Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1384490 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1500 Dátum: 2012.02.09 18:16:49 »
Na már annyira bosszant ez a füstölés, hogy már meg is van az eredmény.  :lol:
Leszedtem a szenzort a helyéről a könnyebb szerelhetőség miatt. Lehúztam a csöveket, természetesen megjegyeztem melyiket honnan  :tt2:
Beindítottam az üzemmeleg motort és csak az egyik, a felém közelebb levő (a szenzor elejére, a felirat felöli, szemben velem levö cső) csőböl éreztem gyenge pulzálást, nyomást. Ennél a csőnél, ha felpörgettem a motort, akkor erőteljesebben jött a kipufogógáz.
A hátsó csőből szinte semmi nem jött, vagy valami nagyon-nagyon minimális.
Az első cső (füstölő) a DPF felső részére csatlakozik, a hátsó cső (nem füstölő) a DPF aljára megy.
Mellékeltem egy képet is a leszerelt szenzorról.
Remélem ez segít neked/nekem valamennyit, irj ha ebből ki tudsz valamit bogózni. Nagyon várom  ;)

Írtam privátot.
Xanyi

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1501 Dátum: 2012.02.09 19:12:55 »
Írtam privátot.

Hurrá!!!  Öröm és boldogság!
Így biztosan nem tudlak szavadon fogni!  :hmmmm:

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1502 Dátum: 2012.02.09 19:57:37 »
Na már annyira bosszant ez a füstölés, hogy már meg is van az eredmény.  :lol:
Leszedtem a szenzort a helyéről a könnyebb szerelhetőség miatt. Lehúztam a csöveket, természetesen megjegyeztem melyiket honnan  :tt2:
Beindítottam az üzemmeleg motort és csak az egyik, a felém közelebb levő (a szenzor elejére, a felirat felöli, szemben velem levö cső) csőböl éreztem gyenge pulzálást, nyomást. Ennél a csőnél, ha felpörgettem a motort, akkor erőteljesebben jött a kipufogógáz.
A hátsó csőből szinte semmi nem jött, vagy valami nagyon-nagyon minimális.



Tudtommal nem jó, ha nagy a nyomás különbség, majd közöld a végeredményt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.09 20:00:21 írta Egükém »

toyoferi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1503 Dátum: 2012.02.09 20:20:00 »

Tudtommal nem jó, ha nagy a nyomás különbség, majd közöld a végeredményt.

Az a baj, hogy semmilyen dokumentáciom nincs erről a szenzorról, ugyhogy nem tudom hogyan kellene működnie.
Végeredmény még nincs, most itt elakadtam. Azt mondja Xanyi is, hogy végső elkeseredésemben guruljak be Mr T-hez, náluk az intelligent testerrel mindent látni fognak  :hmmmm:  tizenezerért  :cry:
T180

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1504 Dátum: 2012.02.09 20:25:17 »
Az a baj, hogy semmilyen dokumentáciom nincs erről a szenzorról, ugyhogy nem tudom hogyan kellene működnie.
Végeredmény még nincs, most itt elakadtam. Azt mondja Xanyi is, hogy végső elkeseredésemben guruljak be Mr T-hez, náluk az intelligent testerrel mindent látni fognak  :hmmmm:  tizenezerért  :cry:

Nem értem miért ez a nagy ellenséges hozzáállás a márkakereskedésekkel szemben. Hidd el, egy hibafeltárásért nem fogod otthagyni a gatyádat, a javítás elött pedig pontos árajánlatot fognak adni, amit aztán vagy elfogadsz, vagy nem.
Xanyi

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1505 Dátum: 2012.02.09 20:44:02 »
http://www.toyota-tech.eu/OnlineSubscriptions.aspx

némi apróért le töltheted, meg tesztert is tudsz venni kevés pénzért.

Vágod már azt a pár ezrest?

rutin meg az évek sem utolsó!
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.09 20:46:37 írta Egükém »

toyoferi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1506 Dátum: 2012.02.09 20:49:18 »
Nem értem miért ez a nagy ellenséges hozzáállás a márkakereskedésekkel szemben. Hidd el, egy hibafeltárásért nem fogod otthagyni a gatyádat, a javítás elött pedig pontos árajánlatot fognak adni, amit aztán vagy elfogadsz, vagy nem.

