Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773324 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5445 Dátum: 2012.08.20 00:28:06 »
Köszönöm a rezonálós tippet, bejött. A szívócső csinálja. Ma kivettem belőle és kerültem egyet. Semmi ronda hang. Mit tudok csinálni vele, hogy ne adjon ki ilyen förtelmes hangot? Vagy egyáltalán mi csinálja rajta? Az eleje a bilincsben, vagy ahol a légszűrő házba megy bele?

Mind1, mindkét végét meg kell csavarozni.
Xanyi

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5446 Dátum: 2012.08.20 07:49:43 »
Így lesz. :)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5447 Dátum: 2012.08.21 12:15:54 »
A szívócső csinálja.
mondtam én, h megmondtam :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5448 Dátum: 2012.08.21 21:02:24 »
Jaja. Köszi neked is. :) Holnap valamit kitalálok rá. :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5449 Dátum: 2012.08.23 08:54:30 »
Tegnap előtt megviccelt az autó. Reggel gyújtás, se kép, se hang. Annyi szufla nem volt az akkuban, hogy a visszajelző ledek világítsanak... Egyik haver bebikázta. Kerültem egyet. Azóta sem csinálta, de biztos ami biztos vettem egy új aksit(Exide). Úgy néz ki, hogy eddig bírta a gyári akku. (7 év) Megnézegettem, hogy alap állapotban húzza-e valami az aksit, de semmi. Előfordulhat esetleg olyan, hogy a csomagtér világítás nem kapcsolódik le? (légszűrő cső szerelő pasztával beragasztva, végre teljes csend uralkodik a fülkében)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5450 Dátum: 2012.08.23 16:53:21 »
Tegnap előtt megviccelt az autó. Reggel gyújtás, se kép, se hang. Annyi szufla nem volt az akkuban, hogy a visszajelző ledek világítsanak... Egyik haver bebikázta. Kerültem egyet. Azóta sem csinálta, de biztos ami biztos vettem egy új aksit(Exide). Úgy néz ki, hogy eddig bírta a gyári akku. (7 év) Megnézegettem, hogy alap állapotban húzza-e valami az aksit, de semmi. Előfordulhat esetleg olyan, hogy a csomagtér világítás nem kapcsolódik le? (légszűrő cső szerelő pasztával beragasztva, végre teljes csend uralkodik a fülkében)

Teljesen jó teljesítmény az akksitól ez a 7 év.
Csomagtérvilágítást le tudod ellenőrizni. Ledöntöd az egyik támlát és benézel...
Xanyi

KovacsGabor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5451 Dátum: 2012.08.24 11:32:53 »
Lassan kész lesz  ;)


Reméljük  ;)

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5452 Dátum: 2012.08.25 07:41:13 »
(légszűrő cső szerelő pasztával beragasztva, végre teljes csend uralkodik a fülkében)

Milyen trutyi ez pontosan? Szabad egyébként fixre beragasztani a csövet a házba, vagy ez a szer csak tömít?

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re: Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5453 Dátum: 2012.08.25 08:29:15 »
Milyen trutyi ez pontosan? Szabad egyébként fixre beragasztani a csövet a házba, vagy ez a szer csak tömít?

Würth-ös olaj és benzinálló szerelőpaszta. Hasonló, mint a sziloplaszt, gumis marad száradás után, ami oldható valamilyen szinten. Azt néztem, hogy ha ki akarom venni a légszűrődobozt, akkor úgy is ki lehet venni, ha beragasztom a gégecsövet véglegesen.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5454 Dátum: 2012.08.25 12:19:10 »
Én szép fekete csavarral megcsavaroztam az enyémet, de ez a szerelőpasztás megoldás sem rossz. Nem baj a fix rögzítés, azt a részt ott sosem kell elválasztani egymástól, kompletten kell kiszerelni.
Xanyi

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5455 Dátum: 2012.08.26 14:25:17 »
Sziasztok!

