dátum: 2014.04.21 19:20:43 »
Hú, ez a P0420 -as hiba nekem 1 éve jött elő, azóta sem tudom, hogy mi az oka. Városban nem jelentkezik, csak hosszabb, országutas utazás közben, akkor sem mindig.
Ki lett cserélve a hűtővíz jeladó, mindkét lambda-szonda, így már csak a katalizátor maradt, mint lehetséges hibaforrás, de ez nem két forint, még bontottan sem. A fogyasztással, menetteljesítménnyel semmi gond sincs, így próbálok nem foglalkozni a dologgal. Most megint eltelt 1 hónap, mióta kapott egy katalizátor tisztító löttyöt (Protec) és azóta nem jött a hiba elő, de lehet, hogy anélkül sem jött volna. Szóval sok sikert!  :D
Koszi a tippet! A hutoviz jeladoval fogom kezdeni,az valahogy nem akar osszeallni. Nagyon sokaig tart,mire bemelegszik es el kezd meleget fujni. De elofordult,hogy utkozben a meleglevego megszunt es csak hideget volt hajlamdo adni.
A katalizator tisztitot is figyelmebe ajanlom a szerelonek es utana nezetek az uj aranak is,a bontottban nem bizok. Nem lehet ezeket kitisztittatni valahogy,vagy siman "kiiktatni"?
Az a bajom a hibakoddal,hogy nem mukodik vele a tempomat es en naponta autopalyazom.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corolla Verso
« Válasz #3880 Dátum: 2014.04.21 23:36:10 »
Koszi a tippet! A hutoviz jeladoval fogom kezdeni,az valahogy nem akar osszeallni. Nagyon sokaig tart,mire bemelegszik es el kezd meleget fujni. De elofordult,hogy utkozben a meleglevego megszunt es csak hideget volt hajlamdo adni.
A katalizator tisztitot is figyelmebe ajanlom a szerelonek es utana nezetek az uj aranak is,a bontottban nem bizok. Nem lehet ezeket kitisztittatni valahogy,vagy siman "kiiktatni"?
Az a bajom a hibakoddal,hogy nem mukodik vele a tempomat es en naponta autopalyazom.

utkozben a meleglevego megszunt es csak hideget volt hajlamdo adni
Nem termosztátos a kocsi? ez a hiba nem lehet jeladó...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #3881 Dátum: 2014.04.22 10:11:55 »
utkozben a meleglevego megszunt es csak hideget volt hajlamdo adni
Nem termosztátos a kocsi? ez a hiba nem lehet jeladó...
Szerdan kapott egy uj termosztatot. Hacsak nem kehes az is.

furika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #3882 Dátum: 2014.04.22 12:46:41 »
Üdvözlöm a fórumozókat!
Múlt héten vettünk egy Corolla Versot.
2.2d-4d cat típus. a kérdésem az lenne mire kell odafigyelni . 1810000-km van benne.Az olajcserét jelzi e(?) és milyet javasoltok bele (bocsánat a tegezésért) . A generátor mellet lehet látni egy kis olajfolyást nagy gond e ill  a szervószivattyú nál olajos egy kicsit. a hosszbordás szíjat érdemes e cserélni görgővel vagy nélkül? Egyébb hasznos ötleteket is szívesen fogadok. Köszönettel M

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Corolla Verso
« Válasz #3883 Dátum: 2014.04.22 13:06:26 »
Üdvözlöm a fórumozókat!
Múlt héten vettünk egy Corolla Versot.
2.2d-4d cat típus. a kérdésem az lenne mire kell odafigyelni . 1810000-km van benne.Az olajcserét jelzi e(?) és milyet javasoltok bele (bocsánat a tegezésért) . A generátor mellet lehet látni egy kis olajfolyást nagy gond e ill  a szervószivattyú nál olajos egy kicsit. a hosszbordás szíjat érdemes e cserélni görgővel vagy nélkül? Egyébb hasznos ötleteket is szívesen fogadok. Köszönettel M
szia, 5w-30 a preferált olaj, ha megbízható toyota-szerelő kell a fórumról, keresd crew -t, Vecsésen rendel, átnézi neked, aztán majd mondja, hogy mi kell

ha nem tudod, hogy mikor volt cserélve a szíj, akkor mindenképp javasolt szerintem egy használtautónál vételkor, hogy ne legyen vele gond semmiképp.

Egyébként egy egyszerű muszáj csekklista használtautó vásárláskor:

motorolaj csere
folyadékok (hűtő-, fék-) szintellenőrzése
szűrők (levegő-, üza-, olaj-) cseréje
vezérlés (ha kell, akkor igen, görgőkkel)
fékek átvizsgálása, kitisztítása (szükség esetén betétcsere)

a többit majd a többiek mondják, ha van valami típusspecifikus
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3884 Dátum: 2014.04.22 14:01:43 »
Üdvözlöm a fórumozókat!
Múlt héten vettünk egy Corolla Versot.
2.2d-4d cat típus. a kérdésem az lenne mire kell odafigyelni . 1810000-km van benne.Az olajcserét jelzi e(?) és milyet javasoltok bele (bocsánat a tegezésért) . A generátor mellet lehet látni egy kis olajfolyást nagy gond e ill  a szervószivattyú nál olajos egy kicsit. a hosszbordás szíjat érdemes e cserélni görgővel vagy nélkül? Egyébb hasznos ötleteket is szívesen fogadok. Köszönettel M

Azért az már futásteljesitmény!!! (vagy csak egy nullával több)

Jelzi az olajcserét, de ha az elözö gazda nem cserélt 180e nél akkor épp aktuális mert 15e ként kell cserélni. szintugy a szijat mert azt meg 90e ként mint nemrég megtudtam.
Nemrég észrevettem én is kis olajfoltott a szervokörül, ezt holnap megnézetem a szervizben.