Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2803821 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6615 Dátum: 2008.09.29 21:38:44 »
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, ki milyen gyakran vált 3-ból 5-be, egyből.
És milyen ellenérvek vannak?

Üdv


A takarékosság jegyében városban 2-ből szoktam 5-be váltani mostanába (az utóbbi tank) Jó hatással van a fogyasztásra :yes:
1105km után most hazafélé gyulladt ki a lámpám, számításaim szerint meglesz az 1200 km egy tankkal :clap:
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6616 Dátum: 2008.09.29 21:41:19 »
Nem tudom, a motor a fák közt, a csomagtartóbox az árokparton, a fickó meg ült és szomorúan fogta a fejét. Gondolom a haverjai gondozásba vették  :online2long:


Gondolod? Nem kellett volna megállni? Segítségnyújtás?
Nem beszélem a nyelvet.  :no:
Meg láttam három motort lassan közelíteni.

Hát ez csak félig jó válasz...  :eek:
Nem akarlak számonkérni, de a sebek minden nyelven ugyanúgy néznek ki...
Ettől úgy félek, hogy ha valamilyen oknál fogva lenne velem valaki, nem állna meg senki...  :surrender:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6617 Dátum: 2008.09.29 21:47:04 »
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, ki milyen gyakran vált 3-ból 5-be, egyből.
És milyen ellenérvek vannak?

Üdv


A takarékosság jegyében városban 2-ből szoktam 5-be váltani mostanába (az utóbbi tank) Jó hatással van a fogyasztásra :yes:
1105km után most hazafélé gyulladt ki a lámpám, számításaim szerint meglesz az 1200 km egy tankkal :clap:
Ha csak hazafelé gyulladt ki 1105-nél, akkor az eddigi stílusoddal van még benne min. 150 km!  :yes:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6618 Dátum: 2008.09.29 21:50:40 »
A takarékosság jegyében városban 2-ből szoktam 5-be váltani mostanába (az utóbbi tank) Jó hatással van a fogyasztásra :yes:
1105km után most hazafélé gyulladt ki a lámpám, számításaim szerint meglesz az 1200 km egy tankkal :clap:

Szerintem így nem lehet spórolni. Minél előbb el kell váltani minden fokozatot, nem pedig annyira kihúzatni kettesben, hogy onnan egyből ötösbe lehessen rakni. A kettest már 25-30-nál simán el lehet váltani, de ez lehetetlen, ha ötösbe kell rakni belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6619 Dátum: 2008.09.29 22:04:06 »


Szinte soha. Nem azért van ötsebességes kocsim, hogy négygangosként használjam  :whistling: ...

Pedig van amelyiknel ez jol mukodik...  :whistling:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6620 Dátum: 2008.09.29 22:12:27 »
Ezt annak idején (amíg benne volt a computer) próbálgattam sokat! Az adatai alapján ez takarékosabb, és be is vált. Továbbá jobban érzem magam, ha 1percen belöl elérem az 50-55km/h-t  ::)



Szerkesztettem(töröltem az idézetet) mert elrontottam.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.29 22:18:24 írta kis_andras »
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6621 Dátum: 2008.09.29 22:16:37 »


Szinte soha. Nem azért van ötsebességes kocsim, hogy négygangosként használjam  :whistling: ...

Pedig van amelyiknel ez jol mukodik...  :whistling:

Hát nemtom, én inkább még előbb elváltanék. Tehát teszem azt, ha 35-nél át lehet szúrni kettőből négybe, akkor én inkább 25-nél hármasba teszem, és onnan 35-nél négybe.

Ez alól csak lejtőn szoktam néha kivételt tenni, ahol anélkül lehet átugrani egy fokozatot, hogy az alatta lévőt jobban ki kellene húzatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6622 Dátum: 2008.09.29 22:31:15 »
Kérdésem az lenne, ki milyen gyakran vált 3-ból 5-be, egyből.
És milyen ellenérvek vannak?
Emelkedőn soha, egyébként szinte mindig ezt csinálom. Sík úton a 3-t kihúzatom 50-ig, és ott egyből 5-be rakom; lejtős úton ugyanezt még hamarabb.
Ellenérv az ellen van, ha akkor teszed 5-be, amikor még nem elég nagy a nyomaték, mert így nem spórolsz vele benzint, (de egy sebességváltást igen...), illetve ugyanezen okból emelkedőn nincs értelme ezt eljátszani, hacsak nem enyhén lassítani akarsz...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6623 Dátum: 2008.09.29 22:33:23 »
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, ki milyen gyakran vált 3-ból 5-be, egyből.
És milyen ellenérvek vannak?

Üdv

Többször előfordult mostanában, 1-2-3 és 100-ná löktem egy 5-öst, és szépen visszalassultam, mert városban azért 70-fölött nemigen szeretek menni. De volt már 1-2-5 is.

-Azért normál esetben  1500-2000 között elváltom.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6624 Dátum: 2008.09.29 22:43:55 »
Már sokadszorra jártam így, ezért lassan egy figyelmeztetés is megfogalmazható: ha német gyártmányú autón "C"-s rendszámmal - nem a hagyományos 3betű+ 3szám, hanem a C után 1 betű (ami per pillanat csak A vagy B lehet) és 4 szám jön, ha jól tudom, vegyesvállalatok kaphatnak ilyet - találkozol, legyél óvatos, kerüld el messziről!
Szinte biztos, hogy kínai ül benne, aki se lát, se hall, semmire nincs tekintettel, viszont konstans 35-40-es sebességgel halad...
music     

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6625 Dátum: 2008.09.29 23:37:33 »
Ezt annak idején (amíg benne volt a computer) próbálgattam sokat! Az adatai alapján ez takarékosabb, és be is vált. Továbbá jobban érzem magam, ha 1percen belöl elérem az 50-55km/h-t  ::)
Ha probalgattad biztos igy van, de nagyon fura. Nem pont, hogy az a lenyeg ha sporolni akarsz az anyaggal, hogy ne porgesd nagyon  :eek:
Mnd1 en szeretek valtogatni, 55 korul en is elerek 5osbe csak egyesevel ;)

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6626 Dátum: 2008.09.30 07:41:11 »
Kérdésem az lenne, ki milyen gyakran vált 3-ból 5-be, egyből.
És milyen ellenérvek vannak?
Hááát, pl 160-nál elég káros... :whistling:
az 1.8 ave váltója olyan hosszú,h a hármast el lehet tolni 160-ig? :ph34r:

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6627 Dátum: 2008.09.30 07:59:58 »
tegnap olyan történt, mint még soha... áthajtottam a piros jelzésen :wacko:
balra kanyarodtam ki a főútra szabályosan, majd a főúton a 30 méterre lévő lámpát nem vettem észre...annyira beszélgettem a mellettem ülővel, h "kimaradt" nálam :ph34r:
fura is volt,h elég lassan haladok a külsőben és nem előz meg senki a 2*2 sávos úton  :whistling:
keresztirányú forgalom nem volt szerencsére  :sweatdrop: (bár belefékeztem, mikor a mellettem ülő szólt,h "nem állsz meg a pirosnál?"), és a lámpa is 5másodperc múlva átváltott szabad jelzésre.
már csak a csekket "várom" ha volt ott valami ... :police:

mennyi időn belül kell,h kiküldjék a bírságot? mennyi idő múlva évül el? milyen bírságra lehet számítani, hány db pontra?

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6628 Dátum: 2008.09.30 08:23:31 »
kicsit sarkosít, de nem rossz...
http://www.hirsarok.hu/node/8114

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6629 Dátum: 2008.09.30 08:34:39 »
Ha probalgattad biztos igy van, de nagyon fura. Nem pont, hogy az a lenyeg ha sporolni akarsz az anyaggal, hogy ne porgesd nagyon  :eek:
3-ban 50-nél nem pörög nagyon. keveset akkor fogyaszt, ha minél magasabb fokozatban mész, ez a módszer pontosan erről szól, hiszen hamarabb eléred a kívánt sebességet a kívánt fokozatban, és minden sebességváltásnál óhatatlanul vesztesz egy kis lendületet, így ezt is kiküszöbölöd.
music