Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7065260 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

nb_2021

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54195 Dátum: 2023.10.17 10:30:05 »
Sziasztok!
Segítséget kérek:
1.8 benzin, 185 eKm 2017-es Versonál nyáron volt (márka) szerviz 180 eKm-nél (illetve egy gondolatnyival előtte) - gyertya is cserélve lett. Azóta a tűzfal felől fúvó-zúgó hangot hallok, amely erősebb gázadásra, gázelvételre (nagyobb sebesség és motorfék együttes esete) igen hangos. Esetenként, mintha valami "lemezhang" is megcsörrenne, de az ritkán, ugyanakkor ez a "lemezhang" néha indításkor is hallható - mint amikor fémlemez, súrlódik fémlemezen.
A szerviz kipufogó "tűzkarikát" cserélt, de a hibajelenség nem tűnt el. Elmondásuk szerint a jelenség a különböző alkatrészek öregedéséből is adódhat, drága lenne a bontásos állapotfelmérés.
Tömítetlenségre gyanakszom, amely lehetne kipufogó oldali, de akár szívóoldali is.
A műszerfalon semmi nem világít.
Ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet a megoldás, illetve hol keressem a hibát, azt nagyon megköszönöm!
nbence

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54196 Dátum: 2023.10.17 14:00:55 »
Csak egy gyenge tipp (de ezt a szerviznek elsőre ki kellett szűrnie):
A motorburkolat zörgése nem adhat ilyen hangot? Idővel és gondolom, hogy a hő hatására a 4 gumi tartóbak felkeményedik, a szervizek nem cserélik ezeket a bakokat és előfordul az is, hogy egy óvatlan levételnél letörik a gumibakot körülvevő műanyagból.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Beszélgessünk
« Válasz #54197 Dátum: 2023.10.17 22:34:31 »
Sziasztok!
Érdekes jelenséggel találkoztam.
Egy, az utcában lakó illető autóját lekérdeztem rendszám alapján a jármű szolgáltatási platformon.
Mindössze 3 oldalas a dokumentum. Az autó 19 éves, forgalomban van, nem külföldi, eddig 4 tulajdonosa volt, az alapadatai látszanak, a futásteljesítmény és a kártörténet is, de  "A járműhöz nem tartoznak származásellenőrzési és eredetiségvizsgálati adatok.", valamint "A járműhöz nem tartoznak a műszaki állapotára vonatkozó adatok."
Több autót lekérdeztem már, de ilyennel nem találkoztam eddig, általában 8-15 oldalasak szoktak lenni. Mi lehet a fenti leírás oka?

Én is találkoztam már ilyennel.
Nem tudom a tulajdonosnak joga van-e esetleg bizonyos adatokat nem publikussá tétetni (pl esetleg korábbi származás ellenőrzési vizsgán megbukott, ellenőrzés közben kiderült tiszta rozsda az alja, stb, stb), ilyen esetben tudnám ezt elképzelni.  :hmmmm:

Ahogy ugye pl a google maps esetében is van lehetőséged azt kérni, hogy a te házad kitakarva legyen.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54198 Dátum: 2023.10.18 07:48:36 »
Én is találkoztam már ilyennel.
Nem tudom a tulajdonosnak joga van-e esetleg bizonyos adatokat nem publikussá tétetni (pl esetleg korábbi származás ellenőrzési vizsgán megbukott, ellenőrzés közben kiderült tiszta rozsda az alja, stb, stb), ilyen esetben tudnám ezt elképzelni.  :hmmmm:

Ahogy ugye pl a google maps esetében is van lehetőséged azt kérni, hogy a te házad kitakarva legyen.

Köszi.
Nem tudom, de ha joga van, akkor már egy csomó infó hozzáférhetetlen, és akkor meg túl sok értelme nem lesz az egésznek, mert kb. mindenki letiltatja adott esetben ezeket a dolgokat... Gondoltam találtam valami rejtélyt  :D

nb_2021

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54199 Dátum: 2023.10.18 11:56:00 »
Csak egy gyenge tipp (de ezt a szerviznek elsőre ki kellett szűrnie):
A motorburkolat zörgése nem adhat ilyen hangot? Idővel és gondolom, hogy a hő hatására a 4 gumi tartóbak felkeményedik, a szervizek nem cserélik ezeket a bakokat és előfordul az is, hogy egy óvatlan levételnél letörik a gumibakot körülvevő műanyagból.

