Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1386779 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #705 Dátum: 2008.07.14 15:04:35 »
A Shellnél a normál dízel kéntartalma <10 ppm, ez a gyári által ajánlott ötöde. A púderesben meg még kevesebb van, talán.
A MOLnál meg az EVO dízel kénmentes, ha jól emlékszem. Mondjuk ezek jóval drágábbak, mint a normál dízelek.
Remek! A Shell jó hír! Találtam egy Shell-t amelyiknél jobb a dízel ára mint az általam eddig választott OMV-é.
Az emelkedő áraknak köszönhetően inkább a normálban gondolkodom, mint a "prémiumban" (EVO, Tempo,V-Power..)
Az Agip-tól természetesen nem kaptam választ, pedig már lassan két hete írtam nekik.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: D4D
« Válasz #706 Dátum: 2008.07.14 15:40:22 »
Úgy tudom, hogy az OMV-nél is csak a Carrera kénmentes!
music     

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #707 Dátum: 2008.07.15 18:35:46 »
A Carrerát nem tudom, mert az benzin. A Sprint és a Prémium dízel viszont kénmentes. Ezt az OMV-től tudom, ugyanis ők vették egyedül a fáradtságot és válaszoltak a levelemre.
Abban azt válaszolták, hogy kénmentesek a gázolajok. (tehát a mezei sprint is az)
whis! A Te infód honnan van a 10-es ppm adatról a Shellnél?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: D4D
« Válasz #708 Dátum: 2008.07.15 21:58:51 »
A Carrerát nem tudom, mert az benzin. A Sprint és a Prémium dízel viszont kénmentes. Ezt az OMV-től tudom, ugyanis ők vették egyedül a fáradtságot és válaszoltak a levelemre.
Abban azt válaszolták, hogy kénmentesek a gázolajok. (tehát a mezei sprint is az)
whis! A Te infód honnan van a 10-es ppm adatról a Shellnél?
A számlán szerepel ez a passzus. Gondolom, nem adnák írásba, ha nem így lenne  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #709 Dátum: 2008.07.16 11:17:59 »
Rendben, meggyőztél! Akkor van még egy hálózat, ahol a D-CAT-nek megfelelő gázolajat lehet kapni.
Köszi whis! :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: D4D
« Válasz #710 Dátum: 2008.07.16 17:33:14 »
A Carrerát nem tudom, mert az benzin. A Sprint és a Prémium dízel viszont kénmentes. Ezt az OMV-től tudom, ugyanis ők vették egyedül a fáradtságot és válaszoltak a levelemre.
Abban azt válaszolták, hogy kénmentesek a gázolajok. (tehát a mezei sprint is az)
whis! A Te infód honnan van a 10-es ppm adatról a Shellnél?
A számlán szerepel ez a passzus. Gondolom, nem adnák írásba, ha nem így lenne  ::)
Muszáj nekik, mert tudtommal valami EU-s szabály kötelezi őket erre.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #711 Dátum: 2008.07.16 20:45:55 »
A MOL leírása szerint:
- 2005-tôl a gázolajok kéntartalma maximum 50
ppm lehet, és ezzel egy idôben el kell kezdeni
a kénmentes (maximum 10 ppm kéntartalom)
üzemanyagok forgalmazását.
- 2009-tôl kizárólag kénmentes üzemanyagok
forgalmazhatók.
- 2005. július 1-jétôl a MOL Rt. 10 ppm alatti,
kénmentes gázolajokat hoz forgalomba.

Egy másik dokumentumban (a MOL dízel üzemanyagának biztonsági adatlapjának 2.1-es pontja szerint) az a megjegyzés áll, hogy:
- Kémiai elnevezés: Hatóanyag: kénmentesített gázolaj és közvetlen lepárlású gázolajok elegye.
Tehát azt hiszem az OMV és a Shell után nyugodtan lehet mondani, hogy a MOL-nál is a D-CAT előírásainak megfelelő gázolajat tankolhatunk.
Elvileg pedig az összes magyarországi töltőállomás a MOL-tól, a százhalombattai finomítótól szerzi az üzemanyagokat, ahhoz már csak pluszban kevernek adalékokat.(Kivéve ugye elvileg az OMV, ami a schwechati finomítótól hozza) Így tehát elvileg a többi kútnál is valószínű jó a minőség, mivel felhetetően kenet nem kevernek hozzá:)
Összegzésként: Biztosan megfelelő az OMV, a MOL és a Shell. (Már a sima is megfelelő, tehát nem kell feltétlenül a prémiumot tankolni a kénmentesért)
A többi nagyobb hálózat is akár megbízható lehet, de az nem megerősített infó, hogy a MOL-tól szerezni a többi cég is az üzemanyagokat.
Egyedül a diszkont kutak (Tesco, Auchan..) nem ajánlottak, ha szeretnénk megkímélni a piezoelektromos fúvókákat a D-CAT esetében:)
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.17 22:06:30 írta Mr. Moon »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D4D
« Válasz #712 Dátum: 2008.07.16 21:01:08 »
Plusz kivétel még a Shell is részben, mert a prémium üzemanyagai uszályon érkeznek.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D4D
« Válasz #713 Dátum: 2008.07.16 21:19:25 »
Összegzésként: Biztosan megfelelő az OMV, a MOL és a Shell. (Már a sima is megfelelő, tehát nem kell feltétlenül a prémiumot tankolni a kénmentesért)
A többi nagyobb hálózat is akár megbízható lehet, de az nem megerősített infó, hogy a MOL-tól szerezni a többi cég is az üzemanyagokat.
Egyedül a diszkont kutak (Tesco, Auchan..) nem ajánlottak, ha szeretnénk megkímélni a piezoelektromos fúvókákat a D-CAT esetében:)