Volna egy Toyota Yaris 1.0 autóm. Használtan vettük, sok baj volt vele aminek nagy részét én és autószerelő rendbe tette. Most ez nem is érdekes a probléma szempontjából. A problémám a következő: Az ajtót csak távirányítóval lehet zárni, mert nincs egy olyan zár sem ami kulccsal is zárható vagy nyitható lenne. Útólért az a probléma amitől mindig is rettegtem. Hogy vagy a távirányítóba vagy a kocsiba lemerül az akku és nem tudok bejutni a kocsiba. Szerencsére most csak a távkapcsolóba merült ki az elem és külső tápegységről táplálva sikerült kinyitni az autót.  Szeretnék bele új zárat amit tudok kulccsal nyitni. Ismereteim szerint ez egy zárat ( vezető felőli ajtó) és az autó indításához szükséges zárat kellene cserélni meg a kulcsot. Ez mennyibe kerülne és hol tudom kiviteleztetni?  Meg jó lenne ha két kulcs lenne az autóhoz mert, akkor a casco-t ki tudnám terjeszteni lopás kárra is ,ami nem kis megnyugvást adna.  A következő problémám az az lenne hogy a műszerfalon indulástól kezdve villog egy ideje egy kis bábu ami be van kötve biztonsági övvel ( pirosan). Mi lehet a gond?

Válaszokat és segítségeket előre is köszönöm!

Üdv. Farkas Ádám @fkenny
 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5456 Dátum: 2012.08.26 14:52:31 »
Volna egy Toyota Yaris 1.0 autóm. Használtan vettük, sok baj volt vele aminek nagy részét én és autószerelő rendbe tette. Most ez nem is érdekes a probléma szempontjából. A problémám a következő: Az ajtót csak távirányítóval lehet zárni, mert nincs egy olyan zár sem ami kulccsal is zárható vagy nyitható lenne. Útólért az a probléma amitől mindig is rettegtem. Hogy vagy a távirányítóba vagy a kocsiba lemerül az akku és nem tudok bejutni a kocsiba. Szerencsére most csak a távkapcsolóba merült ki az elem és külső tápegységről táplálva sikerült kinyitni az autót.  Szeretnék bele új zárat amit tudok kulccsal nyitni. Ismereteim szerint ez egy zárat ( vezető felőli ajtó) és az autó indításához szükséges zárat kellene cserélni meg a kulcsot. Ez mennyibe kerülne és hol tudom kiviteleztetni?  Meg jó lenne ha két kulcs lenne az autóhoz mert, akkor a casco-t ki tudnám terjeszteni lopás kárra is ,ami nem kis megnyugvást adna.  A következő problémám az az lenne hogy a műszerfalon indulástól kezdve villog egy ideje egy kis bábu ami be van kötve biztonsági övvel ( pirosan). Mi lehet a gond?
Szia! Mi volt az a "sok baj", vétel után? Ez, meg az egyéb dolgok amiket írsz, arra enged következteni, hogy aki eladta neked az autót, elég furán járhatott el  ::) ...

A kis piktogram, amiről írsz, a légzsák(ok) hibájára utal. Törött volt az autó? Meg kéne nézetni márkaszervízben, hogy mi a hibajelzés oka, mert így félő, hogy egy esetleges ütközésnél nem nyíl(ná)na(k) a légzsák(ok).

Kulcs: legolcsóbb megoldás, ha csak az ajtóban lévő zárból veszel egy bontottat, a hozzá való kulccsal... Így ugyan a továbbiakban állandóan két kulcs kell majd nálad legyen a kocsihoz, de olcsóbb, mint ha gyújtáskapcsolót is kéne venned, plusz a kocsihoz "hozzátanultatnod" az új kulcsot. Nem is vagyok biztos benne, hogy ezt egyáltalán használt, másik kocsiból származó kulccsal meg lehet-e oldani. De ha csak az ajtóban lesz új zár & kulcs, akkor ez a probléma fel sem merül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5457 Dátum: 2012.08.26 15:20:52 »
Palaczk:

Köszönöm válaszod. Leírom az autó történetét. igazából anyukám autója de mivel ő nem ért a műszaki dolgokhoz így ez az én nyakamba szakadt az ezen problémák megoldása. Mikor tavaly ősszel megvette Pesten egy használt autó kereskedésből  az alábbi hibák voltak:
- A központi zár csak az első 2 ajtót nyitotta zárta a hátsó kettőt és a csomagtartót nem. ( A két oldalsó ajtóban benne volt pedig minden elektronika csak be kellett kötni amit meg is tettem.
- Nem működött a hátsó ablaktörlő:  Motor sem volt. Pótoltam, bekötöttem.
- Nem volt a csomagtartóban semmilyen kábelezés. Pótoltam.
- nem volt benne zár, pótoltam és bekötöttem a központi zár körébe.
- Nem működött az első ablakmosó szivattyú, cseréltem.

