Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769953 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3345 Dátum: 2009.06.25 08:03:32 »
Szia!

A bontók listáját megtalálod a kluboldalon a bal oldali menüpontban.  :)
         

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3346 Dátum: 2009.06.25 22:10:03 »
Váltóolaj volt.

Üzemanyagszűrőnél azonban nem mindegy, hogy a nagy szűrőt cserélték vagy a kicsit. (Már ha itt is kettő van, mint az általam ismert dízelmotorokban).

Sziasztok,
hétfőn megyek vissza a szervízbe, és miután a légmennyiségmérő-csere nem vált be (mint ahogy gondoltátok), azt gondolták, hogy csinálnak egy olyan trükköt, hogy átkötik a kocsi elektronikáját úgy, hogy minden indításnál elfelejtse az előző "történéseket". Mivel a próbaalkatrész-csere előtt törölték a memóriát, és utána 1,5 napig ment rendesen.....mit szóltok ehhez a "trükkhöz"? Lehet valami hátránya?
Köszi a választ előre is! (Az üzemanyagszűrőre hétfőn még rákérdezek.)
Gabi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3347 Dátum: 2009.06.25 22:35:28 »
Sziasztok,
hétfőn megyek vissza a szervízbe, és miután a légmennyiségmérő-csere nem vált be (mint ahogy gondoltátok), azt gondolták, hogy csinálnak egy olyan trükköt, hogy átkötik a kocsi elektronikáját úgy, hogy minden indításnál elfelejtse az előző "történéseket". Mivel a próbaalkatrész-csere előtt törölték a memóriát, és utána 1,5 napig ment rendesen.....mit szóltok ehhez a "trükkhöz"? Lehet valami hátránya?
Köszi a választ előre is! (Az üzemanyagszűrőre hétfőn még rákérdezek.)
Gabi
Szia,
nekem ez kicsit olybá tűnik, hogy nem tudják mi a baj és próbálkoznak ezzel-azzal. Az oké, hogy törlik a memóriát és utána egy darabig jó, ill. indításoknál szintén törlődjön a memória, de ezzel nem fog megjavulni. A hiba forrása ott marad, csak a felbukkanás esélyét csökkentik, aminek ideje egyre csökkenhet akár az idő előrehaladtával. Elektronika cserét (egy próba erejéig) nem ajánlottal fel?
Villi
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3348 Dátum: 2009.06.26 19:31:37 »
Sziasztok,
hétfőn megyek vissza a szervízbe, és miután a légmennyiségmérő-csere nem vált be (mint ahogy gondoltátok), azt gondolták, hogy csinálnak egy olyan trükköt, hogy átkötik a kocsi elektronikáját úgy, hogy minden indításnál elfelejtse az előző "történéseket". Mivel a próbaalkatrész-csere előtt törölték a memóriát, és utána 1,5 napig ment rendesen.....mit szóltok ehhez a "trükkhöz"? Lehet valami hátránya?
Köszi a választ előre is! (Az üzemanyagszűrőre hétfőn még rákérdezek.)
Gabi
Szia,
nekem ez kicsit olybá tűnik, hogy nem tudják mi a baj és próbálkoznak ezzel-azzal. Az oké, hogy törlik a memóriát és utána egy darabig jó, ill. indításoknál szintén törlődjön a memória, de ezzel nem fog megjavulni. A hiba forrása ott marad, csak a felbukkanás esélyét csökkentik, aminek ideje egyre csökkenhet akár az idő előrehaladtával. Elektronika cserét (egy próba erejéig) nem ajánlottal fel?
Villi
Sajnos, igazad van. Megpróbálom az elektronika cserét kisajtolni. (A motorvezérlő elektronikájára gondolsz?)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3349 Dátum: 2009.06.26 22:23:08 »
Sajnos, igazad van. Megpróbálom az elektronika cserét kisajtolni. (A motorvezérlő elektronikájára gondolsz?)
Igen, arra. Nekem az a véleményem, hogyha nem egyértelmű mi a ludas, akkor egyenként végig kell próbálni az egyáltalán szóba jöhető lehetőségeket, hátha akkor előjön mi a ludas.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ramadan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3350 Dátum: 2009.06.27 17:57:54 »
Sziasztok!2008-as yarisom van.Olyan problémám van,hogy időnként az egyest nem akarja bevenni.Télen nagy hidegbe rendszeres volt,hogy az egyest kettest nagyon nehezen vette.Szervízbe bevittem és azt mondták nyugodjak meg semmi baja nincs csak a hidegbe megdermed az olaj.Ami szerintem nem elfogadható.Most nincs hideg és az egyest most is sokszor csak úgy veszi be,hogy előbb kettesbe teszeb és aztán egyesbe.Ha valakinek volt már hasonló problémája vagy tud tanácsot adni írjon.Köszi!

