Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1384526 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1275 Dátum: 2011.05.30 21:15:28 »
Nem értem a gondodat...
Nem kell több márkaszervízbe menni, hanem egybe, ahol akkor fizetsz ha jó az autó, és nem 20 alkatrészt, csak ami logikusan okozhatta a hibát!

Egyébként az 1CD motornál éppenséggel lehet önindító hiba, mégpedig az hogy melegen lassan forgat, ezért nem indul el...
Amúgy van olyan webes felület ami összefogja a márkakereskedések tapasztalatait, ez az önindító hiba is pontosan ott olvasható!
Xanyi

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Légkondi
« Válasz #1276 Dátum: 2011.06.03 19:49:50 »
Sziasztok,

szeretném megkérdezni, hogy volt-e már vkinek a következő légkondi hibája?
Vezetés közben, 30 foknál 23 fok az autóba. Egyszer csak kezd melegem lenni.
Leállok, hallgatom... a kompresszor kikapcsolt.
A gáz 80%-on van, tehát ez nem befolyásolja. Viszont hiába állítom bármire (digit kétzónás klíma) sajnos a kompresszor néma marad. :(

Köszi,
screeny

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1277 Dátum: 2011.06.04 12:09:18 »
Azt honnan gondolod, hogy 80%-on áll a gáz? Csak mert éppen ha kevés benne a gáz, akkor a kompresszor védelmében leállíthatja a rendszert. Mikor volt utoljára feltöltve?
Gabe 254.

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1278 Dátum: 2011.06.04 15:16:17 »
A tegnap hoztam el szervízből (nem szak) és ott mérték be. Szerintük mindenképpen működnie kellene ezen töltöttség mellett is.
Egyébként tavaly volt feltötve.


Azt honnan gondolod, hogy 80%-on áll a gáz? Csak mert éppen ha kevés benne a gáz, akkor a kompresszor védelmében leállíthatja a rendszert. Mikor volt utoljára feltöltve?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1279 Dátum: 2011.06.04 16:55:40 »
A tegnap hoztam el szervízből (nem szak) és ott mérték be. Szerintük mindenképpen működnie kellene ezen töltöttség mellett is.
Egyébként tavaly volt feltötve.


Azt honnan gondolod, hogy 80%-on áll a gáz? Csak mert éppen ha kevés benne a gáz, akkor a kompresszor védelmében leállíthatja a rendszert. Mikor volt utoljára feltöltve?

És miért nem csinálták meg?
Xanyi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Légkondi
« Válasz #1280 Dátum: 2011.06.04 20:04:40 »
Sziasztok,

szeretném megkérdezni, hogy volt-e már vkinek a következő légkondi hibája?
Vezetés közben, 30 foknál 23 fok az autóba. Egyszer csak kezd melegem lenni.
Leállok, hallgatom... a kompresszor kikapcsolt.
A gáz 80%-on van, tehát ez nem befolyásolja. Viszont hiába állítom bármire (digit kétzónás klíma) sajnos a kompresszor néma marad. :(

Köszi,
screeny

nekem most cserélték a szellőzésvezérlést, szerencsére gariban. állítólag gyakori hiba, lehet, hogy nálad is valami ilyesmi van. Nekem azt csinálta, hogyha feltekertem maxra a szellőzést, akkor egyszerűen abbahagyta, miközben a visszajelzős szerint ugyanúgy ment minden tovább. ki-bekapcs és újra ment. de most egy darabig jó lesz, remélem :)

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1281 Dátum: 2011.06.04 21:41:02 »
Mert nem szakszervizben volt, és nem volt műszerük hozzá.
Éppen ezért kérdeztem, hogy volt-e valakinek hasonló problémája.

Természetesen kénytelen vagyok bevinni a Toyotához.

Köszönöm!


A tegnap hoztam el szervízből (nem szak) és ott mérték be. Szerintük mindenképpen működnie kellene ezen töltöttség mellett is.
Egyébként tavaly volt feltötve.


Azt honnan gondolod, hogy 80%-on áll a gáz? Csak mert éppen ha kevés benne a gáz, akkor a kompresszor védelmében leállíthatja a rendszert. Mikor volt utoljára feltöltve?

És miért nem csinálták meg?

