Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557410 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Corolla Verso
« Válasz #3255 Dátum: 2013.02.06 08:56:07 »
Megnéztem, nekem nem világít.
Nekem sem, csak kérdés, hogy kellene-e neki.  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #3256 Dátum: 2013.02.06 10:01:51 »
Nem tudom, hogy mennyire érdekes az infó, de az Avensisben sincs kivilágítva a gomb.
 De így legalább tuti hogy sosem ég ki benne az égő  :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Corolla Verso
« Válasz #3257 Dátum: 2013.02.06 17:14:16 »
Nekem sem, csak kérdés, hogy kellene-e neki.  :D

Úgy emléxem kellene.
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3258 Dátum: 2013.02.06 22:09:06 »
Nem tudom, hogy mennyire érdekes az infó, de az Avensisben sincs kivilágítva a gomb.
 De így legalább tuti hogy sosem ég ki benne az égő  :D
Igen, az Avensis II-ben sem volt égő. A huszonéves tervezésű Corsában meg van. Ott viszont még a műszerfal felülről kap fényt, nem hátulról, igaz, legalább nem zöldet.
music     

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3259 Dátum: 2013.02.07 09:26:16 »
A 2002-es Corollámban világítós volt ez a kapcsoló. Na mindegy, ez legyen a legnagyobb probléma az autóval, így ezennel befejezem ezt a világítós témát.  :yes:

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3260 Dátum: 2013.02.07 10:11:27 »
A 2004-től gyártott Versokon a motorháztető első élénél kellene lennie végig egy gumicsíknak? (A hűtőmaszk és a motorháztető között.)

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Corolla Verso
« Válasz #3261 Dátum: 2013.02.07 13:15:11 »
Üdv Mindenkinek!

Elvileg ma veszek egy Verso-t. Pár kérdés foglalkoztat így az elején. Minden választ szívesen fogadok.

Verso 2004 1.8 SOL manual.

A SOL felszereltségbe mi foglaltatik, esetleg fellelhető valahol egy táblázat? (Már keresgéltem, de csak az újabb gyártású, újabb felszereltségekről találtam teljes leírást.)

105000-es szerviznél miket cserélnek?

Tolatóradart szeretnék hozzá. Csak gyári az ajánlott, vagy esetleg valakinek van tapasztalata egyéb gyártmányokkal? Előre és hátra is szeretnék, kb. elég a csipogós, vagy ledes. Láttam láthatatlant is (illetve csak hallottam, mert láthatatlan) ezt a vészhárító belsejébe építik be, nem biztos hogy már az elején szétfúrmám a lököst.

A műszerfalhoz milyen szert ajánlotok? (off Yaris-hoz valamilyen cockpit terméket használtam)





Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3262 Dátum: 2013.02.07 13:34:27 »
Üdv Mindenkinek!

Elvileg ma veszek egy Verso-t. Pár kérdés foglalkoztat így az elején. Minden választ szívesen fogadok.

Verso 2004 1.8 SOL manual.

A SOL felszereltségbe mi foglaltatik, esetleg fellelhető valahol egy táblázat? (Már keresgéltem, de csak az újabb gyártású, újabb felszereltségekről találtam teljes leírást.)

105000-es szerviznél miket cserélnek?

Tolatóradart szeretnék hozzá. Csak gyári az ajánlott, vagy esetleg valakinek van tapasztalata egyéb gyártmányokkal? Előre és hátra is szeretnék, kb. elég a csipogós, vagy ledes. Láttam láthatatlant is (illetve csak hallottam, mert láthatatlan) ezt a vészhárító belsejébe építik be, nem biztos hogy már az elején szétfúrmám a lököst.

A műszerfalhoz milyen szert ajánlotok? (off Yaris-hoz valamilyen cockpit terméket használtam)

Nekem ezek vannak a SOL felszereltségben (szintén 2004-es modell):
Kipörgésgátló (kikapcsolható), tempomat, esőérzékelős ablaktörlő, menetstabilizátor, 9 légzsák, első-hátsó elektromos ablak, állítható magasságú első ülések. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

hernigl

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #3263 Dátum: 2013.02.08 19:02:27 »
Üdv mindenkinek!

Véleményt kérek Tőletek.
2005 Versom van, idáig hibátlan volt, míg a napokban cseréltettem kuplung szettet lendkerék nélkül.
A kuplung vajpuha lett, de remeg csúztatáskor ill. induláskor.
Van úgy, hogy kereszteződésben gurulva kettesben gázadáskor csúsztatva, azt hiszem hogy kiesik a motor.
A szerelő mondta amikor átvettem, hogy ha kicsit rángat majd bekopik.
Igaz, az átvételtől még kb 20km tettem, de aggódom, hogy ez ilyen marad és vehetek egy lendkerekes szettet.
Szerintetek?

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Corolla Verso
« Válasz #3264 Dátum: 2013.02.08 20:16:32 »
Sziasztok!

Még mindig nézegetem a Corolla versokat a neten. Volna pár késrésem. Ti mint tulajok biztos tudtok válaszolni.

Láttam olyat, ahol a 2. sorban a gyerekülések bele vannak integrálva. Ez mennyire használható, kényelmes?
Milyen évjáratokban van ez?
Láttam olyan kocsikat, amikben a 2. középső ülése kisebb, mint a két szélső. Ebben is elfér 3 gyerekülés, vagy 2 ülés és egy felnőtt kényelmesen? Milyen évjáratok ezek?


Tudnátok segíteni?

hernigl

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #3265 Dátum: 2013.02.08 20:22:14 »
Szia!

A hátsó üléseken minden elfér, kicsit kemények ( nem egy francia fotel  :no:). A harmadik sor ülés, nem felnőtt méret, úgy is mondhatnánk hogy vicces.
az integrált ülést nem értem!
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.08 20:35:08 írta hernigl »

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Corolla Verso
« Válasz #3266 Dátum: 2013.02.08 20:46:54 »
A gyerekülés kinyitható a rendes ülésből.


vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Corolla Verso
« Válasz #3268 Dátum: 2013.02.08 23:01:55 »
Üdv Mindenkinek!

...Tolatóradart szeretnék hozzá. Csak gyári az ajánlott, vagy esetleg valakinek van tapasztalata egyéb gyártmányokkal? Előre és hátra is szeretnék, kb. elég a csipogós, vagy ledes. Láttam láthatatlant is (illetve csak hallottam, mert láthatatlan) ezt a vészhárító belsejébe építik be, nem biztos hogy már az elején szétfúrmám a lököst...


Szia.

Én a Coriba SPAL -t vettem fényezhető szenzorokkal. Aztán szépen lefényezték nekem az autó színére. Én magam építettem be ezt (is) és azóta is tökéletesen működik. Nem vettem hozzá kijelzőt, csak hangjelzést ad (de a rádiómhoz van tolatókamera) és "felismeri" a vonóhorgot (bár ezt nem próbáltam, lévén, hogy nekem nincs) e azóta is teljes megelégedéssel használom. Azon kívül senki nem mondja meg ránézésre, hogy ez nem gyári  :) Itt vettem egyébként.   :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3269 Dátum: 2013.02.09 21:33:00 »
Sziasztok!
Még mindig nézegetem a Corolla versokat a neten. Volna pár késrésem. Ti mint tulajok biztos tudtok válaszolni.
Láttam olyat, ahol a 2. sorban a gyerekülések bele vannak integrálva. Ez mennyire használható, kényelmes?
Milyen évjáratokban van ez?
Láttam olyan kocsikat, amikben a 2. középső ülése kisebb, mint a két szélső. Ebben is elfér 3 gyerekülés, vagy 2 ülés és egy felnőtt kényelmesen? Milyen évjáratok ezek?
Tudnátok segíteni? 
Én még életemben nem láttam ilyen integrált gyermekülésű Versot. Szerintem ez nem évjárat-, hanem piacfüggő. Nagy valószínűséggel egy nálunk gazdagabb és igényesebb országból lett behozva az autó, amelyikben ilyen van.
Nekünk mezei ülésünk van, de a 3 gyermekülés belefér. Az is, hogy két szélén gyermekülés, középen egy felnőtt, de ilyenkor már azért igényel némi rutint az övek bekötése... Egyébként mindegyik Verson picit keskenyebb a középső ülés. Nem itt van a nagyobb helykínálat titka, hanem abban, hogy nem kagylósak az ülések. Emiatt nem is olyan kényelmesek.
Leghátulra hosszabb útra valóban csak gyerekeket érdemes ültetni, fél órát azért kibír egy felnőtt is, de egy Lisszabon- Oslo utat aligha.
music