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3351 Dátum: 2009.06.27 19:00:38 »
Az enyém 3,5 éves, az első naptól kezdve minden fokozatot két ujjal tologatva is kényelmesen lehet kapcsolni, szóval a helyedben mindenképpen alapos vizsgálatot kérnék :hmmmm:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3352 Dátum: 2009.06.27 19:11:51 »
Sziasztok!2008-as yarisom van.Olyan problémám van,hogy időnként az egyest nem akarja bevenni.Télen nagy hidegbe rendszeres volt,hogy az egyest kettest nagyon nehezen vette.Szervízbe bevittem és azt mondták nyugodjak meg semmi baja nincs csak a hidegbe megdermed az olaj.Ami szerintem nem elfogadható.Most nincs hideg és az egyest most is sokszor csak úgy veszi be,hogy előbb kettesbe teszeb és aztán egyesbe.Ha valakinek volt már hasonló problémája vagy tud tanácsot adni írjon.Köszi!
A váltóban használt olaj dermedéspontja olyan mínuszértéknél van, ami nálunk legfeljebb majd a jégkorszakban lesz, úgyhogy ne fogadd el a válaszukat erre vonatkozóan. Olvastam már több helyen, hogy az egyest, vagy a hátramenetet nehezen veszi. Nekem inkább a 2-essel van a gond, eddig csak hidegben, de már mostanság is. Vagy akad, vagy recseg. Gariban már 2x javították, de most sem jó. Most a váltócsere van terítéken, de a szerviz sem siet vele nagyon.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3353 Dátum: 2009.06.28 18:36:46 »
Helló
van egykis gondom, indítás után a bendixnek van egy kis zörgő hangja (száraz csapágy) főleg hideg időben, ez jellemző?
Újpesten van valahol megbízható villamosságis?
üdv
Amúgy szeretem ezt a kis kocsit, előtte egy 1.6-os autómata lacettim volt de 12-13 litert fogyasztott mennie kelett.
üdv

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3354 Dátum: 2009.06.28 19:30:56 »
A kolléga a köbvetkezőkkel fordult hozzánk:

Sziasztok!

Egy 2000-es évjáratú 1,0 Yaris van a családban. A problémák vele úgy fél éve kezdődtek, gázadáskor először veszít a motor a fordulatszámból, lehörög, és csak 1-2 mp múlva kezd felpörögni. Ráadásul pár hete már világít a "check engine" általános hibajelző lámpa.
Karburátoros mociknál ilyenkor tudtuk, hogy rossz a keverék, sok a benzin. De ez már egy bonyolultabb mocika, nem lehet csak úgy otthon állítgatni.
Először takarítottam a légtömegmérőt, nem javult. Aztán volt Toyota szalonban komputerrel beszélgetni, szerinte a Lambda-szonda a rossz, amiatt sok a benzin. Nosza, vettem egyet, kicseréltem, hibajel megszűnt, és ha nem is annyira, de továbbra is dadog.
Amúgy jól működik, nemrég járt Szeged-Pest-Szeged vonalon, autópályán sem fogyaszt, csak 6 liter környékén.

Mi okozhatja még ezt? Fő a fejem....

Ő az:

Minden tippet megköszönök!
ÜDv
Tomchy
 :helpsmilie:

Segítsünk neki!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3355 Dátum: 2009.06.28 21:43:10 »
Szerintem a légtömegmérőt kellene kicserélni, attól szoktak ilyesmit csinálni a Yarisok.
Xanyi

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3356 Dátum: 2009.07.01 13:04:53 »
Sajnos, igazad van. Megpróbálom az elektronika cserét kisajtolni. (A motorvezérlő elektronikájára gondolsz?)
Igen, arra. Nekem az a véleményem, hogyha nem egyértelmű mi a ludas, akkor egyenként végig kell próbálni az egyáltalán szóba jöhető lehetőségeket, hátha akkor előjön mi a ludas.
Utánajártam,mindkét olajszűrő ki lett cserélve a januári szervízkor és a szervíz által feldobott "trükk" sem jött be. Ugyanúgy be-berángat...szerintem most jön majd az elektronika csere....az jutott eszembe, hogy nem lehet, nekem is ugyanaz a problémám, amiről Tomchy ír? Hasonlóak a tünetek, csak nekem menet közben csinálja, és dízel Yarisom van....bár a múltkor indulásnál is rángatott úgy, ahogy Tomchy Yarisa...

