Szerző Téma: TUNING  (Megtekintve 486892 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
TUNING
« Válasz #195 Dátum: 2008.04.08 18:25:29 »
Idézetet írta: "Aaron85"
Tud valaki olyan müanyagost aki ilyet meg tud csinálni? Mert a gyárit az nagyon aranyáron mérik, és ahogy Szuti is mondta könnyedén letörhet... :elkeseredett:

Amugy szoktam látni reggelente háromnegyed 8 táján a váci úton egy szürke corollát ilyen toldattal..
Véletlenül nem forumozó?


Szia! Carstylingon szerintem már láttad az ex-Corollámat, azon vannak ilyen nem gyári (Orciari) hátsó-alsó és oldalsó spoilerek az , de létezik belõle elsõ is, olcsóbb mint a TTE. Enyémen mondjuk a tetõspoiler és az elsõ szoknya az TTE volt, elõbbi kb 70 ezerbe kerül, márkakereskedésbõl lehet megrendelni és pár nap alatt meghozzák (Bécsbõl). Plusz azt még ugye le is kell fényezni, szóval nem olcsó. Orciariból kijött a két oldalsó és a hátsó kötény 80 ezerbõl (plusz alapozás, fényezés), szóval meggondolandó.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

alesa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Toyota Corolla elsõ spoiler
« Válasz #196 Dátum: 2008.04.09 21:57:53 »
Üdv!

Érdeklõdni szeretnék hogy 2005-ös évjáratú Toyota Corolla elsõ spoilerhez hol tudok hozzájutni?
Sajnos oricari.hu-n 2002-2004 között gyártotthoz lehet csak kapni.
Válaszotokat elõre is köszönöm.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Toyota Corolla elsõ spoiler
« Válasz #197 Dátum: 2008.04.09 22:14:36 »
Idézetet írta: "alesa"
Üdv!

Érdeklõdni szeretnék hogy 2005-ös évjáratú Toyota Corolla elsõ spoilerhez hol tudok hozzájutni?
Sajnos oricari.hu-n 2002-2004 között gyártotthoz lehet csak kapni.
Válaszotokat elõre is köszönöm.


Orciari.it, tte.de az ebay-en is lehet kapni sztem,meg ha beírod a google-ba hogy e12 front spoiler és a képekre kattintasz akkor nagyon sokat találsz és ott vannak e-mail címek is.Onnantól már csak fel kell velük venni a kontaktot...

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TUNING
« Válasz #198 Dátum: 2008.04.11 09:28:56 »
Fváron láttam egyik nap egy szétgyúrt e12 corollát, nem faceliftest pirosat.... sajna nem láttam, hogy milyen is volt pontosan, de elöl hátul butál spolirekkel....

Bevallom nekem elõzõ verdámon voltak spoilerek üvegszálas, de az tuti hogy olyat még egyszer nem teszek egy gépre sem, ha serül akkor egybõl törik, a rezgésektõl reped.... tehát senkinek nem ajánlom az üvegszálas szarokat....

Ha vesz az ember sztem akkor mûanyagot vegyen a fényezés egyenletesnek hat, nem vetemedik... pontosak az illesztések, és nem reped el a rázkódástól!

Igaz hogy az árban 1,5 ese de hosszútávon megéri!

Üdv:

Zori

djxp01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
TUNING
« Válasz #199 Dátum: 2008.04.14 19:32:55 »
Sziasztok! Nemsokára boldog Corolla E12 ('02 v. '03)  tulaj leszek :-) , és 2 kérdésem lenne OPTIKAI tuning témában:

1. Ilyen, vagy ilyesmi hátsószárnyat esetleg használtan is, honnan szerezhetnék be a legolcsóbban (pl.: a képen szereplõ színben) ? >  

http://kepfeltoltes.hu/080414/xxxyx_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2. Hallottam 3M márkájú  "H" minõsítéses átmetes fóliáról, mennyire legális ez a fajta fólia az elsõ jobb, bal ablakon? És hol tudnék ilyet feltetetni az autóra ? Vagy nem nagyon ajánljátok az ennyire feltûnõ fóliázást?

http://www.llumar.hu/images/ATTweb3.jpg

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TUNING
« Válasz #200 Dátum: 2008.04.14 19:46:30 »
Idézetet írta: "djxp01"
Sziasztok! Nemsokára boldog Corolla E12 ('02 v. '03)  tulaj leszek :-) , és 2 kérdésem lenne OPTIKAI tuning témában:

1. Ilyen, vagy ilyesmi hátsószárnyat esetleg használtan is, honnan szerezhetnék be a legolcsóbban (pl.: a képen szereplõ színben) ? >  

http://kepfeltoltes.hu/080414/xxxyx_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2. Hallottam 3M márkájú  "H" minõsítéses átmetes fóliáról, mennyire legális ez a fajta fólia az elsõ jobb, bal ablakon? És hol tudnék ilyet feltetetni az autóra ? Vagy nem nagyon ajánljátok az ennyire feltûnõ fóliázást?

http://www.llumar.hu/images/ATTweb3.jpg



Az orciari.hu-n nézd meg az árakat és az orciari.it-en a képeket.Amúgy bármelyik keresõbe beírod hogy e12 hátsó szárny akkor ott is találsz elég sokat meg az ebayen is.Én ajánlanám ezt a fóliát,de kinyírnak a rendõrök ha meglátják és a mûszakin sem mész át az tuti.Szóval a helyedben én nem fognék bele durva sötétítésbe.Csak óvatosba...

djxp01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
TUNING
« Válasz #201 Dátum: 2008.04.14 19:57:24 »
"Az orciari.hu-n nézd meg az árakat és az orciari.it-en a képeket.Amúgy bármelyik keresõbe beírod hogy e12 hátsó szárny akkor ott is találsz elég sokat meg az ebayen is.Én ajánlanám ezt a fóliát,de kinyírnak a rendõrök ha meglátják és a mûszakin sem mész át az tuti.Szóval a helyedben én nem fognék bele durva sötétítésbe.Csak óvatosba..."

LoL :) igen, elég kemény lenne rendõrrel találkozni ilyen erõsségû fóliázott ablakokkal :-) Amúgy nem létezik olyan fólia elsõ 2 ablakra, ami oldalról nézve, balról jobbra sötétedik el a hátsó ablakok felé vízszintesen ?:-)  És vmiféle tanúsítvány is van hozzá ? :-)

Amúgy ha normális sötét fóliát választanék, valami light-osat, akkor azt mennyire fogadhatná el a rendõr ha lenne hozzá 'H' minõsítésû engedélyem ? Mert  a szabályzat szerint 70% nál kisebb fényáteresztésû fóliát nem lehet feltenni, de ezt a rendõr állapítja meg a szemével, ha nincs ráírva a papírjára a fóliának ? Vagy ilyenkor beutal egy mûszakizásra soron kiv?  

Na mindegy, vissza a témához: Errõl az orciari.it-rõl kinézek valamit, akkor hogyan szerválhatnám meg M.O-on ? Ha pedig már meglenne, hol érdemes felrakatni? Vagy házilag is feldobhatom ? :-)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
TUNING
« Válasz #202 Dátum: 2008.04.14 20:04:22 »
Idézetet írta: "djxp01"
Amúgy nem létezik olyan fólia elsõ 2 ablakra, ami oldalról nézve, balról jobbra sötétedik el a hátsó ablakok felé vízszintesen ?:-)  És vmiféle tanúsítvány is van hozzá ? :-)

Már a kérdés (az 1. sem puha! :rohog:

Idézetet írta: "djxp01"
Amúgy ha normális sötét fóliát választanék, valami light-osat, akkor azt mennyire fogadhatná el a rendõr ha lenne hozzá 'H' minõsítésû engedélyem ? Mert  a szabályzat szerint 70% nál kisebb fényáteresztésû fóliát nem lehet feltenni, de ezt a rendõr állapítja meg a szemével, ha nincs ráírva a papírjára a fóliának ? Vagy ilyenkor beutal egy mûszakizásra soron kiv?
 

A mû'bizonylaton (elvileg adnak, legalábbis komolyabb fóliázó mûhelyekben) szerepel a fényáteresztés %-os értéke. Ha nincs mû'bizonylatod, vagy nem korrekt az érték (és a rendõr is genya), akkor mûszaki vizsgára berendelés... vagy leszeded ott helyben a fóliát az elsõ ablakokról....
hazard

djxp01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
TUNING
« Válasz #203 Dátum: 2008.04.14 20:11:13 »
"Amúgy nem létezik olyan fólia elsõ 2 ablakra, ami oldalról nézve, balról jobbra sötétedik el a hátsó ablakok felé vízszintesen ?:-)  És vmiféle tanúsítvány is van hozzá ? :-)

Már a kérdés (az 1. sem puha! :rohog: "

 :D :)) hát így utólag elolvasva a kérdésem tényleg eléggé vicces :-)  De nem létezik ilyesmi amúgy ?:))

Azért köszi a választ, utánakérdezek majd fóliázómûhelyekben ezekre majd :-)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
TUNING
« Válasz #204 Dátum: 2008.04.14 20:22:53 »
Idézetet írta: "djxp01"
hát így utólag elolvasva a kérdésem tényleg eléggé vicces :-)  De nem létezik ilyesmi amúgy ?:))


Nem tudom!:?:  3M-ben (a'szem arról írtál) nem vagyok járatos, Sol Llummar-ban pedig 3-4 éve még nem volt.

Jól írtad egyébként a fényáteresztés mértékét, valóban csak annyit engedélyez a jogszabály. Hozzáteszem, hogy ez kb. a színezett üveg mértékének felel meg. Gyakorlatilag az összes fólia szabálytalan (már ami a fényszûrõket illeti), de most majd jól lehurrognak a fóliások :nagymosoly:  Egyébként, ha nem maffia-fekete a fólia, akkor nem szõröznek a zsekák (általában). A mûszakin viszont span kell vagy egy kis +zseton - legalábbis nekem így ment csak anno....
hazard

djxp01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
TUNING
« Válasz #205 Dátum: 2008.04.14 20:40:09 »
"Egyébként, ha nem maffia-fekete a fólia" AS:DAS:D::))) MAFFIA-FEKETE :) ez amúgy tényleg egy kategória :)) sok bálnamercin, meg audi A6/8-ason is lehet ilyet látni :-)

Hát értem, akkor vmi lightos fóliázásra befizetek majd , 4 ajtósra+napellenzõcsík->  sacc per kábé mennyire számítsak mindennel együtt? 30-40k ?

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TUNING
« Válasz #206 Dátum: 2008.04.15 08:20:34 »
A hátsó 2 meg a csomi ajtót lehúzhatod rendesen sötétre... az elsõ 2õt kell okosan, meg elõre a "napfény" csík méretével kell vigyázni asszem max 15cm lehet vagy 10cm szélességre értem persze :)

Egyébként van olyan fólia amit mondasz, én piros ezüst meg zül ezüst meg szürke feket átmenetet láttam, az FK forgalmazza ezeket, de engedély, nem hiszem hogy van rá... :S de ezt ha van ismerõsöd egy mûbizonylattal áthidalható, enyém is le van húzva elég rendesen 3m es fekete fóliával, de tök hivatalosan számla mûbizi, meg azonosító kódok a fólián....

Ha ezek hiányoznak, akkor igen a megoldás a +della vagy az ismerõs a mûvizsgán :)

alesa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
optikai tuning
« Válasz #207 Dátum: 2008.04.15 20:34:43 »
Nemrég rendeltem a 2005-ös corollámra hátsó szárnyat orciari-tól (32e postával együtt).
Nos bementem megkérdezni a Toyota szalonba, hogy mennyiért festik és ragasztják fel.
Megdöbbenésemre közli a muksó hogy 20e a festés + óradíj (8000/óra)...
Mondanom sem kell maszek festõhöz viszem a darabot.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: optikai tuning
« Válasz #208 Dátum: 2008.04.15 20:49:21 »
Idézetet írta: "alesa"
Nemrég rendeltem a 2005-ös corollámra hátsó szárnyat orciari-tól (32e postával együtt).
Nos bementem megkérdezni a Toyota szalonba, hogy mennyiért festik és ragasztják fel.
Megdöbbenésemre közli a muksó hogy 20e a festés + óradíj (8000/óra)...
Mondanom sem kell maszek festõhöz viszem a darabot.



Nekem 27-ért raktak fel 2 oldalsó szoknyát és 2 hátsó toldatot amit még az 1.6-osomra vettem.Kb 3/4 óra volt és azt mondták azért ennyi mert 4 ember csinálta majdnem 1 órán keresztül és az 1 embernek 4 ór amunka.Ha ballal fel tudtam volna emelni a kocsit akkor jobbal bejelölgetem a lyukak helyét  aztán kifúrom majd kezet cserélek é felpattintgatom.A hátsó toldatokat meg ugyanígy megcsinálom kb másfél óra alatt.Sajna nem vagyok ilyen erõs így kifizettem:-(

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
TUNING
« Válasz #209 Dátum: 2008.04.15 21:52:15 »
Idézetet írta: "zorits"
A hátsó 2 meg a csomi ajtót lehúzhatod rendesen sötétre... az elsõ 2õt kell okosan, meg elõre a "napfény" csík méretével kell vigyázni asszem max 15cm lehet vagy 10cm szélességre értem persze :)


Pontosan így van. Ha okosan csinálod djxp01, akkor az elsõ ajtók üvegét egy picit (de láthatóan) világosabbra húzatod, mint a hátsókét, ezzel mintegy demonstrálod, hogy ismered és betartod a szabályokat. A legtöbb rendõr ezt megeszi, ellentétben azzal, ha mindegyik ablak egyformán sötét - akkor szõrözhetnek. A "napfénycsík" szerintem kötelezõ eleme a fóliázásnak (anélkül meglehetõsen buta kinézetû lesz az autó, igaz akkor is ha túlzottan vastagra sikerül). Ennél arra kell figyelni, hogy ne legyen vastagabb, mint amennyit a (a szélvédõvel párhuzamosan) lehajtott napellenzõ eltakar a szélvédõ felsõ szélébõl.
És végül: 1. 4,5 évet autóztam 55%-os fóliával az (5) ajtókon, szerintem megéri felvállalni a szabálytalanságot, mert optikailag nagyon ott van a cucc... 2. Érdemes megvfizetni a minõségi munkát, egyébként csak bosszúságot fog okozni a gányolás.
hazard