Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559060 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Corolla Verso
« Válasz #1755 Dátum: 2008.05.14 20:23:59 »
Igazából azért gondolkozom rajta mert a parkolókban, fõleg a bevásárlóközpontnál rendszerint rányitják a másik autóra az ajtót, és hátha ezzel ki lehetne küszöbölni az apró horpadásokat. Persze volt már olyan autóm amin volt védõcsík és persze mikor rányitották a másik kocsi ajtaját pont a védõcsík felet nyomta meg a kasznit. És mivel a Verso ajtajai elég nagy felületek ezért lehet, hogy nem minden esetben véd. De szerintem a sima fekete nem mutat szépen.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla Verso
« Válasz #1756 Dátum: 2008.05.14 20:26:27 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Ráncfelvarrás 2007-ben volt, szóval elvileg az új generáció 2-3 év múlva lesz majd a piacon.
Dízel motorokhoz pedig valóban nem párosítható a hagyományos Aut váltó, ez egyébként nem csak a Verso, de az egész  :toy: modellpaletta (egyedüli kivétel a Land Cruiser család) esetében egy óriási és érthetetlen hiányt képez. Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy ne lenne kereslet irántuk...  :banging:

Ígéreteket már lehetett hallani, elsõsorban kb az év végén debütáló új Avensis esetében, de sajnos az eddigi tapasztalatok alapján ez nálam már csak a hiszem ha látom kategória... :hmm:


Csak hogy kicsit árnyaljam a képet: tudtommal a Honda és a Mazda dízel modelljeihez sincs automata váltó; és az új Subaru boxer dízelhez sincs. Bár mintha azt olvastam volna, hogy ehhez késõbb lesz; de ebben nem vagyok biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla Verso
« Válasz #1757 Dátum: 2008.05.14 20:34:15 »
Idézetet írta: "Pimpa"
Igazából azért gondolkozom rajta mert a parkolókban, fõleg a bevásárlóközpontnál rendszerint rányitják a másik autóra az ajtót, és hátha ezzel ki lehetne küszöbölni az apró horpadásokat. Persze volt már olyan autóm amin volt védõcsík és persze mikor rányitották a másik kocsi ajtaját pont a védõcsík felet nyomta meg a kasznit. És mivel a Verso ajtajai elég nagy felületek ezért lehet, hogy nem minden esetben véd. De szerintem a sima fekete nem mutat szépen.


A színrefújt viszont sajnos tényleg sérülékeny. Más kérdés, hogy azért csak azt a csíkot sokkal könnyebb újrafesteni, mint az ajtó fényezését javítgatni vagy pláne a komplett ajtót fújni. De, ahogy te is írod, a csík csak a sérülések egy részét védi ki.

Összességében véve, én nem tenném föl. Belerondít az autó eredeti designjába, és ehhez képest kevés, amit nyújt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nohab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Corolla Verso
« Válasz #1758 Dátum: 2008.05.17 20:20:40 »
Szoasztok!
Van valakinek tapasztalata utólagos klíma beépítéssel? Milyet érdemes, megéri e, érdemes -e bontott eredetit, stbstsb.

Nohab

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Corolla Verso
« Válasz #1759 Dátum: 2008.05.17 21:35:08 »
Én már szereltem mindkettõt utólag.
A bontott gyári szerintem olcsóbb és biztos, hogy jól is fog mûködni.
Az új urángyártott nekem nem jött be, mert nem mindig jók a rögzítési pontok és sok baj van a pontos illesztésekkel is.
Az gyári bontottakat mindig én szedtem ki a kocsiból /Olaszország bontó/ és odafigyeltem, hogy minden jó legyen és meg egyszer sem volt baj velük. A bontottal is csak akkor jössz ki „olcsón” ha te magad szerzed be, módjuk külföldrõl.

Nohab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Corolla Verso
« Válasz #1760 Dátum: 2008.05.17 22:28:11 »
Ok, köszönöm az infót. Nagyságrendileg mennyi az az "olcsó"? Nyilván a járulékos költségek nélkül. Tudsz esetleg ilyen bontót? Elképzelhetõ, h nekilódulnék egy hossazb hétvége keretében Itáliának.