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3357 Dátum: 2009.07.01 16:39:01 »
Sziasztok!


Látom elő-elő fordulnak azért gondok. Az enyém se oldódott még meg. Nincs valakinek rajza, szervizrajz robbantott ábra? Az olajzásról, olajkörről. Egy 2001-es 1 literes Yarisról van szó, 88 ezer kilóméterrel.
Múltkor már kérdeztem ezzel a gonddal kapcsolatban, de most újra hátha olvassa más is, újak is. Na a történet a következő. Két éve megdöglött a láncfeszítő. Mivel én balga nem cseréltettem időben, nyúlott a lánc is. Indításkor kerregő hang volt két-három másodpercig. Cserélték a láncot, láncfeszítőt, láncvezetőt. De mivel melegen kattógó hangja volt megnézték a csapágyakat is, biztos ami biztos. Olyan volt, mintha a hajtókar csapágy kattogna, de azt a nyúlott lánc csinálta. Ez fontos tehát, csapágyak oké.
Szuper minden, autó száguld, nem kerreg csattog kopog. Na aztán utána cseréltem olajat. Olajcsere után beindít, oké minden. Reggel felkelek, indítom hát kerreg, nem annyira, de kerreg. Hmmm, mondom. Aztán következő indításnál látom ám, hogy az olajnyomás késik. Indítás után egy-két másodperc múlva alszik el az olajnyomás lámpája. De mondom, egyik napról másikra olajcsere után. Halkan jár, fürge, nem kopog. Csak épp ha este lerakom, reggel indításnál ugyanez a jelenség. Ugye mivel nincs akkora olajnyomás indításkor, egy-két másodpercig nincs láncfeszítés. Attól kerreg most. Gondolom. DE! Ha beindítom, el kell telnie vagy fél órának, mire újra előjön ez a dolog. Ha rögtön indítok, vagy kb. fél órán belül, akkor rögtön kialszik a lámpa. Új olaj, vagy fáradt olaj, nem függ tőle a jelenség hossza se. Egy-két másodperc.
Persze megmutattam totoyának. Ők meg mondják, áááá nem gond, a motor sose fut szárazon. Meg gyári olajszűrőt kell rá, mert a megkerülőszelep későn nyit. Azért késik a nyomás.
Logikátlan. Ha a szűrő megkerülőszelepe volna, minden egyes indításnál csinálná. Szerintem. De el kell telnie vagy fél órának leállítás után, hogy újra produkálja a jelenséget. Nekem inkább úgy tűnik, hogy visszafolyik a szűrőből az olaj. Vagy az olajzófuratokból. Tény ami tény, nem volt rajt egy ideje gyári szűrő. de utángyártottból vagy háromféle. Olajból is volt ebbe mindenféle: 5w-40, 10w-40 castrol, mol, mittudomén.

Namost, van valahol rendes rajz, szervizrajz, robbantott ábra? Link esetleg? Hát én kiváncsi vagyok, hol engedheti vissza az olajat. Piszkosul idegesít már vagy egy éve. Mondjuk most majd megy kuplungügyben szervízbe. Cseréltetek benne olajat aztán akkor majd kiderül, hogy gyári szűrővel mit csinál.


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3358 Dátum: 2009.07.02 14:41:10 »
kisa
born to ride

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3359 Dátum: 2009.07.02 20:35:41 »
Most van benne ennyi km? 2 éve mennyi volt? Ez a futásteljesítmény szerintem normál esetben nem igényli a vezérmű egyik alkatrészének cseréjét sem. Van egy karbantartási táblázat, az erre mit mond?
A megkerülőszelep arra hivatott, hogyha eldugul a szűrő, akkor azt megkerülve legyen olajzás, ne fusson szárazon a motor. Viszont van egy ún. visszacsapószelep, valahol a szűrűben van, van ahol külön. Ez akadályozza meg, hogy a nyomóoldali olajvezetékben visszacsurogjon az olaj a teknőbe. Ha nincs ez a szelep, akkor az indítás rövid idejére, ami szerintem 1-2mp, kimaradhat az olajzás. Az olajnyomáslámpa ilyenkor később alszik ki. Nem feltétlen kell gyári szűrő, de ami belekerül, az pontosan olyan legyen.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive