Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773386 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3630 Dátum: 2010.01.07 17:26:34 »
Hát, én igazán nem akarnék vészmadár lenni, de nálunk a Yaris olajszintje 1mm-t se csökkent még soha, 10ezres periódusok alatt.
Mondjuk a jobbik eset, ha valahol elszökött. Olajfolt a motortérben?

De Godlike Yarisa dízel, azoknál előfordul olajfogyasztás. Utána kell tölteni, nem olyan vészes ez 8000 km alatt.
Xanyi

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3631 Dátum: 2010.01.07 23:36:36 »
Hát, én igazán nem akarnék vészmadár lenni, de nálunk a Yaris olajszintje 1mm-t se csökkent még soha, 10ezres periódusok alatt.
Mondjuk a jobbik eset, ha valahol elszökött. Olajfolt a motortérben?

De Godlike Yarisa dízel, azoknál előfordul olajfogyasztás. Utána kell tölteni, nem olyan vészes ez 8000 km alatt.

Reggel megnéztem megint úgy nem tűnt kevésnek. Lehet többet kellett volna várnom megállás után. Na majd a hétvégén ránézek újból.
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3632 Dátum: 2010.01.08 09:24:49 »
Reggel megnéztem megint úgy nem tűnt kevésnek. Lehet többet kellett volna várnom megállás után. Na majd a hétvégén ránézek újból.
Ha a leállítás után nézted, az egész más tészta, kell egy kis idő míg minden lecsurog a teknőbe.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3633 Dátum: 2010.01.08 11:51:16 »
Hát, én igazán nem akarnék vészmadár lenni, de nálunk a Yaris olajszintje 1mm-t se csökkent még soha, 10ezres periódusok alatt.
Mondjuk a jobbik eset, ha valahol elszökött. Olajfolt a motortérben?

De Godlike Yarisa dízel, azoknál előfordul olajfogyasztás. Utána kell tölteni, nem olyan vészes ez 8000 km alatt.
Na jó, de ez még az ECOTEC motorokat is megszégyenítően sok olajfogyi lenne ;)
Persze leállítás után még sose néztem olajszintet 1 autón se ;)
Laco 73 :D

gerilege

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3634 Dátum: 2010.01.08 13:55:43 »
Sziasztok,
Adott egy 1.33-as legújabb Yaris Start&Stop-pal. Időnként (kb 20-30-ból egyszer) lámpánál leállás után kuplung le, motor indul, de az egyest nem veszi be, csak harmadik negyedik kuplungra. Csak motorleállás után csinálja. Kuplung kinyomva, szőnyeg nincs alatta, meg ilyesmi.
Nektek volt már ilyen? Baromi idegesítő hogy nem tudok elindulni a zöldnél...
Üdv és köszi.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3635 Dátum: 2010.01.08 14:04:02 »
Szerintem azonnal vissza a szervizbe! Azért várd meg Xanyi kolléga válaszát, mert ő szervizben dolgozik, lehet Ő tud neked valami okosat mondani. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3636 Dátum: 2010.01.08 14:27:43 »
Sziasztok,
Adott egy 1.33-as legújabb Yaris Start&Stop-pal. Időnként (kb 20-30-ból egyszer) lámpánál leállás után kuplung le, motor indul, de az egyest nem veszi be, csak harmadik negyedik kuplungra. Csak motorleállás után csinálja. Kuplung kinyomva, szőnyeg nincs alatta, meg ilyesmi.
Nektek volt már ilyen? Baromi idegesítő hogy nem tudok elindulni a zöldnél...
Üdv és köszi.
Szerintem is szerviz, de próbáltad úgy, hogy először kettesbe rakod és onnan egyesbe?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3637 Dátum: 2010.01.08 17:39:08 »
Valószínüleg csak véletlen egybeesés, hogy pont leállás után csinálja. Sajnos előfordul, hogy nem veszi az egyest, erre jó trükk amit írt Villi, hogy elöször 2 aztán az egyes...
Ha viszont nagyon gyakran csinálja, akkor valóban irány a szervíz, kuplung vagy váltóhiba is lehet!
Xanyi

