Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769945 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4815 Dátum: 2011.06.08 08:12:40 »
Sziasztok! Reggel tankoltam, és látom hogy amikor nyomom bele a benzint, nagy sugárba ömlik ki a földre. Mi lehet ez? És mennyire nagy költség ez megcsináltatni?
A 26 éves Kadettomon volt egyszer ilyen. Az üzemanyagcső (mármint ami a tanknyílásból a tankba vezeti az üzemanyagot) adta meg magát. Csere ingyen volt, mert volt otthon olyan cső.
Na de nem mindegy, hogy hol ömlik ki a benya, úgyhogy mielőbb szerviz (mielőtt tankolni kell)...

Nem irtad, hogy hol omlik. Elso korben alaneznek, bar ezt kizarja az, hogy valahogyan eljutottal a benzinkutig. Yarist nem gyartanak olyan regen, hogy csak ugy eloregedjen egy cso  :ph34r:.

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4816 Dátum: 2011.06.08 10:02:21 »
Elvittem szervízbe, kiderült a gond: egy nagyon kedves aranyos emberke kivágta a csövet, ezért ömlött, mikor tankoltam. Csak elég drága móka volt ez nekem.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.08 11:46:43 írta kleingy »

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4817 Dátum: 2011.06.08 10:04:16 »
Gondolom akkor nem csak csovet vagott, hanem benzint is csapolt...  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.08 11:46:31 írta kleingy »

egoaxa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
    • E85 tuning
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4818 Dátum: 2011.06.09 13:53:13 »
Kívánok!
Elkezdett kopogni a féltengelyem kanyarban mindkét oldalon. Van valami tippetek hova érdemes elvinni felújítani?

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4819 Dátum: 2011.06.10 22:46:36 »
Egyelőre ott vagyok a kocsi vásárlással ahol voltam. Egyszerűen kritikán aluli ami MOon a nepperek csinálnak...

más:
OBD2vel pontosan milyen infokat lehet kiolvasni egy Toyota bol? Sok hasznos dolgot olvasok erről, mobilra is sok program van ami logol sok mindent, de pl a cella problémás priusok is ha jól olvastam szürhetővé vállnak és hát akkor enélkül nem szabad semmit se vennem... Egyelőre pofonegyszerű programokat nézegetek tetszik pl a torque ami 780Ft de elég sok mindent tud, telefonon logolja az adatokat, logolja a hibakodokat, letölti a korábbi hibakod historyt.... Nagyon sokat sporolhat nekem egy ilyen eszköz+program...

Itt egy video aki nem értené miröl is beszélek. :)  http://torque-bhp.com/software/torque-videos/
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.10 22:59:53 írta Fade »

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4820 Dátum: 2011.06.12 12:38:40 »
Nekem motor chek lámpám világit kérdésem hogy milyen eszközzel lehet kiolvasni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4821 Dátum: 2011.06.12 20:30:49 »
A márkaszervízekben fellelhető diagnosztikai eszközzel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4822 Dátum: 2011.06.13 20:50:09 »
Jelentem: a fedkompon a Range is be tud ragadni... Ma egész nap 4 km-t mutatott, miközben huszon-valahány km-t tettem meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4823 Dátum: 2011.06.13 22:07:17 »
Nekem motor chek lámpám világit kérdésem hogy milyen eszközzel lehet kiolvasni?

Ha meglenne az OBD2es eszközöm most aszondanám kiolvasom neked.... demég meg se rendeltem. Túl sokfajta van, túk sok infoval. pl egy magyar: http://www.obd-eobd.hu/

Amúgy meg jellemzően sokra nem megy az ember avval, hogy tudja mi jelez.

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4824 Dátum: 2011.06.14 04:50:44 »
Nekem motor chek lámpám világit kérdésem hogy milyen eszközzel lehet kiolvasni?

Ha meglenne az OBD2es eszközöm most aszondanám kiolvasom neked.... demég meg se rendeltem. Túl sokfajta van, túk sok infoval. pl egy magyar: http://www.obd-eobd.hu/

Amúgy meg jellemzően sokra nem megy az ember avval, hogy tudja mi jelez.