 Az autó 100%, hogy törött volt, azt hogy pontosan hol nem tudom elmondani... Problémák közül meg igazából már csak ez a  kettő van ami komoly gondot tud okozni.

Azt még nem is említettem, hogy ez az autó több autóból lett összerakva ( szereléskor az ajtók sorozatszáma, az üvegek szorzatszáma nem egyezett ) ( Anyum bízott az illető szaktudásában akivel el ment megvásárolni ezt az autót, de így utólag kiderült, hogy nagyon melléfogott. ) Én sem értek az autókhoz, de mivel ezen hibák nem motorikusan voltak, így mivel műszerész tanonc vagyok  meg tudtam oldani ezen problémákat.   A zár ötletet nagyon köszönöm, olcsó és a lehetőségekhez képest nagyon is praktikus megoldás:)

ui: Ha valamit nem jól fogalmaztam azért elnézést kérek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5458 Dátum: 2012.08.26 15:42:43 »
Hűha, fkenny, ezt a kocsit tényleg úgy rakhatták újra össze, a leírásod alapján  :sorcerer: ... Legalább az ára kedvező volt?

Két dologra kéne szvsz odafigyelni, ilyen előzményekkel.

1: A légzsák-rendszert tényleg le kéne checkolni. Egyáltalán a helyükön vannak-e; megvannak-e az érzékelők; mi van a kábelezéssel? Azért nagyon nem ártana, ha egy (neadj'Isten) bekövetkező balesetnél működnének a lufik. Pláne egy ilyen autóban, aminek a karosszériája sajnos feltételezhetően egyébként sem nyújtja azt a védelmet, amit gyári, törésmentes állapotában nyújtana. Bár ha az eleje nem volt törve, akkor a helyzet kevésbé kockázatos.

2: Kéne a kocsinak egy utólagos alváz- és üregvédelem, amennyiben télen is használni fogjátok, és jópár éven át meg szeretnétek még tartani - mert ha a javítás során ilyen "gondosan" jártak el, hogy pl. nem tették vissza az ablaktörlő-motort, akkor aligha foglalkoztak a korrózióvédelemmel. Magyarul: a sérült, javított részeken rohadásnak fog indulni a karosszéria, ha télen megkapja majd a sós nedvességet. Ezt meg kellene előzni. Egy ilyen "kúra" kb. 40 ezer Ft, van rá Pesten egy jó szakember - szvsz nagyon megéri.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5459 Dátum: 2012.08.26 16:05:04 »
Palaczk:

A kábelezés, nah igen az külön fejezetet érdemelt volna. Van még egy hiba amit teljesen el is felejtettem. A duda. Mikor megnyomom kint az akku mellett lévő fekete dobozban a relé kattan, de a duda nem szólal meg.  A kocsi alváza rendben van, suliban szerencsére van autószerelő szak is és ők okítottak ki a karosszériával kapcsolatos "problémákkal".  Azt még nem is említettem, hogy az ülések és az ajtók kárpitozása is 1.0 és 1.3  van összerakva.  Van kékes kárpitozású ajtó ( első kettő) és a hátsó szürkés...  Annyi ilyen "apró" "bosszúság" van ezzel a kocsival kapcsolatban hogy kezd elegem lenni.   Pedig imádni való kis autó volna, az előző 1.3-at is imádtuk, csak totálkárosra törték... 

Az ár: 1050000Ft + még akkor ezek az "apróságok" amiket leírtam.  Szerencsére csak anyagköltségbe fájt minden. Motorikusan jó, de nem annyi kilométer van benne amennyit mondtak rá. Azt mondták motorikusan jó. Azon kívül, hogy néha nem tudom elsőre betenni tolatásba más problémát nem tapasztaltam.
 
A légzsákozást meg meg fogom nézetni. 
Tervek szerint el lesz adva, mert unom, hogy kevesebbet ülök benne helyváltoztatás miatt mint a hibák javítása miatt...