Igazándiból amikor azt mondták, hogy 10 ezer meg áfáért kiolvassuk a hibakódot (semmi más) , na akkor kiszaladtam az épületből.
Kiolvastam a saját kis creader-emmel és töröltem is. (na de visszajött a durva anyját  [rohog]  :cry: )
Értem én azt, hogy a gép sokba kerül (annyira azért nem) , meg az alkalmazottak, meg a hely fenntartása, na de egy 2 perces 'munka'??? Na meg mennyi a rezsióradíj???
Mindegy, egy dolog miatt fogok szerintem ott kikötni, mert ők tudják mihez kell nyúlni elsőre (remélem) és akkor le van tudva a probléma.
Kiterjesztett garin gondolkodok 2 évre, de abba se az 5. injektor (pedig a feltételek közt ott vannak az injektorok, na mindegy) se az EGR  :hmmmm: , se a DPF.
Meg ha van valamivel probléma, akkor azt majd ők eldöntik, hogy jogos-e a követelözés  :hmmmm:
T180

toyoferi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1507 Dátum: 2012.02.09 20:59:55 »
http://www.toyota-tech.eu/OnlineSubscriptions.aspx

némi apróért le töltheted, meg tesztert is tudsz venni kevés pénzért.

Vágod már azt a pár ezrest?

rutin meg az évek sem utolsó!

Na ezt a Toyota-tech oldalt én már elkerülöm. Pár napja befizettem egy órára és egy pdf-et sem tudtam megnyitni server error miatt (nem nálam volt a hiba).
Irtam nekik emilt a contact menüpontban amiben finoman panaszkodtam emiatt. Szerinted válaszoltak??? Szerinted jóváírták a befizetett összeget?
Nem szeretem őket  :devil:
Amugy 170 ezer körül van az ebay-en, szoftverrel együtt.
Évek már vannak, de rutinom még nincs benne, nem is kellene hogy legyen , elvégre ez egy megbízható (drága) japán autó, nem???  [rohog]
T180

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1508 Dátum: 2012.02.09 21:11:19 »
Igazad van, de akkor milyen lehet a többi? :eek:

toyoferi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1509 Dátum: 2012.02.09 21:17:00 »
Igazad van, de akkor milyen lehet a többi? :eek:

Bocs, mivel kapcsolatban?  :hmmmm:
T180

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1510 Dátum: 2012.02.09 21:40:47 »
Amugy 170 ezer körül van az ebay-en, szoftverrel együtt.

Mi van az ebay-n 170 ezerért?
Esetleg egy link....
Engem érdekelne.
Mint mondtam, voltam Mrs.T-nél motordiagnosztikán decemberben, 3500.-Ft fizettem, ami elég szerény összeg. Ráadásul még a légtömegmérőt is megnézte/megtakarította a srác.
Nagyon rendes volt a munkafelvevő és a szerelő srác is. Nem írom ide a szerviz nevét, mert még reklámnak tűnne, de megérdemelnék. Kiütötte (vagy nem tudom mit csinált neki) a TPMS hibajelzést, ami állandóan villogott a műszerfalon. Feleségem nagyon örült ennek.... én kevésbé, mert tudtam, hogy előbb vagy utóbb úgy is visszajön. Mire kiértünk Nürnbergbe ismét villogott..... a mai napig villog ... de kit érdekel. Ha majd lesz időm és egy háromállású kapcsolóm, akkor elvágom a rózsaszín vezetéket és nem villog tovább.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1511 Dátum: 2012.02.09 21:41:44 »
Igazándiból amikor azt mondták, hogy 10 ezer meg áfáért kiolvassuk a hibakódot (semmi más) , na akkor kiszaladtam az épületből.
Kiolvastam a saját kis creader-emmel és töröltem is. (na de visszajött a durva anyját  [rohog]  :cry: )
Értem én azt, hogy a gép sokba kerül (annyira azért nem) , meg az alkalmazottak, meg a hely fenntartása, na de egy 2 perces 'munka'??? Na meg mennyi a rezsióradíj???
Mindegy, egy dolog miatt fogok szerintem ott kikötni, mert ők tudják mihez kell nyúlni elsőre (remélem) és akkor le van tudva a probléma.
Kiterjesztett garin gondolkodok 2 évre, de abba se az 5. injektor (pedig a feltételek közt ott vannak az injektorok, na mindegy) se az EGR  :hmmmm: , se a DPF.
Meg ha van valamivel probléma, akkor azt majd ők eldöntik, hogy jogos-e a követelözés  :hmmmm:

Bemész, sose láttak, nem oda hordod szervízbe, egy fillért nem hagytál még ott, csak jöttél "hibakódot olvastatni", hogy aztán megmondják mi a baj, aztán máshol meg megcsináltasd. Naná hogy számlázzák a teszterhasználatot, ami nem azért drága mert maga a készülék drága (az is az egyébként), hanem a támogatásra és a frissítésre is van egy elég komoly díj.
Viszont ha visszajáró ügyfél vagy, úgymond élnek belőled, akkor egy 2 perces munkáért nem fognak számlázni, legyen az akár hibakódkiolvasás, hiszen tudják hogy a hibát úgyis ott fogod majd megcsináltatni, amit próbálnak majd minél olcsóbban megoldani, lévén visszajáró ügyfél vagy, ennyit megérdemelsz.
Megjegyzem, hogy ez mind csak az én véleményem, nem látok bele...
Xanyi

toyoferi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1512 Dátum: 2012.02.09 21:47:03 »
Mi van az ebay-n 170 ezerért?
Esetleg egy link....
Engem érdekelne.
Mint mondtam, voltam Mrs.T-nél motordiagnosztikán decemberben, 3500.-Ft fizettem, ami elég szerény összeg. Ráadásul még a légtömegmérőt is megnézte/megtakarította a srác.
Nagyon rendes volt a munkafelvevő és a szerelő srác is. Nem írom ide a szerviz nevét, mert még reklámnak tűnne, de megérdemelnék. Kiütötte (vagy nem tudom mit csinált neki) a TPMS hibajelzést, ami állandóan villogott a műszerfalon. Feleségem nagyon örült ennek.... én kevésbé, mert tudtam, hogy előbb vagy utóbb úgy is visszajön. Mire kiértünk Nürnbergbe ismét villogott..... a mai napig villog ... de kit érdekel. Ha majd lesz időm és egy háromállású kapcsolóm, akkor elvágom a rózsaszín vezetéket és nem villog tovább.

Inteligens teszter 2. van az ebay-en átszámolva annyiért.
 http://www.ebay.co.uk/itm/TOYOTA-Intelligent-Tester2-IT2-suzuki-Lexus-SDT-More-lauguage-Diagnostic-/140695013311?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item20c21387bf
Pesti volt a szervíz? Szerintem itt belefér minden reklám, elvégre segítjük egymást, nem?
A hibakód kiolvasására illetve kitörlésére vehetsz egy olcso kis OBD II -t is, nem kell ilyen komoly gép.
T180

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1513 Dátum: 2012.02.09 23:58:49 »
Inteligens teszter 2. van az ebay-en átszámolva annyiért.
 http://www.ebay.co.uk/itm/TOYOTA-Intelligent-Tester2-IT2-suzuki-Lexus-SDT-More-lauguage-Diagnostic-/140695013311?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item20c21387bf
Pesti volt a szervíz? Szerintem itt belefér minden reklám, elvégre segítjük egymást, nem?
A hibakód kiolvasására illetve kitörlésére vehetsz egy olcso kis OBD II -t is, nem kell ilyen komoly gép.

Köszi a linket....
Toyota Tmax .... Szeged és Hmvhely
Karácsony előtt egy nappal voltam... gondolom úgy hiányoztam én oda akkor, mint léggömbárusnak a nyílzápor de kedvesek, türelmesek és olcsók voltak. 

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1514 Dátum: 2012.02.10 07:49:24 »
Ma mínusz 13-ban jöttem szokásos utamon és figyeltem a füstölést. Csak az út vége felé jelentkezett, bár sokkal csekélyebb mennyiség, mint anno. A furcsa az, hogy üzemmeleg motornál... a másik, hogy amikor tegnap letettem az autót, akkor azt egy 600km-es autópályázás után tettem... ahol cca. 6 órán keresztül 2400 alatt nem volt a fordulatszám...