N

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Corolla Verso
« Válasz #1761 Dátum: 2008.05.18 07:10:39 »
Én kompletten 70-150 eft-ig szoktam venni. Milánó környékén van legalább hét bontó. De bármerre mész mindenhol találsz bontokatt azt út mentén, csak az a lényég hogy ne autópályán menynél. Én motorokért szoktam menni különbözõ helyekre, és mindig találok új bontókat, nemigen járok fix címekre.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Corolla Verso
« Válasz #1762 Dátum: 2008.05.18 11:13:11 »
Idézetet írta: "Pimpa"
Én motorokért szoktam menni különbözõ helyekre, és mindig találok új bontókat, nemigen járok fix címekre.

És mennyire gyakran találni Toyotákat?
Xanyi

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Corolla Verso
« Válasz #1763 Dátum: 2008.05.18 18:54:27 »
Van belõle! Modjuk az mindig úgy van ha valaki csak egy konkrét típust keres az biztos, hogy akkor nem fog olyat találni. Érdemes a net-en is keresgélni mert vannak fent bontó címek és lehet érdeklõdni és félre tenni is dolgokat. Én autóvillamossággal is foglalkozom fõleg riasztókkal. Ha megyek olaszba bontózni, mindig azt szoktam venni, amit olcsón adnak, és tudom, hogy el tudom adni! Pl: õsszel és télen klímát, mert akkor nincs nagy kereslet rá.

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Corolla Verso
« Válasz #1764 Dátum: 2008.05.22 13:15:36 »
Van valakinek gyári levehetõ vonóhorga? A kérdésem az lenne, hogy ki van vágva a löklapból vagy azt nem kellett bántani. A visszajelzõ korrektül beépíthetõ? A retesz a horognál nem lógósodik ki? :hmm:  :hmm:  :hmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Corolla Verso
« Válasz #1765 Dátum: 2008.05.22 16:48:32 »
Ki kell hozzá vágni a lökhárítót. De nem nagy darabot, csak egy kb. 5x5 centiset. Ha szépen csinálják, nagyon korrektûl néz ki. Amúgy a gyári vonóhorog nagyon minõségi, fogja az egészet legalább 50 csavar, mert + merevítõket is kell betenni.
Elvileg van olyan is aminek zárható a feje, de a simának is masszívnak tûnik a rögzítése.

A visszejelzõnél mi érdekel pontosan? Normál kétáramkörös visszajelzõ simán beköthetõ a Versoba!
Xanyi

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Corolla Verso
« Válasz #1766 Dátum: 2008.05.22 20:36:21 »
Visszajelzõbe az érdekelne, hogy esetleg nincs a gyárilag benne a mûszerfalba, vagy muszáj utólagosan beleszerelni?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Corolla Verso
« Válasz #1767 Dátum: 2008.05.22 21:48:00 »
Idézetet írta: "Pimpa"
Visszajelzõbe az érdekelne, hogy esetleg nincs a gyárilag benne a mûszerfalba, vagy muszáj utólagosan beleszerelni?


Nincsen alapból a mûszerfalba sajna, utólag kell egy LED-et elhelyezni valahol.
Xanyi

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Corolla Verso
« Válasz #1768 Dátum: 2008.05.23 22:39:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Pimpa"
Visszajelzõbe az érdekelne, hogy esetleg nincs a gyárilag benne a mûszerfalba, vagy muszáj utólagosan beleszerelni?


Nincsen alapból a mûszerfalba sajna, utólag kell egy LED-et elhelyezni valahol.

Nekem levehetõ a vonóhorog, de nem a lökhárítón keresztül van átvezetve (akkor hogyan veszed le), hanem a lökhárító alatt csatlakozik rá a vonócsonk. Nálam ez nincs felrakva, hiszen eddig talán 2 alkalommal használtam. Egy mûanyag záróelemmel lehet a csonk helyét elfedni.
A visszajelzõ a mûszerfal bal, alsó részén, a fényszórómagasság állítás és a tükörállítás mellett levõ üres kapcsolóhelybe van berakva (egy szimpla zöld LED).
Kép:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Corolla Verso
« Válasz #1769 Dátum: 2008.05.24 10:24:39 »
Én sem azt mondtam hogy a lökhárítón át van vezetve. Viszont a lökhárító aljából ki kell vágni egy kis darabot, ahogy Neked is ki van vágva, a képen is jól látszik...
Xanyi