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3638 Dátum: 2010.01.09 15:16:04 »
Másik fura dolog manapság hogy hidegindításkor iszonyatosan hangos a hangja és olyan fémesen csörög. Persze azon felül hogy dízel. Ezt csak egy bizonyos fordulatszámon csinálja mikor még egyhelyben állok. Aztán ahogy melegszik abbahagyja. Addig el sem merek indulni míg ennyire hangos. Nem tudom mitől lehet. Mostanság kezdte el, (2x-3x már előfordult). Ha már mentem vele és leállok hiába hűl ki már nem csinálja csak reggelente. Ha alapjárat közben adok egy kis gázt abbahagya, de amint elengedem a pedált újra csörög. A hidegtől függően olyan 20-40mp között csinálja.

Na ez mi lehet?
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3639 Dátum: 2010.01.09 16:50:54 »
Másik fura dolog manapság hogy hidegindításkor iszonyatosan hangos a hangja és olyan fémesen csörög. Persze azon felül hogy dízel. Ezt csak egy bizonyos fordulatszámon csinálja mikor még egyhelyben állok. Aztán ahogy melegszik abbahagyja. Addig el sem merek indulni míg ennyire hangos. Nem tudom mitől lehet. Mostanság kezdte el, (2x-3x már előfordult). Ha már mentem vele és leállok hiába hűl ki már nem csinálja csak reggelente. Ha alapjárat közben adok egy kis gázt abbahagya, de amint elengedem a pedált újra csörög. A hidegtől függően olyan 20-40mp között csinálja.

Na ez mi lehet?
Nekem egy olyasmire hasonlít, mikor az olajszűrű visszacsapószelepe nem zár már jól, és egy éjszakás állás elég hogy az olaj visszacsurogjon az olajcsatornából és a reggeli indításnál idő kell mire felnyomja a hengerfejbe, a csapágyhelyekhez az olajat. A napközbeni állás meg rövidebb időtartamú, nincs ideje visszafolyni. Bár ez a 20-40mp kicsit soknak tűnik ehhez, jóval rövidebb idő alatt fel kell termelnie a szivattyúnak a nyomást.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3640 Dátum: 2010.01.09 19:26:28 »
Godlike! Sztem csekkolj rendesen olajszintet és ha hiányzik, tölts utána maxig!
Gabe 254.

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3641 Dátum: 2010.01.11 13:05:50 »
Egy újabb autópályázás után, otthon olajszint chekkolás, és hát úgy tűnik para volt.   :whistling:
Persze a furcsa hangot sem produkálta azóta. Nem volt annyira hideg? Passz.
Na majd meglátom mi lesz, fél szemem rajta.  ;)
Yaris II d4d 2006

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3642 Dátum: 2010.01.13 21:33:40 »
Az mitől lehet, hogy mondjuk gurulok 2. -ban lapjáraton, vagy minimál gázon, és aztán nyomok egy padlót, akkor kicsit rángat aztán meg gyorsul rendesen ?
gyergya? (most lesz benne 120e tehát lassan aktuális a csere )
esetleg légtömeg mérő ?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3643 Dátum: 2010.01.13 21:52:55 »
Az mitől lehet, hogy mondjuk gurulok 2. -ban lapjáraton, vagy minimál gázon, és aztán nyomok egy padlót, akkor kicsit rángat aztán meg gyorsul rendesen ?
gyergya? (most lesz benne 120e tehát lassan aktuális a csere )
esetleg légtömeg mérő ?
Ezt inkább ne csináld, nagyon megterheled vele a motort, főleg a hajtókar-csapágyakat... Elég természetes dolog, hogy nem tetszik neki. Ezzel együtt, ha öregek már a gyertyák, az biztos nem javít a dolgon, sőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3644 Dátum: 2010.01.13 22:03:33 »
Az mitől lehet, hogy mondjuk gurulok 2. -ban lapjáraton, vagy minimál gázon, és aztán nyomok egy padlót, akkor kicsit rángat aztán meg gyorsul rendesen ?
gyergya? (most lesz benne 120e tehát lassan aktuális a csere )
esetleg légtömeg mérő ?

Mindkettő lehet. 120-nál cserélj gyertyát, és azzal egyidejüleg puculj légtömegmérőt. Valszeg meg fog oldódni a problémád.
Xanyi