Mondjuk nyugodtabban aludnék ha tudnám nem komoly a dolog pl lambda-szonda probléma, de így elég ideg vagyok hogy márkaszervizbe vigyem a verdát kicsit sokat kérnek érte

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4825 Dátum: 2011.06.14 07:46:47 »
Kívánok!
Elkezdett kopogni a féltengelyem kanyarban mindkét oldalon. Van valami tippetek hova érdemes elvinni felújítani?
Szerintem sehova, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá keresd PZS-t privátban.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4826 Dátum: 2011.06.14 09:20:41 »
Kívánok!
Elkezdett kopogni a féltengelyem kanyarban mindkét oldalon. Van valami tippetek hova érdemes elvinni felújítani?
Szerintem sehova, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá keresd PZS-t privátban.

Ha a csuklokkal van gond, akkor talan Ok tudnak segiteni. Felujitassal foglalkoznak es egesz korrektnek tunnek, de nekem voltak problemaim (feltengely diffiben levo reszet orvosoltak) ami nem sikerult tulsagosan tartosra  :ph34r:.

Fabius Maximus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4827 Dátum: 2011.06.14 13:03:11 »
Sziasztok!
Segítséget vagy inkább tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek Toyota Yaris 1.0-ás, 2000-es évjáratú autómmal.
Már több éve ég a sárga motorhiba jelző lámpa, és a hibakód szegény keveréket jelöl. Azt mondták szerelőnél, hogy ez azért van, mert rövid távon használom az autót, és ki kell húzatni 2-ben, és eltűnik. Nem tűnt el. Most olyan hiba jelentkezett, hogy hosszabb leállás utáni indulásnál ugrál az autó, gyenge, nincs benn erő, aztán bemelegszik a motor és utána nincs gond. 
Szétszedtem, minden vezetéket-csatlakozót megnéztem, kontakt spray-el befújtam, de minden ép volt.
Lambdaszonda? Levegőmennyiség-mérő? Gyertya? 
Mi lehet a gond? Kihez érdemes fordulni?  Mit tegyek?


Segítségetek előre is köszönöm!

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4828 Dátum: 2011.06.14 13:04:52 »
Sziasztok!
Segítséget vagy inkább tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek Toyota Yaris 1.0-ás, 2000-es évjáratú autómmal.
Már több éve ég a sárga motorhiba jelző lámpa, és a hibakód szegény keveréket jelöl. Azt mondták szerelőnél, hogy ez azért van, mert rövid távon használom az autót, és ki kell húzatni 2-ben, és eltűnik. Nem tűnt el. Most olyan hiba jelentkezett, hogy hosszabb leállás utáni indulásnál ugrál az autó, gyenge, nincs benn erő, aztán bemelegszik a motor és utána nincs gond. 
Szétszedtem, minden vezetéket-csatlakozót megnéztem, kontakt spray-el befújtam, de minden ép volt.
Lambdaszonda? Levegőmennyiség-mérő? Gyertya? 
Mi lehet a gond? Kihez érdemes fordulni?  Mit tegyek?


Segítségetek előre is köszönöm!


Eddig nem zavart?  :ph34r:

Fabius Maximus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4829 Dátum: 2011.06.14 13:16:29 »
Sziasztok!
Segítséget vagy inkább tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek Toyota Yaris 1.0-ás, 2000-es évjáratú autómmal.
Már több éve ég a sárga motorhiba jelző lámpa, és a hibakód szegény keveréket jelöl. Azt mondták szerelőnél, hogy ez azért van, mert rövid távon használom az autót, és ki kell húzatni 2-ben, és eltűnik. Nem tűnt el. Most olyan hiba jelentkezett, hogy hosszabb leállás utáni indulásnál ugrál az autó, gyenge, nincs benn erő, aztán bemelegszik a motor és utána nincs gond. 
Szétszedtem, minden vezetéket-csatlakozót megnéztem, kontakt spray-el befújtam, de minden ép volt.
Lambdaszonda? Levegőmennyiség-mérő? Gyertya? 
Mi lehet a gond? Kihez érdemes fordulni?  Mit tegyek?


Segítségetek előre is köszönöm!


Eddig nem zavart?  :ph34r:

Szerelő azt mondta, hogy ez "Toyota betegség" ha rövid távon használod, mert bekormolódik lambda szonda.
Azt mondta ki kell égetni rendesen, és jó lesz. Cégnél két corollán is ég, és arra is ezt mondták.
Én nem értek hozzá, de ezért kérdezem, mert már nagyon zavar.