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Légkondi
« Válasz #1282 Dátum: 2011.06.04 21:42:13 »
Köszönöm a tippet :)


Sziasztok,

szeretném megkérdezni, hogy volt-e már vkinek a következő légkondi hibája?
Vezetés közben, 30 foknál 23 fok az autóba. Egyszer csak kezd melegem lenni.
Leállok, hallgatom... a kompresszor kikapcsolt.
A gáz 80%-on van, tehát ez nem befolyásolja. Viszont hiába állítom bármire (digit kétzónás klíma) sajnos a kompresszor néma marad. :(

Köszi,
screeny


nekem most cserélték a szellőzésvezérlést, szerencsére gariban. állítólag gyakori hiba, lehet, hogy nálad is valami ilyesmi van. Nekem azt csinálta, hogyha feltekertem maxra a szellőzést, akkor egyszerűen abbahagyta, miközben a visszajelzős szerint ugyanúgy ment minden tovább. ki-bekapcs és újra ment. de most egy darabig jó lesz, remélem :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.04 21:43:46 írta screeny »

werisch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1283 Dátum: 2011.06.08 13:08:46 »
 :clap: :clap: :clap:  Hurrá megoldották a problémámat a toyota avensisemhez.    Melegen nem indul hidegen meg indul problémát.   Sajnos a szervizben mondtak minden hülyeséget hogy ez t meg azt kéne cserélni .  De nem hittem el hogy öninditot kéne cserélnem.  Ugyhogy onnan elhoztam szerencsémre. és egy rally szerelöhöz vittem el aki megoldotta a problémámat és még joval barátibb áron , mint ha a hivatalos szervizben próbálkoztak volna.    Hát ez van....    :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.08 13:10:34 írta werisch »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1284 Dátum: 2011.06.08 13:13:44 »
Na de hogy oldotta meg??? :)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1285 Dátum: 2011.06.08 13:14:18 »
Hát, igen, ezt igazán leírhatnád...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

werisch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1286 Dátum: 2011.06.08 14:34:14 »
A részletekbe annyira nem avatott bele mivel én hülye vagyok az autokhoz meg hiába meséli el hogy ezt meg azt csinálta. Nyilván üzemanyag probléma volt és nem önindito az én esetemben.   Magasnyomásu szelepet vagy szelepeket kellett cserélni , porlasztó csucsok tisztitása, adagoló ujrabeállitása  Valami ilyesmiket magyarázott.  És még azt is mondta hogy a szervizben azt is probálták a hozzá nem értők , hogy a computerben több üzemanyagot állitottak be valahogy szerencsétlen autónak és ugy is probálták.   Ő mindent visszairt gyári beállitásokra még nem is huzta fel a teljesitményét bár azt is megtehette volna a jobb fogyasztás miatt.  Látta hogy a szervizben is bütyköltek a szelepekkel, de a hibát nem találták meg.
Mondta is nekem , hogy a szervizekben általában nem a jó szakemberek dolgoznak. Persze kivételek vannak nyilván mindenhol.
Kb ennyi röviden és tömören .

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1287 Dátum: 2011.06.20 18:01:41 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumban és 3 hete boldog tulaja egy 2007-es D-CAT Avensis-nek. Kérdésem az lenne, hogy miért nem tudom megállapítani az olajszintet a nívópálcán, illetve látszik hogy van olaj, valószínű elegendő, mégis a pálca 1/2-ig össze van kenve mikor kihúzom. Kihűlt, leülepedett motornál teszem, elsőre törlés és visszadug, de csak nem látszik egyértelműen a szint, felfele el van "nyúlva" rajta az olaj. Megfigyelem majd holnaptól mivel megy szervízbe (M+F Kecsk.) és megoszom ismét a tapasztalatomat. Találkozott már valaki ilyennel? (nem első autóm...és nem először nézek olajszintet sem :-)  )
Még annyi, hogy mennyire "törvényszerű" az EGR kormolódása (holnap azt is kérni fogok a szervízben), visszaolvasva elég sűrűn jelzitek, hogy ez bizony gyakran előfordul....van rá bizonyos időintervallum ami után mindenképpen kell tisztítani, vagy a legjobb, ha az olajcseréknél mindig kérem a tisztítását is?

Mellékeltem egy fotót is :-)

Köszi
  :yes:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1288 Dátum: 2011.06.20 18:18:47 »
Nálam is ilyen. Ha nem törlöm le, akkor az egyik oldalán azért nagyjából látszik.

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1289 Dátum: 2011.06.20 18:59:05 »
Nálam is ilyen. Ha nem törlöm le, akkor az egyik oldalán azért nagyjából látszik.
Köszi, igen valamennyire kivehető, hogy rendben van, a 2 pont között a legvastagabb az olajfilm. Holnapi olajcsere után megfigyelem újra.