Jo ezt igy leirva, hivatalos forrasbol olvasni. Megnyugtato, ez teny.  :sweatdrop:

De azert ha jobban bele gondolok, akkor ez varhato volt.
Gondljunk bele, ha a D-CAT-nek olyan nafta kellene, ami nincs is Kozep-Europaban.
Jo, legyen csak Magyarorszagon ez a helyzet. Nem lehet D-CATbe valo naftat kapni, de aruljak a motort. Mindenki hallgat errol (mert ugye senki nem mondta Nektek amikor atadtak, hogy Becsig kell menni tankolni.)
Az osszes (legyen csak minden tizedik) D-CATnek baja kezd lenni (azert mar jo par eve mennek, sokban 200000 folott van joval).
A Toyota ezzel nagyon nagyot szivhatott volna.
Vagy en gondolom rosszul?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #714 Dátum: 2008.07.16 22:01:30 »
En mar a vasarlaskor tudtam,hogy a kenmentes az ajanlott bele, igaz ezt azert olyan rettentoen nem reklamoztak. Ennek koszonhetoen az enyem eddig egy kivetellel (akkor is MOL) mindig OMV-t kapott. Nyugatabbra ez nem jelent problemat, mert ott csak kenmentes van. Egyebkent nem okozna nagy bajt, ha neha becsuszna 1-2 kenes tankolas, itt inkabb a rendszeressegen van a hangsuly. Ahogy az elozo irasomban is olvashato, 2005. juliusa ota 50 ppm alatti a kentartalom, es ugye pont ebben az idoben(talan honapra pontosan) jelent meg itthon a D-CAT itthon. A minden szempontbol megfelelo uzemanyag mar a kezdetektol rendelkezesre allt, az OMV-t nem is emlitve.
(bocs hogy nincs ekezet, iPod Touch-rol igy megy)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: D4D
« Válasz #715 Dátum: 2008.07.17 10:57:19 »
Mint már többször leírtam, Budapesten csak két ÖMV kútnál van schwechati üza. Az egyik a Róbert Károly krt.-i székház alatti kút, a másik a Soroksári úti, a Klacska telep közelében. A többibe MOL eredetű, de ÖMV adalékolt a lötyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: D4D
« Válasz #716 Dátum: 2008.07.17 19:34:27 »
Elvileg pedig az összes magyarországi töltőállomás a MOL-tól, a dunaújvárosi finomítótól szerzi az üzemanyagokat, ahhoz már csak pluszban kevernek adalékokat.(Kivéve ugye elvileg az OMV, ami a schwechati finomítótól hozza) Így tehát elvileg a többi kútnál is valószínű jó a minőség, mivel felhetetően kenet nem kevernek hozzá:)
Összegzésként: Biztosan megfelelő az OMV, a MOL és a Shell. (Már a sima is megfelelő, tehát nem kell feltétlenül a prémiumot tankolni a kénmentesért)
A többi nagyobb hálózat is akár megbízható lehet, de az nem megerősített infó, hogy a MOL-tól szerezni a többi cég is az üzemanyagokat.
Egyedül a diszkont kutak (Tesco, Auchan..) nem ajánlottak, ha szeretnénk megkímélni a piezoelektromos fúvókákat a D-CAT esetében:)
Nem kötözködés, de Dunaújvárosban hol van finomító?  :eek: :eek: Környékbeli vok, de nem tudok finomítóról a városban.  ::) Tudtommal az Százhalombatta nem? ::);)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #717 Dátum: 2008.07.17 22:04:33 »
Nem kötözködés, de Dunaújvárosban hol van finomító?  :eek: :eek: Környékbeli vok, de nem tudok finomítóról a városban.  ::) Tudtommal az Százhalombatta nem? ::);)
Ott a pont! Javítottam! Nem tudom miért írtam Dunaújvárost... :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.17 22:07:36 írta Mr. Moon »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: D4D
« Válasz #718 Dátum: 2008.07.18 11:43:54 »
Nem kötözködés, de Dunaújvárosban hol van finomító?  :eek: :eek: Környékbeli vok, de nem tudok finomítóról a városban.  ::) Tudtommal az Százhalombatta nem? ::);)
Ott a pont! Javítottam! Nem tudom miért írtam Dunaújvárost... :wacko:
Az is a Duna mellett van. A komáromi finomító még műxik 1ébként????? :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lovy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: D4D
« Válasz #719 Dátum: 2008.08.19 14:37:47 »
Helló! A segítségeteket szeretném kérni. 2001/12es Avensis D4D-ben ismét elszállt a lendkerék.  :censored: Mi más.... Tavaly ugyanezt már eljátszotta a kicsike, akkor egy bontottat raktunk bele. Van valakinek tapasztalata a felújítottal, vagy maradjak a bontottnál, esetleg a gyárinál??? Mi az esély arra, hogy 1 év után nem fog szétesni az új is? Anyaghibán kívül tud még valaki valamit hogy mitől tud szétesni? Mi a helyzet a fix lendkerékkel (egytömegű) és a rugózott tárcsa kombinációval? Tapasztalat? Nem veri szét a főtengely és a hajtókarcsapágyakat? Más típusnál ugyanezzel a motorral miért nem hallani lendkerékhibáról? Previa, Verso, 2003 utáni Ave, Rav4-esé nem jó bele pl? Amúgy nagyon jó a jármű, keveset eszik, nagyon tud menni és minden elfér benne, de már a tököm ki van vele hogy évente 150e HUF lendkerékre megy el..
Igaz hogy a lendkerék után porlasztó adja meg magát?? Ha tud valaki egy megbízható bontót ahol van lendkerék az írhatna....

kösziköszi

üdv: Lovy