Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579377 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7410 Dátum: 2012.05.18 10:27:36 »
Mennyit "veszítesz" egy teljes tankon, ha a molon tankolsz? 100-150 esetleg 200 forintot.  :hmmmm:
Szóval annyira nem gáz a helyzet...
Nem. Csak épp a Lukoilossal jobban ment az autó és kevesebbet evett mint a MOL-os benyával. Meg a fent leírt szívás a tankolással. A hátam közepére előbb kívánok púpot mint ezt. Teljesen nevetséges.  :no:
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7411 Dátum: 2012.05.18 10:40:15 »
Minek teljesen leüríteni a kártyát?  :flowers:
Csak akkor használt ha legalább 1 teli tanknyi keret van rajta, így megúszod a két darabban tankolást, ami tényleg szívás.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7412 Dátum: 2012.05.18 10:59:55 »
Akkor azért az nem akkora probléma, mert neked nem kerül pénzbe  :cool2: .

Remélem lesz még olyan munkahelyem/állásom ahol korlátlan benzinkártyát kapok  :whistling: (tudom, a tied nem korlátlan)
Akkor azért csak dokumentálnod kell hová használtál el annyi benzint,nem? :hmmmm:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7413 Dátum: 2012.05.18 11:22:54 »
Akkor azért csak dokumentálnod kell hová használtál el annyi benzint,nem? :hmmmm:
Ismerek olyan céget ahol nem... Annyit mész amennyit akarsz (nem területi képviselői állás, tehát magánhasználatra) esetleg a hónap végén becsületkassza alapon mondasz egy összeget, de sok helyen ez sem elvárás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7414 Dátum: 2012.05.19 18:40:42 »
ma megállok a száva utcai kútnál. képtelen vok megszokni h a betöltö nem a bal oldalon van..srác rendes volt megtankolt mondta ne álljak a túloldalra áthúzza a csövet..szuzukisok előttem mögöttem, előttem röhögött mögöttem anyázott.. ::) :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7415 Dátum: 2012.05.19 19:22:45 »
Előtte nekünk is német autó volt (betöltő jobb oldalon), eleinte rosszul álltam, aztán a csomitartó felett húztam át a csövet (sedan), még épp elért  :lol: !

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7416 Dátum: 2012.05.19 19:30:40 »
Előtte nekünk is német autó volt (betöltő jobb oldalon), eleinte rosszul álltam, aztán a csomitartó felett húztam át a csövet (sedan), még épp elért  :lol: !
Drága jó állolámpás mergán ha jól emlékszem a hátsó rendszám mellett volt. De a kispolák/Fiat 126/500 fanok sem panaszkodhatnak :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7417 Dátum: 2012.05.19 20:59:29 »
Az a Dacia volt, akinek hátul a rendszám mellett volt. Kispolskinak a vezetőajtó mögött van, teljesen jó helyen (nekünk volt 3 is :-) ).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7418 Dátum: 2012.05.19 21:21:48 »
Ismerek olyan céget ahol nem... Annyit mész amennyit akarsz (nem területi képviselői állás, tehát magánhasználatra) esetleg a hónap végén becsületkassza alapon mondasz egy összeget, de sok helyen ez sem elvárás.
A céget értem hogy nem feltétlenül érdekli-Az adóhivatal miatt kell elszámolni, ugyanis jövedelmed keletkezhetett :D
ami adóköteles.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7419 Dátum: 2012.05.19 21:28:34 »
Az a Dacia volt, akinek hátul a rendszám mellett volt. Kispolskinak a vezetőajtó mögött van, teljesen jó helyen (nekünk volt 3 is :-) ).
Dáciánk nem volt, W114 igen, most elbizonytalanodtam, megnéztem pár képet róla, egyik oldalon sem lelém. Az 500as fiaton viszont elől volt a csomagtérben.
U.I.: Megtaláltam, itt látszik talán a legjobban  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.19 21:34:26 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7420 Dátum: 2012.05.19 22:05:55 »
Azt én is észrevettem hogy a Lukoil közelébe lévő Mol kút, ami egyébként a 3 Mol közül a legdrágább a városunkban, csütörtökön - ameddig ugye a lukoil is olcsóbb volt - a 3 mol kút között arra az időre ő lett a legolcsóbb.

Lehet, hogy én vagyok túl merev, de akkor sem szeretem, ha variálnak az árakkal, ha nem jelentettek be változást szerdára. És itt most nem a csökkentésre gondolok, hanem a sunyiban emelésre.

Gyöngyi ez nem mondod ilyen létezik érezhető/észrevehető különbség a különböző kutakon tankolt benzinek között? Én anno nem vettem észre semmit, talán annyi, hogy régebben a shell meg az agip hamarabb elfogyott mint másik kutakon tankoltak, de hitelesen megítélni ezt sem tudhatom...
                                                                                                                                                   

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7421 Dátum: 2012.05.19 22:17:36 »
Dáciánk nem volt, W114 igen, most elbizonytalanodtam, megnéztem pár képet róla, egyik oldalon sem lelém. Az 500as fiaton viszont elől volt a csomagtérben.
U.I.: Megtaláltam, itt látszik talán a legjobban  :flowers:
Csak arra írtam, hogy a 126-osnak nem ott volt, viszont a daciának igen. A Fiat 126 pedig nem keverendő az 500-assal!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7422 Dátum: 2012.05.19 23:11:04 »
Csak arra írtam, hogy a 126-osnak nem ott volt, viszont a daciának igen. A Fiat 126 pedig nem keverendő az 500-assal!
Merci mellett Olaszországban még 500 asunk volt, rokonságban volt 126-os, ennek is utánanéztem, jogos a felvetés, kint van a betöltője annak is  :flowers:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7423 Dátum: 2012.05.21 08:23:37 »
Gyöngyi ez nem mondod ilyen létezik érezhető/észrevehető különbség a különböző kutakon tankolt benzinek között? Én anno nem vettem észre semmit, talán annyi, hogy régebben a shell meg az agip hamarabb elfogyott mint másik kutakon tankoltak, de hitelesen megítélni ezt sem tudhatom...
Az általam említett kutaknál tuti. Amikor a MOL után elkezdtem a LukOilon tankolni, lejjebb ment a fogyim.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7424 Dátum: 2012.05.21 15:14:03 »
Forrás: www.holtankoljak.hu

Nem változik az üzemanyagok ára a héten

Noha a múlt héten romlott a forint árfolyama, de csökkent az olaj és a késztermékek - a benzin és a gázolaj - tőzsdei árfolyama, így ezen a héten a Mol nem változtat a kiskereskedelmi árakon - értesült a holtankoljak.hu piaci forrásból. A benzin országos átlagos ára így várhatóan 425 forint marad, a gázolajé 428 forint.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i