Szia! Köszönöm, sajnos ez itt nem érvényes, a burkolat rendben van. A piros videomegosztót

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54200 Dátum: 2023.11.02 14:39:09 »
Csak kiváncsiságból nézelődtem van-e már "új Verso" és ezt találtam  :eek: Roomy
https://toyota.jp/roomy/?padid=from_tjptop_carlineup_car_roomy

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54201 Dátum: 2023.11.02 15:01:05 »
Dehát ez nem az...
Japánban adókedvezmény van a 3,8 m-nél rövidebb autókra, ezért aztán elképesztő választéka van ott a max. 3800 mm-es téglatesteknek. Ez is egy közülük.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54202 Dátum: 2023.11.02 15:35:58 »
Jaja, csak reménykedtem, hogy találok nem SUV, de magasabb építésű verziót, mert a COV-ot szívesen venném hybridben... Öreg szárcsa nem rakéta, és könnyebben száll ki-be magasabb építésű autóba  (de a Kraz, meg az Ural mostanság nem divatos...)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Beszélgessünk
« Válasz #54203 Dátum: 2023.11.02 19:32:50 »
Sajnos Európában nagyon el SUV-osodott a kínálat, amit gondolom a divat diktált és táplált, mert ha nem lenne rá kereslet, akkor nem gyártanák őket...  :hmmmm:

Klasszikus kisbusz Toyota esetében - amiből persze van Hybrid verzió is - a Sienna, de persze ez is csak az amerikai piacnak készül, sajnos...  :cry:

« Utoljára szerkesztve: 2023.11.02 19:36:06 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54204 Dátum: 2023.11.12 20:08:04 »
Megtaláltam a garanciafüzetet. Erre az autóra 3+2 év gari van, ahol a +jel utáni szám, ahogyan ez lenni szokott, egy biztosítás jellegű szolgáltatás, és nyilván kicsit szűkebb, mint az alap 3 év.
Nos, ebben a kicsit szűkebb gariban tételesen fel van sorolva, hogy mire terjed ki, mire nem. Az előbbiben benne vannak a görgők is, és a vezérműszíj is...
"Egészen véletlenül" a tiéd is ezek közé tartozik?
Szerintem érdemes elolvasni, akkor is, ha nem tartozik oda  :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54205 Dátum: 2023.11.13 08:17:56 »
"Egészen véletlenül" a tiéd is ezek közé tartozik?
Szerintem érdemes elolvasni, akkor is, ha nem tartozik oda  :hmmmm:
De-de, pontosan ez történt velem is, épp most akartam belinkelni a cikket. Minden stimmel, a piros lámpa, a teljesítmény-levétel (ami újraindítással kiiktatható...), a szíjcsere, és hogy megpróbálták rám terhelni, amit egy kicsit erélyesebb fellépéssel el lehetett hárítani.
A szervizes anno azt mondta, hogy az új szíj már más anyagból készült, azzal nem lesz gond, remélem, a próféta szólt belőle. Mindenesetre a miénken is a 3 év/100.000 km-es általános Toyota garancia helyett kibővített, azaz 5 év/250.000 km van, amit sajnos egyéb okok miatt ki fogok tudni használni, az elmúlt 3 hétben is beleszaladt 3000 km, miközben a fizetésem nem lett több... :eek: :innocent: :eek:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54206 Dátum: 2023.11.13 08:26:50 »
És az a legnagyobb szívás az egészben, hogy amúgy egy tök praktikus nagycsaládos autó, tehát ha rajtam múlik, minden (amúgy nem sok) hátrányával sokáig megtartanám, másrészt meg részben épp emiatt a sok idióta EU-s környezetvédelmi előírás miatt úgy elszálltak az autóárak, hogy esélyem nem lesz soha többé újat venni, ha ez tönkremenne.
Mindenesetre nagyon jó, hogy vannak ilyen cikkek, mert adott esetben ezzel (is) bizonyítható, hogy tömeges előfordulásról beszélünk, és hogy az autógyártó tudott a problémáról, mégsem tett meg mindent azért, hogy a hiba elhárítható legyen - hiszen, mint a cikkben hivatkozott független szervizes is mondja, a kézenfekvő áthidaló megoldás az lenne, hogy sűrítsék az olajcsere periódust, amíg nem kerül bele megfelelő anyagú vezérműszíj.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Beszélgessünk
« Válasz #54207 Dátum: 2023.11.16 17:10:55 »
Már megint az a fránya jog.  :hmmmm:
Így adj be autót bizományos értékesítésre egy neppernek, lehet többet viszont sem látod.  :censored: :wacko: :hmmmm:

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2023/11/15/tomegesen-verhetett-at-embereket-egy-magyar-autokereskedes/
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54208 Dátum: 2023.11.16 19:06:07 »
Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy valakinek a valakije...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54209 Dátum: 2023.12.07 09:31:34 »
A házunk előtt parkol néhány napja egy Prius 5. Megnéztem közelről. Ha csak a külsőt nézem, pár évtizede ez még a sportkocsi kategória lett volna: alacsony, lapos cseppalak - a motorháztető vonalát gyakorlatilag törés nélkül folytatja a szélvédő. Amúgy nekem tetszik, de nem bírnék hosszú távon benne ülni.
music