Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769948 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4920 Dátum: 2011.08.20 20:26:37 »
Thomas, szerintem csinálj egy ECU-resetet is. Ezzel a motorvezérlés "elfelejti" az eddigi beállításokat, pontosabban újratanulja; hasznos lehet. Csak a negatív akkusarut kell hozzá levenni mondjuk úgy fél órára. Utána az egyetlen teendő annyi lesz, hogy a rádióban pár dolgot (eltárolt frekvenciák, óra stb) újra be kell állítani, meg a fedcompban nullázódik az átlagfogyi és az átlagsebesség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4921 Dátum: 2011.08.20 22:13:29 »
Segítsetek! Következő a hibajelenség: nem megy az első ablakmosó, a "bajuszkapcsoló" hátrahúzásakor csak az ablaktörlő megy, motorhangot nem hallani nem is sprioccel... A hátsó viszont működik  rendesen. Mi lehet a gond?
 :helpsmilie:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4922 Dátum: 2011.08.21 11:08:51 »
Segítsetek! Következő a hibajelenség: nem megy az első ablakmosó, a "bajuszkapcsoló" hátrahúzásakor csak az ablaktörlő megy, motorhangot nem hallani nem is sprioccel... A hátsó viszont működik  rendesen. Mi lehet a gond?
 :helpsmilie:

Az első és a hátsó két külön motor, tehát az hogy a hátsó megy, most ebből a szempontból lényegtelen.
Ha a motor hangját sem hallod, akkor valamilyen elektromos gond lesz: kapcsoló, vezeték, vagy maga a motor. Általában a motor szokott elhalálozni, ez sajnos az esetek 99%-ában van így. Legegyszerübb ha a lökhárítósarok/dobbetét megbontásával odajutsz a tartályhoz, és a két motoron megcseréled a csatlakozót. Ha ezután az elsőt működtetve spriccel a hátsó, viszont a hátsót működtetve az első nem, akkor értelemszerüen a motor a hibás.
Xanyi

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4923 Dátum: 2011.08.21 12:12:34 »
Thomas, szerintem csinálj egy ECU-resetet is. Ezzel a motorvezérlés "elfelejti" az eddigi beállításokat, pontosabban újratanulja; hasznos lehet. Csak a negatív akkusarut kell hozzá levenni mondjuk úgy fél órára. Utána az egyetlen teendő annyi lesz, hogy a rádióban pár dolgot (eltárolt frekvenciák, óra stb) újra be kell állítani, meg a fedcompban nullázódik az átlagfogyi és az átlagsebesség.

Ha lesz rá egy kis időm, akkor összekötöm a két dolgot és szép nyugodtan megcsinálom. Megtisztítom a légtömegmérőt és egyúttal a tanácsolt reset-et is.
Azért nem estem még neki mert nem durva a jelenség de néha zavar, csak idő kérdése.....
Köszönöm a tanácsot!

thomas

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4924 Dátum: 2011.08.22 07:10:46 »
Köszi megnézem és jelentkezem!
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.22 12:42:39 írta kleingy »
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4925 Dátum: 2011.08.22 12:11:28 »
Köszi megnézem és jelentkezem!
De hogy a fenébe kell ezt lebontani  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.22 12:42:09 írta kleingy »
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4926 Dátum: 2011.08.22 16:58:31 »
Köszi megnézem és jelentkezem!
De hogy a fenébe kell ezt lebontani  :helpsmilie:

Hm... Bízd márkaszervízre  ;)
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4927 Dátum: 2011.08.22 17:19:47 »
Köszi megnézem és jelentkezem!
De hogy a fenébe kell ezt lebontani  :helpsmilie:

Hm... Bízd márkaszervízre  ;)

Kössz megoldom, annyira nem vagyok technikai analfabéta csak gondoltam jól jönne egy kis segítség...
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4928 Dátum: 2011.08.26 09:14:34 »
Sziasztok !

Fórumon nem találtam hasonló leirást, ha mégis lenne, akkor elnézést.
A véleményetekre vagyok kiváncsi. Ritkán használok navigációt, de amikor igen, akkor sem tudom, mert a szivargyújtóra téve rögtön kivágja a biztositékot. Különböző navigációs eszközöket próbáltam, sőt egyszer a telefontöltőnél is ez történt.
Elvittem 45 ezres szervizbe (illetve jelentleg is ott van) a kocsit és megemlitettem ezt a problémámat is.
A válasz a következő: az újabb eszközök töltőinek szivargyújtó csatlakozóin az egyik pólust (test) a biztosabb csatlakozás érdekében kissé hosszabbra csinálták, ezért bedugásnál igen gyakran zárlatot csinál. Megoldás: egy másik aljzat beépítése a meglévő mellé (13 ezerért), vagy úgy kell bedugni a csatlakozót (bizonyos állásban), hogy ne okozzon zárlatot.
Egy 2008as kocsiról beszélünk, ami még garanciális (bár nem sokáig) illetve az hogy mit jelent az újabb eszköz pontosan nem tudom. A szaki szerint ez nem csak toyota probléma... én ezt elhiszem, bár az gondolom, hogy ezt a toyotának ingyen cserélnie kéne...

Vélemény ?

E.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.26 09:34:49 írta szaboe »

Kamboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4929 Dátum: 2011.08.26 15:18:51 »
Sziasztok!

Egy másik fórumon ajánlották hogy itt is kérdezzek rá a velem történt hibával kapcsolatban......
Hátha valaki már járt ebben a cipőben.
Van egy Toyota Yaris 1,3 MM-T Exe felszereltségű 2006 júniusi kiadású gépkocsim.
200.000Km-nél tartunk.Rendszeres hivatalos szervizbe járó emberke vagyok.

Ami mostanában előjövő jelenség az autómnál:
Beindítom,üzemi hőmérsékletű,klíma jár,világítás bekapcsolva,haladunk eggyik lámpától a másikig.
Várakozunk üresben és egyszer csak(50mp után) leáll a motor, majd 2-3 indításra beindul.
Ha viszont beindul és a tempó nem több mint 70km/h akkor egyenletes haladásnál időnként rángatózik a motor,néha akar visszaváltani de ahogy a fordulat visszajön akkor beáll a normál fokozatba.
Ezzel az a gondom hogy rapszodikus......Vagyis nem mindig jelentkezik. Nyaralni voltunk és úgy döntöttünk hogy a szervizre bízzuk az autónkat 2 hétre...És persze hogy a hiba náluk nem jelentkezett.
De most viszont meg tudtam mutatni a szerviznek a hibát. Ők is konstatálták a jelenséget és előjegyezték a beteget.
Az a legnagyobb gond a részemről hogy hibakódot nem jelez az autó, így a javítás és a hiba feltárás is nehézkes. Jelzem a blokk nem volt mosva,meg amúgy is meleg van mostanában.
Szóval ha valaki tapasztalt már hasonló vagy ilyen problémát kérem ossza meg velem és a fórumozókkal együtt a saját meglátását.

Előre is köszönettel:Kamboy

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4930 Dátum: 2011.08.26 15:24:35 »
Így első körben megkérném a szervízt, hogy frissítsék az MMT vezérlés szoftverét, nézzenek utána, nincs-e lehetőség vmi visszahívásos cserére (korábbi MMT Toyotáknál pl. volt) ... Kalibráljanak, állítsanak be mindent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kamboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4931 Dátum: 2011.08.26 16:47:22 »
Szia Palaczk!

Köszönöm az észrevételt.Egyeztettem a szervizzel időpontot,meg is mutattam a hibát.
Fix sebességben(5) 70-nél a váltó nem mozdul,de a motor döcög,főleg egy kis emelkedőnél.Ezt teszi üresben is alapjáraton.
Az MMT-t már kalibrálták. Én inkább üzemanyag ellátásra vagy gyújtás vezérlésre gondolok mert amikor leáll magától csak harmadik gombnyomásra indul be.
Ezzel az a gondom hogy ha menet közben leáll a motor és újra indítani csak álló autót lehet. Vagyis mögöttem egy kamion,hirtelen megáll a motor akkor muszáj fékeznem,leállnom és akkor már lehet hogy eltolt a kamion!!!
Szóval veszélyesnek érzem a hibát.
Üdv:Kamboy

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4932 Dátum: 2011.08.26 16:53:39 »
Hát tényleg veszélyesnek hangzik  :wacko:

Ezt utálom ezekben az okos, modern, agyonelektronizált kocsikban  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4933 Dátum: 2011.08.27 08:07:36 »
Sziasztok!

Egy másik fórumon ajánlották hogy itt is kérdezzek rá a velem történt hibával kapcsolatban......
Hátha valaki már járt ebben a cipőben.
Van egy Toyota Yaris 1,3 MM-T Exe felszereltségű 2006 júniusi kiadású gépkocsim.
200.000Km-nél tartunk.Rendszeres hivatalos szervizbe járó emberke vagyok.

Szia!
Nekem 2006 októberi az MM-T-s autóm.Bár nekem csak 40000 Km lesz hamarosan benne.A többi tapasztalatod érdekelne a váltóval kapcsolatba.
Volt-e már más probléma.Milyen karbantartásokat,beállításokat csináltak eddig rajta.Kb. mennyi km-nél voltak .
Előre is köszönöm a válaszodat!

Kamboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4934 Dátum: 2011.08.27 15:27:12 »
Sziasztok!

Egy másik fórumon ajánlották hogy itt is kérdezzek rá a velem történt hibával kapcsolatban......
Hátha valaki már járt ebben a cipőben.
Van egy Toyota Yaris 1,3 MM-T Exe felszereltségű 2006 júniusi kiadású gépkocsim.
200.000Km-nél tartunk.Rendszeres hivatalos szervizbe járó emberke vagyok.

Szia!
Nekem 2006 októberi az MM-T-s autóm.Bár nekem csak 40000 Km lesz hamarosan benne.A többi tapasztalatod érdekelne a váltóval kapcsolatba.
Volt-e már más probléma.Milyen karbantartásokat,beállításokat csináltak eddig rajta.Kb. mennyi km-nél voltak .
Előre is köszönöm a válaszodat!

Szia Toya!

Hát a normál MM-T visszahíváson kívül volt 90Ekm-nél egy jobb hátsó kerékcsapágy,180Ekm-nél egy vízpumpa csere.
Amúgy igazából a váltóval 30-45Ekm-ként egy beállításon kívül semmi.
Van egy Corolla verso-m is.Szintén MM-T váltós.2005-decemberi,150Ekm-van  benne.
Mostanában 15Ekm alatt megeszi a motorolajat,visszahíváson(30Ekm) teljes kuplung szett és komputer csere  is volt.
Amúgy meg vagyok velük elégedve.De legközelebb egy full-hybrid-et veszek!!!
Üdv:Kamboy